Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 28 lis 2015, 22:55

rexex pisze:Jest jeszcze problem z dużymi spreadami na nietypowych parach np gbpnzd na otwarciu rynku w niedziele . Mogą sięgać 40 pipsów i czasem to wypacza cały wynik rywalizacji . Dodatkowo remis przy różnicy 0,2 % też chyba nie jest zbyt sprawiedliwy . W końcu wygrana to wygrana a jeśli ktoś ma wynik -0,1 % a ktoś + 0,1% to jaki przydział punktów następuje ? Po jednym czy po dwa punkty ?

To jest już wypracowane przez te edycje i z remisami jest ok.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

niedziela 29 lis 2015, 00:17

longtrader pisze:Ale to tak nie można w trakcie zmienić zasad i kogoś wyeliminować. Myślę, że sprawę rozwiązałyby punkty ujemne za walkower + wpis, że nie może awansować osoba, która zdobyła mniej niż 0 punktów.
Dla dobra "narodu" - można :wink: .

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

niedziela 29 lis 2015, 13:02

rexex pisze:W końcu wygrana to wygrana a jeśli ktoś ma wynik -0,1 % a ktoś + 0,1% to jaki przydział punktów następuje ? Po jednym czy po dwa punkty ?
Różnica mieści się do 0,2%, a więc remis - osoba z zyskownym typem 2 pkt, osoba ze stratnym 1 pkt. Kwestia remisów wydaje się być załatwiona i tu raczej zmian nie planujemy, także punktacja jest ok i dość sprawiedliwa, nie można zostać z niczym oddając zyskowny typ.

Grupa G - zaraz poprawię.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adamm178
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 12:28

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

niedziela 29 lis 2015, 22:18

Dobrze rozumiem że do III rundy rozstawieni będą tylko zwycięzcy grup ? Mogliście 3 rundę ustalić na zasadzie 8 grup 5cio osobowych zamiast 5 po 8, wtedy jest możliwość rozstawienia wszystkich którzy awansują i w każdej z grup będzie po jednej osobie z pierwszego, drugiego, trzeciego , czwartego i piątego miejsca tj. przykładowo A : 1A,2B,3C,4D,5E . B : 1F, 2G, 3H, 4A,5B .... i tak dalej. Wtedy w takich grupach można by rozgrywać rewanże czyli runda łącznie 8 kolejek zamiast 7, jedna więcej wiec to na minus na pewno, ale na plus lepiej zbilansowane grupy, wygrywasz grupę w 2rundzie i wiesz ze trafiasz dalej na osoby które zajmowały niższe miejsca. Przy obecnym formacie nic mi po wygraniu grupy bo i tak moge trafic na same osoby z miejsc 2-3 , lub zajmując piąte na jednego rozstawionego i 6 osob z 4-5. Co o tym myślicie ? Z tego co przeglądałem to w poprzednich edycjach konkursu chyba już stosowaliście podobne pomysły na rozstawianie, nie sprawdziło się skoro teraz tego nie ma ?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

poniedziałek 30 lis 2015, 08:08

Chyba w 1 edycji były grupy z nieparzystą liczbą osób i baraże - to nie do końca się sprawdza, bo część osób musi wtedy pauzować, później część z nich zapomina o konkursie, więc lepiej jak wszyscy są cały czas w grze.

Sprawę rozstawienia, masz rację, na kolejną edycję lepiej rozpiszemy tzn. z losowaniem, ale bardziej to rozszerzymy, np. robiąc ranking wszystkich osób, które awansowały i dzieląc to wtedy na 3-4 koszyki. Wtedy jak najwyższe miejsce w grupie będzie jakąś nagrodą.
Teraz też coś daje, bo wygrywając grupę nie trafisz na innych zwycięzców, jedynie przy wyjątkowym pechu dostaniesz wszystkich z 2 miejsc, więc to do poprawy w kolejnej edycji. ...sport lubi "grupy śmierci" i ciekawe czy jakaś się pojawi. Losowanie już w środę :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 02 gru 2015, 11:30

Zaczynamy II Fazę grupową !!!!

Wyniki po 1 fazie, losowanie, tabele i rozpiska 1 kolejki - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... a-ii-fazy/

W artykule są opisane dwa przypadki kiedy gracze z 4 miejsc nie awansują - jeden w 100% zgodny z regulaminem, drugi z powodu braku obecności zawodnika. W drugim przypadku zaczekamy jednak do końca typowania, wydaje mi się, że tak będzie uczciwie.
Życzę powodzenia w II fazie, dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział - zapraszam do rewanżu w V - jubileuszowej edycji :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 02 gru 2015, 11:49

Popieram, proponuję także aby Exodus24 podał przed 22. swój typ - prawdopodobnie Leonardo F. drugi raz nie zaszczyci nas swoja obecnością, pozostanie na stałe w zaświatach.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 05 gru 2015, 09:58

Zaczynamy typowanie w 2 kolejce spotkań. Czas na oddanie typu mija w niedzielę o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Wyniki, tabele po 1 kolejce + rozpiska kolejnej kolejki --- http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... i-spotkan/
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 09 gru 2015, 08:53

Zaczynamy 3 kolejkę. Można już oddawać typy, czas na oddanie typu mija dzisiaj o 22:00 czasu polskiego !!!

Wyniki i tabele po 2 kolejce - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... -spotkan/
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

piątek 11 gru 2015, 23:10

Czy tu prowadzimy też takie luźne rozmowy na temat konkursu?

Typu chwalę sie?
Albo komentarze co do składu grup, bo widzę że sa takie mocne z dość wyrównanymi wynikami....



A to sie pochwalę. :P

Yes, Yes, yes !Dobrze! - ledwo ledwo ale udało sie, rzutem na taśmę kolejne 3 pkt i na półmetku drugiej rundy bedę miał 9 pkt. :)
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 12 gru 2015, 09:24

Tak, to dobre miejsce :)
Wyników gratuluję, bo 9 punktów po 3 kolejkach to już niemal pewny awans do kolejnej fazy :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 12 gru 2015, 09:30

Zaczynamy typowanie 4 kolejki spotkań - czas na oddanie typu mija w niedzielę o 22:00 czasu lokalnego !!!!

Wyniki i tabele po 3 kolejkach - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... i-spotkan/
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 12 gru 2015, 10:49

A ja tym razem przegrałem różnicą 0,202% rzutami kursów w ostatnich minutach, a jeszcze godzinę wcześniej, kiedy "normalni" brokerzy kończą pracę, prowadziłem 0,116%. Nie mówiąc już o wynikach po 1. dobie (ponad 1% na moją korzyść, ponadto w piątek po dobrych danych z USA dolar powinien się jeszcze umocnić). Powtarzam, że ma to więcej wspólnego z loterią niż przewidywaniem kursów, szczególnie ostatnia godzina tygodnia w XM.

no avatar
Adamm178
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 12:28

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 12 gru 2015, 14:28

Chyba chodzi o mecz ze mną, faktycznie miałem sporo szczęścia, kilka pipsów w drugą stronę i zamiast 3:0 byłoby 2:1. Co do "normalnych" brokerów to ja mam inne zdanie, mnie zawsze uczono ze świeca dzienna na forex powinna być zamknięta o godzinie 22 ale czasu Londyn, więc 23 u nas, może niech jeszcze ktoś się wypowie na ten temat. A wracając do samego wyniku to pomyśl ze te kilka pipsów w innym przypadku mogło by być równie dobrze na twoją korzyść, masz racje ze jest w tym trochę losowości ale to działa w obie strony ;) Jeszcze aż 4 kolejki do końca tej fazy, trzymam kciuki za Ciebie to może będziesz miał okazje do rewanżu w dalszych rundach :cheers:

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 12 gru 2015, 14:46

Jasne, przecież nie mam pretensji do Ciebie, tylko że to już kolejny raz na moją niekorzyść wyszło. Na korzyść jakoś nigdy, raz tylko "o włos" wygrałem mimo rajdu w ostatnich minutach, bo wcześniej też mi się wydawało że zwycięstwo jest niezagrożone. Postawisz browara i będziemy kwita :wink: .

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

poniedziałek 14 gru 2015, 13:48

kuarek pisze:A ja tym razem przegrałem różnicą 0,202% rzutami kursów w ostatnich minutach, a jeszcze godzinę wcześniej, kiedy "normalni" brokerzy kończą pracę, prowadziłem 0,116%. Nie mówiąc już o wynikach po 1. dobie (ponad 1% na moją korzyść, ponadto w piątek po dobrych danych z USA dolar powinien się jeszcze umocnić). Powtarzam, że ma to więcej wspólnego z loterią niż przewidywaniem kursów, szczególnie ostatnia godzina tygodnia w XM.
Kuarek wielokrotnie byla poruszana specyfika tego konkursu. Sam od zawsze jestem przeciwnikiem meczu dwudobowego. Od nastepnej edycji maja byc rozwazone mecze jedno dobowe.

Tu nie ma sie co uzalac. Potraktuj to jak zwykly typ bukmacherski na mecz pilki noznej (gdzie rowniez nie masz wplywu na to co sie dzieje na boisku). Po pierwszej dobie wygrywales a dostales w koncowce. Spojrz na to tak - pierwsza polowe prowadziles 2-0, w drugiej straciles dwie bramki i rywal wyrownal do 2-2. Na dodatek tuz przed gwizdkiem wyjales pilke ze swojej siatki i mecz skonczyl sie 2-3.

Konkurs ma swoje plusy i minusy. Wiele tu zalezy od "farta" ale wlasnie przez to jest inny niz wszystkie inne. Pwdz zycze i zeby szczescie kolejny raz bylo po twojej stronie :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

wtorek 15 gru 2015, 16:49

Tomasz-20021 pisze:
Tu nie ma sie co uzalac.
Wcale się nie użalam, traktuję konkurs jak zabawę, moje wpisy też są trochę "z przymrużeniem oka".
Ale każda zabawa powinna czegoś uczyć, mieć także cel edukacyjny. Uważam że będziemy tego bliżej starając się przewidywać kursy w nieco krótszym terminie. Więcej nie będę się powtarzał.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

wtorek 15 gru 2015, 17:06

spojrz w tej kolejce bylo kompletnie odwrotnie. Po pierwszej dobie twoj typ nie wypalil a odzyl dopiero dzis. Ot uroki przewidywania fx. Raz na wozie raz pod wozem :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

wtorek 15 gru 2015, 21:05

Tomasz-20021 pisze:spojrz w tej kolejce bylo kompletnie odwrotnie. Po pierwszej dobie twoj typ nie wypalil a odzyl dopiero dzis. Ot uroki przewidywania fx. Raz na wozie raz pod wozem :)
niekoniecznie "przewidywania fx" jako wróżenia przypadkowego zachowania kursu,
ja pod bukmacherkę bym tego nie podciągał.
"małe" wahnięcia na jakie stawiamy w dwudobowym typowaniu związane są m.in. z bieżącymi wiadomościami, przewidywanie tu polega raczej na przewidywaniu siły wpływu danej wiadomości na notowania i naszej oceny "siły" danej waluty. No chyba nie stawiacie typów na "chybił-trafił"? :wtf: :conf:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

wtorek 15 gru 2015, 22:01

Tomasz-20021 pisze:spojrz w tej kolejce bylo kompletnie odwrotnie. Po pierwszej dobie twoj typ nie wypalil a odzyl dopiero dzis. Ot uroki przewidywania fx. Raz na wozie raz pod wozem :)
W tym właśnie rzecz, żeby loterii było jak najmniej. Przez dwa dni jest tyle zdarzeń, że całość się do tego niebezpiecznie zbliża. Przy jednej dobie bardziej można się oprzeć czy to na AT, czy też na informacjach makro.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości