LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Zablokowany

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 11 gru 2019, 10:56

No i mamy skład WIELKIEGO FINAŁU - po 21 rozegranych meczach w polu boju pozostali już tylko: Rexex i Xopina - finał w doświadczonym składzie :joy:

Rexex staje przed szansą aby jako pierwszy w historii wygrać Ligę Traderów dwukrotnie.

Podsumowanie i statystyki - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... lki-final/

Życzymy powodzenia w meczu 3 miejsce oraz w Wielkim Finale !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Antilo
Stały Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: piątek 06 wrz 2019, 12:37

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 11 gru 2019, 11:29

gratulacje dla finalistów:-)))

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 11 gru 2019, 12:52

Gratulacje dla finalistów oraz małych finalistów. To jednak wielki wyczyn dostać się do ćwierć finału i finału, który nie udawał mi się przez tak wiele edycji. Jak to mówią - gra to wynik sumy błędów, na placu boju pozostali Ci, którzy popełnili ich najmniej.
Życzę powodzenia każdemu.

Myślałem, że może zrobię analizę stanu rynku przed pierwszym finałowym typowaniem, ale jak jest chyba każdy widzi. Teraz czas podjęcia decyzji.

Powodzenia, niech szczęście Wam sprzyja .
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 11 gru 2019, 14:07

@longtrader
Zleci. !smail! Myślcie już o nagrodach! :wink:

Gratulacje dla finalistów! !Brawo!! Dzielnie walczyłem z nimi w fazie grupowej i nawet byłem bliski wyrzucenia jednego z nich z gry, ale mnie bitek wykończył. :weak:

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 14 gru 2019, 09:06

Zapraszam do typowania, być może już po raz ostatni (lub przedostatni) - FINAŁ i mecz o 3 miejsce.

Czas na oddanie typów mija w niedzielę o 23:00

Wyniki 1 spotkań finału i meczu o 3 miejsce - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... z-numer-2/

Powodzenia !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 16 gru 2019, 19:12

Było bardzo trudno. Wielkie gratulacje dla finalistów i do zobaczenia na Invest Cuffs ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
gadzinka
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 16 gru 2019, 21:41

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 16 gru 2019, 21:44

Cześć wszystkim użytkownikom tego forum.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 18 gru 2019, 09:45

No i mamy zwycięzcę po 3 miesiącach zmagań - XOPINA - wielkie gratulacje !Dobrze!

Podsumowanie finału, całej edycji i ranking wszech czasów - https://comparic.pl/xopina-zwyciezca-vi ... -traderow/

Gratuluję także finaliście - Rexex jako pierwszy dwukrotnie zagrał w finale, tworząc historię. Życzę powodzenia Xopinie w obronie tytułu. Dziękuję także wszystkim za rywalizację i zabawę - najlepszą 16-stkę nagrodzimy i w tym celu zaczynamy się kontaktować przez forum lub podany e-mail.

Do zobaczenia w kolejnej, IX edycji turnieju... pod koniec września 2020 roku !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
rexex
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: czwartek 20 lut 2014, 06:42

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 18 gru 2019, 18:25

Gratulacje dla zwycięzcy . Zasłużył choć ostro ryzykował . Miło było do końca walczyć i za rok walczymy znów . Choć jednak mieszanie walut z surowcami i indeksami to nie najlepszy pomysł . Może lepiej byłoby to rozdzielić . A bitcoin to już całkiem ruletka choć kilka razy ratowałem się nim

no avatar
Xopina
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 15 paź 2015, 11:57

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 18 gru 2019, 22:47

Dziękuję za gratulacje udało się uff. :joy:

Gratulacje dla Rexexa za walkę do końca, jestem tego samego zdania że mieszanie walut z surowcami i indeksami to nie najlepszy pomysł. Dziękuję także wszystkim uczestnikom za rywalizację i wspaniałą zabawę.

Życzę wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. :celebr:
Do zobaczenia w następnej edycji turnieju i niech rynek zawsze będzie po właściwej stronie.

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Wywiad ze Sławomirem Pawłowskim “Xopina” – zwycięzcą VIII edycji Ligi Traderów

wtorek 31 gru 2019, 12:14

Wywiad ze Sławomirem Pawłowskim “Xopina” – zwycięzcą VIII edycji Ligi Traderów

Przed Świętami zakończyły się rozgrywki Ligi Traderów. VIII edycję konkursu wygrał Sławomir Pawłowski “Xopina”, który okazał się lepszy w 70% stoczonych pojedynków. Skutecznie typował kursy instrumentów finansowych w 65% oddanych typowań. We wcześniejszych edycjach plasował się na miejscach 5 oraz 9, aż w końcu nadszedł czas na końcowy triumf w całych rozgrywkach. Poniżej wywiad z triumfatorem VIII edycji Ligi Traderów.

https://comparic.pl/wywiad-ze-slawomire ... -traderow/

Co na co dzień robi zwycięzca VIII edycji Ligi Traderów?

Na chwilę obecną prowadzę małe gospodarstwo rolne.

Skąd w ogóle zainteresowanie rynkami? Jak to się u Ciebie zaczęło? Długo trwa już Twoja przygoda z rynkami?

Trochę to już trwa, na początku była GPW a później zainteresowałem się forex.

Co skłoniło Ciebie do wzięcia udziału w Lidze Traderów?

Szukałem ciekawych stron o Forex, tak trafiłem na stronę Comparic.pl i wasz konkurs, postanowiłem sprawdzić się w Lidze Traderów.

Był to już kolejny Twój występ i zajmowałeś coraz wyższe lokaty. Zmieniłeś swoje podejście względem wcześniejszych występów w konkursie?

W pierwszych występach podchodziłem bardzo emocjonalnie a później doszedłem do wniosku, że trzeba się rozluźnić, odrzucić emocje i to pomogło.

Korzystasz z jakiejś strategii na konkurs, że Twoje wyniki w lidze trzymają wysoki poziom od kilku edycji? Czy sądzisz, że można opracować jakiś zestaw reguł, których warto się trzymać aby przynajmniej zwiększać swoje szanse na sukces w takim konkursie?

Nie mam określonej strategii na konkurs, chyba że strategią jest gra na luzie.

Co Ci się najbardziej podobało w obecnej i czy ewentualnie coś byś zmienił w kolejnej edycji Ligi Traderów? Jak oceniasz zmiany w punktacji i dodanie nowych instrumentów?

Konkurs bardzo mi się podobał dodanie rynku surowców oraz kryptowalut w tej edycji bardzo go zmieniły, lecz lepszym rozwiązaniem byłoby zostanie przy poprzedniej wersji bez kryptowalut i surowców.

Jakie błędy Twoim zdaniem popełnia wielu zawodników, którzy nie odnoszą sukcesów w Lidze?

Każdy ma inną strategię oraz podejście do konkursu więc trudno tu mówić o błędach.

Jakich rad udzieliłbyś nowym zawodnikom, którzy może szukają jakiegoś sposobu na sukces w Lidze?

Odrzucić emocje i grać z trendem.

Czy uważasz, że udział w Lidze może uczyć czegoś początkujących graczy?

Na pewno systematyczności w obserwacji i analizie rynku.

Co jest najważniejsze w tradingu Twoim zdaniem, masz jakieś swoje zasady w prywatnym tradingu? Co jest najważniejsze w tradingu Twoim zdaniem, złota zasada?

Moim zdaniem w tradingu najważniejsza jest spokojna głowa i odrzucenie emocji przy podejmowaniu decyzji.

Czy osoby żądne rewanżu będą miały okazje zmierzyć się z Tobą w kolejnej edycji konkursu? (Dodam, że jeszcze nikomu nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu, a nawet istniej pewna „klątwa zwycięzcy” czyli obrońca tytułu w kolejnej edycji nigdy nie dotarł do fazy pucharowej).

Na pewno przystąpię do obrony tytułu w następnej edycji, może zdejmę „klątwę zwycięzcy”.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w obronie tytułu 🙂

Liga Traderów rozgrywana jest każdego roku, start kolejnej IX edycji jak zwykle pod koniec września 2020 roku – serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości