Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

czwartek 19 lis 2015, 09:25

pileczka29 pisze:Masakra. Fakt to jest mój błąd bo podczas podawania nicku miałem problemy i chyba podałem dwie opcje. Ale chce grać na nicku pileczka 29 wiec nie wiem jacwlo29 zostanie zlikwidowany? Sorki za zamieszanie
Dobra, to robimy tak, że typuj pod nickiem pileczka29 w grupie M. JAcwlo - nic nie rób z nim, to odpadnie jako walkowerowiec.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

czwartek 19 lis 2015, 09:58

kuarek pisze:Sprawdźcie jeszcze wyniki. Przyznaję, że dostałem solidnie "w dupę", ale mój przeciwnik powinien wygrać za 2 punkty. CHFJPY skończył wyżej, niż zaczął, a Exodus24 typował S. To tak gwoli sprawiedliwości.
Rzeczywiście jest to błąd. Są pewne problemy, które wynikły przez zwiększenie ilość dostępnych par walutowych, stąd nasz excel jakby nie czytał niektórych z nich np. nowych z CHF, bo tej waluty nie było w poprzednich edycjach. Nasz informatyk już nad tym pracuje, od 2 kolejki powinno być wszystko OK.

Nie będę już poprawiał pojedynczo, bo stale coś wyniknie. Proszę nie przywiązywać uwagi do wyników i tabel po 1 kolejce, jak tylko dostanę nowy plik excela z poprawionymi błędami to rozliczę jeszcze raz całą 1 kolejkę, opublikuję i wszystkich powiadomię.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

piątek 20 lis 2015, 09:34

Poprawione wyniki i tabele 1 kolejki spotkań - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... 1-kolejki/

Ceny otwarcia i zamknięcia brane z platformy brokera XM - tak zostanie już do końca.

Proszę o posprawdzanie czy nie ma już żadnych błędów, jeżeli nie to już nic nie powinno nam przeszkadzać w zabawie :)

Jutro rano opublikuję rozliczenie po 2 kolejce i już od samego rana do 22:00 w niedzielę - będzie można oddawać swoje typy w 3 kolejce spotkań.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 21 lis 2015, 09:35

Można już typować w 3 kolejce spotkań. Czas na oddanie typu mija w niedzielę o godzinie 22:00 czasu polskiego.


Wyniki i tabele po 2 kolejce
- http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... i-spotkan/


Myślę, że nie powinno być już żadnych błędów, ale zawsze proszę o spojrzenie na wyniki swojego meczu lub swojej grupy i jak najszybsze zgłoszenie jakichkolwiek nieprawidłowości lub wątpliwości.
Powodzenia w 3 kolejce :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 21 lis 2015, 13:14

Widze, ze po raz kolejny ok 30 procent to slepaki. Czlowieku jesli nie masz ochoty poswiecac swego cennego czasu na typowania to po jaka cholere marnujesz go na rejestracje w konkursie??? Nawet nie macie pojecia jak bardzo utrudniacie prace organizatorow - w skali calego konkursu oni traca godziny. Tylko dlatego, ze nie chce wam sie kliknac i napisac eurusd buy lub sell + nazwa grupy.

Ps: po raz kolejny proponuje blokade ip takim delikwentom. Strata zadna bo i tak nie wnosza nic na forum. Za to wszystkim bedzie sie zylo latwiej i przyjemniej. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 21 lis 2015, 15:04

Bez przesady :) Pracy to nie utrudnia, choć szkoda, że sporo osób nie typuje. Sporadycznie to może się zdarzać bo wiadomo, że każdy ma swoje życie i jakieś sprawy. Po 2 kolejkach ani razu nie typowało 20 osób, a więc około 20%.
Wydaje mi się, że małe grupy i szybka pierwsza faza jest dobrym rozwiązaniem, bo już za 1,5 tygodnia te osoby zostaną odsiane i dopiero wtedy zacznie się poważniejsza rozgrywka w większej grupie.
Więc na razie to takie eliminacje, szykujcie formę na II fazę :)

Mam nadzieje, że nie ma żadnych błędów, bo jak na razie nie ma żadnych skarg ?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
waldi
Stały Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 06:53

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

niedziela 22 lis 2015, 20:17

Chciałem poddać pod dyskusje temat punktacji w fazie grupowej.

Wydaje mi się , że biorąc pod uwagę specyfikę fx nie powinno dochodzić do sytuacji (podaje dość skrajny przypadek) w ,której trader X typujący 5x prawidłowo kierunek przegrywa w grupie z traderem Y typującym 5x zły kierunek.

X trader - 4x przegrywa z wynikiem % >0 i 1x wygrywa co daje 4x1 + 3 = 7 punktów
Y trader - 4x wygrywa z wynikiem % <0 i 1x przegrywa co daje 4x2 + 0 = 8 punktów

Przy zachowaniu przyjętej formuły nawiązującej do zawodów sportowych ,czy nie należało by tylko premiować typy wskazujące prawidłowy kierunek ?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

niedziela 22 lis 2015, 22:20

waldi pisze:Chciałem poddać pod dyskusje temat punktacji w fazie grupowej.

Wydaje mi się , że biorąc pod uwagę specyfikę fx nie powinno dochodzić do sytuacji (podaje dość skrajny przypadek) w ,której trader X typujący 5x prawidłowo kierunek przegrywa w grupie z traderem Y typującym 5x zły kierunek.

X trader - 4x przegrywa z wynikiem % >0 i 1x wygrywa co daje 4x1 + 3 = 7 punktów
Y trader - 4x wygrywa z wynikiem % <0 i 1x przegrywa co daje 4x2 + 0 = 8 punktów

Przy zachowaniu przyjętej formuły nawiązującej do zawodów sportowych ,czy nie należało by tylko premiować typy wskazujące prawidłowy kierunek ?
Wtedy formuła pojedynków przestanie obowiązywać, a przecież to jest najfajniejsze ;)

I tak specjalnie została zmniejszona punktacja za zwycięstwo na minus w stosunku do zwycięstwa na plus.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

poniedziałek 23 lis 2015, 08:06

waldi pisze:Wydaje mi się , że biorąc pod uwagę specyfikę fx nie powinno dochodzić do sytuacji (podaje dość skrajny przypadek) w ,której trader X typujący 5x prawidłowo kierunek przegrywa w grupie z traderem Y typującym 5x zły kierunek.
Aż tak skrajnych przypadków nie były i chyba nie będzie, jak ktoś typuje poprawnie (zyskowne typy) to czasem zremisuje lub nawet przegra, ale musiałby mieć wyjątkowego pecha żeby dość szybko odpaść.
Każdy konkurs ma swoją specyfikę, a nie chcieliśmy robić kolejnego konkursu, gdzie każdy sam sobie gra, pompuje konto i na końcu tylko wyniki. To jest też tylko zabawa, a jak w każdym sporcie, także tu odrobina szczęścia się przydaje.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
cytrynek
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:47
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: CrackOFF

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

poniedziałek 23 lis 2015, 12:19

No to przypadek, którego prawdopodobieństwo wystąpienia jest wyższe niż opisany powyżej.

Gracz X osiągnął wynik 0,11% na plusie
Gracz Y osiagnął wynik 0,08% na minusie

Zgodnie z regulaminem remis :) Za ile? :) Proponuję zachować punktację zgodną z regulaminem czyli gracz X 2 pkt a gracz Y 1 pkt. No chyba, że czegoś nie doczytałem ;)
Postanowiłem żyć wiecznie. Jak na razie idzie mi świetnie :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

poniedziałek 23 lis 2015, 12:34

cytrynek pisze:Gracz X osiągnął wynik 0,11% na plusie
Gracz Y osiagnął wynik 0,08% na minusie
Różnica jest do 0,2%, a więc stwierdzony zostaje remis. Gracz z dodatnim typem otrzymuje 2 punkty, a gracz z ujemnym 1 punkt. Czyli wszystko dobrze, nie wiem o co chodzi ? :)

Wiadomo, że element szczęścia występuje, ale tradycyjnych konkursów jest cała masa, więc nie ma sensu ich powielać ? Taka zabawa jest chyba ciekawa ze względu na inny format rozgrywek, a też nie absorbuje tak mocno jak zwykłe konkursy, bo typuje się tylko 2 razy w tygodniu, o czym zresztą przypominam e-mailowo.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
cytrynek
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:47
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: CrackOFF

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

poniedziałek 23 lis 2015, 12:35

Upewniałem się :)

P.S.
Czyli nie remis :P
Postanowiłem żyć wiecznie. Jak na razie idzie mi świetnie :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

poniedziałek 23 lis 2015, 17:11

Remis :) Liczy się wynik i zyskowny lub stratny typ:

Zwycięstwo - z dodatnim 3 pkt, z ujemnym 2 pkt
Remis - z dodatnim 2 pkt, z ujemnym 1 pkt
Porażka - z dodatnim 1 pkt, z ujemnym 0 pkt.

Mając dodatni typ w najgorszym przypadku otrzymamy 1 punkt, nie ma możliwości, żeby trafnie wytypować kurs i zostać z niczym.

W przypadku remisu dwaj gracze mogą mieć inne punkty bo jeden może mieć dodatni np. +0,05 a drugi ujemny -0,07% - różnica wynosi do 0,20% ale jeden trafił więc ma 2 punkty, a drugi nie trafił więc ma 1 punkt.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 25 lis 2015, 09:43

Można już typować w 4 kolejce spotkań !!! Czas mija dzisiaj o godzinie 22:00 polskiego czasu.

Wyniki i tabele po 3 kolejce - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... i-spotkan/
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 25 lis 2015, 10:02

Moim zdaniem punktacja jest idealna, ale w dalszym ciągu uważam, że typowanie na 2 dni to loteria. Zastanawialiście się, czy nie lepiej jednak byłoby rozgrywać mecze 1-dniowe? To tak a propos dyskusji w czasie poprzedniej edycji.

no avatar
Adamm178
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 12:28

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 25 lis 2015, 15:19

A jakby tak z drugiej rundy grupowej dawać awans 6 a nie 5 zawodnikom i zamiast losowania grup trzeciej rundy po prostu połączyć gr. A i B , C i D , E i F oraz G i H w takie duże grupy po 12 osób z tym że każdy grałby już tylko z osobami z dołączonej grupy, czyli 6 kolejek, i tym którzy tu awansują przepisać punkty które zdobyli w drugiej fazie nie uwzględniając tylko tych wywalczonych z osobami które odpadły, czyli z miejsc 7-8 w drugiej rundzie. Coś takiego jak się stosuje w siatkówce czy np. koszykówce, piłce ręcznej . Byłoby mniejsze prawdopodobieństwo trafienia na te samo osoby w 3 rundzie i większa motywacja w drugiej żeby jak najwięcej ugrać i ze to co ugramy będzie miało znaczenie dalej. Później normalnie pucharowa rozgrywka, z czterech grup po cztery osoby. Takie coś mi wpadło do głowy, ale może przekombinowałem. ;)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 25 lis 2015, 17:10

Byłoby super ale za bardzo skomplikowane tzn. w sensie, że trochę sporo roboty by przy tym było.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 25 lis 2015, 20:38

kuarek pisze:Moim zdaniem punktacja jest idealna, ale w dalszym ciągu uważam, że typowanie na 2 dni to loteria. Zastanawialiście się, czy nie lepiej jednak byłoby rozgrywać mecze 1-dniowe? To tak a propos dyskusji w czasie poprzedniej edycji.
Rowniez sie dolaczam z pytaniem. Byla dosc dobra dyskusja przy poprzedniej edycji. Tygodniowe rozliczenia odpadly ze wzgledu na zbyt dlugi czas konkursu. Wtedy pojawil sie pomysl meczy dobowych. Byloby naprawde super! Niekoniecznie 5 meczy w tyg - spokojnie daloby rade rozgrywac 3 - typowanie w niedziele, wtorek i czeartek - rozstrzygniecia odpowiednio w poniedzialek, srode i piatek. Co wy na to?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 25 lis 2015, 20:45

Była nawet ankieta i wyszło ... 50 na 50 :)
Technicznie byłoby to do zrobienia, 3 kolejki na tydzień:
- typowanie w weekend i mecz w poniedziałek
- typowanie we wtorek i mecz w środę
- typowanie w czwartek i mecz w piątek

Argumenty przeciwko takiemu rozwiązaniu to przede wszystkim to, że konkurs byłby wtedy zbyt absorbujący.
Gracze krótkoterminowi ucieszyliby się, a długoterminowi zasmucili. Kwestia nadal otwarta na kolejne edycje, nie wiem czy nie byłoby więcej "walkowerowców".
Takie 2 dobowe typowanie jest też trudniejsze, stąd wymaga opracowania sobie może jakiejś strategii pod konkurs ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 25 lis 2015, 22:44

Meczy dobowych jeszcze nie probowalismy. Moze warto zobaczyc jak to bedzie i wtedy porownac - tak to tylko gdybanie na sucho.

Czy bedzie bardziej absorbujaco? Hmmm - przeciez nas najbardziej martwi piatek kiedy zamykaja dostep. Nie znam tradera, ktory nie czeka niecierpliwie na niedziele :)) przeciez wykresy kazdy z nas praktycznie zna na pamiec. Siedzimy w tym od rana do wieczora wiec gdzie problem? Tak naprawde to tylko jedno typowanie wiecej tygodniowo. Na oddanie swojej propozycji jest praktycznie cala doba - kazdy zainteresowany znajdzie minute.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości