Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

Zablokowany
no avatar
zly
Stały Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:46

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 18 paź 2014, 12:15

Nie ładnie się porobiło! Zmiany regulaminu w trakcie i to bez poinformowania uczestników jakiegoś oficjalnego.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 18 paź 2014, 12:51

Była informacja. Zresztą zmiana jest na życzenie większości.

W poprzedniej kolejce w zapowiedzi było i w każdym temacie dużymi czerwonymi literami.

Ja byłem osobiście przeciwny zmianie w trakcie, ale tutaj opinia większości przeważyła. Zresztą zmiana dość kosmetyczna w sumie była.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 18 paź 2014, 15:06

Hej chlopaki - o tej zmianie jest bebnione non stop od dwoch tygodni w kazdym watku dotyczacym ligi. Czy cos zlego sie stalo z tego powodu? Ktos ucierpial? Zrozumcie, ze jest to konkurs relatywnie nowy i duzo rzeczy wychodzi podczas. Ciezko to przewidziec. Kazda decyzja jest dokladnie analizowana przez wiele osob. Wsztstko po to zeby Wam finalnie dostarczyc jak najlepszy produkt. Prosimy o troche zrozumienia, nie odrazu Krakow zbudowano - kazda nastepna edycja bedzie tylko lepsza. Sami zobaczycie z czasem. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 19 paź 2014, 10:25

Zly - zostały wprowadzone tylko 2 zmiany, tak naprawdę dość kosmetyczne:
- w środę trzeba oddać typ do 22:59 (w niedziele już tak było, więc jest to takie ujednolicenie, nie sądzę żeby ta 1 godzina mniej czasu była jakimś problemem - bo w I edycji było jeszcze mniej czas na oddawanie typów)
- to że można użyć tej samej waluty - to jest tylko przywilej a nie obowiązek

Cały system rozgrywek, meczy, sens konkurs pozostał taki jak był. Moim zdaniem system punktacji, który wprowadziliśmy jest uczciwszy od tego z I edycji - bo wystarczy skupić się na tym, aby oddawać zyskowne typy, niezależnie od tego czy wygramy czy przegramy - zyskowny typ jest zawsze nagradzany punktami.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 19 paź 2014, 21:33

Fajna ta tabelka z wynikami. Spore rozczarowanie. Jednak.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 10:12

heh no niezly ten konkurs. To nie jest takie proste jakby sie moglo wydawac tym bardziej, ze raczej inwestuje w dluzszych terminach - d1 czy w1. Teraz czeka mnie nie lada wyzwanie - oko w oko z MKR, ktory miazdzy u nas w grupie. Niech moc bedzie... hmm po wlasciwej stronie :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 10:42

Czy zwycięzcy grup będą rozstawieni w następnej rundzie?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 10:47

Nie, w 2 edycji zrezygnowaliśmy z tego ze względu na dużą liczbę graczy. Przydałby się jakiś automat, program lub system logowania, który by to uprościł - pomyślimy o tym w 3 edycji.

W tabelach i wynikach są błędy przy parach z EUR/CAD. Jeszcze dzisiaj wszystko będzie poprawione.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
AndrzejStefaniak
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 mar 2014, 23:35
Lat na Forex: 20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 11:02

Mam pytanie skąd pobierane są dane do określania wyników w Lidzie Traderów ?

Prosze o źródło.
_____________
Mój YouTube: https://www.youtube.com/c/AceMarketUTV - Codziennie dwa wpisy nt rynków.


http://www.acemarketu.com - Komentarze Intraday: Forex, Giełda, Towary, Obligacje

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 11:19


Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 11:19

AndrzejStefaniak pisze:Mam pytanie skąd pobierane są dane do określania wyników w Lidzie Traderów ?

Prosze o źródło.
Andrzej link do wykresow ponizej. Jesli widzisz gdzies blad prosze o jak najszybszy kontakt. Pzdr

http://comparic.pl/wykresy-walut/
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 13:32

Ja podałem 2 błędy dot. mojej skromnej osoby :wink: w komentarzu tutaj:
http://comparic.pl/liga-traderow-5-kole ... mment-2823
Czy w tym temacie mam to powtórzyć?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 14:53

Nie, nie trzeba. Uwzględniłem wszystkie błędy związane a parą EUR/CAD w ostatniej kolejce, wszędzie był ten sam błąd. Uwzględniłem także drobną pomyłkę, którą wskazał 4_ex - chodziło o EUR/USD w 1 kolejce. Wyniki był +1,23, a u każdego to podał tę parę był wynik 1,25. Wielu uczestników zyskało +0,02%, kilku straciło te 2 setne.

Błędy z EUR/CAD dotyczyły grup: A,E,H,I,K - zostały poprawione, tabele zaktualizowane.

Pojawiły się też wątpliwości w grupie D: 4_ex - Traktor. Wynik jest jednak poprawny. W meczu padł REMIS - bo różnica między typami wynosi 0,20% - jeden zawodnik ma remis z poprawnym typem czyli 2 pkt, drugi ma remis z błędnym typem czyli 1 pkt.

AKTUALNE WYNIKI I TABELE: http://comparic.pl/liga-traderow-5-kole ... i-spotkan/

Przepraszamy za błędy i dziękujemy za szybką reakcję, która będzie szczególnie ważna po ostatniej kolejce, a więc proszę wszystkich o sprawdzanie swoich grup, a przynajmniej siebie samego.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 15:17

Nie doczytałem w regulaminie, że jest remis przy różnicy 0,20% :sad: .
Jak się oblicza procentowy wzrost/spadek danej pary, - ręcznie?, czy też jest to jakiś "automat". Można by podać takie wyliczenie
na jakimś prostym przykładzie? :wtf:

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 15:27

4_ex pisze:Nie doczytałem w regulaminie, że jest remis przy różnicy 0,20% :sad: .
Jak się oblicza procentowy wzrost/spadek danej pary, - ręcznie?, czy też jest to jakiś "automat". Można by podać takie wyliczenie
na jakimś prostym przykładzie? :wtf:
Otwarcie Zamknięcie WYNIK %
AUDCAD 0.9718 0.98396 1.25%

(0.98396-0.9718)/0.9718=0.0125128*100%=1.25%

do tego jest automat - trzeba tylko recznie wpisac cene otwarcia / zamkniecia
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 17:34

Tak się zastanawiam, typy podawane przez uczestników są bardzo dobre - jak tak patrzę teraz w 6. kolejce. Prowadzisz może Łukasz jakieś statystyki zyskowności wejść? Bo zaczynam się zastanawiać jak 80% traderów ma tracić, a tu większość wskazuje fajne pozycje w lidze.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 18:49

Nie prowadzę, ale zależy jak liczyć, bo czasem liderzy mają ujemne bilanse - można 5 meczy wygrać po +20% i jeden przegrać -1,20% i ma się ujemny.

Tak na szybko spojrzałem to tylko 25 na 88 osób ma dodatki bilans %. To jest ledwo 28%. A co najgorsze 20% wszystkich dodatnich zawodników znajduje się w mojej grupie :)

Generalnie myślę, że poziom jest całkiem niezły, trochę wcześnie żeby oceniać, ale jest kilku dobrych zawodników... jak ktoś na 5 typów ma wszystkie zyskowne to albo ma jakieś pojęcie, ale gigantyczne szczęście.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 18:51

W sumie to ledwo 28% to jest dużo w porównaniu z wynikami KNF ile osób traci, jeżeli jeszcze każdy miałby przyzwoite zarządzanie kapitałem - to okazałoby się, że średnia ligowa jest wyższa od średniej krajowej graczy FX.

Można powiedzieć żartem, że wszyscy jesteśmy w elicie :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 18:54

Proszę mnie poprawić :sad: , ale chyba jest błąd dla pary GBP/USD, bo wynik +0,04 jest zarówno dla sell jak i buy.
http://comparic.pl/liga-traderow-5-kole ... i-spotkan/

Zapewne miałem dzisiaj ciężki dzień :sad: , sorry .

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 22 paź 2014, 19:20

28% ma dodatni, ale za walkowery są odejmowane stopy zwrotu. Bez odejmowania za walkowery wyglądałoby to pewnie jeszcze lepiej.

Ale na co chciałbym zwrócić uwagę, to fakt, że chyba większość z nas wie co i jak robić na FX i kiedy nie szukamy ciasnego stoplossa oraz nie martwimy się stratą finansową, to stajemy się niezłymi traderami.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości