Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

Zablokowany
Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 08 paź 2014, 17:37

Tomasz-20021 pisze:
kuarek pisze:
Tomasz-20021 pisze:zamkniecie meczu to zamkniecie swiecy wtorkowej (00.00 czasu polskiego) czyli 1,61644
Na waszym wykresie mam tylko świece godzinowe i czas Wall Street. Mogę to jakoś zmienić? W każdym razie sprawdzałem w mForex i tu też zamknięcie wtorku jest 1,61847 (zgadza się z zamknięciem świecy H1 z 17-tej na waszym wykresie). Możliwe, że to ja popełniam jakiś błąd, ale nie wydaje mi się.
A może masz czas przesunięty o godzinę albo patrzysz u brokera z takim czasem?
Kuarek u gory zaraz po prawej od okienka gdzie wpisujesz symbol pary - tam jest opcja zmiany swiec na dzienne. Sprawdzalismy to kilka razy z roznymi uzytkownikami wlasnie ze wzgledu, ze pracujemy z roznych stref czasowych (nie mieszkam w Pl).
Nie było, musiałem dopiero wybrać z listy rozwijalnej, ale już OK. Nie zmienia to jednak faktu, że na D1 to nie jest zamknięcie według naszego czasu, o czym świadczy choćby brak świecy niedzielnej. Porównaj sobie na H1 - różnica czasu z Nowym Jorkiem jest sześć godzin, czyli nasza północ, to u nich zamknięcie świecy z godziny 17. Nie wiem, jak mam to bardziej jasno wytłumaczyć. Porównaj sobie zamknięcia z bossafx i mForex na przykład, gdzie czas masz bez wątpienia polski, który przyjęliście do rozliczeń. Te dzienne na waszym wykresie pokazują zamknięcie o godzinę przesunięte, czyli czas jest tam UCT+2 chyba, w każdym razie przesunięty w stosunku do naszego o godzinę.

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 08 paź 2014, 21:22

czytam tę dyskusję z 8x i nie czaję dalej o co chodzi :D

Puki co staram się dojść czemu na tym wykresie kuarek'a jest pomiędzy zielonymi świeczkami ten mały wypierdek (?) Czyżby to na wykresie dziennym Bossy liczyło tę de facto jedną godzinę handlu z niedzieli jako świecę dobową ? A już kolejne dzienne to "typowe" 24 godzinne świece ?
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 08 paź 2014, 22:33

longtrader pisze:Kuarek, ale chodzi Ci o czas zamknięcia czy o dokładnie do 4 miejsca po przecinku kwotowanie ?

Wiadomo, że ceny minimalnie się różnią u każdego brokera prawie. Podałem Bossę, żeby sprawdzić czy nasze wykresy zamykają dzień o północy naszego czasu. I tak jest czyli jest wszystko dobrze.

A jakieś kwotowania musieliśmy wybrać, nie możemy jednemu sprawdzać na Bossie a innym u innych brokerów.
No to ostateczny dowód słuszności mojego zdania - mamy godzinę 23:33, a na waszym wykresie od pół godziny buduje się świeca jutrzejsza dzienna.
https://dwq4do82y8xi7.cloudfront.net/x/LOmJh2Bp/

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 08 paź 2014, 22:35

SAdam121 pisze:czytam tę dyskusję z 8x i nie czaję dalej o co chodzi :D

Puki co staram się dojść czemu na tym wykresie kuarek'a jest pomiędzy zielonymi świeczkami ten mały wypierdek (?) Czyżby to na wykresie dziennym Bossy liczyło tę de facto jedną godzinę handlu z niedzieli jako świecę dobową ? A już kolejne dzienne to "typowe" 24 godzinne świece ?
Zmęczyła mnie ta dyskusja. Przypomnij jutro, to Ci wytłumaczę.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 08 paź 2014, 22:42

longtrader pisze:Kuarek, ale chodzi Ci o czas zamknięcia czy o dokładnie do 4 miejsca po przecinku kwotowanie ?

Wiadomo, że ceny minimalnie się różnią u każdego brokera prawie. Podałem Bossę, żeby sprawdzić czy nasze wykresy zamykają dzień o północy naszego czasu. I tak jest czyli jest wszystko dobrze.

A jakieś kwotowania musieliśmy wybrać, nie możemy jednemu sprawdzać na Bossie a innym u innych brokerów.
Oczywiście chodzi mi o czas zamknięcia, dokładność kwotowania to pikuś, a EURNZD zmieniło się przez tę godzinę prawie 20 pips. Zwykle nie będzie to miało znaczenia dla wyniku, poza wartością zmiany oczywiście, ale łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdy wynik z dodatniego zmieni się w ciągu tej godziny na ujemny, od razu 1 pkt. w plecy lub niezasłużony gratis, nie mówiąc już o możliwości wypaczenia wyniku.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 09 paź 2014, 00:27

I jeszcze jedno - jeżeli zmiana procentowa ma decydować o pozycji w tabeli przy równej liczbie punktów, to musi to być wartość dodatnia, jeżeli kierunek został podany poprawnie, niezależnie od tego czy to był SELL, czy BUY (i odwrotnie - ujemna, gdy kierunek zmiany został podany błędnie). W innym przypadku to nie ma sensu.
Odnośnie czasu zamknięcia jeszcze - nie neguję sensu rozliczania wyniku według waszych wykresów. Trzeba tylko jasno powiedzieć, że one decydują, a nie kwotowania według czasu polskiego u jakiegokolwiek brokera.
I tyle w tym temacie, więcej nie zamierzam dyskutować, oczywiście mogę wytłumaczyć, jak jeszcze ktoś czegoś nie rozumie, ale to już na priv.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 09 paź 2014, 06:17

Jeśli tak jest to trzeba będzie zmienić typowanie do 22:59 w niedzielę i w środę.
czwartek, piątek policzyć normalne, a do poniedziałku i wtorku doliczyć świecę niedzielną (czyli jej otwarcie będzie brane pod uwagę).

W sumie nie wprowadziło to raczej wielu nieprawidłowości na tą chwilę, więc nie powinno mieć to znaczenia, pod warunkiem że zostanie poprawione.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 09 paź 2014, 09:15

Akhh pisze:Jeśli tak jest to trzeba będzie zmienić typowanie do 22:59 w niedzielę i w środę.
czwartek, piątek policzyć normalne, a do poniedziałku i wtorku doliczyć świecę niedzielną (czyli jej otwarcie będzie brane pod uwagę).

W sumie nie wprowadziło to raczej wielu nieprawidłowości na tą chwilę, więc nie powinno mieć to znaczenia, pod warunkiem że zostanie poprawione.
Możesz się łatwo o tym przekonać obserwując dzisiaj po 23:00 budująca się nową świecę dzienną na waszych wykresach. Ponadto wszyscy muszą wiedzieć, że we wtorek wynik końcowy jest też o 23:00 na wykresach z polskim czasem.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 09 paź 2014, 10:54

Niedzielnej świecy nie ma, więc jest wszystko ok.

To są wykresy z czasem NY - czyli te uznawane za najbardziej prawidłowe. Jedyny problem to taki, że świeca sie otwiera o 23:00. Przesuniemy w takim razie typowanie o godzinę do 22:59 zarówno w niedzielę i środę i po problemie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 10 paź 2014, 16:30

Witam :)
Akhh pisze:Niedzielnej świecy nie ma, więc jest wszystko ok.

To są wykresy z czasem NY - czyli te uznawane za najbardziej prawidłowe. Jedyny problem to taki, że świeca sie otwiera o 23:00. Przesuniemy w takim razie typowanie o godzinę do 22:59 zarówno w niedzielę i środę i po problemie.
Nie za dużo tych zmian w trakcie zawodów? Zaraz znów będzie problem bo część osób nie przeczyta informacji i będzie myśleć, że do 24'tej można typować.

Zostawcie już tak jak jest. W następnym konkursie się zmieni.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 10 paź 2014, 16:34

bedzie dobrze Marchew - przypilnujemy tego i rozglosimy wszem i wobec. Powiedzmy przez dwie nastepne kolejki bedziemy jeszcze tolerowac ta ekstra godzine.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Tracha
Posty: 21
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 23:29
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 10 paź 2014, 20:58

Ale przecież była mowa, że możemy oddawać głosy w niedziele do otwarcia rynku, no a ten się otwiera o 23:00. Czyli jest ok.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 10 paź 2014, 21:14

Tak. Tylko ujednolicamy - teraz zawsze można oddawać typ do 22:59 - w każdej kolejce niezależnie czy niedziela czy środa.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 11 paź 2014, 10:10

Czyli jedyne co się zmieniło to typ w środę został przesunięty o godzinę. Oprócz tego wszystko jest tak jak było.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
thorxahest
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2014, 19:51
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 12 paź 2014, 07:05

Super konkurs. Pokazał mi całkiem inny sposób gry, powiedziałbym "krótkoterminowy". Ciekaw jestem co z tego wyjdzie, w przypadku porażki, będę obserwował najlepszych w dalszych etapach. Nic się nie traci, a można bardzo dużo zyskać! :gj: Dzięki i powodzenia !

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 12 paź 2014, 09:31

Gdzie są wyniki po ostatniej kolejce?

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 12 paź 2014, 09:49


no avatar
Tracha
Posty: 21
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 23:29
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 12 paź 2014, 13:48

Dużo niespodzianek po tych 2 rundach :) Ciekawie się zapowiada. Mam nadzieję, że uda mi sie utrzymać pozycję i przejść dalej :)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 paź 2014, 10:37

Wspolnie zdecydowalismy, ze sluszniej bedzie pozostac przy dotychczasowym regulaminie. To bedzie fair wobec wszystkich Uzytkownikow. Dlatego tez Marioy w tym rozliczeniu zdobedzie 0 punktow. Opcja podawania tej samej pary ale z przeciwnym kierunkiem zostanie wprowadzona w przyszlosci ale prawdopodobnie dopiero w nastepnej edycji Ligi Tradera. Dosc duzo zamieszania bylo juz na poczatku i pamietajmy, ze wciaz jest prawie 100 ludzi na placu boju. Takie zmiany podczas trwania Ligi moglyby wprowadzic kolejne zamieszanie. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Jones
Stały Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 18:15
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: centrum

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 paź 2014, 18:42

wiem że teraz nic nie zmienimy ale na przyszłość co sądzicie o celowym niegraniu
np. specjalny wpis pauza nieraz jest tak że nie mamy koncepcji i specjalnie nie gramy
wtedy przeciwnik by nie dostawał walkowerem punktów tylko jak by wyszedł na plus z typem
Tylko dwie rzeczy są nieskończone.... Albert Einstein
---
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
---
http://www.forexfactory.com/jones_pl

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości