Liga Traderów V edycja - dyskusja

Zablokowany
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

wtorek 04 paź 2016, 10:04

Zaczynamy ostatnią kolejkę I fazy grupowej !!!!

Na stronie znajdziecie wyniki, tabele, rozpiskę kolejki oraz ranking osób z 4 miejsc -- http://comparic.pl/liga-traderow-v-edyc ... i-spotkan/

Życzę powodzenia w ostatnim starciu I fazy, typujemy do dzisiaj do godziny 22:00.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
asik199
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 19:56

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

wtorek 04 paź 2016, 10:17

Mogłabym prosić o ponowne sprawdzenie punktacji wyników Grupy C...wydaje mi się, że powinnam mieć 3 pkt, a nie 2 skoro mój przeciwnik przegrał pojedynek, a ja wygrałam? Chyba, że się mylę i czegoś nie zauważyłam, to nie było pytania..

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

wtorek 04 paź 2016, 10:33

Twój wynik jest +0,17, a wynik rywala -0,03 (po zaokrąglaniu do 2 miejsca po przecinku). Wynik meczu to REMIS bo różnica nie przekracza 0,20% - Ty otrzymałaś 2 punkty bo Twój typ był trafiony, a przeciwnik 1 punkt bo jego typ był nietrafiony.

Punkt 8 regulaminu - http://comparic.pl/liga-traderow-v-edyc ... my-zapisy/
punktacja1.png
Mecz można wygrać, przegrać lub zremisować - zarówno z trafionym typem lub nietrafionym, stąd taki podział, aby ktoś kto da trafiony typ nie został nigdy z 0 punktów. Tak więc jest remis ze wskazaniem na Ciebie.

Przy okazji gratuluję wyników i niemal pewnego awansu (wystarczy nie oddać meczu walkowerem) :joy: ...choć z 9 punktami i tak awansujesz z 4 miejsca w najgorszym wypadku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

wtorek 04 paź 2016, 10:41

Po raz 1. w tej edycji mamy skuteczność wyższą niż 50%! !smail! Niedużo (50,7%), ale zawsze to coś. :joy:
Za to część zawodników już chyba odpuściła - tylko 74,4% oddanych typów. :weak:

no avatar
Adamm178
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 12:28

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

środa 05 paź 2016, 19:03

Pierwsza runda powoli dobiega końca. Jak wasze wrażenia po meczach jednodniowych ? Jak dla mnie spoko, myślę też że zmiana na mniej liczne grupy (we wszystkich rundach po 6 osób) wyjdzie na dobre, i sprawi że będzie więcej emocji do samego końca. !Tak!

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 09:43

Mniejsze grupy OK, a co do meczy 1 dobowych to ja mam mieszane uczucia :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 09:52

Mnie się te jedno dobowe mecze nawet podobają, tylko trzeba się przyzwyczaić do częstotliwości. Nie wiem czy nie wolałbym tak grać do końca. Wydaje mi się, że łatwiej prognozować jeden dzień niż dwa, bo dwa dni to za dużo, albo za mało. Zawsze czegoś mi brakowało !smail!

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 10:21

wszystko ma swoje plusy i minusy. Przy meczach 2 dobowych skutecznosc tez nie porazala. Duzo ludzi marudzilo (w tym ja hehe) na wiele danych podczas 48h co czesto zmienialo wyniki "w ostatniej chwili". Mecze jednodobowe pokazaly, ze praktycznie nic to nie zmienia - problem danych jak byl tak i jest. Warto bylo sprobowac (wiadomo nie sprobujesz to sie nie dowiesz) ale wyglada na to, ze pierwszy plan z dwoma rozgrywkami tygodniowo lepiej sie sprawdzal.

Oczywiscie poczekajmy rowniez na opinie reszty uczestnikow. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 10:27

Wskaźnik skuteczności jest odpowiedzią czy mecze 1 dobowe są łatwiejsze do typowania. Jestem za meczami 2 dobowymi, a w 1 rundzie za 1 dniowymi tylko ze względu na szybszy odsiew nietypujących. A co do losowania to w 1 rundzie miałem w grupie vicemistrza poprzedniej edycji, teraz zwycięzcę, w trzeciej pewnie trafię na Zaurnodi :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 10:30

Dziękuję wszystkim za rywalizację i gratuluję tym, którzy awansowali do II fazy grupowej.
Zaczynamy kolejny etap rozgrywek - od teraz do samego końca obowiązują mecze trwające 2 doby:

typujemy w weekend do niedzieli do 22:00 -- mecz trwający cały poniedziałek i wtorek
typujemy w środę do 22:00 -- mecz trwający cały czwartek i piątek

1 kolejka - czas na oddanie typu mamy aż do niedzieli do 22:00 - wyślę ponownie e-mail z przypomnieniem w sobotę rano.

Tu znajdziecie wyniki po I fazie, losowanie II fazy, podział na nowe grupy i rozpiskę 1 kolejki spotkań -- http://comparic.pl/liga-traderow-v-edyc ... e-grupowa/

Mam nadzieję, że każdy jest zadowolony z losowania :joy:
Z ciekawości podliczyłem sumę punktów uzyskanych w I fazie, wyniki są następujące:
GRUPA A - 54 pkt
GRUPA B - 64 pkt
GRUPA C - 52 pkt
GRUPA D - 57 pkt
GRUPA E - 58 pkt
GRUPA F - 52 pkt
GRUPA G - 46 pkt
GRUPA H - 51 pkt
GRUPA I - 55 pkt

Teoretycznie najsłabsza grupa to grupa G, a najmocniejsza to grupa B - różnica to 18 punktów. W tej grupie znajdują się zwycięzcy 2 i 3 edycji - Manio235 i EURUSD - wielki hit już w 2 kolejce spotkań :joy:

Życzę wszystkim powodzenia, niech zwycięży najlepszy !!!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 10:33

MKR pisze:Wskaźnik skuteczności jest odpowiedzią czy mecze 1 dobowe są łatwiejsze do typowania. Jestem za meczami 2 dobowymi, a w 1 rundzie za 1 dniowymi tylko ze względu na szybszy odsiew nietypujących. A co do losowania to w 1 rundzie miałem w grupie vicemistrza poprzedniej edycji, teraz zwycięzcę, w trzeciej pewnie trafię na Zaurnodi :)
Też jestem za utrzymaniem meczy 1 dobowych aby szybciej odsiać nietypujących, a potem normalnie 2 doby.
Teraz nieźle trafiłeś, dość średnia grupa na podstawie punktów z poprzedniej fazy :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 11:26

Też mam mieszane uczucia, co do meczy jednodobowych, bo trafność z całej rundy to zaledwie 46,8%, czyli gorzej od przysłowiowej statystycznej małpy. Wydaje mi się jednak, że należałoby to sprawdzić w kolejnych rundach (może w następnej edycji?), gdy (mam nadzieję) wszyscy już będą podchodzić w miarę poważnie do rywalizacji. Mam tu na myśli nie tylko nietypujących, ale także kilku solidnych zawodników, którzy chyba robili za statystów. Oczywiście to tylko zabawa, ale pewnie każdy lubi wygrywać. Mecze dwudobowe to naprawdę loteria, szczególnie czwartek-piątek, gdy danych jest zwykle bardzo dużo.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 11:40

MKR pisze:Wskaźnik skuteczności jest odpowiedzią czy mecze 1 dobowe są łatwiejsze do typowania. Jestem za meczami 2 dobowymi, a w 1 rundzie za 1 dniowymi tylko ze względu na szybszy odsiew nietypujących. A co do losowania to w 1 rundzie miałem w grupie vicemistrza poprzedniej edycji, teraz zwycięzcę, w trzeciej pewnie trafię na Zaurnodi :)
Jak awansujesz. :wink:
W naszej grupie rywalizacja była najbardziej zacięta, tym bardziej się cieszę, że zremisowałem z jej zwycięzcą. !smail! Tylko u nas trzej pierwsi zawodnicy osiągnęli wynik dwucyfrowy, a i suma wszystkich punktów w grupie jest jedną z najwyższych.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 14:59

Blisko byłeś!
Próbuj dalej, teraz przynajmniej nasz konkurs masz z głowy. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 15:28

Blisko, w zasadzie brak czasu nie jest wytłumaczeniem, ale jednak - trafiłem na ostatnie dwa dni na bardzo gorący i zmienny okres i kilku mnie przeskoczyło - i taki sam gorący czas miałem i w domu i firmie. :/ .

A tu... hmm zastanawiam się czy to mecze jednodobowe tak zadziałały, ale moje typy dopiero drugiego dnia pokazywały "ząbki" zgodnie z kierunkiem typowania. :homie: Nie udało mi się przebrnąć eliminacji - trudno. Zmierzymy się znowu za pół roku. :d

Gratulacje dla wszystkich, którym udało się awansować do kolejnej fazy rozgrywek i dzięki za grę i powodzenia. :gj:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

czwartek 06 paź 2016, 17:52

Teoretycznie w Lidze powinni dobrze radzić sobie gracze opcji binarnych, którzy na co dzień rywalizują z czasem :) tzn. skuteczni gracze na opcjach.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
daniel92_FX
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2016, 10:35

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

niedziela 09 paź 2016, 09:46

@long, chcesz powiedzieć, że mam się przerzucić na opcje? ;)

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

poniedziałek 10 paź 2016, 00:06

Dla mnie dobra zmiana byloby przesuniecie godziny typowania do 23.00, a nie jak dotychczas do 22.00.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

poniedziałek 10 paź 2016, 07:41

daniel92_FX pisze:@long, chcesz powiedzieć, że mam się przerzucić na opcje? ;)
Odwrotnie, jeżeli jesteś zyskowny na opcjach to powinieneś być dobry w Lidze... tylko ciężko znaleźć dobrego gracza opcyjnego :joy:
sokratgc pisze:Dla mnie dobra zmiana byloby przesuniecie godziny typowania do 23.00, a nie jak dotychczas do 22.00.
"Dobra zmiana" wkroczyła nawet do Ligi Traderów :joy:
Już teraz nie chcę zmieniać regulaminów ale może od kolejnej edycji weźmiemy polskiego brokera i wtedy typowanie będzie do otwarcia w niedzielę a w tygodniu do północy. Zobaczymy.
A jak masz jakieś problemy z czasem itp to zawsze możesz wysłać typ na e-mail czy nawet SMS.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
MarcinPakulski
Stały Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 11:36
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów V edycja - dyskusja

wtorek 11 paź 2016, 15:58

Gdzie można sprawdzić zmianę procentową według której jest podawany wynik? Na stronie XM nic takiego nie widzę. Z góry dzięki :joy:

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości