Trading 21 - 27 października

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 21 - 27 października

piątek 25 paź 2013, 09:32

UK GBP w punkt z konsensusem. Może być wyprzedaż funta.
EDIT: ale jest jeden wcale nie taki mały plusik: Index of Services 0.6% vs. 0.5% exp.
Dla tych co nie wiedzą - Królestwo usługami stoi. Jeżeli wzrasta indeks usług, wzrasta zawartość skarbca i to znacznie :)
Co może zrównoważyć zawód czy tradycyjne sell the fact z raportu PKB.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 21 - 27 października

piątek 25 paź 2013, 10:26

Morgan Stanley robi polowanie z nagonką na Kabel i Kangura. Zwołują chętnych do sprzedawania:
http://www.efxnews.com/story/21376/morg ... dusd-09700
Zlecenia o jakich jest tam mowa dokładają się do już istniejących - jeżeli uda im się osiągnąć efekt skali to będą to bardzo silne opory:
http://www.forexlive.com/blog/2013/10/2 ... 5-october/
http://www.forexlive.com/blog/2013/10/2 ... 5-october/

Jak dla mnie Kangur wygląda słabiutko. Wcale nie jestem pewien czy ma zamiar odbić się tak jak oni się na niego zasadzają.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 21 - 27 października

piątek 25 paź 2013, 12:34

I wiecie co? Takie rzeczy jak te objawienia Morgan Stanley naprawdę mają spory wpływ na rynek. Nawet jak nie mają racji.
Mam kupiony wcześniej kabelek. Celowałem nim wyżej niż 1.6260.
Ale jak czytam, że jest tam już spore zgrupowanie ofert i że MS chce tam sprzedawać to mimo, że nie mam zamiaru się do nich dołączać to jednak stawiam TP tuż poniżej. Żeby zgarnąć zysk zanim ruszą z tymi ofertami. A potem kupić jak odpowiednio spadnie choć nie sądzę żeby spadł aż tak jak widzi to MS. Ale to inna sprawa.
I teraz: stawiając Buy TP co ja robię? Dokładam tak naprawdę Sell Limit to tych ofert wzmacniając tym opór i zwiększając ich szanse na dobrą sprzedaż :bigsmile:
I myślę, że nie jestem jedynym który tak robi...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Trading 21 - 27 października

piątek 25 paź 2013, 13:34

Alex, jak ty postawisz tam swoje TP to już niema wuja, no passaran. Miłego weekendu życzę. :cheers:

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 21 - 27 października

piątek 25 paź 2013, 14:11

DigitalSmoke pisze:Alex, jak ty postawisz tam swoje TP to już niema wuja, no passaran. Miłego weekendu życzę. :cheers:
:bigsmile: :cheers:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trading 21 - 27 października

sobota 26 paź 2013, 18:58

Zgadywanka na poniedziałek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
fanboy
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 19:14

Re: Trading 21 - 27 października

sobota 26 paź 2013, 19:32

nie liczylbym az na taka korekte, byki spokojnie i bez fajerwerkow na razie kupuje tez duze czarne swiece, trend jest wzrostowy, od 16,10 max korekta to ok 60 pip, osobiscie stawiam , ze nie wybija nawet low z piatku, zanim nie pojda do gory, ale gdyby zjechali w dol to na 1.3747, bedie mozna poszukac longa,wiec moj typ na poniedzialek i przyszly tydzien to up

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 21 - 27 października

sobota 26 paź 2013, 19:35

jasonbourne pisze:Zgadywanka na poniedziałek
Maybe, perhaps... niewykluczone... a nawet prawdopodobne co do ostatecznego kierunku choć na głębszą korektę nie liczę !Tak!
Skąd ty żeś tę laskę wytrzasnął? Sorki ale sam wiesz, że przyciąga oko bardziej niż te wykresy :bigsmile: To już takie weekendowe pytanie :celebr:
Szkoda, że wirtualna...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 21 - 27 października

sobota 26 paź 2013, 19:37

może może

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Trading 21 - 27 października

sobota 26 paź 2013, 20:09

Takie spostrzeżenie z czwartku w trakcie sesji. Pokazuje to na H4 ale na niższych bardziej rzucało się w oczy to zjawisko, w zasadzie dawno nie widziane. Poziom ceny wdrapał się już bardzo wysoko (relatywnie) i jak wcześniej pisałem w którymś poście, strach i chciwość starła się bezpośrednio w walce, co widać było na tablicy i na wykresie przez 12 godzin. Małe korpusy i długie szpilki skoncentrowane w krótkim okresie to ilustrują. Zwłaszcza, jeżeli było to w czwartek, który wg. mnie, jest najważniejszym dniem tygodnia.
eurusdh4.png
Widoczny atak długich na rosnącym wolumenie, był zasypywany zleceniami przeciwnymi. Możliwe, ze uruchamiały się ciasne SL świeżych short`ów czy TP starych, daleko stąd otwieranych long`ów. Jeżeli tak, to koncentracja obu rodzajów zleceń była mocno skondensowana w zakresie ~60 pipsów.
eurusdhm1.png
Sadzę, ze ten fragment wykresu przesądza o dalszych losach pary EURUSD. Można by zakładać, że wędrówka euro się wyczerpuje. Ale nie należy wykluczyć, że jeżeli większość w to uwierzy, nastąpi kolejny atak long`ów i przy zwiększonych nakładach, może się udać. Powiecie, ze to opinia typu "albo będzie pogoda, albo będzie padało", jednak jest to tylko wtręt, jako przejaw odrobiny instynktu samozachowawczego. Osobiście skłaniam się w kierunku pierwszego wariantu, czyli odwrót na południe. Dla potwierdzenia mogła by być to np. niedzielna wysoka, dodatnia luka otwarcia szybko domknięta. Weźmy również pod uwagę, ze wchodzimy w okres DST, co nieco rynek może rozregulować.
Niejako odbitym światłem po cichu złoto i srebro zaczyna zwyżkować po długim okresie stagnacji i ten pierwszy nawet zrobił 5-cio tygodniowego maxa, co może świadczyć, ze inwestorzy wracają do kruszców, a jeszcze na dodatek, niektórym zaczyna przeszkadzać wysoka cena euro.

ps.
a "rezerwy federalne" różnych nacji, już chyba upłynniły swoje zapasy nadwyżek euraków licząc na odkupienie w niedługim czasie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 21 - 27 października

sobota 26 paź 2013, 20:57

m05 pisze:Takie spostrzeżenie ...
!Dobrypost!
Bardzo ciekawe spostrzeżenia Mike :gj:
Ja bym je umieścił w Pogaduchach bo ich horyzont wykracza poza bieżący tydzień (jak nie dalej).
Warto to mieć na uwadze nawet jeżeli ktoś się z tym nie zgadza.

Cieszę się też, że poruszyłeś DST - przyszły tydzień będzie tym jednym z trzech wyjątkowych w roku.
Profesjonaliści doskonale wiedzą co z tym zrobić ale większość detalistów na których żerują już nie.
Jutro napiszę parę słów na ten temat w Pogaduchach bo to jest coś bardziej uniwersalnego niż codzienne potyczki.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
m05
Gaduła
Posty: 449
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 09:58
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: exPRL
Kontakt:

Re: Trading 21 - 27 października

sobota 26 paź 2013, 21:34

Dzięki za uznanie!
Dodatkowym sygnałem na potwierdzenie dla mnie jest jeszcze to, że omawiany w systemach EA Envelope 2.11 zanotował na dwóch demach, jakie idą u mnie, w piątek duże straty. A jak pisałem w tamtym wątku, on traci przy zmianach kierunku ceny. Na jak długo by miała by być ta zmiana? To już inna analiza potrzebna i zapraszam do spekulacji.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, daj się ponieść. 中国的
http://www.dzieciom.pl/2708 Many thanks in advance.Obrazek

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trading 21 - 27 października

niedziela 27 paź 2013, 08:28

alx pisze:Skąd ty żeś tę laskę wytrzasnął? Sorki ale sam wiesz, że przyciąga oko bardziej niż te wykresy :bigsmile: To już takie weekendowe pytanie :celebr:
Szkoda, że wirtualna...
Lindsay Lohan w filmie "The Canyons"

http://www.youtube.com/watch?v=b5uTtNLUmCA

Ale film chyba nie jest zbyt dobry :aaaa:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading 21 - 27 października

niedziela 27 paź 2013, 22:50


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości