Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 11:24

kuarek pisze:No to sytuacja w grupie E zrobiła się dzięki temu jeszcze ciekawsza :laugh:. Kiedy będą wyniki, bo na 1.rzut oka wypada..., aż sie boję napisać kto :facep: ?
pomysl co by bylo gdyby blad wyszedl po losowaniu osob, ktore awansowaly. Wtedy trzeba by kogos przywrocic kosztem tego, ktory tam byl. Co lepsze? Blad jak blad - zdarza sie. Wazne to nie udawac, ze nic sie nie stalo. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 11:40

Gdy były wybory w Rosji to krążyło takie powiedzenie...cyt: " nie ważne kto głosuje...ważne kto liczy głosy.." !strzelam! W przypadku naszego konkursu szanowna komisja jest tak ściśle kontrolowana ...,że nie ma szans na błędy... :bigsmile:
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 11:45

Fakt !smail!. Coś tylko trzeba zrobić z walkowerami, żeby szanse były równe, np. dwukrotny (może trzykrotny?) walkower w grupie 8 zawodników, to dyskwalifikacja i anulowanie wszystkich wyników.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 11:54

kuarek pisze:Fakt !smail! . Coś tylko trzeba zrobić z walkowerami, zeby szanse były równe, np. dwukrotny (może trzykrotny?)walkower w grupie 8 zawodników, to dyskwalifikacja i anulowanie wszystkich wyników.
dla mnie jedynym sensownym pomyslem jest ban tych uzytkownikow na kolejna edycje. Nic nie dala runda poczatkowa - jest masa ludzi, ktorzy zglosili sie i nie oddali zadnego typu - to nic innego jak brak szacunku do prywatnego czasu organizatorow. To napewno ZNACZNIE ograniczy ilosc walkowerow w przyszlej edycji. Pomysl radykalny i pewnie nie przejdzie - wazne tylko, ze bedzie bardziej efektywny.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 12:21

Coś sie wymyśli. Niewykluczone, że jak ktoś zapomniał wytypować w 1.kolejce to odpuścił obawiając się, ze już nie ma szsans. Przykład dziamluka (dostałem w pojedynku z nim walkowera za 1.kolejkę właśnie) pokazał jednak, że można awansować i to nawet z 2.pozycji chyba.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 12:38

Wyniki 1 fazy grupowej, losowanie 2 fazy oraz rozpiska nowych grup i pierwszej kolejki: http://comparic.pl/liga-traderow-ii-faz ... 1-kolejki/

Gratulujemy wszystkim, którym udało się awansować, także tym, którzy uzyskali zadowalające siebie wyniki, wszystkim chętnym za udział i podjęcie rywalizacji. Zapraszamy 40 zawodników do II fazy grupowej.

UWAGA: W związku ze zmianą czasu na zimowy, czas do oddania typów zarówno w kolejce weekendowej jak i środowej kończy się o godzinie 21:59 !!!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 12:55

No ja proponuję zmienić nieco zasady walkoverów. Nie odejmować osobom nie obstawiającym, a dodawać +0.5% przeciwnikowi, chyba że uzyskał lepszy wynik na skutek własnego obstawienia.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 13:05

Ja zdecydowanie jestem za rozstawieniem w następnej edycji, żeby nam się już taka sytuacja nie trafiła ;)

Pretensje mogę mieć do siebie o brak awansu, jednak 12 punktów i wynik ponad 3% na plusie, to nie jest coś o co mogę się specjalnie denerwować ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 13:45

Też tak sądzę. Akhh byłeś w sumie blisko remisu w tym meczu i to dałoby Ci awans. Ja przed startem celowałem w 10 punktów, wydawało mi się, że tyle powinno starczyć do awansu ijak tyle uzyskam będę zadowolony. Okazuje się jednak, że te 11 to jest absolutne minimum.

Walkowerów nie zmieniałbym - ktoś nie typuje to jego strata, jak ktoś opuścił wszystkie 7 kolejek - to każdemu przyznał 2 lub 3 punkty. Nie ma sensu go jakoś banować itp - czasem też sytuacje losowe czy nawet życiowe się trafią, że taka osoba nie ma czasu albo głowy do zabawy w konkursie.

W II fazie walkowerów już nie powinno być. Pamiętajcie tylko, że typujemy do 21:59.

Kwestia rozstawienie - tak, trzeba coś wymyślić. W 2,3 fazie grupowej lub pucharowej - nie ma problemu kogo rozstawić. Ale kogo rozstawić w 1 fazie ? Wydaje mi się, że tyle ile jest grup tyle osób najlepszych z poprzedniej edycji powinno być rozstawianych.
W takim rozwiązaniu w grupie E nie byłoby albo Nazare albo Zlego - coś może by to dało, zawsze jedna osoba dobra mniej.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 13:56

ja w pelni rozumiem, ze komus cos wypada itp - rozne sytuacje chodza po ludziach. Mozna zawsze sie skontaktowac i pwoiedziec co i jak. W zyciu jednak nie zrozumie, ze typowania nie podjelo sie az 12 osob - to 1.5 grupy. W zyciu nie uwierze, ze wszystkim "cos wypadlo". Z gory wiecie, ze nie bedziecie mieli czasu, checi czy cos jeszcze wiec po co wogole sie zglaszac? Prosze o tym pomyslec przed III edycja.

Teraz walkowerow juz faktycznie nei bedzie - na placu boju pozostali Ci, ktorzy faktycznie chca walczyc. A walka zapowiada sie naprawde ciekawie.

Co do rozstawienia juz od I fazy jestem jak najbardziej za. Jest to kolejna sprawa, kotra wyszla w praniu podczas tej edycji (i dobrze - nauka nie pojdzie w las). Grupa E od poczatku miazdzyla. To dobry pomysl rozstawic najlepsych z tej edycji w nastepnej.

Jeszcze taki maly szczegol (byc moze na III edycje) - punktacja w przypadku wygranego meczu ale z wynikiem minusowym to az 2pkt. Zredukowalbym to do 1pkt. Dwa oczka przy podanym ZLYM KIERUNKU to naprawde za duzo.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 14:27

1pkt za przegrany mecz ale dobry kierunek tez jest troche nie wporzadku.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 15:23

W niedzielę Ameryka też już będzie po zmianie czasu, więc świeczka dzienna chyba zacznie się o 23. Mimo wszystko zostawiłbym godzinę 21:59 jako ostateczny czas zgłaszania typów. Godzina nikogo nie zbawi, a uniknie się zamieszania.
Co do walkowerów, to podtrzymuję pomysł dyskwalifikacji zawodnika po 3. takim przypadku z anulowaniem wszystkich jego wyników. Według mnie to będzie najbardziej sprawiedliwe. W grupach z 4 zawodnikami maksymalnie jeden raz, choć myślę że zostali tylko poważni traderzy i takich przypadków nie będzie.
A punktacja moim zdaniem jest idealna, najważniejsza jest rywalizacja. Korona za kaszanę z Ruchem 3 punkty też dostała :wink:.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 15:39

kuarek pisze:W niedzielę Ameryka też już będzie po zmianie czasu, więc świeczka dzienna chyba zacznie się o 23. Mimo wszystko zostawiłbym godzinę 21:59 jako ostateczny czas zgłaszania typów. Godzina nikogo nie zbawi, a uniknie się zamieszania.
Co do walkowerów, to podtrzymuję pomysł dyskwalifikacji zawodnika po 3. takim przypadku z anulowaniem wszystkich jego wyników. Według mnie to będzie najbardziej sprawiedliwe. W grupach z 4 zawodnikami maksymalnie jeden raz, choć myślę że zostali tylko poważni traderzy i takich przypadków nie będzie.
A punktacja moim zdaniem jest idealna, najważniejsza jest rywalizacja. Korona za kaszanę z Ruchem 3 punkty też dostała :wink:.
Tak pozostanie z typowaniem do 21.59 jest jak najbardziej sluszne - zalatwi sprawe raz na zawsze.

Po 3 meczach oddanych walkowerem po co dyskwalifikowac - to juz praktycznie po zawodach wtedy bo w I fazie to juz nie do odrobienia - jedynie teoretycznie. Poki nie ma konkretnej kary nie rozwiazemy tego problemu. W dalszych fazach ten problem zniknie - to gwarantuje. Nie po to ktos walczyl 7 spotkan zeby teraz nie poswiecic chwili na dodanie typu.

Z punktacja mam takie porownanie. Mecz kaszana ok - porownajmy do ceny, ktora jest w konsolidacji. Nic sie nie dzieje, nuda. Ktokolwiek strzelil bramke w naszym porownaniu przewidzial dobrze kierunek. Jesli druzyna A i B zle przewidzieli dostaja po 1pkt. Teraz sytuacja kiedy mecz konczy sie 2-1. Druzyna A przewidziala kierunek "lepiej" lub "bardziej" - w tym przypadku A dostaje 3 pkt ale druzyna B zostaje przegrana (mimo 1 bramki czyli dobrze przewidzianego kierunku) i nie dostaje nic. Ma to sens?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 17:34

Z 1 pkt. za przegrany, ale prawidłowo dobrany kierunek to według mnie bardzo dobry pomysł.

To coś jak w siatkówce - przegrasz 3:2, ale masz za to punkt. Tak samo 2pkt. za wygranie meczu z ujemnym wynikiem.

Punktacja mi się bardzo podoba i mówię to jako przegrany ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 17:42

Pełnej analogii ze sportem nigdy nie będzie. ale ja już wolę oglądać mecz Bayern-Borussia M. (0:0) niż polskich kopaczy, choćby nie wiem ile bramek strzelili.
A z dyskwalifikacją jest sprawiedliwiej dla pozostałych zawodników.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 18:09

Ja myślę o czymś takim na 3 edycję, żeby gracze którzy dają walkowery tak długo nie męczyli reszty - zrobić pierwszą fazę grupową bardzo szybką. Tzn. na samym początku grupy 4 osobowe z rozstawieniem i awansują powiedzmy 3 najlepsze osoby lub 1 i 2 + znaczna większość z 3 miejsc. Tak aby odpadli tylko najsłabsi i wszyscy walkowerowcy.

A później po odsianiu zrobić dopiero większe grupy, tak jak teraz po 8 zawodników i grać.
Co sądzicie ?

Na wszelki wypadek, bo już są pytania, bo szybki ze strony zniknęło dzisiaj.
Aktualne wyniki po I fazie grupowej: http://comparic.pl/liga-traderow-ii-faz ... 1-kolejki/
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 18:28

Trzeba zbierać te wszystkie propozycje i przedyskutować odpowiednio wcześnie.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 18:39

Z tą szybką fazą grupową to bardzo dobry pomysł.

4 osoby w grupie - 3 przechodzą (lub np. 80 - 90% ludzi z 3 miejsc), albo wręcz inaczej - przechodzą 3 osoby + kilka z 4 z najlepszym wynikiem.

Odsiejemy szybko walkowery, a jeśli ktoś kto dobrze typuje trafi na silną grupę to i tak może przejść.

Później rozstawienie pod względem wyniku procentowego na koszyki i najważniejsza faza turnieju jest bez walkowerów + sprawiedliwie podzielona.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 20:45

Tez mi sie podoba ten pomysl. I odrazu rozwiaze sie problem rizstawienia w nastepnej fazie.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 20:58

Rzeczywiście, 1 faza krótka tylko po to, żeby odsiać same walkowery i porozstawiać zawodników do koszyków.
Mogłoby być nawet 3 osoby w grupie, ale nie dobrze jest chyba jak ktokolwiek musi pauzować, bo ludzie zapominają o konkursie, więc lepiej 4. I jak ktoś da wszystkie 3 walkowery to odpada od razu.
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości