Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

Zablokowany
Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 19:21

longtrader pisze: jak ktoś na 5 typów ma wszystkie zyskowne to albo ma jakieś pojęcie, ale gigantyczne szczęście.
hehe.. jedno i drugie się przydaje... !Brwoo!
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 19:26

Marcin_N pisze: większość z nas wie co i jak robić na FX i kiedy nie szukamy ciasnego stoplossa oraz nie martwimy się stratą finansową, to stajemy się niezłymi traderami.
Amen........ !Dobrze!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 19:31

4_ex pisze:Proszę mnie poprawić :sad: , ale chyba jest błąd dla pary GBP/USD, bo wynik +0,04 jest zarówno dla sell jak i buy.
http://comparic.pl/liga-traderow-5-kole ... i-spotkan/

Zapewne miałem dzisiaj ciężki dzień :sad: , sorry .
Przy typie GBP/USD Sell i GBP/USD Buy zawsze będzie wpisane 0,04 ale ten kto dawał na buy będzie miał zaliczony typ na plus, a ten co na Sell będzie miał na minus.

Lepsze wynik niż statystyczne wynikają też z gry na nieco dłuższy termin niż większość gra. Im dłuższa perspektywa tym większe nasze szanse (oczywiście bez przesady - mowa raczej o dniach, nie miesiącach).

Natomiast ktoś kto gra na świeczkach m1, będzie miał nawet kilkadziesiąt razy mniejsze szanse zarobienia (sucha statystyka) niż ktoś kto gra na D1.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 19:39

Akhh pisze:
4_ex pisze:Proszę mnie poprawić :sad: , ale chyba jest błąd dla pary GBP/USD, bo wynik +0,04 jest zarówno dla sell jak i buy.
http://comparic.pl/liga-traderow-5-kole ... i-spotkan/

Zapewne miałem dzisiaj ciężki dzień :sad: , sorry .
Przy typie GBP/USD Sell i GBP/USD Buy zawsze będzie wpisane 0,04 ale ten kto dawał na buy będzie miał zaliczony typ na plus, a ten co na Sell będzie miał na minus.
.
Nie kumam, sorry.
Grupa A, Marcin_N GBP/USD kup 0,04
Grupa C, Ziutek GBP/USD sell 0,04
Obydwa zaliczone na plus ???

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 19:54

4_ex pisze:
Akhh pisze:
4_ex pisze:Proszę mnie poprawić :sad: , ale chyba jest błąd dla pary GBP/USD, bo wynik +0,04 jest zarówno dla sell jak i buy.
http://comparic.pl/liga-traderow-5-kole ... i-spotkan/

Zapewne miałem dzisiaj ciężki dzień :sad: , sorry .
Przy typie GBP/USD Sell i GBP/USD Buy zawsze będzie wpisane 0,04 ale ten kto dawał na buy będzie miał zaliczony typ na plus, a ten co na Sell będzie miał na minus.
.
Nie kumam, sorry.
Grupa A, Marcin_N GBP/USD kup 0,04
Grupa C, Ziutek GBP/USD sell 0,04
Obydwa zaliczone na plus ???

W grupie A jest błąd Marcin_N wygrał pojedynek ale za 2 punkty.

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 19:58

Dlaczego za 2 pkt?, wygrał na plus 0,04 więc 3, ale ci co przegrali powinni mieć 0,04 na minusie.
Czy jakoś tak :wink: .
Ostatnio zmieniony środa 22 paź 2014, 20:00 przez 4_ex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 20:00

Wynik podany przy walucie jest bezwzględnym wynikiem, czyli 0,04 znaczy że waluta miała plus.
Jeśli zawodnik dawał SELL to nie ma z tego punktu, jeśli buy to ma.

Ale zawsze przy walucie podany jest jej bezwzględny wynik

Czyli np.

Zawodnik 1 GBP/USD SELL
Drugi EUR/USD SELL

GBP/USD 0,04
EUR/USD 0,25

Obaj gracze nietrafili, wygrywa gracz numer 1, bo pomylił się o 0,04, gracz nr. 2 o 0,25 w zwiazku z tym gracz 1 ma 2 pkt. gracz 2 0.

Ale wyniki podane są bezwzględnie obok.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 20:04

4_ex pisze:Dlaczego za 2 pkt?, wygrał na plus 0,04 więc 3, ale ci co przegrali powinni mieć 0,04 na minusie.
Czy jakoś tak :wink: .
Masz racje, Marcin_N wygrał za 3 pkt :facep:

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 20:05

Akhh ja tego dzisiaj bez 1/2 l nie rozbiorę, poddaję się, ale przyznaję, że nie kumam dalej. Bezwzględna wartość wiadomo, ale jeżeli jeden przy tej samej parze daje sell a drugi buy i obaj mają te samą wartość na plusie?.
Muszę się z tym przespać :wink: .
Ostatnio zmieniony środa 22 paź 2014, 20:08 przez 4_ex, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 20:07

MKR pisze:
4_ex pisze:Dlaczego za 2 pkt?, wygrał na plus 0,04 więc 3, ale ci co przegrali powinni mieć 0,04 na minusie.
Czy jakoś tak :wink: .
Masz racje, Marcin_N wygrał za 3 pkt :facep:
To tylko potwierdzenie, że najlepsi !Tak! !Tak! !Tak! też popełniają "aszybki" :wink: .

no avatar
Miron82
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 20:38

Takie pytanie. Co myślicie o tym , żeby była jakaś korelacja wyniku punktowego z wynikiem procentowym?? Śmieszne jest troche , że na najwyższych miejscach jest sporo z ujemnym procentowym, itp.
np: wynik procentowy był by dodawany lub odejmowany od punktów z meczu.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 21:32

A mnie do glowy wpadl inny szalony pomysl. Jak widzielibyscie typowanie raz w tygodniu? Powiedzmy w nuedziele przed otwarciem. Rozliczenie w piatek po zamknieciu. Czas konkursu oczywiscie by sie wydluzyl ale zabawa tez ;)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 21:41

Jak najbardziej dobry pomysł !
Zdecydowanie jednak za późno na zmiany ale można zrobić takowy, czysto teoretyczny, dla tych co odpadną teraz z konkursu głównego. Zabawa niech trwa !
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 22:57

SAdam121 pisze:Jak najbardziej dobry pomysł !
Zdecydowanie jednak za późno na zmiany ale można zrobić takowy, czysto teoretyczny, dla tych co odpadną teraz z konkursu głównego. Zabawa niech trwa !
ja myslalem raczej o nastepnej edycji - dwoch naraz z Lukaszem to chyba nie pociagniemy haha. Juz teraz dwoimy sie i troimy zeby jakos to dopiac wszystko na czas.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 23 paź 2014, 05:43

Wydaje się, że z praktycznego punktu widzenia zmiany w obecnie trwającym konkursie nie są wskazane, bo wprowadzą na początku trochę chaosu (ktoś wie, ktoś nie wie, ktoś nie doczytał...itd. ).
Od strony prawnej ( cokolwiek by to nie oznaczało :wink: ) też nie, bo to tak jakby to "prawo konkursowe" działało wstecz.

Do 3-ch razy sztuka !smail! - w 3-ciej edycji będzie już po wszelkich poprawkach, jednym słowem
- z^^^^ście .

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 23 paź 2014, 06:26

Wydaje mi się, że oba pomysły nie trafione i chyba większość byłaby przeciwna. Sumowanie wyników % z punktami - chyba nie, w sporcie też tak jest, że po punktach decyduje wynik %. Ważne, że jest to uczciwe i równe dla wszystkich.

Pomysł z wydłużeniem meczu do tygodnia, też nie - tak rzadko byśmy typowali, dyskutowali i tak długo by to trwało, że wielu zapominałoby dać typ po jakimś czasie. Konkurs musi być dynamiczny, a 2 dobowy mecz to i tak nie jest tak źle - łatwiej przewidzieć kurs na 2 dni niż na tydzień, gdzie w tygodniu będą jakieś dane makro i wszystko może się pozmieniać.

Oczywiście, tylko rozmawiamy - bo żadnych zmian w tej edycji już nie będzie.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 23 paź 2014, 06:46

4_ex - podany wynik jest kopiowany z tabeli wyników (pary walutowe) - stąd jest to wynik bezwzględny. Jeżeli dałeś trafny typ masz % dodane, a jak zły to masz odejmowane.

W Twoim meczu jest remis bo różnica wynosi 0,20%.

W 3 edycji chciałbym wprowadzić trochę technologii - jeżeli Ktoś ma jakiś pomysł, albo potrafi programować itp - ...to no jest mile widziany :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 23 paź 2014, 06:47

Dla mnie typowanie zamknięcia wtorkowej D1 jest dziwne. Piątkowej jest ok bo typujemy zamknięcie tygodnia na podstawie tego co się działo do środy. Ale w poniedziałek często mamy ruch przeciwny który odwraca się w poniedziałek, wtorek albo środę. Typowanie tego w niedzielę to dla mnie pół na pół analizy i zgadywania.

Cało tygodniowy zakład też uważam za zbyt długi, konkurs mógłby się zrobić nudny. Bo tak naprawdę gralibyśmy tylko jeden dzień w tygodniu. Ale mógłby być to fajny dodatek. Oprócz zakładów dwudniowych typowanie również W1. A nie myśleliście o trzech meczach jednodniowych w tygodniu, poniedziałek, środa i piątek?

Oczywiście nie narzekam, tylko podsuwam pomysły. Konkurs bardzo mi się podoba. Dużo się nauczyłem.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 23 paź 2014, 07:28

Tydzień za długo, a 1 dniowe za krótko, za szybko by szło, częste liczenie wyników itp. 3 dniowy jest finał i o 3 miejsce, a w grupach nie mógłby być bo co z tymi pozostałymi 2 dniami zrobić ?

Myślę, że te 2 dni i 2 kolejki w tygodniu to taki kompromisowy wynik. W sumie to tylko zabawa z nagrodami, ważne że wszyscy mają równe szanse.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 23 paź 2014, 07:35

Mi się wydaje, że jest optymalnie jeśli chodzi o rozwiązanie.

2 razy w tygodniu, po 2 świece dzienne się liczą.

Wyuczenie się takiego sposobu tradingu może być wykorzystane w praktyce np. w Opcjach Binarnych, czy pewnie nawet waniliowych.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości