Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

Awatar użytkownika
Jones
Stały Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 18:15
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: centrum

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 26 paź 2014, 23:23

kuarek pisze:To był żart trochę, ale wyznacznikiem początku meczu jest otwarcie nowej świeczki dziennej, więc kolejne niedopatrzenie organizatorów.
no troszke i niedopatrzenie z czasem podawania wyników to musi być jakiś limit bo tak to wiecznie by byli spóźnialscy i jak ich pogodzić
co do wyznacznika to zgoda powinno być otwarcie świeczki to że sie już zaczęła za bardzo nie ma wpływu na wynik bo liczy sie close we wtorek
no takie moje zdanie
Tylko dwie rzeczy są nieskończone.... Albert Einstein
---
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
---
http://www.forexfactory.com/jones_pl

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 26 paź 2014, 23:25

Fakt..troche nam ta zmiana czasu z letniego na zimowy zamieszała... czy byłoby możliwe (wyjątkowo w tym rozdaniu) zebrać i podać w formie tabelki obowiązujące nas kursy dzisiejszego otwarcia konkursowych par walut ... ? Przyda się dla uniknięcia zamieszania przy podliczaniu ( jakże ważnych :shock:) wyników we wtorek..;)
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 26 paź 2014, 23:29

kuarek pisze:To był żart trochę, ale wyznacznikiem początku meczu jest otwarcie nowej świeczki dziennej, więc kolejne niedopatrzenie organizatorów.
dziekujemy za ta trafna uwage. Dopisalismy do listy grzechow i grzeszkow. Ze tez nikt z organizatorow przy pisaniu regulaminu nie wzial pod uwage zmiany czasu z letniego na zimowy - amatorka. Z racji tego, ze tak doskonale punktujesz chielismy Ci zaproponowac udzial przy tworzeniu regulaminu kolejnej edycji Ligi Tradera. Ktoz inny ustawi wszystko na wlasciwym torze? Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 26 paź 2014, 23:31

Jeżeli sobie ze mnie nie kpisz, to przyjmuję propozycję.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 26 paź 2014, 23:34

Darro pisze:Fakt..troche nam ta zmiana czasu z letniego na zimowy zamieszała... czy byłoby możliwe (wyjątkowo w tym rozdaniu) zebrać i podać w formie tabelki obowiązujące nas kursy dzisiejszego otwarcia konkursowych par walut ... ? Przyda się dla uniknięcia zamieszania przy podliczaniu ( jakże ważnych :shock:) wyników we wtorek..;)
Darro dzis to jeszcze wrzuce - tak do godziny powinno sie pojawic. Pzdr

PS: Ty tam sie chyba juz nie musisz martwic o ta kolejke :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 26 paź 2014, 23:38

kuarek pisze:Jeżeli sobie ze mnie nie kpisz, to przyjmuję propozycję.
jestem smiertelnie powazny - masz oko do wychwycenia bledow a to zawsze jest ogromna zaleta.
serious.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 26 paź 2014, 23:59

Ceny otwarcia brane pod uwage w 7 kolejce Ligi Traderow
otwarcie.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 27 paź 2014, 00:21

Tomasz-20021 pisze:
kuarek pisze:Jeżeli sobie ze mnie nie kpisz, to przyjmuję propozycję.
jestem smiertelnie powazny - masz oko do wychwycenia bledow a to zawsze jest ogromna zaleta.
serious.jpg
Nie traktuj moich uwag jako czepialstwo czy złośliwość. Może forma nie zawsze jest najwłaściwsza, na czacie często nie można wyrazić intencji, ale także zależy mi na tym, żeby zasady konkursu były jak najbardziej spójne i sprawiedliwe. Uniknie się wtedy uwag typu "jak można zmieniać zasady w trakcie gry?" formułowanych szczególnie przez tych, co przegrywają.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 27 paź 2014, 06:48

Zmiany czasu nie było w regulaminie, ale i tak bym nic o tym nie wpisywał. Moim zdaniem jakbyśmy w tej kolejce napisali, że znowu do innej godziny się typuje wprowadziłoby to tylko zamieszanie, więc uznajemy typy podane do 22:59. Tym bardziej, że jest to ostatnia kolejka grupowa, jakiekolwiek drobne zmiany dopiero od środy czyli od II fazy.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Rolnik_Investor
Posty: 16
Rejestracja: środa 01 paź 2014, 07:54

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 27 paź 2014, 07:54

Mam nadzieje ze 59 minuta tez sie liczy? I obowiązywał czas aktualny zimowy , bo na forum jest czas letni i posty sa archiwizowane h+1.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 27 paź 2014, 08:19

Tak jak dotychczas, wszystko co do 22:59 uznajemy.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 27 paź 2014, 08:41

kuarek pisze:
Tomasz-20021 pisze:
kuarek pisze:Jeżeli sobie ze mnie nie kpisz, to przyjmuję propozycję.
jestem smiertelnie powazny - masz oko do wychwycenia bledow a to zawsze jest ogromna zaleta.
serious.jpg
Nie traktuj moich uwag jako czepialstwo czy złośliwość. Może forma nie zawsze jest najwłaściwsza, na czacie często nie można wyrazić intencji, ale także zależy mi na tym, żeby zasady konkursu były jak najbardziej spójne i sprawiedliwe. Uniknie się wtedy uwag typu "jak można zmieniać zasady w trakcie gry?" formułowanych szczególnie przez tych, co przegrywają.
Kuarek ale przeciez Ci napisalem, ze jestes w tym dobry wiec o co Ci znow teraz chodzi? Zaproponowalem zebys pomogl jesli masz cheile czasu. Zdjecie wkleilem zeby bylo smieszniej. Ludzie wyluzujcie troche - to nie wybory na soltysa Pcimia Dolnego ;)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 27 paź 2014, 09:14

Rolnik_Investor pisze:Mam nadzieje ze 59 minuta tez sie liczy? I obowiązywał czas aktualny zimowy , bo na forum jest czas letni i posty sa archiwizowane h+1.
Czas urzędowy jest nadrzędny nad czasem forumowym :wink: . Zresztą czas forumowy ustawia sobie każdy sam w ustawieniach "Moje konto" -> "Ustawienia witryny"
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 27 paź 2014, 10:47

Tomasz-20021 pisze:Kuarek ale przeciez Ci napisalem, ze jestes w tym dobry wiec o co Ci znow teraz chodzi? Zaproponowalem zebys pomogl jesli masz cheile czasu. Zdjecie wkleilem zeby bylo smieszniej. Ludzie wyluzujcie troche - to nie wybory na soltysa Pcimia Dolnego ;)
No i jest weselej, a ja się wcale nie nadymam :). Jestem do dyspozycji, jak zaczniecie pracować nad III edycją.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 27 paź 2014, 11:02

kuarek pisze:
Tomasz-20021 pisze:Kuarek ale przeciez Ci napisalem, ze jestes w tym dobry wiec o co Ci znow teraz chodzi? Zaproponowalem zebys pomogl jesli masz cheile czasu. Zdjecie wkleilem zeby bylo smieszniej. Ludzie wyluzujcie troche - to nie wybory na soltysa Pcimia Dolnego ;)
No i jest weselej, a ja się wcale nie nadymam :). Jestem do dyspozycji, jak zaczniecie pracować nad III edycją.
nooo mam taka nadzieje. Konkurs jest relatywnie nowy. Nie bralem udzialu w I edycji wiec nie wiem czy tam byly jakies zgrzyty, niedomowienia itp. W tej edycji zmiazdzyla ilosc uczestnikow plus doszly przerozne nowe aspekty, ktorych nikt nie byl w stanie przewidziec. Wkladamy w to duzo pracy i czasu zeby dopiac wszystko na ostatni guzik. Jak zapewne czas pokaze i III edycja nie obedzie sie bez bledow. Kazda uwaga jest cenna, kazdy zgloszony problem jest rozwiazywany - nazywamy to zbieraniem doswiadczenia.

W imieniu organizatorow dziekuje Ci Kuarek za chec pomocy. Pracy jest tyle, ze napewno ni ebedziesz sie nudzil. W swoim imieniu przepraszam jesli odebrales ktorys z moich postow za nieodpowiedni. Nie bylo to moim zamiarem. Jestesmy tu wszyscy zeby sie wspierac i isc do przodu a nie rzucac sobie klody pod nogi.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 08:22

W nocy dostalem zgloszenie, ze uzytkownik Zly dal swoj typ po regulaminowym czasie o 23.01. W takim przypadku niestety musimy ten typ anulowac. Przypominalismy o tym od kilku kolejek wstecz. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 10:38

No to sytuacja w grupie E zrobiła się dzięki temu jeszcze ciekawsza :laugh:. Kiedy będą wyniki, bo na 1.rzut oka wypada..., aż sie boję napisać kto :facep: ?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 10:55

Za chwilę będą. Już wyniki i tabele są gotowe, teraz czas na losowanie i nowy harmonogram. Przed 12 na pewno będzie na stronie i na forum.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 11:04

Dzięki za informację, fuksiarzu :joy: (o ile dobrze policzyłem, bo w grupie E robiłem to orientacyjnie).

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

środa 29 paź 2014, 11:23

Fuks też się przydaje, ale punktów mam więcej od Ciebie :) Myślę, że generalnie osoby, które zdobyły powiedzmy 7-10 punktów i tak osiągnęły przynajmniej przyzwoity wynik. Na wiosnę prawdopodobnie 3 edycja, więc będą okazje do rewanżów i poprawy wyników.
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości