LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Zablokowany

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 23 paź 2019, 08:09

No są "miszczowie", szczególnie jeden :), ale teraz to już chyba przesadził. ;) Powinien chociaż na popołudniowe dane poczekać. Chyba że odkurzył szklaną kulę.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 23 paź 2019, 15:33

Chyba jednak mu działa ta szklana kula. ;) Więcej nic nie mówię.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 23 paź 2019, 15:40

A czyli ropę miałeś na myśli :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 23 paź 2019, 16:58

:) Ale nie mam takiej pewności jak Comparic, że do końca tygodnia będzie rosło, więc na wszelki wypadek dam inny typ. ;)

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 23 paź 2019, 21:30

Ta runda 2 fazy może być ciekawa, w kilku grupach pojedynki na szczytach, które w razie wygranej mogą dać zdecydowaną przewagę nad resztą stawki. W pogoni z ostatniego miejsca mogę tylko liczyć na potknięcia liderów.... Ale gramy dalej, powodzenia wszystkim. :gj:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

czwartek 24 paź 2019, 07:20

Kurek - Comparic wie co robi :D

Dokładnie, zazwyczaj ta 3 kolejka jest przełomowa, pojawiają się pierwsze awanse lub przewaga na 4-5 pkt którą ktoś ogarnięty nie roztrwoni w 2 kolejki ...a w II fazie nie ma przypadkowych osób, więc dość rozstrzygająca kolejka :)

Ale zjawisko korelacji przybrało na sile lub gra asekuracyjna chyba.... bo tak na szybko zerknąłem to mi się wydaje, że sporo osób na umocnienie ropy lub CAD, albo w górę NZD lub w dół JPY - w sumie jakaś to strategia jest, nawet jak ja nie trafię, to rywale z grupy też....i status quo się utrzymuje, lepsze to niż nie trafić i się pozbawiać szans :)

powodzenia :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 26 paź 2019, 09:04

Mamy już wyniki 3 kolejki -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/
Zaczynamy typować w 4 kolejce.Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Przypominamy także o możliwości pobrania darmowego wskaźnika, który działa na każdej platformie i pokazuje wyniki meczy ligowych na żywo.
MT4 - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
MT5 - https://megawrzuta.pl/download/e0e4972d ... 4d3c1.html
Instrukcja - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

Statystyki 3 kolejki - 23/47 czyli 49% - wszystkie trzy kolejki 2 fazy dużo lepiej niż średnia za 1 fazę (38%) Widać, że nieprzypadkowi zawodnicy :joy:
Powodzenia w 4 kolejce :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 26 paź 2019, 09:30

UWAGA, UWAGA !!! Zapraszam Wszystkich chętnych do wyrażenia opinii w kolejnej ankiecie

Pojawiają się propozycje zmian w konkursie, ale oczywiście ewentualnie od kolejnej, już IX edycji.

1. Proponowane zmiany to np. rezygnacja z 3 fazy grupowej czyli w obecnym składzie - awans mogliby uzyskać wszyscy z miejsc 1-4 -- wtedy faza pucharowa liczyłaby 32 zawodników.

2. Inna propozycja to zostawienie 3 fazy grupowej tak jak obecnie. Wtedy mogłoby awansować po 1 fazie więcej zawodników, po 2 fazie także nieco więcej - np. tak, że od początku konkursu zawsze awansowałoby 4 najlepszych z każdej grupy - a faza pucharowa liczyłaby np. 24-32 graczy. W przypadku innej liczby niż 32 - schemat pucharowy wyglądałby tak, że np. w przypadku 30 graczy - do 1/8 finału awansują zwycięzcy z par czyli 15 zawodników + dobiera się 1 z przegranych z najlepszym wynikiem % z dwumeczu. Gdyby faza pucharowa liczyła 24 graczy - łączymy ich w pary i awansuje 12 (tu można dobrać 4 najlepszych z przegranych) lub z tych 12 awansuje dalej 6 i dopiero tu dobieramy 2 najlepszych z przegranych i dalej normalnie ćwierćfinał.
Możliwości jest wiele, chodzi o to, że na jakimś etapie fazy pucharowej awans uzyska 1-2 graczy przegranych z najlepszym wynikiem.

Założeniem zmian byłoby to, że nieco łatwiej byłoby awansować do fazy pucharowej - zazwyczaj od początku konkursu, wszyscy lub niemal wszyscy z 4 miejsc w grupach awansowaliby dalej - co Wy na to? :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 26 paź 2019, 13:09

Myślę, że 3 fazy grupowe to dobry zwyczaj, zabawa trwa dłużej, a przynajmniej moim zdaniem męcząca nie jest. Przy 2 fazach byłby według mnie niedosyt w przypadku nieawansowania dalej.
Co do fazy pucharowej to najlepiej jest właśnie od 1/8 - sama elita, naprawdę trzeba się wykazać, żeby awansować. No i trzeba mieć trochę szczęścia. ;) Reasumując - uważam obecny system za bardzo dobry i niewymagający zmian. Dorzuciłbym tylko jeszcze SP500, ale to inny temat.
Comparic - gratulacje za typ na ropę, mój DAX jakoś nie chciał się jeszcze skorekcić, zresztą był 2. wyborem, bo bitcoin nie dał w środę sygnału na wzrosty. Teraz za to jest, więc mam nadzieję wygrać nawet jak przeciwnik nie zapomni typować. Myślę, że Gosc1313 odbierze innym punkty, a 8 powinno mu styknąć do awansu. :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 26 paź 2019, 15:43

Comparic wie co robi :joy:
Dzięki za opinię, zobaczymy co ludzie sądzą... ja by za dużo już nie zmieniał, te 3 fazy zostawić.. jedynie minimalnie rozszerzyć fazę pucharową. Bo w tej 3 fazie grupowej sami najlepsi i ciężko się na tę 3-jkę załapać, a tak to odrobinę szansa by wzrosła + później w fazie pucharowej, także minimalna szansa, że nawet jak przegrasz to jeszcze może się załapać i grać dalej :joy:

W tym roku mieliśmy w sumie 84 osoby. W nowym schemacie wyglądałoby to np tak:
I faza - 14 grup 6 osobowych - AWANS najlepsza 3 + 12/14 najlepszych z 4 miejsc
II faza - 9 grup 6 osobowych - AWANS - najlepsza 4-ka z każdej grupy
III faza - 6 grup 6 osobowych - AWANS - najlepsza 4-ka z każdej grupy
FAZA PUCHAROWA: 24 zawodników - do 1/8 awansują zwycięzcy dwumeczów (12) + 4 przegranych z najlepszym bilansem

Więc jedyny atut to łatwiejsza droga do fazy pucharowej + możliwość awansowania do 1/8 finału mimo słabszego meczu w tej fazie. Więcej osób dalej zajdzie, ma pozytywne wrażenia.... i za rok chce powtórzyć.
Ale zobaczymy jakie będą opinie :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 26 paź 2019, 15:54

Wydaje mi się że play-off to play-off, przegrywający odpada i już, w innym przypadku to tak, jakby np. Bayern przegrywający z Barceloną 2:0 był gorszy od RB Lipsk przegrywającego 2:1 z Chelsea. Moim zdaniem jest to zaprzeczenie idei systemu pucharowego, ale faktycznie niech się więcej osób wypowie. Natomiast dobrym pomysłem jest, żeby z czwartych miejsc awansowała zawsze większa liczba zawodników, tak z około połowy grup.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 28 paź 2019, 06:41

Czy czas na forum w końcu ktoś przestawi? jest 6:41 a czas posta 7:41 :conf:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 28 paź 2019, 08:38

Kuarek - masz rację, to mało pucharowy system. Ale jak miałoby awansować więcej osób z 4 miejsc, to innego wyjścia nie ma... chyba, że 4 faza grupowa?
Wtedy przy obecnych 84 zawodnikach byłoby tak: (grupy po 6 osób zawsze)
1 faza - 14 grup - awans najlepsza 4 + 4 najlepszych z 5 miejsc
2 faza - 10 grup - awans najlepsza 4 + 2 najlepszych z 5 miejsc
3 faza - 7 grup - awans najlepsza 3 + 3 najlepszych z 4 miejsc
4 faza - 4 grupy - awans najlepsza 4
FAZA PUCHAROWA 16 zawodników

Ale chyba za długo by to trwało wtedy :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 28 paź 2019, 08:40

Idefiks pisze:
poniedziałek 28 paź 2019, 06:41
Czy czas na forum w końcu ktoś przestawi? jest 6:41 a czas posta 7:41 :conf:
Czas ustawiamy indywidualnie.... po lewej masz panel i tam kliknij na swoją nazwę - rozwinie się menu - Twoje konto - ustawienia witryny - tam jest data - UTC +1 Europa/Warszawa powinno być, wtedy się czas zmienia automatycznie :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 28 paź 2019, 09:21

Problem jest z tymi 4. miejscami, dlatego uważam, ze jak sytuacja zależna od liczby uczestników na to pozwoli, ewentualnie można dopasować w I rundzie, żeby odpowiednia liczba dalej przeszła.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 28 paź 2019, 13:30

Na razie zostawiamy, przed kolejną edycją się pomyśli... bo to też zleży od ilości zawodników... jak jest bardzo dużo, to głupio potem jak ktoś z 3 miejsca nie awansuje, a jak jest mniej to zmiany nie są potrzebne.
Tak tylko myślałem, że jakaś dawka loterii jest w meczach, więc fajni byłoby jak zawsze awansowała najlepsza 3-ka + połowa lub więcej z 4 miejsc. Ale nie wszystko da się pogodzić, albo 4 fazy grupowe albo większa faza pucharowa :)
Za rok się pomyśli :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 28 paź 2019, 13:32

Kuarek - Twój poprzedni mecz, wygrany walkowerem - w temacie do typowania pojawiły się wątpliwości, możliwe że przeliczymy na nowo tabelkę, ale rywal musi pokazać dowód typowania. Na razie nie ma kontaktu, zobaczymy jak się potoczy sprawa.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
andriukierz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 28 paź 2019, 14:16

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 28 paź 2019, 14:16

hjkejka

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 28 paź 2019, 17:17

@longtrader
Jakoś w tej kolejce typ doszedł, poza tym ja się zawsze upewniam, czy mój typ się wpisał i w razie czego szukałbym innej drogi, np. via GSM albo nawet na podany w kontakcie stacjonarny. Dodatkowo jakiś komórkowy do SMS by się przydał. Ale jeżeli ustalisz, ze wysłał, to ja nie będę miał uwag, dla mnie to tylko zabawa, nie wiem tylko jak pozostali w grupie.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 28 paź 2019, 20:47

Akurat ten zawodnik ani razu walkowera nie dał, więc nie ma podstaw aby nie wierzyć. Już raz taka sytuacja była w 1 fazie, ktoś dał awaryjnie e-mailem i w spamie wylądowało... zgłosił, dowód był - to się uznaje. Na razie czekam, bo wysłałem i maila i tutaj PW, zobaczymy i najwyżej się w tabeli uwzględni.
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości