Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 10:03

Są opinie, że linie trendu nie są najlepszym z drogowskazów na rynku, jednak dopóki ktoś zarabia może używać czegokolwiek i mieć rację.

Ja osobiście również nie jestem ich ogromnym zwolennikiem, w szczególności wykresu pociętego dziesiątkami takich linii (któraś kiedyś zadziała tak jak i Fibo jeśli stosuje się 10 poziomów)a, natomiast rynek wszystko weryfikuje.

Grasz liniami trendu, zarabiasz to masz po prostu rację.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 10:13

LT mają wady, jak np. spora dawka subiektywizmu, jednak moim zdaniem nie chodzi o to, żeby nasz wykres wyglądał tak samo, jak wykres "poważnych trajderów", tylko żeby ująć tendencję w zachowaniu ceny: kierunek + zmienność. LT i kanały spisują się w takim wypadku całkiem fajnie.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 10:33

Terminator pisze:...świece mówią z wyprzedzeniem co zrobią.
Sądzę, że wątpię. Nie znam ani jednej świecy która z wyprzedzeniem mówiłaby co (oni, one, kto, co właściwie?) zrobią.
Owszem, są obserwacje które mówią, że są pewne wzory które statystycznie mają przewagę w przewidywaniu przyszłości ale to nie znaczy, że one mówią co "zrobią". One mówią tylko tyle, że znów pojawił się pewnie wzór i może akcja potoczy się zgodnie z historycznymi obserwacjami jeżeli sytuacja na rynku jest podobna.
Ale czy ona jest podobna?
Ze świec nie za bardzo jest jak to wyciągnąć bo to tylko historyczny zapis reakcji rynku na wydarzenia (lub też ich brak). To może z tego fundamentalnego bełkotu?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 12:08

Patrzę, że Barclays rekomenduje sell EUR/USD, ale technicznie wzdłuż tablicy jakaś cofka na dolarze się kroi.

http://comparic.pl/listings/barclays-ca ... -tygodniu/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 13:10

Marcin_N pisze: EDIT:
cajto pisze:
Terminator pisze:Linie trendu pfff. wziąłem jeszcze S na złocie. Kumasz czaczę. Linie trendu są dla amatorów. Żaden, absolutnie żaden trajder który gra na serio nie używa czegoś takiego jak kanały czy linie trendu.
To teraz powiedz mi dlaczego, spróbuj wyjaśnić to racjonalnie.
No właśnie.. I co to znaczy "trajder który gra na serio"? Bo przykładowo w analizach banków inwestycyjnych często pojawiają się LT i kanały.
Po pierwsze jak dla mnie to takie teksty niezbyt dobrze świadczą o autorze. Zarówno o jego wiedzy jak i kulturze wypowiedzi.
Można uznawać jakieś rzeczy za zbędne czy nieskuteczne ale to nie znaczy, że można z tego powodu się z kogoś naśmiewać.

Po drugie: linia trendu jest narzędziem. EDIT: statystycznym narzędziem podobnie jak wzory świeczkowe czy stosowanie ciągu Fibonacciego. Narzędziem które powstało z wieloletnich (ile to już będzie, ponad 100 lat od czasów Dowa?) obserwacji zachowań rynku. Tak jak i wiele innych narzędzi. Każdy dobiera sobie takie narzędzia jakie najlepiej mu służą. Dyskusje o skuteczności tych narzędzi przypominają zazwyczaj dyskusje o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy - każdy wie swoje, nikt nikogo nie przekona i zazwyczaj do niczego nie prowadzą. Chyba, że ktoś chce się z kimś pokłócić.

I po trzecie: wydaje mi się, że w ogóle tego typu dyskusje to raczej temat na szkolenia dla początkujących?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 14:43

Dziękuję. No muszę coś napisać w temacie. Z wszystkim co napisaliście powyżej totalnie się nie zgadzam. To prawda że moje wypowiedzi są skrajne i jednokierunkowe, nastawione na zerową polemikę jako taką. To po pierwsze. No forum nieustannie coś podrzucam co uważam za ważne w tradingu. Linie trendu to zły nawyk. Jak komuś działają to mnie to trochę dziwi. Akhh napisał że jak zarabiasz to najwidoczniej masz rację, ale ja ci powiem że nie wiesz dlaczego ta linia działa. Dalej, grasz w ciemno bo coś tam rośnie i rysujesz to sobie po dołkach lub szczytach ale nie wiesz kompletnie dlaczego cena tak się zachowuje. Alx, wykres ceny który masz przed oczami pokazuje co zamierza zrobić. Świece? Nie ważne, może być nawet wykres liniowy. Powiedziałem wszystko, a w gadki o pokazywaniu i udowodnianiu że linie trendu to amatorszczyzna nie wchodzę. Wielokrotnie pokazywałem co i jak. I to się nie zmieni. Zawszę wolę coś konkretnego wrzucić raz na jakiś czas niż dywagować dlaczego słabe zbiory bezu mają mi powiedzieć czy będzie rosnąć czy spadać. Choć trudno na pierwszy rzut oka przewidzieć kierunek. Takie coś tu czytam. :joy:

Go To California.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 lip 2014, 15:10 przez Terminator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 14:50

Terminator pisze:Linie trendu pfff. wziąłem jeszcze S na złocie. Kumasz czaczę. Linie trendu są dla amatorów. Żaden, absolutnie żaden trajder który gra na serio nie używa czegoś takiego jak kanały czy linie trendu.
Na Twoim wykresie nie widać absolutnie niczego prócz wsparć i oporów.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 14:53

Kłótnie o metody nigdy nie prowadzą do czegoś dobrego. Można powiedzieć, że coś nie działa, udowodnić to - natomiast ktoś może używać czego chce.

Pamiętacie przykład tradera, który brał sygnały z puszki coca-coli przekazywane przez kosmitów? Czy to miało racjonalne podstawy - śmiem wątplić. Ale gość zarabiał - czy był dobrym traderem. Tak bo zarabiał. To nie rozważania akademickie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 14:59

Myślę, że przeświadczenie jakoby kosmici dawali dobre sygnały wykluczyła negatywny wpływ psychiki :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 15:22

Tak. I ręce które leczą.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 15:58

Terminator pisze:Zawszę wolę coś konkretnego wrzucić raz na jakiś czas niż dywagować dlaczego słabe zbiory bezu mają mi powiedzieć czy będzie rosnąć czy spadać. Choć trudno na pierwszy rzut oka przewidzieć kierunek. Takie coś tu czytam. :joy:
Prawdę mówiąc nie zauważyłem nic konkretnego. Parę wykresów z których nic nie wynikało. Co akurat mnie nie dziwi - wystarczyło wczoraj rzucić okiem w kalendarz, żeby wiedzieć, że na razie nie ma czego się spodziewać.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 16:23

Terminator pisze:Dziękuję. No muszę coś napisać w temacie. Z wszystkim co napisaliście powyżej totalnie się nie zgadzam. To prawda że moje wypowiedzi są skrajne i jednokierunkowe, nastawione na zerową polemikę jako taką. To po pierwsze. No forum nieustannie coś podrzucam co uważam za ważne w tradingu. Linie trendu to zły nawyk. Jak komuś działają to mnie to trochę dziwi. Akhh napisał że jak zarabiasz to najwidoczniej masz rację, ale ja ci powiem że nie wiesz dlaczego ta linia działa. Dalej, grasz w ciemno bo coś tam rośnie i rysujesz to sobie po dołkach lub szczytach ale nie wiesz kompletnie dlaczego cena tak się zachowuje.
Czytając to, nie bardzo rozumiem sens poprzedniego posta.
Nie mieć ochoty na rozmowę o własnym punkcie widzenia, OK - tylko po co informować o czymś na forum. Przecież jest ono z założenia miejscem do wymiany uwag i opinii.

Pisanie o tym, że nawet jeśli coś komuś działa, to i tak jest nie bardzo, bo ktoś nie wie czemu działa... :joy:
Po pierwsze, mnie nie interesuje dlaczego cena rośnie / spada, mnie interesuje setup. Od tego dlaczego są analitycy, oni ci powiedzą wszystko a nawet wiecej, niestety post factum, traderzy są od tego zeby grać setupy, prowadzić pozycje, realizować zyski i ciąć straty.

Po drugie, nie ma czegoś takiego jak "nie działa", odnosi się to nie tylko do TL, ale i do S/R, S/D, Fibo, itp. Działanie jest zawsze, zmienna jest tylko skala w jakiej cena zareagowała na dane "coś"

A jeśli chciałbyś jednak dowieść że TL "nie działają", to wrzuc kilka screenów z naniesionymi TL, przyjrzymy sie podyskutujemy, może spojrzysz na to z innej perspektywy.


AUD/NZD - choragiewka w trakcie budowy, wybicie górą powinno dowieźć cenę do wzrostowej TL z D1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 17:12

Obawiam się, że to wołanie na puszczy.
Szanowny Terminator raczył już nam objawić co jest słuszne, a co nie, kto jest amatorem, a kto nie i nie zamierza zniżać się do żadnych dyskusji.

No cóż, nie pierwszy to taki przypadek.
Jedyne co można zrobić z takim podejściem to uszanować jego wybór i nie wdawać się już w żadne polemiki. W końcu nikt nie musi tego czytać.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 17:28

O, a tutaj podpowiedź od Billa Grossa:
PIMCO ✔ @PIMCO
Follow

Gross: Focus on wages + core PCE this week. Jobs are a misleading statistical shell game. #Yellen wants wages at 3.0%
5:56 PM - 28 Jul 2014
US Personal Income i PCE pojawią się w tym samym momencie co NFP. Będzie zabawa bo zarobki to jest akurat właśnie to, czego pracodawcy nie chcą podnosić, a pracownicy na razie nie mają jak wymusić co przekłada się na ograniczanie wydatków :wink:
W ogóle szykuje się ciekawa druga połowa tygodnia. Oraz ciąg dalszy nudy w pierwszej w oczekiwaniu na fajerwerki.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 18:44

alx pisze: W ogóle szykuje się ciekawa druga połowa tygodnia. Oraz ciąg dalszy nudy w pierwszej w oczekiwaniu na fajerwerki.
Mając na uwadze X poniedziałków spod znaku marazmu przez duże M, to we wtorek po północy azjaci wchodzą do gry z mocnym przytupem na jenach i audach.
Zobaczymy, czy powtórzą schemat.

AUD/CAD - retest od góry wybitej spadkowej TL, teraz czas na 1.02 i atak na 1.0241

CAD/JPY - IMO ruch w górę należy traktować jako PB, sygnał na S powinien dać sowity zarobek

GBP/CHF - jako przykład poprawnie wyznaczonej TL i wielokrotnej reakcji ceny na nią (screen w dużym pomniejszeniu z uwagi na mnogość składowego TF H4).
Aktualny max - 1.5432, max do pokonania - 1.5480... szósty raz odbijają od tej TL, myślę że poprawa aktualnego będzie trudna, a najbardziej realnym scenariuszem IMO będzie mocne rzygnięcie dołem do co najmniej 1.506x (F38)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 19:31

sp500 co prawda czekałem wyżej ale kurs ładnie się pod S ustawił. Zobaczymy co z tego wyjdzie. No i gej się odpalił, powinien przebić dołki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 23:24

NZDUSD: Languishing near the lows, Fonterra milk pay-out eyed
by Peter Fell | Post details...

The 'bird' opens in Asian at 8547, off-shore markets witnessed a 8530/61 range.

Fonterra is the main topic of discussion this morning, they are due to announce their milk pay-out to the farmers, expectations are for a drop towards NZ$ 6.0/6.25 per kilo, down from NZ$ 7.0 per kilo previously estimated.

A drop towards 6.20 would take NZ$ 4 billion out of the dairy sector, a big dent to the NZ economy, but given the widespread expectations of softer milk pay-outs, I would think most of this bad news has already been priced in and further downside forays are limited.

Announcement to be made at 04:00 GMT


NZDUSD support seen at 8504, 76.4% fibo on the 8402/8836 rise.
6 rano. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może klasyczny sell the fact - najpierw spadek, a potem odbicie.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

poniedziałek 28 lip 2014, 23:37

Terminator pisze:sp500 co prawda czekałem wyżej ale kurs ładnie się pod S ustawił. Zobaczymy co z tego wyjdzie. No i gej się odpalił, powinien przebić dołki.
Tak jak pisales o wzrostach funta do jena ostatnio, sp powinno Cie juz w nocy wywalic, ja tu w ogole nie widze setupu pod eski tylko zbieranie sil na ataki na nowe maxima.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

wtorek 29 lip 2014, 06:31

USDJPY 101.55-65 101.75 101.85-90
EURUSD 1.3400 1.3450 (EUR 556m) 1.3490 1.3500 (EUR 776m)
USDCAD 1.0765 1.0810 (USD 706m) 1.0880
EURGBP 0.8000
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trading 27 lipca-1 sierpnia 2014

wtorek 29 lip 2014, 06:57

News-flash rynkowy, wtorek 29 lipca
W dzisiejszym kalendarzu makro nadal nie znajdujemy zbyt wielu informacji. Dopiero środa i czwartek przyniosą serię ważniejszych odczytów. Dzisiaj powinniśmy się skupić przede wszystkim na przyznanych kredytach hipotecznych Wielkiej Brytanii oraz wysokości pożyczek dla podmiotów indywidualnych. W czasie sesji amerykańskiej o 16:00 poznamy natomiast odczyty zaufania konsumenckiego.

01:00 – Bilans handlowy Korei Południowej – 6.32 mld dolarów, poprzednio 7.47 mld dolarów

01:30 – Ogólne wydatki gospodarstw domowych w ujęciu rocznym -3.0%, poprzednio -8.0%, oczekiwano -3.8%

01:30 – stopa bezrobocia Japonii – 3.7%, poprzednio 3.5%, oczekiwano 3.5%

01:50 – handel detaliczny Japonii (r/r) -0.6%, poprzednio -0.4%, oczekiwano -0.5%

03:00 – sprzedaż nowych domów w Australii według HIA – 1.2%, poprzednio -4.3%

AKTUALIZACJA 08:00
Blankfein (Goldman Sachs): „Europa potrzebuje reform fiskalnych i pracowniczych jeżeli chce uniknąć kolejnego kryzysu”.

Ishida (BoJ): „Przedsiębiorstwa aktywniej przerzucają wyższe koszty na konsumentów” Jego zdaniem cel inflacyjny BoJ na poziomie 2% nie jest mocno naciągnięty i zostawia miejsce na swobodne działania polityki monetarnej. USD/JPY nadal 101.96 cały czas blokowany przez oferty powyżej 102.00

Indeks cen importowych Niemiec (m/m) – 0.2%, poprzednio 0.0%, oczekiwano 0.2%

Indeks cen importowych Niemiec (r/r) -1.2%, poprzednio -2.1%, oczekiwano -1.2%

AKTUALIZACJA 09:00
Nikkei zamyka się na +0.57% (15618,07)

Europa otwiera się na lekkim plusie – DAX +0.3%, CAC40 +0.2%

NZD/USD dotyka dołków notowanych ostatni raz 10 czerwca (0.8507). Obecnie cena w okolicach 0.8512
Rozpoczęło się przemówienie członka MPC – Broadbent’a

Sprzedaż detaliczna Hiszpanii r/r – 0.2%, oczekiwano 1.1%, poprzednio 0.5%. Wynik zdecydowanie poniżej konsensusu.

AKTUALIZACJA 10:00
Broadbent (BoE): „Obecny deficyt nie zagraża brytyjskiej gospodarce”. GBP/USD w okolicach 1.6980, EUR/GBP 0.7910

Czy UE ogłosi nowe sankcje dla Rosji? Ponoć już dzisiaj pojawić mają się ograniczenia dotykające sektora zbrojnego, energetycznego oraz finansowego

BofA utrzymuje shorta na EUR/USD, rekomendując otwarcie podobnej pozycji swoim klientom. Wejście 1.3594, cel 1.3212, stop 1.3705

Citi utrzymuje długą pozycję na USD/JPY, USD/CHF i shorty na EUR/USD oraz GBP/USD w swoim portfelu technicznym

Zdaniem BMO Capital Markets część inwestorów podchodzi nadal niechętnie do otwierania longów na USD/CAD czekając na środowe i czwartkowe odczyty danych makroekonomicznych, które mogą sporo namieszać

Rekordowo wysokie wolumeny FxAll w czerwcu (+11%), Thomson Reuters w górę o 8%

Sprzedajesz Bitcoiny? W takim razie zapłać VAT! – szczegóły o 17:00 na Comparic!

AKTUALIZACJA 11:00
Podaż pieniądza M4 Wielka Brytania – m/m 0.1%, poprzednio -0.1%, oczekiwano 0.0%. r/r -0.6%, poprzednio -0.8%

Ilość przyznanych kredytów hipotecznych m/m – 67.2tys, oczekiwano 62.6tys., poprzednio 61.71tys.

Pożyczki netto dla klientów indywidualnych m/m – 2.5 mld funtów, oczekiwano 2.6 mld funtów, poprzednio 2.7 mld funtów
Ostatnio zmieniony wtorek 29 lip 2014, 09:50 przez Damian_C, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości