LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Zablokowany

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 19 paź 2019, 20:43

@longtrader
Mam pytanie, czemu nie wybrałeś jakiegoś amerykańskiego indeksu do typowania, np. SP500? Może by go dołączyć od następnej rundy, a zrezygnować np. ze srebra, zdecydowanie mniej popularnego?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 20 paź 2019, 14:49

Zobaczymy jak będzie... 1 kolejka wypadła na razie ekstra, a w I fazie jako tako to wyglądało... myślę, że nic straconego nawet dla zawodników z 0 punktów po 1 kolejce :)
kuarek pisze:
sobota 19 paź 2019, 20:43
Mam pytanie, czemu nie wybrałeś jakiegoś amerykańskiego indeksu do typowania, np. SP500? Może by go dołączyć od następnej rundy, a zrezygnować np. ze srebra, zdecydowanie mniej popularnego?
Były propozycje rzucone i tak jakoś wyszło, żeby odwalić indeksy, szczególnie WIG bo święta, dni bez sesji - i tak zostawiłem chociaż DAX. Teraz widzę, że żadnych problemów by nie było, ani z PLN ani z WIGiem nawet.... nawet jak jest święto to typowanie dotyczyłoby 1 dnia wtedy.
W tym roku już nie zmieniamy, żeby nie było zmian w trakcie i jeszcze za chwilę ktoś z innym instrumentem przyjdzie, że też chce.... ale w kolejnej edycji jeszcze mocniej rozszerzymy wybór.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 21 paź 2019, 08:12

Akurat ja na amerykańskich dawno już żadnej pozycji nie miałem, prędzej na DAX, choć raczej w krótszym terminie, bo dla mnie to loteria. Tyle że dobrze by było jakieś skorelowane do niego, żeby były pary, jak złoto/srebro (widzę że jednak cieszy się popularnością, przynajmniej w tej kolejce), tak DAX/SP500 i Brent/WTI (w xtb nie wiedzieć czemu nazywają to OIL i OIL.WTI). Masz rację, w tej edycji można dać spokój ze zmianami, choć jakby były od początku następnej rundy albo na fazę pucharową, to nikt by się pewnie nie obraził.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 21 paź 2019, 10:26

No ale nie wypada w trakcie zmieniać jednak. Czyli o korelację Ci chodzi :D Ale to nie za wcześnie na taką strategię... bo rozumiem, jak przewaga w grupie jest po 2-3 meczach to się można jakoś ustawiać, no chyba, że tak pytasz na zapas bo masz plany na fazę pucharową :joy:
Ostatnio DA/X z EURUSD nieźle, choć wcześniej słabiej to było z korelacją (na niebiesko EU)
dax.PNG
W następnej edycji dołożymy SP500 i może nawet coś z PLN.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 21 paź 2019, 10:44

Korelacja dobra rzecz, zwłaszcza że jeżeli chodzi o zmienność, to typujący waluty stoją na straconej pozycji, nawet jak trafią kierunek, a przeciwnik poprawnie wytypował DAX czy ropę. Takie ruchy jak ostatnio na parach z GBP rzadko się zdarzają

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 21 paź 2019, 16:21

Ale najpierw trzeba trafić, czasem lepiej 0,01% ale trafić niż 2% i nie trafić- zmienność broń obosieczna :) - czasem waluta daje szanse...gry na błąd przeciwnika, bo waluta kręci się koło 0 i masz szansę, a rywalowi walnie ropa 3% nie w ta stronę i ma po meczu po 1 dniu.... więc plusy i minusy :)
Złoto i srebro nic wielkiego na razie... z tych 6 kolejek to DAX średnia 1,24%, Ropa 2,10% i Bitcoin 1,88%
1.PNG
Jeszcze mnie zaciekawiłeś i na szybko sprawdziłem:
stat.PNG
1 kolejka II fazy była wyjątkowa, bo sporo na 0,00% liczone jako zyskowne. Średnia trafność w poprzednich 5 kolejkach I fazy to 38% licząc wszystkie instrumenty. Jeżeli porównamy na tym tle instrumenty inne niż waluty to wychodzi, że ta najmocniej zmienna ropa ma trafność wyższą niż średnia dla wszystkiego :joy: Czyli zawodnicy dobrze w tej zmienności sobie radzą.
Co do DAX - odejmując 1 kolejkę II fazy bo było 0,00% - jakby było 0,01% w którąś stronę to by było 50% a nie 100% trafności. Więc sama I faza - na 44 typy tylko 10 trafnych. Bitcoina nie warto porównywać bo za mała próba...tylko 9 razy użyty na 6 kolejek i zazwyczaj źle. Ale DAX ma bardzo niską trafność 23% względem średniej dla całości 38%.

Mamy ekspertów od towarów: ropy, złota i srebra - nie licząc ostatniej kolejki, która odstawała i mogła być wyjątkiem.... towary mają w sumie 47%, a samo złoto lub srebro 52% trafności czyli znacznie wyżej niż średnia całości 38%.
Ropa trafiana 2 razy częściej niż DAX.

Więc wniosek taki.... jak gracz widzi, że ludzie typują DAX w większości na SELL ....powinien dać typ na BUY, bo zazwyczaj większość się myli. A jak sporo osób typuje ROPĘ na BUY... nich daje na BUY... bo tu większość ma rację A jeszcze bardziej, jak widzi że ludzie typują złoto lub srebro w danym kierunku....niech kopiuje typ, bo na tym ligowcy najlepiej się znają :bambam:

Jeszcze tylko bardziej szczegółowo pogrzebać....może od tego złota czy ropy znajdzie się 1-2 gości co typują 100%? Jakbyś chciał się pobawić w szukanie? :joy:

Aha...i to co wspomniałeś, to masz rację ale w fazach grupowych mało przydatna zamienność....dopiero w fazie pucharowej lub w grupach ale sytuacjach "być albo nie być" - to tak, jak trzeba odrobić wielkie straty to lepiej wybrać oczywiście instrument z wysoką zmiennością :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 21 paź 2019, 17:07

Poszperałem głębiej :joy: Ekspertów od danej pary walutowej nie znajdę bo to jest siedzenia na 2 miesiące w tabelach :joy:
Ale.... skoro ropa, złoto i srebro są najlepiej typowane... to poszukałem speców w tym temacie... prawdziwi killerzy !strzelam!
Więc dzielę się wiedzą, żeby nie było, że mam lepszy dostęp do statystyk i nieuczciwą przewagę :joy:
spece od towarów.PNG
Mamy 3 speców od ropy - Akhh, EURUSD i Rob ( 1 raz jak źle typował to było -0,02% więc niemal trafił, zabrakło szczęścia)
Później już mniejsze próby bo po 2 typowania i mieszane instrumenty...ale MKR jak typuje towar to wie co i jak i kiedy :joy:
Luzak i Wald76 po połowie trafności.
Idefiks też expert 4/6 w tym raz źle -0,07% więc brak szczęścia czyli niemal 5/6, a więc spec od złota i srebra... .ciekawe czy nie jest jubilerem z zawodu? :joy:

I co Ty na to Kuarek? :joy: Cenna wiedza? :joy:

A tak na półmetku.... Akhh dał ropę buy, na razie słabo, jak do jutra się nic nie zmieni to nie będzie nikogo nieomylnego :)
Rob też dał ropę buy więc ta sama sytuacja. MKR złoto buy - też na półmetku słabo.
Idefiks złoto sell - na razie ok, jak trafi to chyba wyrasta na lidera w towarach, szczególnie w złocie - trafia praktycznie wszystko :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 21 paź 2019, 20:10

:aaaa: :devil:
Robię to co zrobiłbym w realu, złoto ma zasięg 1480 i mniej więcej do tej bariery dojdzie, potem zobaczymy jak przebije się wyraźnie przez wsparcie, poleci falami w średnioterminowym trendzie spadkowym do 1430. Nawet przy dźwigni 30 zarobek jest spory. ;] :bigsmile:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 21 paź 2019, 20:23

Ropa w tej chwil ma trend boczny, trudne do przewidzenia skoki zależne w większości i obracające się wokół zamieszania na bliskim wschodzie - można typować na podstawie przewidywanych zdarzeń i informacji (o zapasach, o szczytach pokojowych) ale to tak niepewne że nie typowałbym w realu. Złoto również jest na to czułe (babcia mówiła jak wojna - kupuj złoto ;) ) , ale bardziej przewidywalne przy ruchach walut (mocna zależność od par USD/JPY i jeszcze kilku). Dlatego do meczów biorę to co pewne (a przynajmniej tak się zdaje) niż np. NZDUSD, gdzie nie mogłem doczekać się wzrostu przez 2/3 m-ce, teraz w końcu zyskuję, ale to się zakończy oporem w okolicach 0.64300 i tu się zrealizuję.
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 21 paź 2019, 21:03

@longtrader
Ciekawa statystyka, dzięki. Pewnym problemem jest to, że nawet jak się typuje zgodnie z trendem na D1, to na jakąś korektę zawsze można się nadziać. Dwudniowe mecze to jest tak naprawdę loteria, parę lat to mówię. Akurat poprzednia kolejka była w tym zakresie nietypowa, jakby jakieś szklane kule większość miała. Zobaczymy co dalej. !smail!

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 21 paź 2019, 21:41

kuarek pisze:
poniedziałek 21 paź 2019, 21:03
[...] Dwudniowe mecze to jest tak naprawdę loteria[...]
I oto chodzi w tej zabawie. :gj: !Brwoo! !Dobrypost!
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 22 paź 2019, 07:15

Pewnie, że loteria... bardziej w fundamentach trzeba się orientować chyba dlaczego coś miałoby spadać czy rosnąć + technika chyba mniej :)
No ale kiedyś robiliśmy 1 fazę grupową z meczami na 1 dobę i tez nie było super.

Poprzednia kolejka wyjątkowa, teraz już chyba tak nie będzie.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 22 paź 2019, 19:59

Uff..., zdążyli przegłosować chaos, teraz tylko tak trzymać do końca dnia.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 22 paź 2019, 20:33

@longtrader
Jedna runda to za mała próbka, żeby coś stwierdzić stanowczo. To tak jakby na podstawie 1. kolejki II rundy uznać, że prawie sami mistrzowie tradingu zostali na placu boju. :bigsmile:

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 22 paź 2019, 22:51

Z mistrzami bym nie przesadzał, ale tu warunki mamy inne - rozliczenie na zamknięcie sesji, gdy w ciągu dnia inwestycje NZD, CAD, GOLD czy SILVER osiągnęły zakładane poziomy i można było zamknąć pozycje z zyskiem.

Kolejny mecz przegrałem, teraz będzie trudno wyjść z grupy :/
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 22 paź 2019, 23:22

Warunki oczywiście inne niż przy "normalnym" tradingu, ale to przecież zabawa, jak już wcześniej zauważyłeś. Gra się jednak po to, żeby wygrać. W mojej grupie rywalizacja ostra, pewnie do końca będzie walka o awans.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 22 paź 2019, 23:38

@kuarek
Gratuluję intuicji i wyczucia z tym funtem (a dokładnie GBPJPY)
jak sprawdzałem w czasie rozgrywki to prawie całe dwa dni był przeciwko Tobie,
a na koniec - głosowanie w parlamencie - i w ciągu godziny, dwóch - trzy punkty !Dobrze!

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 22 paź 2019, 23:46

Dzięki, też ładnie typowałeś. Funt od bandy do bandy jeszcze w jubileuszowej X edycji ligi będzie, wystarczy się wstrzelić. ;)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 23 paź 2019, 07:28

Ta kolejka dużo słabsza, ale lepsza niż średnia za I fazę - 23/48 48%i tak ładnie :)
A mistrzowie.... pewnie, że to na luzie... ale są spece od towarów i nadal nieźle trafiają :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 23 paź 2019, 07:47

Mamy już wyniki 2 kolejki -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/
Zaczynamy typować w 3 kolejce.Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Przypominamy także o możliwości pobrania darmowego wskaźnika, który działa na każdej platformie i pokazuje wyniki meczy ligowych na żywo.
MT4 - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
MT5 - https://megawrzuta.pl/download/e0e4972d ... 4d3c1.html
Instrukcja - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

Statystyki 2 kolejki - 48%
Powodzenia w 3 kolejce :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości