Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 03 paź 2014, 12:31

poki co wszystko sprawdzalem 2x ale na wszelki wypadek prosze kazdego o rzut okiem na liste celem potwierdzenia uczestnictwa swojej osoby :D

w razie czego reklamacje prosze zglaszac jak najszybciej w tym watku lub pw. pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 03 paź 2014, 18:37

OK, zaktualizowałem regulamin, w punkcie 13 dodałem jak wygląda prawidłowo oddany typ, zawiera on wszelkie ogólnie znane sposoby oznaczeń. Tu można zobaczyć: http://comparic.pl/liga-traderow-ii-edy ... rozgrywek/
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
rekrut
Stały Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 10:37

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 03 paź 2014, 19:25

Ostatnie pytania.
1.Podajemy typy na najpóźniej na 1min przed otwarciem rynku, ale mamy różne platformy które otwieraja się o różnych godzinach w niedzielę ?
2.W związku z różnymi platformami o róznych godzinach czasu polskiego zaczyna się świeczka na dzień następny, jak to rozumieć ?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

piątek 03 paź 2014, 20:50

Standardowo czasu polskiego letniego - rynek otwiera się w niedzielę o 23:00 więc typ podany o 22:59 będzie uznany.

Kolejka środowa to już prościej, bo rynek jest otwarty cały czas, mecz zaczyna się czwartkowym otwarciem, więc typ podajemy do środy do 23:59.

Wszystko czasu polskiego. Proponuję nie czekać do północy, zwłaszcza w weekend to nie ma sensu skoro rynek jest zamknięty i można na spokojnie analizować i coś wybrać..
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Anakonda1231
Posty: 26
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 23:15
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 04 paź 2014, 21:24

Czy nie lepiej podzielić typowanie na grupy czyt. każda gr. osobny temat, grupa A typowanie, gr B typowanie.. itd..
jeżeli dwie osoby w tym samym czasie dodadzą post ostatni post nie zawiera typu poprzedzającej osoby, łatwo potem to przeoczyć..
i tu właśnie chce zaznaczyć, żeby jakiś mod poprawił wpisy, gdyż pawlik261 zamieścił typ przede mną, ale ktoś tego nie skopiował i wciąż jest puste miejsce.. na szczęście nasze typy są inne gorzej gdyby w ostatnim momencie ktoś się zorientował, że jego "rywal" wybrał tą samą parę przed nim, ale post nie był skopiowany..

jeżeli będzie każda grupa miała swój temat będzie przejrzyściej jak myślę..

kolejna sprawa warto przypomnieć o możliwych parach do typu, bo już mamy jeden nie właściwy typ..

"GrzesMis Eur/Chf sell"

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 10:51

Anakonda1231 pisze:Czy nie lepiej podzielić typowanie na grupy czyt. każda gr. osobny temat, grupa A typowanie, gr B typowanie.. itd..
jeżeli dwie osoby w tym samym czasie dodadzą post ostatni post nie zawiera typu poprzedzającej osoby, łatwo potem to przeoczyć..
i tu właśnie chce zaznaczyć, żeby jakiś mod poprawił wpisy, gdyż pawlik261 zamieścił typ przede mną, ale ktoś tego nie skopiował i wciąż jest puste miejsce.. na szczęście nasze typy są inne gorzej gdyby w ostatnim momencie ktoś się zorientował, że jego "rywal" wybrał tą samą parę przed nim, ale post nie był skopiowany..

jeżeli będzie każda grupa miała swój temat będzie przejrzyściej jak myślę..

kolejna sprawa warto przypomnieć o możliwych parach do typu, bo już mamy jeden nie właściwy typ..

"GrzesMis Eur/Chf sell"

Anakonda dzieki za sugestie - pogadamy z Lukaszem o tym. On prowadzil poprzedni konkurs wiec ma wiksze doswiadczenie niz ja.

Dzieki rowniez za zauwazenie bledu GrzesMis. Dostepne pary do typowania podane sa w pierwszym poscie na gorze i w regulaminie. To juz kwestia kazdego z osobna dopilnowac tego jak trzeba. My nie damy rady sprawdzac przed koncem kolejki czy kazdy wpis spelnia wymogi regulaminu.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 11:50

Pomysł z rozdzieleniem tematów na poszczególne grupy bardzo dobry. Na pewno zminimalizuje to problemy, o których także pisałem. W każdej kolejce w danej grupie są tylko 4 pojedynki (8 postów), więc łatwiej zauważyć ewentualny hazard przy zapisie.
Jeszcze jedno pytanie, czy przed zakończeniem typowania można zmieniać swój typ? W regulaminie jakiś zapis na ten temat jest, ale niezbyt jasny, dla mnie przynajmniej.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 12:16

Zasadniczo nie powinno się zmieniać podanego wcześniej typu, bo robi się bałagan wtedy. Rozumiem, że sporadycznie można to zrobić, jeżeli zauważyło się, że podały się niedozwoloną parę, albo zapomniało podać kierunku - ale poprawa musi być w regulaminowym czasie.

Pomysł z rozdzieleniem na grupy, chyba dobry. Tą kolejkę dokończmy już po staremu, ale tak duża ilość osób stwarza wiele problemów, które chyba podział na osobne tematy może złagodzić.
Dzięki za pomysł :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 12:24

Poprawiłem tzn. dopisałem pominięte typy. Już na 100% przekonałem się o słuszności wprowadzenia 11 tematów do typowania, każdego dla każdej grupy.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 12:42

Myślę, że można dopuścić możliwość poprawienia swojego typu tylko w przypadku błędu, np. właśnie nieprawidłowa para lub brak kierunku. Zmiana pary walutowej po zamieszczeniu typu przez przeciwka to ewidentne działanie nie fair, co najmniej żółta, a może nawet czerwona kartka.

no avatar
Rademenez
Stały Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 07:48
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 12:45

longtrader pisze:Poprawiłem tzn. dopisałem pominięte typy. Już na 100% przekonałem się o słuszności wprowadzenia 11 tematów do typowania, każdego dla każdej grupy.
Ja swojego dalej nie widzę :)
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 13:13

Wygląda, że rafal_r po skopiowaniu postu zamieścił swój typ dłuuuuugo po podaniu Twojego typu. Podobnie jest z typem Komornika.
Można tylko zaapelować do wszystkich, żeby operacja kopiuj/dopisz swój typ/zapisz trwała jak najkrócej. Nie powinno to przecież trwać dłużej niż kilkanaście sekund.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 13:41

Rademenez - dodałem. Jak coś się nie zgadza, warto jak najszybszej napisać w tym temacie, wtedy szybko poprawię.
Od 2 kolejki każda grupa dostanie swój temat, bo jednak przy 38 zawodnikach w I edycji nie było problemów, ale teraz jest 50 więcej i wystarczy mały błąd, niedopatrzenie i następni kopiują całość z błędem.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
rafal_r
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 06:25
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Odp: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 13:44

Podawalem swoj typ drugi raz bo wycielo byc moze spowolniona reakcja kopiowania bo robilem z telefonu sorry:)


Wysyłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk 2

no avatar
Zetarus
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2014, 21:10

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 16:28

Ja generalnie też miałem taką sytuację i powielilem jeszcze raz mój poprzedni typ, a więc powinno być wszystko w porządku.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 16:45

Prosze o zrozumienie przynajmniej na poczatku. Konkurs jest prowadzony przez dwie osoby, ktore moga porozumiec sie tylko przez maila. Stad poczatkowo moga wyskoczyc jakies problemy. Obiecuje, ze od drugiej kolejki wszystko bedzie chodzic jak w szwajcarskim zegarku ;)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 21:12

Rece opadly i tak juz zostaly. To wogole nie dziala!!! Nie ma sensu kopiowanie ostatniego posta. Od nasteponej kolejki prosze podawac typy wg formatu ponizej

GRUPA ...
typ ...


tyle wystarczy. Nie bedziemy robic zadnych osobnych tematow bo bedzie znow to samo.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 21:32

PRZESTANCIE KOPIOWAC OSTATNI POST. OD TERAZ PROSZE PODAWAC TYPY WG FORMATU


GRUPA: ...
TYP: ...

przed tym jedynie prosze sprawdzic swojego sparowanego kolege zeby typy sie nie pokrywaly. Zeby bylo latwiej co kilka wpisow bede wrzucal cala aktualna liste.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 22:16

Wrzucaj tylko jak się utworzy nowa strona, to na każdej będzie.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - II EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 05 paź 2014, 23:17

wszystko sprawdzone krok po kroku na piechote. Ponizej zamknieta juz lista. Po kilku apelach w pelni sie zgadzam, ze powinnismy trzymac sie ustalonych zasad. Tylko tak utrzymamy porzadek. Typ GrzesMis usuniety (para nie brana pod uwage w konkursie) oraz uzytkownik Exodus - post edytowany i ostatecznie skasowany. Cos musiales zle kliknac i nie zostawiles puste miejsce obok swojego nicka.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości