Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

Zablokowany
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 paź 2014, 18:52

To mi się średnio podoba. Bo wtedy można zagrać tak: mam punkty, nie będę ryzykował, odpuszczę a jeśli przeciwnik nie trafi to nie będzie miał punktów. A tak można gorzej trafić niż przeciwnik i przegrać za 2 pkt.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
thorxahest
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2014, 19:51
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 paź 2014, 19:23

sorry za banalne pytanie dla pewności, " przeciwnik z pary to ten, co w tabelce jest obok - na tym samym poziomie ?:)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 paź 2014, 22:45

jesli macie jakies nowe pomysly smialo sie nimi dzielcie.

Po mojemu jest za duzo par - okroilbym spokojnie nawet do polowy.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

wtorek 14 paź 2014, 09:00

Jones - to tak jakby na mistrzostwach świata w piłce, albo w lidze mistrzów, jakaś drużyna powiedziała, że nie będzie grać bo już ma awans pewny itp. W piłce jest tak, że walkower to nie tylko 0 pkt i wynik 0-3, ale także często nawet kary finansowe (w klubowych rozgrywkach europejskich) chyba, że walkower wynikał z jakichś przyczyn typu brak samolotu, żeby gdzieś dolecieć itp.

Walkowera dać możesz, jeżeli policzysz sobie, że w ostatniej kolejce wystarczy Ci już punktów, a wynik -1% też Cię zadowala, to czemu nie, po co ryzykować, jak grając można uzyskać np. -1,5%.
thorxahest pisze:sorry za banalne pytanie dla pewności, " przeciwnik z pary to ten, co w tabelce jest obok - na tym samym poziomie ?:)
Przeciwnika masz w każdej kolejce innego. W grupie zagrasz z każdym 1 mecz. Zawsze na stronie i na forum jest rozpiska kolejki spotkań i tam masz podanego rywala na dana kolejkę. Twoim rywalem w 3 kolejce jest Obwtl.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Odp: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

wtorek 14 paź 2014, 19:45

Tomasz-20021 pisze:jesli macie jakies nowe pomysly smialo sie nimi dzielcie.

Po mojemu jest za duzo par - okroilbym spokojnie nawet do polowy.
według mnie par jest ok a nawet zbyt mało... W sumie opierając nasze typy o wyższy tf i tak mamy zbyt małr pole do popisu . Według mnie powinno tak zostać, bo tak naprawdę w czym przeszkadza duża ilość par? W niczym... No chyba ze sprawdzającym....

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: Odp: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

wtorek 14 paź 2014, 19:45

Tomasz-20021 pisze:jesli macie jakies nowe pomysly smialo sie nimi dzielcie.

Po mojemu jest za duzo par - okroilbym spokojnie nawet do polowy.
według mnie par jest ok a nawet zbyt mało... W sumie opierając nasze typy o wyższy tf i tak mamy zbyt małr pole do popisu . Według mnie powinno tak zostać, bo tak naprawdę w czym przeszkadza duża ilość par? W niczym... No chyba ze sprawdzającym....

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Odp: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

wtorek 14 paź 2014, 23:14

zaccny pisze:
Tomasz-20021 pisze:jesli macie jakies nowe pomysly smialo sie nimi dzielcie.

Po mojemu jest za duzo par - okroilbym spokojnie nawet do polowy.
według mnie par jest ok a nawet zbyt mało... W sumie opierając nasze typy o wyższy tf i tak mamy zbyt małr pole do popisu . Według mnie powinno tak zostać, bo tak naprawdę w czym przeszkadza duża ilość par? W niczym... No chyba ze sprawdzającym....

ok odszczekuje. Teraz sprawdzilem - wykorzystujecie praktycznie wszystkie podane pary (a niektorzy nawet wiecej lol)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
gientek
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:20
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 paź 2014, 11:22

Z typowaniem tej samej pary walutowej to jednak spora zmiana w regulaminie... i wydaję mi się że wcześniejsza opcja była ciekawsza. A w fazie playoff gdzie gra się dwumecz to w ogóle sporo wypacza.
np. przegrywasz pierwszy mecz a w drugim co by nie było stawiasz tą parę i przeciwny kierunek do przeciwnika i jak trafiasz to masz od razu dwukrotność procentowej zmiany ceny i wygrany dwumecz po przegranym pierwszym meczu i bez żadnej analizy w drugim.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 paź 2014, 11:45

Rzeczywiście masz rację. Dobrze, że o tym piszesz. Ale nie do końca masz rację, bo np. w fazie pucharowej:

1. mecz przegrywasz różnicą 0,70%
2. mecz jak dasz tę samą parę z odwrotnym kierunkiem - wcale to nie znaczy, że wygrasz ten mecz, bo możesz znowu przegrać, a po drugie jeżeli wygrasz tylko różnicą 0,50% to i tak odpadniesz.

Więc nie ma gwarancji, że dając typ przeciwny wyga się i to wygra wysoko.

Zobaczymy co ludzie o tej zmianie powiedzą, czy są za czy przeciw ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 paź 2014, 11:53

Witam :)
longtrader pisze:Zobaczymy co ludzie o tej zmianie powiedzą, czy są za czy przeciw ?
Typowanie tej samej pary tylko w przeciwnym kierunku jest IMHO jak najbardziej ok !Brwoo!

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 paź 2014, 12:12

Aktualne wyniki i tabele: http://comparic.pl/liga-traderow-3-kole ... i-spotkan/

W komentarzu napisałem bo jest mały błąd przy 2 osobach:
Grupa I – BógMacher
Grupa K – Tomasz-20021

EUR/USD wzrósł o 0,20% – wygrywacie mecze ale za 2 punkty. Zmiany w tabeli uwzględniłem, w sobotę będzie poprawnie punkty i wynik%.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 paź 2014, 12:20

MaRCHeW pisze:Witam :)
longtrader pisze:Zobaczymy co ludzie o tej zmianie powiedzą, czy są za czy przeciw ?
Typowanie tej samej pary tylko w przeciwnym kierunku jest IMHO jak najbardziej ok !Brwoo!

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Czyli w końcu można typować przeciwny kierunek czy nie? Bo się pogubiłem :joy:

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 paź 2014, 13:03

Nie można. Tak jest w regulaminie od początku.

Być może zmienimy to w 3 edycji jeśli będą takie głosy. Natomiast nie chcemy zmieniać zasad w trakcie gry.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
thorxahest
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2014, 19:51
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 paź 2014, 18:01

Mnie odpowiada duża ilość par. Co do możliwości zagrania w przeciwnym kierunku, jestem za.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 16 paź 2014, 06:49

Akhh pisze:Nie można. Tak jest w regulaminie od początku.

Być może zmienimy to w 3 edycji jeśli będą takie głosy. Natomiast nie chcemy zmieniać zasad w trakcie gry.
A jednak można.
Można użyć tej samej pary co przeciwnik, który podał typ jako pierwszy, ale musi być to odwrotny kierunek tzn. jeżeli Twój przeciwnik dał typ EUR/USD K – Ty możesz użyć pary EUR/USD ale musi to być typ na S (sprzedaż)
http://comparic.pl/liga-traderow-3-kole ... i-spotkan/

Przydało by się dodatkowe info bo raczej większość nie czyta tego wstępu przed każdą kolejką.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 16 paź 2014, 07:36

Łukasz zmienił za głosem ogółu zasady, ja myślałem że zostają stare.

Bardzo przepraszam za zamieszanie, ale Łukasz jako organizator ma decydujący głos, dodatkowo wsparty Waszymi opiniami.

Na szczęście też sytuacja z poprzedniej kolejki nic nie zmieniała - tzn. osoba typująca tą samą parę i tak miałaby zero punktów.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 16 paź 2014, 08:19

UWAGA: Na początku tej edycji wprowadziłem kilka zmian, jedna z czasem typowania okazała się wymuszona, druga z możliwością używania tej samej pary walutowej jest tylko udogodnieniem, bo nie jest to żaden przymus, a jedynie możliwość.

Ustalam ostatecznie co obowiązuje:

1. Można używać tej samej pary walutowej co przeciwnik, ale osoba podająca typ jako druga musi użyć innego kierunku niż typ rywala (tak będzie aż do finału 3 edycji)

2. Typowanie w każdej kolejce (weekend i środa) kończy się o godzinie 22:59 (ta kolejka jest ostatnią, w której uznajemy spóźnione typy)


Wyniki i tabele są zawsze podawane na stronie Comparic.pl w środy oraz soboty - staram się jak najwcześniej, zazwyczaj ok 10-12. Aktualne tabele: http://comparic.pl/liga-traderow-3-kole ... i-spotkan/ (w 2 przypadkach jest niewielki błąd, piszę o tym w komentarzu pod artykułem)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 16 paź 2014, 20:48

Proponuje w tym dziale wkleić aktualny regulamin...i nie zmieniajcie juz nic więcej, konkurs jest super a poprzez takie częste zmiany psujecie zabawę.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 16 paź 2014, 20:58

Jak to czeste? Byly dwie zmiany - obie wymuszone przez sily wyzsze. Lepiej bylo zareagowac niz zamiesc sprawe pod dywan nie? Nie przewidywane sa zadne inne atrakcje na ta edycje ;)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 18 paź 2014, 08:30

Wyniki i tabele po 4 kolejce - http://comparic.pl/liga-traderow-4-kole ... i-spotkan/

Można już typować, czas mija o 22:59 w niedzielę. Spóźnione typy traktowane będą jak walkowery.
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości