Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

Zablokowany
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 16 gru 2015, 09:39

Ale gracze typowo trendowi nieźle sobie radzą i chyba tu jest klucz do naszego konkursu :)

Trochę pecha masz Kuarek, bo teraz dałeś świetny typ i tylko 1 punkt, ale spójrz na to z drugiej strony, że jednak masz szczęście, bo grupa wyrównana i w niektórych nie byłoby co szukać, a tu jesteś nadal blisko awansu.
Jak tak obserwują już 4 edycje to zawsze było tak, że Ci początkowi faworyci co "rzucali się w oczy" nie wygrywali. Zwycięzcą całości ostatecznie okazuje się ktoś kto ledwo przechodził z grupy do grupy, żadnej nie wygrał, tylko tak po cichu ale do przodu.... więc może w tej edycji czas na Twoje zwycięstwo ? Kto wie :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 16 gru 2015, 10:11

Można już typować w 5 kolejce spotkań - czas mija dzisiaj o 22:00 czasu lokalnego.

Wyniki i tabele po 4 kolejkach - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... i-spotkan/

Zbliżają się Święta i okres mniejsze zmienności na rynkach, chciałbym dać każdemu więcej czasu na oddanie typu, bo wiadomo, że część osób gdzieś wyjedzie itp. Proponuję aby:

6 kolejka - gramy normalnie (poniedziałek + wtorek 21+22)
Środa 23 - publikujemy wyniki i rozpiskę ostatniej kolejki - czas na oddanie typu będzie do poniedziałku 28 do 22:00 - mecz to wtorek + środa 29+30 grudzień.
W sylwestra opublikuję wyniki i rozlosuję 3 fazę grupową, od tego czasu aż do środy 6 stycznia będzie czas na oddanie typów - mecz 1 kolejki w nowych grupach to czwartek + piątek 7-8 styczeń.

W taki sposób konkurs zakończy się na samym początku marca. Myślę, że każdy zdąży typować w tym okresie świąteczno - noworocznym. Możliwe, że wyślę też po 2 przypomnienia, na początku okresu typowania i w ostatni dzień.

Co sądzicie ? Wszystko oczywiście na stornie będzie opisane i w mailach także.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adamm178
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 12:28

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 16 gru 2015, 11:30

Jestem jak najbardziej za takim harmonogramem . Jeszcze odnosnie tej dyskusji na temat tego czy wprowadzac mecze dobowe, to moze poprostu dac od nastepnej edycji mozliwosc wyboru tzn. w niedziele podajesz typ albo tylko na poniedzialek albo jak do tej pory na dwie doby. To samo sroda, czyli albo typ tylko na czwartek jesli ktos lubi grac pod DT albo na czwartek i piatek dla tych ktorzy staraja sie zlapac wieksze ruchy. Wilk syty i owca cala, tak mi sie wydaje.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 16 gru 2015, 11:49

Nie ma co komplikować, organizatorzy i tak maja kupę roboty. Poza tym różne warunki dla przeciwników to niezbyt sprawiedliwe, chyba że to teraz norma :wink: . To w sumie tylko zabawa, choć nie przeczę, że wciąga. A co do mojego "szczęścia" - poprzednia grupa też była najbardziej wyrównana i dopiero wynikami z 2 ostatnich kolejek wyszedłem z pozycji spadkowej prawie na czoło, więc nie jest źle.

no avatar
Adamm178
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 12:28

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 16 gru 2015, 12:22

Rozne warunki dla przeciwnikow, zgoda, ale sam bys ustalal czy typujesz na jedna czy dwie doby, bez narzucania z gory ze teraz jedna osoba podaje typ dobowy a druga dwudobowy. Wiec warunki rozne, ale rowne, bo sam decydujesz. Obie osoby w pojedynku moglyby miec typ dobowy. Obstawiajac przykladowo tylko czwartek nie widze przeszkod zeby te typy byly w jakis sposob gorsze czy lepsze, zmiana procentowa moze byc wieksza jak i mniejsza w stosunku do dwudobowych. Co to stopnia komplikacji to niewiem ile arkusz im liczy a ile maja recznej pracy. sory za brak polskich znakow pisze z tel.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 16 gru 2015, 12:43

Pewnie, że można by modyfikować zasady, byłoby ciekawiej, ale zostawmy to na następne edycje. Proponuję np. coś takiego, że po podaniu typu w dowolnym momencie mówię "stop, zamykam pozycję" i wynik w tym momencie się liczy. Przybliżyłoby to konkurs do rzeczywistego tradingu, a tak jesteśmy bezradni, gdy jakiś dupek wyjdzie i pierdzielnie coś nieodpowiedzialnego.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 16 gru 2015, 13:03

Zmiany typu STOP w dowolnym momencie albo to, że wybór jest dowolny czy 1 czy 2 doby - nie wchodzą w grę, problem pojawiłby się przy automatycznym liczeniu tego, a po za tym mocno komplikuje konkurs, nie tylko od strony organizacyjnej.

Myślę, że np. wprowadzenie pierwszej fazy grupowej z meczami 1 dobowymi to najbardziej realny scenariusz na kolejną edycję (choć niczego nie obiecują na razie), wtedy faza ta szybciej się skończy i każdy będzie mógł wypowiedzieć się czy mu się podobało. Jak duża większość byłaby zadowolona to jeszcze od kolnej edycji zmiany mogłyby iść dalej.
A na razie bawimy się :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 19 gru 2015, 10:13

Można już oddawać typy w 6 (przedostatniej) kolejce spotkań - czas mija w niedzielę o 22:00 czasu lokalnego.

Wyniki i tabele po 5 kolejkach - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... i-spotkan/

Gratuluję 4 zawodnikom, którzy mają już zapewniony awans do ostatniej fazy grupowej. Reszcie życzę powodzenia w ostatnich dwóch kolejkach.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 19 gru 2015, 10:42

A moze daloby sie worowadzic mecze dobowe juz po nowym roku w tej edycji? Zostali juz ci, ktorzy sledza na biezaco co sie dzieje wiec nikt nie powinien przeoczyc.

Jest przerwa swiateczna i nowy rok wiec bedzie odpowiednio duzo czasu.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 19 gru 2015, 10:58

Nie, w trakcie gry nie można zmieniać zasad, tym bardziej, że wcale ogromna większość tej zmiany nie pragnie tylko około połowa w dwóch ankietach jakie już były przeprowadzane.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 19 gru 2015, 11:22

tak tylko pytam :)) wiesz jak nie zapytasz to nie wiesz :))
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 19 gru 2015, 11:27

Może w kolejnej edycji jedną fazę tak zrobimy i wtedy zapytamy, ja sam nie jestem do końca przekonany, obawiam się, że mogłaby wzrosnąć liczba walkowerów, choć pewny nie jestem.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 19 gru 2015, 11:38

powinno byc ok bo bedzie wiecej trafnych typow - a wiec walka bardziej zacieta. Od trzech kolejek sledze typy po pierwszej dobie - wiekszosc ma racje i to jest klucz. W drugiej dobie wyskakuja dane z kapelusza i kurs leci zazwyczaj w przeciwna strone. Prowadzisz punktacje to widzisz jak wiele osob dostaje punkty za to, ze pomylili sie mniej, tzn oddali zly typ. Jakos szczegolnie nie naciskam ale czuje, ze to bedzie bardzo dobry pomysl z meczem dobowym. Walka bedzie szla "leb w leb" wiec walkowery same sie wyeliminuja. Fajna sprawa bedzie to wszystko przetestowac przy okazji kolejnej edycji. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 19 gru 2015, 17:19

Myślę, że po zakończeniu tej edycji można zrobić "burzę mózgów": jak uatrakcyjnić konkurs, a nie przywalić organizatorom zbyt dużo roboty. Moim zdaniem pomysł "stop pozycji" w fazie pucharowej, a przynajmniej w jej części, tak bardzo by nie przysporzył pracy. Poza tym to także można oprogramować, kwestia zaangażowania się jakiegoś programisty, których pewnie wśród uczestników nie brakuje. Dzięki temu konkursowi Comparic ma z pewnością wielu nowych miłośników.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 23 gru 2015, 09:22

Zaczynamy ostatnią kolejkę II fazy grupowej !!!

Wyniki i tabele po 6 kolejkach - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... i-spotkan/

UWAGA !!! W związku ze Świętami wydłużamy czas typowania ostatniej kolejki:

- czas na oddanie typu w 7 kolejce – do poniedziałku 28 grudnia do 22:00 – mecz to wtorek + środa 29+30 grudzień.

- 31 grudnia opublikuję wyniki i rozlosuję 3 fazę grupową, od tego czasu aż do środy 6 stycznia będzie czas na oddanie typów (do godziny 22:00) – mecz 1 kolejki w nowych grupach to czwartek + piątek 7-8 styczeń.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 23 gru 2015, 11:04

Adamm178 - w czepku urodzony - na 6 kolejek 2 trafne typowania i 14 punktów, pogratulować! :laugh:

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 23 gru 2015, 11:12

Szczęście się przydaje w każdym turnieju, choć do końcowego sukcesu to za mało np. na fazę pucharową to już będzie za mało.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Adamm178
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 12:28

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 23 gru 2015, 13:30

Adamm178 - w czepku urodzony - na 6 kolejek 2 trafne typowania i 14 punktów, pogratulować! :laugh:
A dzięki :) Jeszcze warto dodać że mam prawie -4%, na pewno każdy będzie chciał na mnie trafić w kolejnej rundzie....Na te 6 kolejek w trzech wygrywałem walkowerem, nie wiem może się boją podać typ jak widzą że grają mecz ze mną, bo nie są to notoryczni walkowerowcy :bigsmile:

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 23 gru 2015, 17:06

Tak bywa :) Ale konkurs trwa na tyle długo, że na pewno nikt nie powie, że zwycięzca wygrał tylko dzięki szczęściu :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

czwartek 31 gru 2015, 11:35

Zakończyliśmy II fazę grupową !!!
WYNIKI i TABELE - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... -grupowej/

Pojawił się mały problem z programem losującym. Rozwiążemy go w ciągu 1-2 dni. Losowanie III (ostatniej) fazy grupowej odbędzie się w najbliższym czasie i najpóźniej do niedzieli 3 stycznia opublikuję jego wyniki na stronie. O wszystkim poinformuję także drogą e-mail'ową.

Typowanie w 1 kolejce będzie trwało do środy 6 stycznia do 22:00, więc czasu będzie sporo.

Dziękuję każdemu za rywalizację, gratuluję zawodnikom, którzy awansowali do kolejnej fazy.
Życzę też Wszystkim szczęśliwego, nowego roku !!!
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości