Trading pit 28 paź - 01 lis

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

czwartek 31 paź 2013, 12:05

overall pisze:
Marcin_N pisze:Ja dzisiaj patrzę po AUDicach i USD/JPY. Nie chcę się pchać w EDka i Kabla, bo tam młot i kowadło straszą.


Cele na edku i usdchf jeszcze nie zrealizowane wiec jest spora szansa na kontynuacje do tego usdjpy póki co zmiescil się pod kreską więc jest szansa na double impact na parach z jpy.

Do tego jeśli ktoś sobie spojrzy na uschdf, z reszta zaraz pokażę: na wykresie widać potężny retest, zwłaszcza, ze pyknęli go po raz drugi co daje silny impuls do wzrostów i sam po cichu licze, ze już nigdy nie zobaczymy tej ceny i teraz tylko up z korektami :homie: + podwójne dno na W1 (zółta linia)


Pisalem o tym wczoraj tylko, ze z krótkim celem do którego notabene jeszcze nie doszli ale są blisko, mimo to licze na cos więcej. :aaaa:
zdajesz sobie sprawe ze grasz sam przeciw sobie troche? masz 2 pary crosowe z dolarem, i jedna grasz shorty a drugą longi. Takie coś bardziej dziala przy jednoczesnych waznych danych z obu krajow poza usa, a w tym przypadku bardziej bym sie zastanowil co sie stanie z indeksem dolarowym i dopiero patrzyl na inne pary.

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

czwartek 31 paź 2013, 13:14

Borus pisze:
overall pisze:
Marcin_N pisze:Ja dzisiaj patrzę po AUDicach i USD/JPY. Nie chcę się pchać w EDka i Kabla, bo tam młot i kowadło straszą.


Cele na edku i usdchf jeszcze nie zrealizowane wiec jest spora szansa na kontynuacje do tego usdjpy póki co zmiescil się pod kreską więc jest szansa na double impact na parach z jpy.

Do tego jeśli ktoś sobie spojrzy na uschdf, z reszta zaraz pokażę: na wykresie widać potężny retest, zwłaszcza, ze pyknęli go po raz drugi co daje silny impuls do wzrostów i sam po cichu licze, ze już nigdy nie zobaczymy tej ceny i teraz tylko up z korektami :homie: + podwójne dno na W1 (zółta linia)


Pisalem o tym wczoraj tylko, ze z krótkim celem do którego notabene jeszcze nie doszli ale są blisko, mimo to licze na cos więcej. :aaaa:
zdajesz sobie sprawe ze grasz sam przeciw sobie troche? masz 2 pary crosowe z dolarem, i jedna grasz shorty a drugą longi. Takie coś bardziej dziala przy jednoczesnych waznych danych z obu krajow poza usa, a w tym przypadku bardziej bym sie zastanowil co sie stanie z indeksem dolarowym i dopiero patrzyl na inne pary.
Słuchaj bracie, jesteśmy tu by zarabiać, a nie się czepiać. Cele o których wspomniałem na 3 stronie zostały zrealizowane w 100%. Gdzie pisałem ze dywersyfikuje portfel w ten wlasnie sposób? Jeśli musisz wiedzieć to gralem tylko dolara do franka (ze względu na przebicie LT na EURCHF i jej wybronienie) bo nie urodziłem się wczoraj.... Wykres edka zapodałem tylko w celu potwierdzenia LT na usdchf (na edku był retest) do tego widziałem tez sygnal na kablu ale jego już nie było sensu wstawiać bo kabel swój impet wyczerpal i nie był już dla mnie tak pewny, a edek z usdchf mieli sporo do nadrobienia. Ja pisze argumentami i zapodaje konkretne screeny, wiec zamiast się mądrować (bez urazy) to zapodaj cos od siebie, a nie tekst w stylu ''uważam, ze będzie wręcz odwrotnie''.

Gram tez inne pary, ale ten dzial raczej nie jest po to by dzielic się tutaj swoja prywatą....

Postarajmy się zrobic tutaj na prawde wartościowy dzial, a na takie przekomarzanie się zapraszam na nawigatora, pewnie znajdzie się odzew ;)

:cheers:

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

czwartek 31 paź 2013, 13:58

Fakt nawigator to jest dopiero cyrk :) zwłaszcza dział DT :) burza mózgów :bambam:

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

czwartek 31 paź 2013, 14:33

[quote="overall"][/quote]

Spokojnie bracie ja tylko tak w ramach swojej opini a nie przemądrzania sie :) masz racje postaram się więcej tresci podpartej faktami wrzucac :)
:cheers:

Jestem ciekaw ilu dzisiaj kupowalo edka przy tych spadach, teraz bedzie konsola 1.34 - 1.36 , potem w listopadzie up jak sie okaze ze nie obniza stop na euro i potem szczyty jak nie bedzie zwiajania w stanach w grudniu.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

czwartek 31 paź 2013, 23:00

Ah, ja przyznaję że od piątku poza rynkiem jestem (przemęczenie psychiczne - trzeba odpocząć), ogólnie łatwo takie rzeczy dostrzec dziś na edku jak się jest wypoczętym, - ten double hill zrobiony przez japońców, a Kabel się bardzo trzymał ze względu na to co przedstawiłem na wykresie, ale jutro pewnie nie wytrzyma i będzie gonił edka.

Co do wykresu alxa to coś nie bardzo chyba oddał on sytuację na rynku, bo kabel się trzymał (z tymi przepływami to chyba było na odwrót - przynajmniej na FX), $ był najwyżej chyba dziś z Jenem.
City co do pipsa łoi rynek, więc wiemy gdzie dotrze ;)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 07:52

Opcje wygasające 1 listopada:


USDJPY 97.00 97.50 98.00 (USD500m) 98.10 98.20 98.30 98.35 98.50 99.00
EURUSD 1.3570 1.3600 1.3615 1.3680 (USD500m) 1.3700 ( USD500m) 1.3750
GBPUSD 1.6000 1.6080 1.6145
AUDUSD 0.9350 0.9400 0.9450 0.9460 0.9550
USDCAD 1.0400 1.0410 1.0475 1.0485 1.0525
NZDUSD 0.8300
EURJPY 134.35
EURCHF 1.2305 1.2320
AUDJPY 93.40
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 09:18

Neo pisze: Co do wykresu alxa to coś nie bardzo chyba oddał on sytuację na rynku, bo kabel się trzymał (z tymi przepływami to chyba było na odwrót - przynajmniej na FX), $ był najwyżej chyba dziś z Jenem.
City co do pipsa łoi rynek, więc wiemy gdzie dotrze ;)
Na tym wykresie jest czas kiedy on był zrobiony, w nazwie pliku pełna data naszego czasu - sprawdź sobie kiedy to było, a potem sprawdź co się działo na rynku chronologicznie i dopiero potem wyciągnij wnioski.
Dla przypomnienia, chodziło o wykres w tym poście: viewtopic.php?f=95&t=2432&start=60#p22886
Dla podpowiedzi: akcja zdecydowanie zmieniła się po 11:00 naszego czasu, 10:00 GMT, 12:00 czasu tego brokera - jak myślisz dlaczego?

Poniżej masz wykres całego wczorajszego dnia, weź tylko pod uwagę, że broker ma czas GMT+2 co trzeba odpowiednio przesunąć jak kto będzie miał ochotę porównywać z wydarzeniami.
Może uda Ci się też zauważyć na nim kiedy BoE/Buba rozpoczął i zakończył sprzedaż funta.

EDIT: nie wiem czy miałeś też okazję przeczytać późniejsze moje posty zarówno tutaj jak i w Pogaduchach gdzie mniej więcej na bieżąco pisałem o tym jak zmienia się sytuacja?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lis 2013, 11:16 przez alx, łącznie zmieniany 6 razy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 10:03

Ropa upchane dno i odreagowanie do 100
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 11:08

Niekoniecznie koniec wyprzedaży ale pojawia się już jakiś popyt:
EUR/USD extends sell off; buy orders, sell stops noted

by Gerry Davies | Fri, Nov 01 2013, 09:51
Share on email Share on print
Gerry Davies

EUR/USD sits at 1.3522 having been as low as 1.3509 so far.

While everyman and his dog seems to be bearish EUR/USD at the present time, the sojourn lower has been somewhat choppy in nature it has to be said.

Talk of 'fairly decent' buy orders down at 1.3500/10 now, sell stops gathering just below there.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 13:37

Jest mowa o obronie bariery 1.35 na Edku.
Zawsze zastanawiało mnie jak można bronić opcji na tak głębokim rynku?
Przez FX przechodzi dziennie coś koło 5 bilionów naszych (trylionów angielskich) dolarów.
Większość tego przypada na EURUSD i USDJPY.
W najpłynniejszym okresie w trakcie dnia z rąk do rąk przechodzą miliardy dolarów na godzinę.
Ile trzeba wyłożyć, żeby odepchnąć taki rynek od poziomu uruchomienia opcji? I to na dodatek nie na chwilę ale tak długo aż ona wygaśnie? Pomijając już sens ekonomiczny który wyznacza pewien limit, to jest to jak próbowanie powstrzymania przypływu poprzez wybieranie wody wiaderkiem...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 14:59

alx pisze:Jest mowa o obronie bariery 1.35 na Edku.
Zawsze zastanawiało mnie jak można bronić opcji na tak głębokim rynku?
Przez FX przechodzi dziennie coś koło 5 bilionów naszych (trylionów angielskich) dolarów.
Większość tego przypada na EURUSD i USDJPY.
W najpłynniejszym okresie w trakcie dnia z rąk do rąk przechodzą miliardy dolarów na godzinę.
Ile trzeba wyłożyć, żeby odepchnąć taki rynek od poziomu uruchomienia opcji? I to na dodatek nie na chwilę ale tak długo aż ona wygaśnie? Pomijając już sens ekonomiczny który wyznacza pewien limit, to jest to jak próbowanie powstrzymania przypływu poprzez wybieranie wody wiaderkiem...
Ale żeby mieli jakis powod fundamentalny żeby z takim spadem go spychac, i co bedzie dalej ? to sie zatrzyma ? a moze 1.33 zobaczymy po niedzieli...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 15:00

Tylko pytanie. Ile z tych 5 bln wpływa na cenę? Ile to fixingi, dark pool'e, umowy poza rynkiem?

Druga sprawa, czy 5 bln obrotu, to nie 2,5 bln wartości w trade'ach? Bo jeśli ja kupuję 100'000 AUD za 95'000 USD a potem to zamykam , to nie jest przypadkiem tak, że obrót wynoci 190'000 USD na jednej takiej "pełnej" transakcji 1 lot? No i znowuż wolumen rośnie tylko w określonych momentach. Są godziny, że płyciutko.

Poziomy popytu ściągają też innych kupujących. Czyli możesz być przysłowiowym języczkiem u wagi :).
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 16:32

Nawet jak podzielisz to na pół to i tak to są kwoty trudno porównywalne z przeciętnymi transakcjami rzędu 5-30 milionów (mówię tu o jednej stronie. Tak jak widać w tablicy ofert).
Jak masz np. opcję pół miliarda to ile możesz wydać na jej obronę?
Opcję kupujesz/sprzedajesz za kilka procent tej kwoty. Czyli niby masz spory zapas i jak uda ci się odepchnąć cenę na swoją korzyść zarobisz różnicę minus to co wydałeś na obronę.
Ale jak się nie uda tracisz różnicę plus to co wydałeś na obronę i to już nie jest takie fajne jak tylko zmniejszenie zysku. Co powoduje, że raczej nie wydasz na nią powiedzmy 250 milionów. Nie wiem ile tego może być - trzeba by zapytać fachowców od opcji ale wydaje mi się, że nieco mało na to żeby skutecznie odpychać rynek przez dłuższy czas.
Dzisiaj na przykład rynek rozjechał tę obronę w 20 minut :bigsmile:
Ostatnio zmieniony piątek 01 lis 2013, 16:43 przez alx, łącznie zmieniany 2 razy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 16:39

Borus pisze: Ale żeby mieli jakis powod fundamentalny żeby z takim spadem go spychac, i co bedzie dalej ? to sie zatrzyma ? a moze 1.33 zobaczymy po niedzieli...
Powody jak najbardziej są. Pisałem o tym w Pogaduchach.

Dla wyjaśnienia: staram się rozdzielać te zagadnienia które są bardziej uniwersalne od tych które dotyczą tylko bieżącego tygodnia.
Np. jak jest opcja, zlecenia, jakiś możliwy zwrot akcji które mają znaczenie tylko w bieżącym tygodniu to będę o tym pisał w tym wątku.
Ale jeżeli jest coś co może potrwać dłużej czy mieć znaczenie później to piszę o tym raczej w Pogaduchach.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading pit 28 paź - 01 lis

piątek 01 lis 2013, 17:13

Dzisiaj wszyscy którzy jeszcze pozostali będą raczej wyrzucać co się da i kupować zielonego do samego końca.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości