Trading 9 - 15 grudnia 2013

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Trading 9 - 15 grudnia 2013

niedziela 08 gru 2013, 22:29

Zaczynamy nowy tydzień.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

poniedziałek 09 gru 2013, 20:23

1.3750 barrier rumored in play

By Jamie Coleman | Mon, Dec 09 2013, 18:59

Highs of 1.3745 thus far. You wonder whether the barrier is a knockout appended to a downside strike in EUR/USD taken as the ECB eased policy a month ago. Knockouts are often added to vanilla options plays to cheapen the price of the vanilla option.

For example, when EUR/USD was plunging on the idea of a Fed taper combined with the surprise ECB rate cut, 1.30 EUR/USD put would have been quite pricey. Put a 1.3750 knockout on the 1.3000 put (the 1.3000 option disappear if 1.3750 trades before expiry) and the option becomes a lot cheaper. And riskier!
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

wtorek 10 gru 2013, 09:43

Dzisiaj mamy PKB w Królestwie i inne dane - mogą pobujać trochę funtem. Ryzyko jest... hmm. chyba w górę sadząc po tym jak funt idzie w dół. W sensie dyskontowania słabszych wyników. Jeżeli takie jest nastawienie rynku to cokolwiek lepiej to odwróci. Jak również... słabe wyniki :wink: Tzn. takie których rynek się spodziewa dyskontując je. Jeżeli zaś będą jeszcze słabsze może uruchomić kasowanie zysków. Trudno powiedzieć czego tak naprawdę wszyscy oczekują ale to będzie widać po akcji. Jeżeli np. będzie spadek który szybko zostanie kupiony to znaczy, że to było to. Druga strona jest bardziej jednoznaczna.

Dzisiaj mamy też przemowę Draghi. Nie wiem gdzie i w jakich okolicznościach ale nie sądzę aby to mogło osłabić Euro. Prędzej wesprzeć bo nie sądzę aby nagle zaczął mówić coś innego niż do tej pory.

Potem nic szczególnego, a wieczorem Westpack Consumer Confidence. W zasadzie to już w nocy.

Ogólnie nastroje są bez zmian: kupowanie dołków na parach jena, kupowanie dołków Euro i Funta, pozbywanie się A$ choć to na razie zdecydowanie osłabło.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

wtorek 10 gru 2013, 19:31

Ależ nam się ten Kangur odwinął... najwyraźniej ktoś się od niego odczepił, a nawet przyczepił w drugą stronę - widziałem dzisiaj ploty o lewarowanych kontach na zakupach. Plus short-covering.
Ciekawe czy przebije ostatni szczyt 0.9167. Jeżeli tak to może być więcej kasowania zysków ze sprzedaży (short-covering j.w.)
Moje wynalazki pokazują też całkiem zachęcającą dywergencję z MACD na dziennym indeksie A$ (MB musiał swego czasu nieźle się natrudzić żeby mi wbić do głowy jak się rysuje te dywergencje :wink:).
Nie to żebym uważał, że sama dywergencja jest siłą sprawczą ale pokazuje, że sprzedający odpuścili sobie już jakiś czas temu. No i jakoś nawet się ostatnio sprawdzają...

Ale po drodze jest trochę potykaczy. Np. ten raport Westpack dzisiaj w nocy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

wtorek 10 gru 2013, 19:36

Ja widzę kangura tak:
audusdweekly 10 12 2013 fxsalt.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

wtorek 10 gru 2013, 20:32

Odważnie :joy:
Ale raczej nie w tym roku. I tak robi pod prąd - jak ktoś policzył w przeciągu ostatnich 10-u lat Kangur mocno dołował w grudniu. Z tym że to taka prosta statystyka bez wnikania dlaczego.
Np. jak porównywać ukochanego, wychuchanego przez wszystkich kangurka płacącego 4.5% dwa lata temu w środku radosnego carry trade jako jedynego chyba wśród burz i trzęsięń ziemi na świecie idącym na dno do tego zwyrtanego, sponiewieranego kangura po przejściach, odchudzonego z tego carry trade, w świecie odbijającym już od dna, płacącego mniej niż połowę dwa lata temu i przegrywającego konkurencję z S&P500, Nikkei, nie wspominając o długu na południu Europy? O tym statystyki milczą...
Ten sam kto robił to zestawienie napisał, że z drugiej strony te kiepskie grudnie były świetnymi okazjami żeby kupić tanio. Super. Ale znów ta sama uwaga co powyżej...
Ale… tak długo jak da się zarobić w górę to zawsze warto. Short covering ma to do siebie, że druga strona ma o wiele więcej powodów do błyskawicznej ucieczki niż śmiałkowie atakujący ich pozycje od dołu.
Zobaczymy czy uda się wyskoczyć powyżej 0.9167, a jak uda to co się stanie na pierwszej poważniejszej linii oporu - 0.92
Trochę mnie niepokoi ta wzmianka o lewarowanej kasie - taka kasa nie robi trendów. Pojawia się szybko i szybko kasuje zyski. Jest w stanie namieszać bo ma dźwignię, ale ta dźwignia ma drugi koniec który ją straszy równie lewarowanymi stratami jakby co nie tak. Co wymusza bardzo krótkoterminowe strategie.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 gru 2013, 20:36 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

wtorek 10 gru 2013, 20:36

Jak dla mnie za dużo gadania ze strony przedstawicieli ich banku o tym jaki to kangur jest przewartościowany - to musi się zakończyć większą korektą...

Chociaż oczywiście trend jest spadkowy i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

wtorek 10 gru 2013, 20:38

Dlatego właśnie o tym co dalej będziemy mowić po styczniowym posiedzeniu RBA - wszystko zależy od tego gdzie będzie Kangur i czy będą z tego robić problem czy tylko gadać o problemie :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

wtorek 10 gru 2013, 21:16

Tak czy inaczej - zawsze weź pod uwagę kto mówi i dlaczego. Zaczynając od mojej skromnej osoby: właśnie zacząłem budować długą pozycję. Co bardziej lub mniej świadomie powoduje, że mam interes w górę który z automatu filtruje wszelkie informacje które do mnie docierają, Coś jak z Kalim: ukraść komuś krowę dobrze, ukraść krowę mnie niedobrze :bigsmile:
I mimo wszelkich moich starań umysł ludzki jest tak skonstruowany, że nie ma mowy o żadnej obiektywnej ocenie jak ma już jakiś kierunek. Nawet jak człowiek stara się być jak najbardziej otwarty na wszelkie kontrargumenty to ta maszynka biologiczna i tak robi swoje.
Ale dzięki temu właśnie można zarobić - wyobraź sobie, że wszyscy są obiektywni i zachowują się odpowiednio !problem! :aaaa: :weak:
Tak więc jestem tylko jednym z głosów które mają żywotny interes w pewnej sprawie. A czy mam rację czy nie to się dopiero okaże :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

środa 11 gru 2013, 07:47

Na razie jednak Kangurek został sprzedany w klasycznym stylu Sell rallies.
Pomogły w tym nieco słabsze dane, wyprzedaż Nikkei i trochę strachu z Nowej Zelandii. Nic nowego - podzwonne tegorocznej afery ze skażonym mlekiem: firma która je produkuje tnie dywidendę. A że to baaardzo duża firma to i zyski z dywidendy sporo spadną po cięciach.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

środa 11 gru 2013, 08:31

Order Book Dec 11

By Matt Bacon-Hall | Wed, Dec 11 2013, 07:19

ORDER BOOK


AUDUSD

Resistance

0.9270-00 Variety of offers.

0.9220 Buy stops commence

0.9200-10 Real money offers

0.9180 Buy stops commence, model and leveraged accounts


Support


0.9100-10 Corporate bids

0.9050-70 Variety of bids

0.9030 Sell stops for momentum accounts.


USD/JPY

Resistance

103.80-00 Offers, mostly exporters and option accounts

103.40 Buy stops commence

103.10-20 Prop account offers


Support

102.45-55 Corporate and option bids

102.40 Sell stops commence

102.00-10 Real money bids

101.50-60 Bids, mostly corporate accounts



EUR/USD

Resistance

1.3890-00 Option related offers.

1.3840 buy stops commence
1.3800 Buy stops commence above the figure

1.3790-00 Corporate and leveraged account offers


Support

1.3700-10 corporate bids

1.3670-80 macro bids

1.3600-20 Option and corporate bids


GBP/USD

Resistance

1.6540-50 Option and corporate offers

1.6490-00 Leveraged account offers.

1.6460-70 Prop offers.

Support

1.6400-10 Leveraged bids

1.6350-60 Option bids

1.6300-10 Corporate and macro bids
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

czwartek 12 gru 2013, 23:08

Nie trzeba było zbyt dużo czasu żeby zweryfikować tą moją dywergencję - w załączeniu. EDIT: i musiałem odpisać co nieco z rachunku :wink:
Ładnie to na początku wyglądało, ale niestety obrazek oparty na samej prostej statystyce nie mówił tego wszystkiego co tak naprawdę za nim stało.
Tego czegoś co spowodowało, że napisałem tak dużo słów na ten temat kilka postów wyżej.
Down she goes...

EDIT: PS:
Akhh pisze:Jak dla mnie za dużo gadania ze strony przedstawicieli ich banku o tym jaki to kangur jest przewartościowany - to musi się zakończyć większą korektą...

Chociaż oczywiście trend jest spadkowy i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Jak widać ci co mają w tym bezpośredni interes biorą to tak, jak im pasuje: raz mają gdzieś bo mają coś do zrobienia w górę, a innym razem odgrzewane kotlety robią nagle rzeź niewiniątek... :wink:
Czy im w tę czy we wte po drodze, tak czy inaczej bardzo celna uwaga :cheers:
EDIT2: pytanie tylko kiedy? Dla wyjaśnienia: to nie jest pytanie do autora tylko tak ogólnie. Ma ktoś może Kryształową Kulę czy inne takie? Tylko nie podróby... :bigsmile:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

piątek 13 gru 2013, 01:07

Mi się szczęśliwie powiodło i w ogóle się nie wysilając, gdyż było to oczekujące, jedynie mogę trochę żałować iż już zamknięte.
Nic specjalnego, wystarczy 30 min. na przeczytaniu tego co wszyscy widzą i o czym mówią i nie grać wbrew trendowi.
Lepiej nic nie zarobić jak grać pod prąd i stracić.
alx pisze:EDIT2: pytanie tylko kiedy? Dla wyjaśnienia: to nie jest pytanie do autora tylko tak ogólnie. Ma ktoś może Kryształową Kulę czy inne takie? Tylko nie podróby... :bigsmile:
Hmm, zdaje się iż sam wspominałeś już o tym RGR, o którym mówi się od wakacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

piątek 13 gru 2013, 11:35

A teraz dolar w górę, reszta w dół. Bez specjalnego powodu.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

piątek 13 gru 2013, 11:45

Choć jest powód dlaczego to stało się tak szybko i tak daleko - long covering. Poleciało mnóstwo ciasnych stopów kasujących zyski. W tym i moje :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 9 - 15 grudnia 2013

piątek 13 gru 2013, 12:17

alx pisze:Choć jest powód dlaczego to stało się tak szybko i tak daleko - long covering. Poleciało mnóstwo ciasnych stopów kasujących zyski. W tym i moje :wink:

Moje też ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości