Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 21:02

Ja mam coś nie tak z zegarkiem, czy czas minął a połowa uczestników nie oddała głosu?
A jednak mój zegarek. :facep: Godzina mi się na forum nie zmieniła..

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 21:46

W związku z tym ,że typujemu do 21:59 ,a świeczki dzienne otwieraja sie różnie u róznych brokerów ( np. mój jest godzine do przodu) wnioskowałbym o publikowanie na forum tabelki z kursami otwarcia ,które są brane pod uwage do wyliczania wyniku "zawodnika".. !Tak!
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 22:04

Darro pisze:W związku z tym ,że typujemu do 21:59 ,a świeczki dzienne otwieraja sie różnie u róznych brokerów ( np. mój jest godzine do przodu) wnioskowałbym o publikowanie na forum tabelki z kursami otwarcia ,które są brane pod uwage do wyliczania wyniku "zawodnika".. !Tak!
mowisz i masz, placisz i jedziesz :D

bede wrzucal screen z cenami otwarcia razem z lista dla wszystkich grup. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 23:40

Przyda się taka tabelka, ale najłatwiej spojrzeć na świeczki dzienne na stronie http://comparic.pl/wykresy-walut/
Ja dla swojej grupy zrobiłem tabelkę w excelu i mam przegląd na bieżąco (jak wpiszę aktualne wartości oczywiście).

no avatar
dziamluk
Stały Bywalec
Posty: 128
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 13:45

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 30 paź 2014, 22:21

kuarek pisze:Coś sie wymyśli. Niewykluczone, że jak ktoś zapomniał wytypować w 1.kolejce to odpuścił obawiając się, ze już nie ma szsans. Przykład dziamluka (dostałem w pojedynku z nim walkowera za 1.kolejkę właśnie) pokazał jednak, że można awansować i to nawet z 2.pozycji chyba.
:cheers: !Dobrypost!

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 31 paź 2014, 07:04

Jeden mecz niczego nie przekreśla. Oczywiście w II fazie grupy są mniejsze, ale na 4 zawodników można awansować przy szczęściu nawet z 3 miejsca, więc czasem wystarczyć może jedna wygrana za 3 punkty.

Moim zdaniem konkurs powinien składać się właśnie z dużej ilości faz grupowych małych tzn. właśnie po 4 osoby i z tego 3 awansują. W ten sposób wiele osób ma poczucie, że jednak coś udało się osiągnąć awansując dalej, a dzięki temu te osoby wiążą się z Ligą i są spore szanse, że przez tą satysfakcję wystartują ponownie w kolejnych edycjach. Co myślicie ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 31 paź 2014, 09:03

W takich malych grupach istnieje duze prawd. ze trafimy na silna grupe za ktoryms razem a poza tym jak bedziemy miec pecha i nie wygramy 2 razy po koleji to moze nas wywalic.

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 31 paź 2014, 12:07

Uważam, że mniejsze grupy zwiększą przypadkowość, w dużych grupach 5-8 osobowych element szczęścia, przypadku jest bardzo ograniczony. Uważam, że minimalna grupa powinna się składać z 5 graczy a awans ma 3 pierwszych.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 31 paź 2014, 13:38

Może rzeczywiście macie rację. Czyli początkowa mała 4 osoba grupa - w celu odsiania walkowerowców i rozstawienia zawodników, potem większe grupy.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 31 paź 2014, 18:50

Można też rozważyć 2 jednodobowe pojedynki w tygodniu, np. wtorek i czwartek. 2 doby to duża loteria. Zastanowiłbym się też nad finałem, może lepiej 2 pojedynki co najwyżej dwudobowe?

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 01 lis 2014, 16:46

longtrader pisze:Może rzeczywiście macie rację. Czyli początkowa mała 4 osoba grupa - w celu odsiania walkowerowców i rozstawienia zawodników, potem większe grupy.


Popieram... w większej grupie jest więcej pojedynków co za tym idzie mniejsze prawdopodobieństwo "pechowego" odpadnięcia... i okazja do rywalizowania z większą ilością traderów...;) dlatego w II fazie turnieju można byłoby zamiast 10 grup po 4 zawodników zrobić np 4 grupy po 10 zawodników... a w fazie pucharowej systemem mecz i rewanż...?
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 02 lis 2014, 14:14

Wyniki z 1 kolejki zapewne jutro?

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 02 lis 2014, 14:32

Darro pisze:
longtrader pisze:Może rzeczywiście macie rację. Czyli początkowa mała 4 osoba grupa - w celu odsiania walkowerowców i rozstawienia zawodników, potem większe grupy.


Popieram... w większej grupie jest więcej pojedynków co za tym idzie mniejsze prawdopodobieństwo "pechowego" odpadnięcia... i okazja do rywalizowania z większą ilością traderów...;) dlatego w II fazie turnieju można byłoby zamiast 10 grup po 4 zawodników zrobić np 4 grupy po 10 zawodników... a w fazie pucharowej systemem mecz i rewanż...?
O ile dobrze pamiętam, to już w tej edycji w fazie pucharowej (oprócz finału) ma być mecz i rewanż bez remisów, ale uważam że jeżeli finaliści się zgodzą to w finale też powinny być 2 dwudobowe mecze.
@4_ex: zajrzyj http://comparic.pl/liga-traderow-ii-faz ... 2-kolejki/

no avatar
4_ex
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 08:17

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 02 lis 2014, 14:36

Dzięki fest !smail!

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 02 lis 2014, 16:46

Tak to jest jak się na stronę nie zagląda :)

W tej edycji nie będzie już żadnych zmian, zawodnicy nie ustalają regulaminu, a mogą jedynie zgłaszać propozycje, które być może wejdą w życie w 3 edycji. Finał po staremu 1 mecz 3 -dobowy.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 02 lis 2014, 16:57

longtrader pisze: W tej edycji nie będzie już żadnych zmian, zawodnicy nie ustalają regulaminu, a mogą jedynie zgłaszać propozycje, które być może wejdą w życie w 3 edycji. Finał po staremu 1 mecz 3 -dobowy.
Nie napisałem, że ustalają, tylko że się zgodzą na zmiany wprowadzone przez organizatorów, którzy powinni dążyć do jak najbardziej sprawiedliwych rozstrzygnięć. Oczywiście przyjmuję, że nie będzie już żadnych zmian w tej edycji, tym bardziej że to (przynajmniej na razie :wink: ) nie mój problem.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 05 lis 2014, 08:34

Wyniki, tabele i rozpiska ostatniej kolejki tej fazy: http://comparic.pl/liga-traderow-ii-faz ... 3-kolejki/

Przypominam o oddaniu typu do dzisiaj do godziny 21:59.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 08 lis 2014, 09:45

Wyniki i tabele po II Fazie grupowej. Losowanie III fazy, grupy i rozpiska 1 kolejki:
http://comparic.pl/liga-traderow-iii-fa ... 1-kolejki/


Gratuluję wszystkim, którzy awansowali, dziękuję także każdemu za podjęcie rywalizacji i udział we wspólnej zabawie. Życzę powodzenia w III i ostatniej już fazie grupowej.

Przypominam, że czas na oddanie typu mija w niedzielę o 21:59.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Krasa
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2014, 18:59

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 09 lis 2014, 12:22

Mam problem:
Na stronie http://comparic.pl/wykresy-walut/ mam złe godziny. Np. zamkniecie świecy dziennej było o godzinie 16 - taką pokazuje. Jak to zmienić?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 10 lis 2014, 07:41

Z tego co wiem to nie ma możliwości zmiany ustawień godziny.
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości