LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Zablokowany

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 15 paź 2019, 09:29

ściągnę demo z XM i sprawdzę co się dzieje

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 15 paź 2019, 09:43

Wracając do tematu aktualnego stanu meczu na stronie i źródła sygnałów, może sprawa już dziś się rozwiąże i na stronie Comparic będziemy mieć dla Ligi aktualne stany pojedynków, przynajmniej taka informację uzyskałem od działu marketingu XTB współpracującego z adminami, że pochylą się nad tematem. :)
Dzień dobry,
Panie Marku, dziękujemy za zgłoszenie i propozycję.
Mail został przekazany do kolegi z marketingu, który kontaktuje się na
bieżąco z redakcją Comparica, we własnym zakresie będą ustalać dalsze
poczynania..


Pozdrawiam,
_________________________________
Marcin Bystros
Team Leader

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Pozdrawiam
Idefiks

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 15 paź 2019, 21:11

ściągnąłem demo z xm - zainstalowałem, wgrałem wskaźnik i od razu zadziałał:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 15 paź 2019, 21:12

wiec nie mam najmniejszego pojęcia o co może chodzić

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 15 paź 2019, 21:26

Poniżej link do nowszej wersji (1.2) wskaźnika

https://megawrzuta.pl/download/e0e4972d ... 4d3c1.html

a kod źródłowy na stronie:

https://megawrzuta.pl/download/d9e320df ... a7d5a.html


powinna dobrze pokazywać kursy rozpoczęcia dla wszystkich instrumentów

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 16 paź 2019, 08:40

Też nie wiem, ten najnowszy także nie działa, spróbuję jeszcze na innym komputerze. Nie ma jakichś tajnych ustawień w opcjach mt5?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 16 paź 2019, 09:20

U mnie na MT5 wskaźnika działa poprawnie, ta nowa wersja , ceny też dobrze bierz i wszystko liczy - więc wielkie dzięki DarMArk :cheers:

Kuarek - może w opcjach platformy, import DLL itp ...ale u mnie powyłączane i też działa. Więc nie wiem, może reinstalacja platformy? Albo jak masz jakieś automaty to się gryzie...ale to mało prawdopodobne.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 16 paź 2019, 09:24

Mamy już wyniki po I fazie -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... rozgrywek/
Zaczynamy typować w 1 kolejce.Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Gratuluję zawodnikom, którzy uzyskali awans. Kilka osób pechowo odpadło, no ale np. ostatni z 4 miejsc szczęścliwie o 0,02% awansował...więc jak to w sporcie :)
Powodzenia w II fazie rozgrywek !Brwoo!
Dziękuję za udział i walkę tym co odpadli... zapraszam do rewanżu w IX edycji, jak zwykle pod koniec września 2020 roku.

Przypominamy także o możliwości pobrania darmowego wskaźnika, który działa na każdej platformie i pokazuje wyniki meczy ligowych na żywo.
MT4 - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
MT5 - https://megawrzuta.pl/download/e0e4972d ... 4d3c1.html
Instrukcja - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

To powodzenia w II fazie rozgrywek !Dobrze!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 16 paź 2019, 10:42

Zainstalowałem platformę jeszcze raz od zera i jest OK. Prawdopodobnie powodem był mój szablon default z mt4, bo nie chciało mi się robić od początku. Pewnie jakąś funkcję popsułem, nie widzę innego powodu. Dzięki, fajnie działa.

no avatar
husale
Stały Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: środa 26 lis 2014, 22:48

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 16 paź 2019, 19:45

Dzięki za grę, do następnego razu!

no avatar
Francuz91
Posty: 44
Rejestracja: sobota 19 gru 2015, 11:46

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 16 paź 2019, 19:52

jest awans ciesze sie bo wyszedlem z najtrudniejszej grupy

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 16 paź 2019, 21:13

husale pisze:
środa 16 paź 2019, 19:45
Dzięki za grę, do następnego razu!
Dzięki i widzimy się za rok w IX edycji :)
Francuz91 pisze:
środa 16 paź 2019, 19:52
jest awans ciesze sie bo wyszedlem z najtrudniejszej grupy
No racja, bardzo wyrównana.... przynajmniej już forma wysoka na II fazę :) Powodzenia :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 19 paź 2019, 08:58

Mamy już wyniki 1 kolejki -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/
Zaczynamy typować w 2 kolejce.Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do niedzieli do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Przypominamy także o możliwości pobrania darmowego wskaźnika, który działa na każdej platformie i pokazuje wyniki meczy ligowych na żywo.
MT4 - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
MT5 - https://megawrzuta.pl/download/e0e4972d ... 4d3c1.html
Instrukcja - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

Gratulacje dla Wszystkich - to była najlepsza kolejka w historii Ligi Traderów - tylko 8 złych typowań na 48 prób - skuteczność 83,33%
Chyba rywalizacja w II fazie będzie zacięta, na szczęście 6 na 8 z 4 miejsc także awansuje - powodzenia w 2 kolejce !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 19 paź 2019, 11:05

Coś nie tak z notowaniami złota. :/
Zgodnie z Regulaminem https://comparic.pl/ligi-traderow-2019- ... do-piatku/ pkt 4. Do liczenia wyników korzystamy z platformy brokera XM.
Na tej platformie Otwarcie 17-go o godz 1.00 było po cenie 1490.00 a zamknięcie w piątek po cenie 1489.56 więc nawet wskaźnik na MT4 pokazał, że mój wynik to -0.02% tak więc ledwo, ledwo, ale zyskowny (stawiałem gold sell) .

Hmm.
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 19 paź 2019, 12:14

Aha i dodam jeszcze, bo ktoś mógłby mnie źle zrozumieć, nie chcę nikomu popsuć wyniku, ani nie upieram się bezwzględnie przytaczając punkt regulaminu, że stosuję jakieś kruczki, bo to jest zabawa i zdaję sobie sprawę, że to przeoczenie w regulaminie to po prostu błąd pisarski. Po prostu walczę o swoje 2 punkciczki, bo przy tak wyrównanym poziomie w II fazie, o wyjście może być trudno. (Jeszcze ta sztuka mi się nie udała przez tyle lat, a wydawało mi się że fortuna mi sprzyja i teraz coś zaspała :bigsmile: ). Jeśli "reklamacja" będzie nie uznana, nic się nie dzieje - walczę dalej , do końca. !Brwoo! :cheers:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 19 paź 2019, 13:49

Według XM ze świec dziennych byłoby idealne 0,00%. Ale to błąd pisarski, przeoczenie... a każdym wpisie jest kilka razy podane, że źródło to XTB. Chętnie bym uwzględnił reklamację ale wtedy się inni zgłoszą, także z I fazy i poszukają inne ceny i się straszny bałagan zrobi. A akurat w Twoim przypadku mam dowód, że wiedziałeś, że źródłem notowań jest XTB...bo kilka postów wyżej pochwaliłeś się nawet nawiązaniem z nimi kontaktu: :joy:
"....taka informację uzyskałem od działu marketingu XTB współpracującego z adminami, że pochylą się nad tematem...."

Ale dzięki za zauważenie błędu, już poprawiłem na przyszłość dokładniej sprawdzę :)
Jedna porażka to jeszcze nie koniec gry, akurat ta kolejka była dobra ale kolejna mogą być słabe, awansuje aż 75% osób z 4 miejsc... więc myślę, że te 6 pkt wystarczy, może 7 w zależności od układu :joy:
Więc powodzenia w następnych kolejkach :cheers:
A swoją drogę, kojarzę Twój nick od dawna, nie wiem czy pewnie nawet we wszystkich edycjach nie brałeś udziału, albo poza I edycją bo wtedy było trochę mniej osób? I nigdy do 3 fazy nie dotarłeś...trochę pech albo brak strategii ma konkurs też? Mi też po 1 w miarę udanej edycji później nie szło kompletnie przez parę lat....a ostatnio 2 razy z rzędu na 5 miejscu kończyłem :) Nic straconego, jeszcze powalczysz.. teraz lepsza punktacja, wszystko w Twoich rękach, nie trzeba się oglądać na szczęście czy rywali :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 19 paź 2019, 14:21

Tak z ciekawości przejrzałem historię i rzeczywiście raz byłeś w 3 fazie grupowej... dawne czasy bo IV edycja z lat 2015-16. Jeszcze grana innym systemem, na przełomie roku i grupy były 8-osobowe w dwóch fazach. Ale chyba we wszystkich edycjach nie brałeś udziału z tego co na szybko zerknąłem :joy: Tu masz okres najwyższej formy 2015/16 IV edycja:
history.PNG
W II fazie nawet wygrana grupa z mocnym wynikiem, w III fazie gorzej ale mocne towarzystwo...2 i 3 miejsce w grupie -zajęli 12 i 13 w całym konkursie, dwóch mistrzów Manio235, Rexex i jeden wicemistrz (akurat z tej edycji), zawsze groźny Kuarek :joy: Bardzo mocna grupa :joy:
Teraz takiej mocnej (teoretycznie) nie masz, przynajmniej patrząc na dotychczasowe osiągnięcia rywali z grupy i chyba łatwiej o awans 3-4 z 6 a nie tylko 3 z 8 :joy: ...więc dasz radę !Brwoo!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 19 paź 2019, 14:39

Dzięki za uznanie, ale są groźniejsi. :) Niezła rywalizacja w tym roku się szykuje, już w 1. kolejce II rundy rekord rozgrywek w liczbie zdobytych punktów. Fakt, że w tym roku trochę inna punktacja i remisy pomogły, szczególnie na DAX, ale mimo wszystko piękne typowania były w dwóch grupach.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 19 paź 2019, 14:48

zgadzam się z przedmówcą - w tym roku będzie ciężko - jedno potknięcie i wypada się poza pierwszą czwórkę (szczególnie w G i F)

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 19 paź 2019, 16:01

Dlatego napisałem,że specjalnie nie upieram się. Ucieszyłem się wczoraj wskaźnikami na platformie XM, gdy na koniec dnia notowania Gold nieco spadły i zeszły ciut ciut poniżej otwarcia. Myślałem: "nooo, przegrałem ale nie z kretesem" !Dobrze! , no a dziś lekko zawiodłem gdy XTB pokazał inne wyniki !problem! :tears: - mówi się trudno, walczy się dalej. !strzelam! Jeszcze 12 pkt do zdobycia. :] :poser:
Pozdrawiam
Idefiks

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości