Trading 16 - 22 czerwca 2014

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 07:46

Witam.
Przed otwarciem ciekawie, tak jak by wszystko obrało kierunek, jeśli by zostało utrzymane to mamy pogląd na reszte dnia. Jeśli te kierunki/wybicia są fałszywe to pewnie utkniemy w konsoli. Mam jednak przeczucie że dziś bedzie zmienność to już czwartek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 07:55

Na dole masz wolumen? W jaki sposób i skąd brany?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 08:26

Tak to jest volumen brany bezpośrednio od bloomberga : )

No wskaźnik liczy ticki, zasięg ceny i widełki max-min wartość spread w danym okresie ale ten zwykły z mt4 jest bardzo podobny.

/wziołem L na kablu na otwarciu godzinnej, nie widze sufitu wiec mam zamiar trzymać to przez godzine chyba że mnie wcześniej wywali. Zakładając że kierunek został obrany, po otwarciu korekta to teraz powinno dalej iść, na wszystkich parach widać taką sekwencje.
/gbpjpy mnie martwi, nic sie tam nie dzieje a to moj ulubiony cross
usdchf ladny przyklad korekty pedzacej : )
/przed danymi dalem na BE no i wywaliło...;/ a tak dobrze sie zapowiadało jak zawsze zresztą : ) jak to u mnie powiadają "dobry start chu_a wart"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 19 cze 2014, 09:34 przez Little Scalper, łącznie zmieniany 4 razy.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 08:29

Co nie chce spadać idzie w górę :-)
Spekuła zawiodła się wczoraj co nieco na Fed. Klasyka - chcieli podwyżek stóp, dostali obniżenie prognoz.
Ale Edek nie wyszedł jeszcze na prostą - ładnie odbił ale to nie jest jeszcze żaden trend.
Order Board June 19
by Matt Bacon-Hall | Post details...

AUD/USD

Topside

0.9440-60 Sell orders

0.9420 Buy stops

0.9410-20 Light offers

Downside

0.9310-20 Buy orders

0.9270-80 Buy orders

USD/JPY

Topside

102.90-00 Sellorders

102.50-70 Sell orders

Downside

101.60-70 Light buy orders

101.60 Sell stops

100.70 Sellstops

EUR/USD

Topside

1.3680-90 Sell orders

1.3655 Buy stops

1.3605 Buy stops

Downside

1.3500-05 Buy orders

1.3500 Barrier option

1.3460-70 Buy orders

GBP/USD

Topside

1.7030-40 Sell orders (1.7041 2009 High)

1.7000-10 Sell orders

Downside

1.6900-10 Buy orders

1.6845-55 Buy orders
Buy stops in Euro triggered
by Matt Bacon-Hall | Post details...

Straight through 1.3600, do not pass go.

Well, the market has built up a rather large short position and the path of pain is still higher

There are more stops above 1.3650, with a cheeky little sell window between 1.3680-90.

High 1.3620
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 09:33

Witam.
Wszystko pouciekało, trzymam jeszcze cadilaka, branego z limitu i coś tam. :joy: Teraz myślę nad L na geju, przy wsparciu właśnie jest.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 09:41

Terminator gbpjpy to ja bym olał, tam się coś zawiesiło i mała szansa że sie odwiesi, moje wszystkie setupy volumenowe które były następstwem zmienności przestały działać ale to Twoja forsa więc wiesz co masz robić. Chodzi mi o to że lepiej by uciekła okazja niż forsa : ) tym bardziej że tam płytko w tym tyg.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 09:44

Scalper a skąd taki wskaźnik i jaki % wolumenu stanowi ten brany z Bloomberga?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 09:57

Akhh z tym bloombem to żarcik był : ) to jest zwykły indicator, nie ma w nim nic czego zapewne oczekujesz - czyli regulowanej, potwierdzonej prawdy.
A wskaźniki i EA pisze mi taki jeden zaufany jajogłowy ( nie ubliżając jaojogłowym ) pozdrowienia Kuba : )


ale nawiazujac do tematu bloomerg udostepnai dane volumenu za 5.000$ na msc podobno - tylko w czym ten ich volumen za 5k bedzie lepszy od innych skoro FX jest nieregulowany ?
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 10:07

Słyszałem, że są nakładki które mają 80% wolumeny zagregowanego. Myślałem, że to coś takiego ;)

Czyli jak rozumiem to jest tickowy wolumen - pomaga w czymś?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 10:20

Porównywaliśmy wiele wskaźników volumenowych, informacji udostępnianych przez brokerów, i wszystkie się mniejwięcej pokrywały więc to sprowadziło się do zrobienia najbardziej czytelnego a potem właściwego interpretowania tego co się widzi.

Akhh więc mi pomaga w podejmowaniu decyzji a na ile są właściwe ? na tyle ile je zrealizuje.


Można wiedzieć czego Ty używasz ?

Za takie nakładki trzeba pewno płacić kupe forsy, czaj tutaj typa http://www.vsatrader.eu/ sprzedaje to co ja mam za chwile pracy w postaci oprogramowania i super wiedzy za grube tysie : ) śmiech ale co zrobisz, przecież nie będe go negował bo wiem że własciwa interpretacja nawet i samych fractali może przynosić profity.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 10:25

Little Scalper pisze:Porównywaliśmy wiele wskaźników volumenowych, informacji udostępnianych przez brokerów, i wszystkie się mniejwięcej pokrywały więc to sprowadziło się do zrobienia najbardziej czytelnego a potem właściwego interpretowania tego co się widzi.

Akhh więc mi pomaga w podejmowaniu decyzji a na ile są właściwe ? na tyle ile je zrealizuje.

Można wiedzieć czego Ty używasz ?

Ja nie pytam absolutnie w formie zarzutu, zawsze mówię, że na rynku prawidłowe jest to co działa ;) Ja nie używam wolumenu na FX dlatego pytam z ciekawości na jakiej zasadzie go używasz - czy duży potwierdza wybicie i kontynuację ruchu, a np. duża świeca z małym wolumenem może świadczyć o fałszywce i prawdopodobnym powrocie. Przy mniejszych świecach np. duży wolumen w pobliży wsparcia/oporu i odbicie oznacza większą korektę powrót do ruchu, a z kolei odbicie przy niewielkim może oznaczać kolejny test?

Pytam pod kątem PA (to też odpowiedź na pytanie czym gram PA oraz Ichimoku), ale tak naprawdę jeśli wolumen może potwierdzić dobicia/przebicia/impulsy to może być dość skuteczny.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 10:58

Ja podpieram się często wskaźnikami volumenu i delty (w teorii delta pokazuje aktualnie panującą relację między kupującymi i sprzedającymi)
zailanymi danymi z CME. Czasem ich wskazania są bardzo pomocne. Zwłaszcza w daytradingu.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 11:00

Ja wiem że tu nie ma żadnych podtekstów Akhh : ) Chciałem po po prostu porównać wskaźnik którego ja używam do tego którego Ty używasz czyli ishimoku.
Na ile jesteś pewny tego że jak cena przebije chmurke czy tam średnią w postaci egoztycznej nazwy prosto z wietkongu to znaczy że rynek bedzie szedł w danym kierunku? Na ile jestem pewny tego że cena będzie szła w danym kierunku bo mi dobrze natickuje słupek ? Nikt z nas nie może być tego pewień więc zarabianie sprowadza się do czegoś innego, choć i Ty jak i Ja z ogrania mamy coś co można nazwać setupami które częsciej w historii działały w kierunku w którym podejmujemy decyzje.

I też nie atakuje w żadnym wypadku, ichimoku do tego co napisałem podejdz z dystansem : )

Tak, kiedyś patrzyłem jak by można było to wykorzystać do piramid Szwajcara i sie nie da. Dla mnie to też tylko sprawdza się w daytradingu i o dziwo dość skutecznie ale w połączeniu z podstawowymi terminami jak trend-korekta-wybicie-falszywe wybicie.
I to co Jarku pokazałeś, stad u mnie kolorowe słupki volumenu, pokazuja to co Tobie 2 wskaźniki. Jeśli cena gwałtownie spada badz rośnie na niskim spreadzie to znaczy że tam sie pakują leszcze a rynek w nastepnej godzine zawróci jak moja pozycja z wtorku na gbpjpy, to też działa na wybiciach, daje mi informacje że wybicie może być fałszywe, miało miejsce w celu wyciecia SL oraz wyłapaniu leszczy grających pod wybicie - to się swietnie sprawdza tylko trzeba umieć to zinterpretować.


Widze Jarku że też gęsto posługujesz sie volumenem, może kiedyś wymienimy się wiedzą bądz założymy subforum : ) chetnie bym popisał ale nie chce by jakiś pseudo szkoleniowiec tej wiedzy nie ubrał w ładna forme i sprzedawał na lewo i prawo nie wiedząc do końca o co chodzi.
Ty też nie zwracasz uwagi na coś tak abstrakcyjnego jak LT, klasyczne S/R czy też formacje słupkowe jak pinbar ? Dla mnie liczy sie tylko Hi i Lo oraz siła nabicia w danym okresie czasowym, wydaje mi się że więcej nie trzeba.

I też pierwszy lepszy cross, jak nastepny słupek z cena zachowuje się po takim volumenie ? no widać że przeważnie zawraca czyli mam informacje że takie coś może być następstwem dołka czy szczytu ale nie zawsze... kiedy jest a kiedy nie jest a no jak mam brane Hi Lo czy też Hi Lo z danego okresu zatrzymuje ?
Teraz mam niebieskie słupki volumenu, jak zachowuje się następny słupek cenowy kiedy wybija Hi Lo słupka cenowego z takim volumenem ? co to ozbacza ? duża kumulacje ticków w małym zakresie cenowym ? czy po prostu ma być kolorowo i ciekawie ? Czyli na USDCHF czeka nas teraz korekta ? przynajmniej do 13:00
Interpretacja : )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 11:38

No już na plus. Zobaczymy czy to ten ruch. No i trejd na złocie z wczoraj przetrzymany. Chyba czas się realizować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 19 cze 2014, 11:52 przez Terminator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 11:50

Jarka wskaźnik wydaje mi się na pierwszy rzut oka dość zrozumiały. Potwierdzenie z wolumenu może być czymś co zwiększy skuteczność, właśnie np. tych przysłowiowych wybić z chmurki. Jeśli wolumen potwierdzi to szanse powinny wzrosnąć (a przecież tylko tego szukamy, zwiększenia naszych szans o te kilka procent, które pozwolą zarabiać).

Scalpera wskaźnik z kolorami na razie jest niezrozumiały bo pewnie przydałaby się jakaś legenda ;)

Jeśli chcecie sub-forum to nie ma żadnego problemu i możemy założyć, chociaż ja zawsze jestem raczej zwolennikiem pokazywania wszystkiego ludziom (natomiast w pełni rozumiem obawy znając ludzi ;) )
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 11:54

Jak zawsze zapytam, sam wykres ceny nie wystarcza?

Akhh, a wskaźnik o który pytasz był dołączony choćby to systemu opartego na heiken ashi i tam pokazywał trend na różnych parach właśnie.
Ostatnio zmieniony czwartek 19 cze 2014, 12:00 przez Terminator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 12:00

Terminator pisze:Jak zawsze zapytam, sam wykres ceny nie wystarcza?
Osobiście grając na giełdzie zawsze patrzę na wolumen bo jest on niejako równie obiektywny i miarodajny jak cena. Jeśli dołoży on choćby niewielką cegiełkę do systemu opierającego się na samej cenie, to znaczy że warto go używać. Osobiście w wolumen czy LOP (liczbę otwartych pozycji/kontraktów) wierzę, co do FX jestem sceptyczny. Natomiast może się okazać, że rzeczywiście coś w tym jest i gdzieś to uchroni przed otwarciem tych 10% stratnych pozycji. I to w zupełności wystarczy.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 12:08

Coś takiego na przykład.

Dzięki, niestety gej zamknięty na cofce. Kusi S na edku na krótko. Tak do 1.3600 Ale chyba nic z tego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 19 cze 2014, 12:31 przez Terminator, łącznie zmieniany 2 razy.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 12:28

Akhh pisze:Jarka wskaźnik wydaje mi się na pierwszy rzut oka dość zrozumiały. Potwierdzenie z wolumenu może być czymś co zwiększy skuteczność, właśnie np. tych przysłowiowych wybić z chmurki. Jeśli wolumen potwierdzi to szanse powinny wzrosnąć (a przecież tylko tego szukamy, zwiększenia naszych szans o te kilka procent, które pozwolą zarabiać).

Scalpera wskaźnik z kolorami na razie jest niezrozumiały bo pewnie przydałaby się jakaś legenda ;)

Jeśli chcecie sub-forum to nie ma żadnego problemu i możemy założyć, chociaż ja zawsze jestem raczej zwolennikiem pokazywania wszystkiego ludziom (natomiast w pełni rozumiem obawy znając ludzi ;) )
Moje wskaźniki też mają kolory. Wskaźnik wolumenu i współpracujący z nim wskaźnik rysujący kolorowe swiece (pokazuje konkretną świecę, na której wolumen jest wyraźnie wyższy niż na sąsiadujących świecach) zaadaptowałem z dziennika Sonica z FF. Wskaźniki te zasilane są danym z CME.
Problem w tym, że ja mam mało cierpliwości żeby skubać na niskich tf i dlatego najlepiej czuję się na D1. Tam znowu wszystko się bardzo wolno rozgrywa, ale za to zdecydowanie bardziej skuteczna jest klasyczna AT z liniami trendu na czele. Mnie to odpowiada bo lubię grać na tzw. first touch. Natomiast nie widzę zupełnie zastosowania na tym tf. analizy wolumenowej.
Obrazek

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 16 - 22 czerwca 2014

czwartek 19 cze 2014, 12:39

S 1.36283 SL .36338 TP .36000 edek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 19 cze 2014, 12:48 przez Terminator, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości