LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
no avatar
Antilo
Stały Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: piątek 06 wrz 2019, 12:37

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 16 lis 2019, 10:59

Ale to nie błąd miał długa pozycje i kurs wzrósł o 0.69%

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 16 lis 2019, 11:04

Proponuję aby od następnego etapu nie można było podawać jednoliterowych kierunków, tylko pełnym słowem: kupno, sprzedaż, short, long, buy sell, krótka, długa

bo K można interpretować jako Kupno i jako Krótka

no avatar
Antilo
Stały Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: piątek 06 wrz 2019, 12:37

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 16 lis 2019, 11:07

Nie wiem jakie macie doświadczenie Ale dla mnie duże K zawsze znaczy długa pozycje

no avatar
gregbxl
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 17:19
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bruksela Belgia
Kontakt:

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 16 lis 2019, 11:34

ok , niech bedzie ze k to kupno czyli long czyli buy czyli dluga
dosc ciekawie moja grypa teraz wyglada,

no avatar
Antilo
Stały Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: piątek 06 wrz 2019, 12:37

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 16 lis 2019, 11:47

No bardzo ciekawie teoretycznie masz największe szanse na awans Ale różnie się może ułożyć:-)))

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 16 lis 2019, 12:28

Duże K to oczywiście kupno :)
Nigdy z tym problemów nie było przez 8 edycji, teraz też nie ma... ale w regulaminie uściślę, że K,B,L = kupno,buy,long
S= sprzedaż, sell lub spadki --czyli tak najbardziej logicznie w naszym języku :joy:

Rzeczywiście ciekawie macie w tej grupie, każdy jeszcze może awansować :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 16 lis 2019, 12:50

longtrader pisze: No to NZDCAD by nie weszło, a AUDNZD już tak :joy:
No to bym przegrał. :sad:
longtrader pisze: U mnie ciężka sytuacja w grupie... trafiam 3 na 4 razy i .. 5 miejsce :joy:
Dawno nie było tak wyrównanego poziomu w Lidze i to już od II fazy grupowej.
To zasługa nowego regulaminu, który docenia trafiających, i zapowiada duże emocje do końca. !Brwoo! !strzelam! :gj:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 16 lis 2019, 14:46

Chyba masz rację.... choć w poprzednich edycjach też mogły być wyrównane grupy itp...ale jakoś mniej to widoczne było.
Teraz rzeczywiście, element sportowy, szczęścia pozostał... ale mocno ograniczony i generalnie kto trafia ten jest wyżej w tabeli :joy:

Więc kolejna edycja z taką samą punktacją, chyba że macie inne propozycje? :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 20 lis 2019, 09:31

Mamy już wyniki 5 kolejki -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... pucharowa/
Zaczynamy typować w fazie pucharowej .Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Przypominamy także o możliwości pobrania darmowego wskaźnika, który działa na każdej platformie i pokazuje wyniki meczy ligowych na żywo.
MT4 - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
MT5 - https://megawrzuta.pl/download/e0e4972d ... 4d3c1.html
Instrukcja - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

Gratuluję awansu do fazy pucharowej - jest to duże osiągnięcie, które nagradzamy upominkami oraz punktami w rankingu wszech czasów, które pozwalają zająć lepsze miejsce w losowaniu kolejnej edycji konkursu !Brwoo!

Dziękuję także wszystkim, którzy nie zdołali awansować za rywalizację - dojście do III fazy i rozegranie 15 meczy to i tak duży wyczyn - na rewanż zapraszamy jak zwykle pod koniec września przyszłego roku !Dobrze!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 20 lis 2019, 09:34

/quote]To zasługa nowego regulaminu, który docenia trafiających, i zapowiada duże emocje do końca. !Brwoo! !strzelam! :gj:
[/quote]

Rywalizacja była.... i niewiele zabrakło, za wyrównana grupa była i tym razem się nie udało, a byłby to już 3 awans z rządu do fazy pucharowej :joy:

Najciekawsze jest to, że w fazie pucharowej mamy aż 3 wcześniejszych triumfatorów konkursu (Manio235, EURUSD, Rexex), a więc jest około 19% szans, że pierwszy raz w historii ktoś wygra Ligę 2 razy :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 20 lis 2019, 18:58

Tak, do ostatniej rundy w grupie C nie było wiadomo kto wejdzie do dalszego etapu z 3 miejsca
A o fakcie najbardziej wyrównanej grupy świadczy fakt, jedyny szczęśliwiec z 4 miejsca był właśnie z naszej grupy :joy:

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

czwartek 21 lis 2019, 08:13

Na wyprzedzenie Ciebie nie liczyłem, bo mogłeś się dostosować do dwóch zawodników poniżej, bo Tobie z Twoimi punktami 4 miejsce starczało .... bardziej liczyłem na awans z 4 miejsca, no ale może za rok :joy:
Powodzenia w 1/8 !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 23 lis 2019, 10:02

Mamy już wyniki ostatnich meczy -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... rewanzowe/
Są już odpowiednie tematy do typowania w następnej kolejce.
UWAGA !!! Typujemy do niezieli do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Przypominamy także o możliwości pobrania darmowego wskaźnika, który działa na każdej platformie i pokazuje wyniki meczy ligowych na żywo.
MT4 - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
MT5 - https://megawrzuta.pl/download/e0e4972d ... 4d3c1.html
Instrukcja - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

Powodzenia w rewanżach !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 23 lis 2019, 11:03

Nie wiem jakie macie odczucia, ale ja uważam, że wprowadzenie surowców, a głównie ropy,
w fazie pucharowej popsuło element różnorodności i zaskoczenia jaki był w poprzednich edycjach konkursu
(zmiany na ropie ostatnio 2 lub 3-krotnie przerastają zmiany na walutach, a w rundzie liczy się przecież tylko % zysku).

Zwróćcie uwagę, że na 8 pojedynków w 7 była użyta ropa, a w 6 z nich w tym samym kierunku
wszyscy (no prawie) zatypowali tak jak pierwszy Akhh, który wykazał się najwyższą skutecznością w typowaniu ropy
(w drugiej i trzeciej fazie grupowej tylko ją typował i nie pomylił się ani razu !Brawo!! )

na 33 dostępne instrumenty w tej rundzie wystąpiło tylko 7
wśród 6-ciu pierwszych typowań w poprzedniej rundzie - 5 z nich to ropa buy
wygląda to tak jakby działało "kto pierwszy za Akhh ten lepszy"

takie są moje odczucia na temat tej pierwszej części pojedynku

teraz oczywiście będzie spokojniej - wszyscy którzy typowali "ropę buy" zatypują spokojnie żeby tylko lekko zyskać lub niewiele stracić (np na EURUSD bo tam zmienność ostatnio najmniejsza)

a gdzie jest rywalizacja ?

ps.

tak na marginesie - we środę zalogowałem się po raz pierwszy na forum zaraz po 10 i miałem możliwość zatypować tak jak Akhh i EURUSD (bo tylko te dwa typowania tam były, a ropa buy to był też jeden z moich typów), ale stwierdziłem, nie będę psuł zabawy. :sad:

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 23 lis 2019, 11:15

No wszystko rozumiem, ale strategia to też element rywalizacji :)
Każdy ma wolny wybór co do instrumentu... duża zmienność działa w dwie strony, jak się nie trafi to można mieć duże straty. Po za tym są te inne instrumenty jak Bitcoin czy DAX, które też mają wyższą zmienność niż waluty.
A też kto pierwszy ten lepszy, choć 100% pewności nie ma, że kopiując typy lidera będzie się wygrywać, bo w końcu lider może się pomylić... albo trafi się na niego w pojedynku :joy:

Zamiast usuwać ropę w kolejnej edycji, myślę że lepiej byłoby jeszcze dodać inne instrumenty o wysokiej zmienności, np. tak jak już ktoś wspominał, dodać np. S&P500 aby mieć coś skorelowanego z DAX lub jakieś inne surowce, może platynę?

W trakcie już zasad nie zmieniamy, dyskusja przed kolejną edycją jest cały czas otwarta :joy:

Powodzenia w rewanżu, bo szansa wciąż jest, nie takie straty luzie odrabiali... tym bardziej, że "naftowy prorok" nie dał ropy i będzie zamieszanie w lidze :joy: Jak trafisz tę ropę teraz to możesz odrobić i awansować, więc powodzenia :joy:

A jeszcze dodam, że zawodnicy się uczą, bo w poprzednich edycjach nie było widać tak silnego wpływu strategii, korzystania z korelacji, obserwacji innych... bardzo silna rywalizacji w tym roku !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 23 lis 2019, 12:15

:Zgadzam się, że więcej instrumentów o dużej zmienności trochę pomoże - będzie więcej możliwości
obecnie jest tylko 5 i jak nie widać na wykresie sygnałów to nie ma co wybrać.

Nie chciałbym, aby mój poprzedni wpis został odebrany jako jakieś "żale".
i tak jestem zadowolony, że doszedłem tak wysoko - w poprzednie dwóch edycjach w jakich brałem udział nie doszedłem zdaje się do 3 fazy grupowej a teraz proszę :joy: faza pucharowa

a może jeżeli ropa będzie na plusie w obecnym rewanżu to kto wie...

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 23 lis 2019, 12:29

No...ropą idzie odrobić sporo jak się trafi :)
Gratuluję sukcesu, mimo wszystko... punkty w rankingu będą, koleje edycje z rozstawieniem w I fazie grupowej :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 23 lis 2019, 12:45

dzięki

zobaczymy we wtorek wieczorem czy będziemy się żegnać czy też nie

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 23 lis 2019, 13:16

Nagroda i tak czeka :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Antilo
Stały Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: piątek 06 wrz 2019, 12:37

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 23 lis 2019, 17:02

Nie sądzę że wszyscy szli w typ jak akhh w końcu zawodnik ten daje typy praktycznie od razu co np w środę oznaczało jeszcze cały dzień handlu większość dała ropę dużo później więc każdy miał szansę

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości