Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

Zablokowany
Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 kwie 2015, 11:58

Jasne, że ewentualne zmiany mogłyby obowiązywać dopiero w następnej edycji.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 kwie 2015, 13:55 przez kuarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 kwie 2015, 11:58

Przynajmniej mnie poprzednia edycja dużo dała, tyle że ostatnio nie mam czasu na trading w ciągu dnia.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 kwie 2015, 11:59 przez kuarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 kwie 2015, 11:58

Taka zabawa ma wielki walor edukacyjny, dobrze jak ktoś wykorzysta naukę w realnym tradingu. Dlatego mecze jednodniowe moim zdaniem dałyby więcej - na wyższych TF trzeba więcej kasy na stopy. Można też urządzić coś w rodzaju blitzkrieg na jeszcze niższych interwałach.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 kwie 2015, 12:33 przez kuarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 kwie 2015, 12:10

stopow przeciez nie uzywamy - sam kierunek. Mecze dzienne tez nie bylyby glupie. Zgaduje, ze bylyby 3x w tygodniu - rozstrzygniecia poniedzialki, srody i piatki a typy mozna by oddawac dzien wczesniej do 22. To tylko jeden typ wiecej tygodniowo niz teraz.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 13 kwie 2015, 14:32

Sprawa jak najbardziej realna do załatwienia. W tej edycji już zmian nie będzie, ale może od następnej. Wiele też zależy od "możłiwości informatycznych" tzn. pracujemy nad pewnym zautomatyzowaniem rozliczania meczy i jeżeli to się powiedzie, nie będzie problemów z 3 kolejkami 1 dobowymi w każdym tygodniu.
Typowanie w weekend - mecz to cały poniedziałek
Typowanie we wtorek - mecz to cała środa
Typowanie w czwartek - mecz to cały piątek

Można też pomyśleć, o czymś co już ktoś dawno temu proponował - żeby pojedynki w fazie pucharowej lub choćby sam finał rozgrywać do iluś zwycięstw np. do 4 ? Jeżeli przeszlibyśmy na system meczy 1 dobowych, to myślę, że takie rozwiązanie miałoby duży sens.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 kwie 2015, 09:32

Można już typowa 4 kolejkę spotkań !!!

Wyniki 3 kolejki i aktualne tabele - http://comparic.pl/liga-traderow-iii-ed ... a-spotkan/


Testujemy nowe rozwiązania w kwestii rozliczania wyników, nie powinno być żadnych nieprawidłowości, ale jeżeli ktoś coś zauważy, proszę jak najszybciej dać o tym znać.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Qbanczyk
Stały Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 16:28

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 kwie 2015, 11:04

Witam.Mam pytanie co do ceny otwarcia poniedziałkowej świecy na CAD/JPY.Co się stało z ceną że dzisiaj(tylko na waszym wykresie) nagle wzrosła o 10 pipsów z tym co było jeszcze wczoraj wieczorem??Korekta ceny po dwóch danich?Z której godziny bierzecie ceny otwarcia po weekendzie?

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 kwie 2015, 11:29

Qbanczyk pisze:Witam.Mam pytanie co do ceny otwarcia poniedziałkowej świecy na CAD/JPY.Co się stało z ceną że dzisiaj(tylko na waszym wykresie) nagle wzrosła o 10 pipsów z tym co było jeszcze wczoraj wieczorem??Korekta ceny po dwóch danich?Z której godziny bierzecie ceny otwarcia po weekendzie?
tu masz wykresy - cena brana pod uwage to zamkniecie / otwarcie d1

http://comparic.pl/wykresy-walut/
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

środa 15 kwie 2015, 16:01

Qbanczyk pisze:Witam.Mam pytanie co do ceny otwarcia poniedziałkowej świecy na CAD/JPY.Co się stało z ceną że dzisiaj(tylko na waszym wykresie) nagle wzrosła o 10 pipsów z tym co było jeszcze wczoraj wieczorem??Korekta ceny po dwóch danich?Z której godziny bierzecie ceny otwarcia po weekendzie?
Odpisałem w komentarzu na stronie. Rzeczywiście dzisiaj miało miejsce dziwne zjawisko. Przygotowałem sobie ceny otwarcia w poniedziałek popołudniu - dzisiaj dopisuję ceny zamknięcia, a okazuje się, że to otwarcia trochę się zmieniły - nieznacznie ale zawsze, na parze NZD/USD, EUR/CAD czy właśnie CAD/JPY - mogło to mieć jakiś wpływ na punkty.

Nie wiem co było wpływem, myślałem że może to coś z niedzielą związane, ale sprawdziłem starsze typowania i tab ceny otwarcia nie zmieniały się. Musiało coś się zmienić po stornie źródła notowań.

Jeżeli ktoś ucierpiał z tego powodu to przepraszam, jeżeli będzie się to powtarzać trzeba będzie zmienić źródło notowań. Zobaczymy na początku przyszłego tygodnia, spiszę ceny otwarcia w poniedziałek rano i porównamy czy wsyztsko jest w porządku w środę, kiedy będę rozliczał kolejkę.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

czwartek 16 kwie 2015, 06:55

Statystyki obecnej kolejki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 18 kwie 2015, 09:13

Wyniki i tabele po 4 kolejce spotkań - http://comparic.pl/liga-traderow-iii-ed ... eferendum/

UWAGA - proszę o sprawdzenie wyników swoich lub ewentualnie swojej grupy - ta kolejka została rozliczona przy pomocy nowego narzędzia, które znacząco skraca czas pracy.

Zachęcam do wzięcia udziału w MAŁYM REFERENDUM dotyczącym przyszłych edycji Ligi Traderów: Pytanie brzmi: Czy jesteś za skróceniem czasu trwania meczu do 1 doby ?
Szczegóły na początku artykułu: http://comparic.pl/liga-traderow-iii-ed ... eferendum/
Wypowiadać proszę się zostawiając komentarz na stronie.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 18 kwie 2015, 13:00

Jestem za nową propozycją czyli 3 rozgrywki dzienne w tygodniu.
Ostatnio zmieniony sobota 18 kwie 2015, 13:05 przez Darro, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 18 kwie 2015, 13:00

Jestem za nową propozycją czyli 3 rozgrywki dzienne w tygodniu. Dzięki temu możemy zwiększyć ilość graczy w grupie bo w tym samym czasie rozegramy więcej indywidualnych pojedynkow. Przykładowo teraz w miesiącu rozgrywamy 8 meczy a po zmianach będzie to 12 czyli grupy mogą liczyć po 12 graczy a i tak nie zmieni się czas trwania rozgrywek grupowych. Korzyścią będzie możliwość konfrontacji z większą ilością graczy na etapie rozgrywek grupowych.Drugim powodem dla którego popieram zmiany - chyba nawet ważniejszy od pierwszego to przewidywanie kursu pary walut na dwa dni w przód jest trudniejsze i malo przydatne w realnym FX...albo jesteśmy daytraderami i interesuje nas najblizszy dzien albo longtraderami i wtedy prognozujemy na tydzień ,dwa i dłużej...
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 18 kwie 2015, 14:08

Co do większych grup, dotychczas było to problematyczne, ze względu na ręczne rozliczanie wyników. Teraz dysponujemy już narzędziami, które całą żmudną robotę ułatwiają i przyspieszają, więc liczba zawodników w grupie nie jest już żadnym ograniczeniem.
Można nawet zrobić ligę 16 osobową - każdy gra z każdym, więc 15 kolejek, jeżeli byłyby 3 w tygodniu to w 5 tygodni zakończyłyby się takie rozgrywki.
Wydaje mi się, że najlepiej jest dzielić grupy w taki sposób aby dużo osób awansowało dalej. Lepiej tak jak teraz jest, że 3 fazy grupowe i w dwóch pierwszych na 8 zawodników awansuje połowa, a w 3 fazie na 6 zawodników awansuje 4. Łatwiej załapać się na miejsca premiowane awansem niż gdyby z wielkiej grupy 16 osobowej wychodziło 6 zawodników.

Myślę, że na pierwsze fazy grupowe to te 8-12 zawodników w grupie jest optymalnie ?

Jeżeli większość chciałby zmian w kolejnych edycjach i mecze 1 dobowe z 3 kolejkami w tygodniu weszłyby w życie to faza pucharowa powinna odbywać się także w dłuższym terminie. Coś takiego jak jest w hokeju czy koszykówce, że gra się w play off do 4 zwycięstw - odpada bo nie jest dobrze, gdy część graczy skończy rywalizację inni jeszcze grają i część musi pauzować.
Tak było w pierwszej edycji, kiedy grupy miały nieparzystą liczbę zawodników i część pauzowała - niektórzy po takiej przerwie zapominają o konkursie.

Ale np. mecz 1/8 czy 1/4 - to mogłyby być 3 pojedynki 1 dobowe - i ich wynik byłby sumowany (tak jak teraz mamy mecz + rewanż, to wydłużylibyśmy na 3 mecze). Sprawa finału - myślę, że ciekawiej byłoby gdyby zwycięzca wyłaniany był w inny sposób - czyli finał np. do 3 zwycięstw.

Pytanie - jaki system w fazie pucharowej i w finale byłby lepszy - ocenianie pojedynczego meczu na punkty tzn. jeżeli w 1/8 grane byłyby 3 spotkania - to lepiej sumować ich wyniki procentowe i wyłaniać zwycięzcę.
Czy lepiej za wygrany mecz dawać 1 punkt i w tych trzech meczach spotkania 1/8 kończyłyby się wynikiem 3-0 lub 2-1, a procenty całkowicie byśmy odrzucili ?

Z jednej strony procentowo jest niejako sprawiedliwiej, choć nie do końca bo liczy się trafiony typ czyli dobra prognoza kierunku ceny, a komuś uda się trafić pod jakieś dane makro i w jednym meczu zdobędzie +1,75% i już jest pozamiatane, bo rywal tego nie odrobi, wystarczy dawać typy mocno skorelowane i trzymać się remisu. Na punkty rywalizacja trwałaby do samego końca i ocenialibyśmy typowo umiejętność prognozowania kierunku.
Co sądzicie wiaruchna ? :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

sobota 18 kwie 2015, 15:35

Usd./
Gbp./
Jpy./
Eur./
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

niedziela 19 kwie 2015, 17:28

Po 2 dniach trwania ankiety widać, że zdania są podzielone, dlatego następna edycja choćby dla sprawdzenia mogłaby się się odbyć w zmienionej formule. Dopiero po jej zakończeniu każdy się może wypowiadać, jak jego zdaniem jest lepiej. Co do fazy pucharowej moim zdaniem optymalne jest granie do 2 zwycięstw (best of 3), czyli rywalizacja zawsze zamknęłaby się w jednym tygodniu, a zwycięzca 2 pierwszych meczów miałby tylko w jeden termin wolne. Mógłby się wtedy poświęcić analizie gry ewentualnego przeciwnika w następnej rundzie ;).

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 20 kwie 2015, 11:53

widze, ze gbpusd jest mega popularne na sell w waszych typowaniach. Az jestem ciekaw co spekula zrobi z taka masowka.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 20 kwie 2015, 12:15

Trudno się dziwić - trend spadkowy, pod oporem + wyraźne jego odrzucenie.

Nie znaczy to, że będzie spadać, ale wszystkie części układanki do siebie pasują ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 20 kwie 2015, 12:58

Dzisiaj była ciekawa analiza Niala Fullera, na jego oko to raczej dalsze wzrosty do kolejnego oporu, widocznie jego zdaniem ważniejszego: http://comparic.pl/nial-fullers-price-a ... -kwietnia/
gbpusd138.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - III EDYCJA - DYSKUSJA

poniedziałek 20 kwie 2015, 13:35

Akhh pisze:Trudno się dziwić - trend spadkowy, pod oporem + wyraźne jego odrzucenie.

Nie znaczy to, że będzie spadać, ale wszystkie części układanki do siebie pasują ;)
tylko wiadomo jak to na fx - im bardziej cos oczywiste / widoczne tym jest zazwyczaj wieksza pulapka.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości