Trading 14-20 lipca 2014

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 14-20 lipca 2014

piątek 18 lip 2014, 19:07

Ciekawe:
Cable extends climb; breaks above 1.7080
by Jamie Coleman | Post details...

Remarkable.

Cable was knocked down this morning on a rumor, a rumor! of a newspaper interview set for release over the weekend with the BOE Governor, in which Carney was said to have been dovish... [plotka o wywiadzie który ma się podobno dopiero ukazać w weekend w którym Carney ma być "gołębi" (tak jakby wcześniej nie był). Plotka o... plotce? :bigsmile: alx]

It has taken us a few hours but we've recouped all the ground lost in that tumble. We're now back close to 1.7090 from 1.7037 lows.

Downside stops were wiped out in this morning's dive and now shorts taken earlier in the session are being taken out and shot. Such is the life of the cable trader. Small sellers are seen at 1.7100 and 1.7120 near-term.

Meanwhile, EUR/USD tested 1.3530. It only needs a half-dozen more pips to make a new session high...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading 14-20 lipca 2014

piątek 18 lip 2014, 19:18

mialem eski na sp i dobrze ze to odwrocilem bo przy takim trendzie wchodzic pod to samoboj, spodziewalem sie ze zloto w obecnej sytuacji bardziej podskoczy ale tez jak widac spadla cala wczorajsza swieczka ale kto wie co sie z nim przez weekend bedzie dzialo, az mnie kusi zeby jednak troche kupic, zloto dla mnie jest wyznacznikiem sytuacji geo politycznej bardziej niz jen i jak poki co widac malo kto sie przejmuje co sie moze dalej stac, a edek ? ucial stopy i wrocil myslalem ze bardziej spadnie, i teraz pwnie kazdy mysli ze jak sie tak ladnie obronil to siup do gory i zdziwia sie jak spadnie nizej, tak sie zastanawiam co moglo by wspierac euro w obecnej sytucji i brakuje mi argumentow, funt dotarl an dol kanalu spadkowego od ktorego sie odbil, mozliwe ze to poczatek spadkow, tak wlasnie mozna myslec ciekawe ilu jeszze bierze pod uwage ladne wybicie w gore.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 14-20 lipca 2014

piątek 18 lip 2014, 20:27

Powstały pinbar chyba nic nie znaczy. Jest to wręcz pewniak w okresie wakacyjnym iż w piątek początkowy ruch jest odwracany poprzez zamykanie pozycji na weekend - ED. Choć na tygodniowym to już jest w tym momencie wóz albo przewóz. Dodatkowo utworzyła/zakończyła nam się 5 falowa struktura Eliotta. 
Zrzut ekranu 2014-07-18 (godz. 21.25.27).png
Zrzut ekranu 2014-07-19 (godz. 09.39.24).png
Zrzut ekranu 2014-07-19 (godz. 09.32.58).png
Rzeczywiście trudno tłumaczyć wzrosty na ED fundamentalnie.
Zaangażowanie zdaje się detalu się zwiększyło po stronie pozycji długich co wyznacza spadki, natomiast fundusze Hedgingowe zmniejszyły ilość swoich pozycji, a te są najlepszym możliwym wskaźnikiem (wręcz prorokiem) co będzie miało miejsce, a więc zmienność będzie jeszcze niższa jak do tej pory i możemy się kisić na prawdę długo w konsoli lub długotrwałych spadkach o małym natężeniu, choć fundamenty wydają się być jednoznaczne...
Zrzut ekranu 2014-07-18 (godz. 23.18.49).png
Co do Kabla to długoterminowo nic mu nie zagraża, w tej chwili wyraźnie widać iż ma miejsce przetrzymanie przed dalszym wzrostem, absolutny pewniak już od dłuższego czasu, zasięg z trójkąta przypominam jest duży.
Zrzut ekranu 2014-07-18 (godz. 23.07.25).png
Jen super się sprawuje, skorygowałem swoją błędną prognozę sugerując się skutecznością innej analizy i teraz w drugą stronę ta luka. po prostu miodzio, ale już się zaczynam bać czy to nadal tak łatwo może iść??
 
Kanadyjczyk pomimo naporu danych i wypowiedzi neutralnej Poloneza ;) trzyma się, a więc tylko czeka na sygnał do dalszego rajdu. Zdaje się Pewniak, to już mówiłem Borusowi

W temacie Ukrainy, Putin nadal debila zgrywa z pokojowymi działaniami i tak w kotka i myszkę kto wie ile jeszcze :) choć już się połapali w tym wszyscy i nie wiadomo czy nie będzie jakiegoś zwrotu akcji, choć i tutaj kompletna konsola, bo unia nie wdraża żadnych dodatkowych restrykcji USA dowozi broń, nie ma już za wiele pola dla restrykcji więc tak będzie dziubać też i większa pomoc MFW wieszczy dłuższe przeciąganie.
Destabilizacja na b wschodzie i ukranie dod. indie to wzrosty na złocie i rpie, gdzie jednak jest presja na spadki bo wydobyciu nic nie zagraża.

No ale pewniakiem w takich sytuacjach jest zarobek na Walucie czy indexie Rosji.

W sprawie indexów, Nawet tak gołębia Yellen co prawda nie powiedziała iż na rynek akcji jest niebezpiecznie wysoko, ale wyraziła już zaniepokojenie poziomami wycen spółek w sek, IT, te z kolei jednak odnotowały dobre wyniki wraz z sek. bankowym
W rynek weszło dużo detalu, a więc ten moment może nadchodzi nadchodzi, chyba jednak prędzej z faktem podwyższenia stóp?

Poza tym co innego trochę mówiła w swoim wystąpieniu, a trochę co innego jak zadawali jej pytania odn podwyżki stóp - a więc jest dobrze.
To postęp gosp. USA jest znaczący, ale będzie się czepiać wszystkiego czego się da aw. rynek nieruchomości i wzrost płac, ale podwyżka stóp w kolejnym roku ( i to na 70% w pierwszej jej połowie) zdaje się nieunikniona.

Nie będę tutaj już za często pisał, ze względu na brak czasu, poza tym ma to na mnie negatywny skutek, piszę/powielam rzeczy o których sam wiem, a Wy i tak kiepsko oceniacie moje wypowiedzi.
Wiele wypowiedzi alx-a nie są dla mnie już czymś o czym bym nie wiedział, albo czegoś by mnie uczyły.
Mam wrażenie, iż zbyt wnikliwe czepianie się/wnikanie w każdy szczegół jest czasem zbędne i odnosi negatywne skutki (Często teoretyzowanie nad rozlanym mlekiem, no dobrze, ale tutaj się przychodzi aby się czegoś nauczyć, dlatego dzięki za wszystko), szczególnie w okresie długoterminowym bo to jest dużo prostsze (opanowanie i przetworzenie wszystkich informacji jest niemożliwe zdaje się nawet komputery chyba obecnie tego nie potrafią, a więc jak działają inwestorzy jest oczywiste) i nie ma co tak strasznie nad tym dywagować, a w terminie krótszym jest to bardziej losowe zdecydowanie, lecz będąc po kilku latach w temacie i przed wykresem zna się zachowania rynku.

I jeszcze ta ostatnia historia (której sam jestem sobie winien) mnie co tu dużo mówić "trochę" zniechęciła. Uważam że jest to jeden z jej pozytywnego skutku. Nie piszę tego jakoś złośliwe, czy coś tylko tak dla informacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota 19 lip 2014, 08:40 przez Neo, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 14-20 lipca 2014

piątek 18 lip 2014, 23:30

Marcin_N pisze:W Comparic na żywo relacja z Janet Yellen i Stephena Poloza http://comparic.pl/forex-na-zywo/

Mnie osobiście najbardziej podobało się pytanie: czy wie pani jaki będzie koszt obsługi długu USA wynoszącego obecnie 6 bilionów dolarów, jeśli stopy procentowe wzrosną do normalnego poziomu? :fffuuuu:
Mi też :gj: Przecież mogą zadłużać się w nieskończoność ;)
alx pisze:Prawie 300 osób :sad:
Teraz wszyscy będą zwalać na drugich ale jak potwierdzi się, że został zestrzelony rynki mogą przestać być tak spokojne.
Oczywiście jest też możliwość, że nie miało to nic wspólnego z wojną ale samoloty pasażerskie raczej nie spadają z 10 tys metrów tak same z siebie. Zwłaszcza, że ruscy znani są z tego typu "pomyłek".
Chyba, że to jakiś omen - taki sam Boeing 777 jaki wcześniej zniknął w tajemniczy sposób tej samej linii lotniczej.

http://www.forexlive.com/blog/2014/07/1 ... -interfax/
Nie wiem czy ktoś wierzy w ufoludki (jak dla mnie to dużo mniej prawdopodobne jest że tylko my żyjemy w NAszym wszechświecie, ale co prawda jest duża możliwość że tylko jedna cywilizacja na 1 wszechświat, a Ci kosmici są już tak nieprawdopodobnie zaawansowani że potrafią przechodzić pomiędzy wszechświatami. NA razie zbyt mało wiemy w tym temacie ale i naprawdę dużo jako iż nawet nie wyszliśmy nigdy poza swój ukł, słoneczny. Każda czarna dziura pochłania materię do następnego universum. Każdy następny jest uboższy, mniejszy jak w matrioszce? w każdym atomie kwarku itd. kryje się nieskończoność... hmmm... jak ten klaster(?) jest ułożony - ciekawe, ciekawe co się dziej po spotkaniu z osobliwością ?)
ale w czasie II wojny światowej zniknął tankowiec z setkami ton ropy na pokładzie, nie wspominając c się działo wtedy na antarktydzie. Po historii z WTC ta wcale nie jest nieprawdopodobna...

Tutaj można śledzić index Bitcoina:
http://bitcoinity.org/markets
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości