Trading 18 - 23 stycznia 2015

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

poniedziałek 19 sty 2015, 22:42

alx pisze:
grubaspekula pisze: Ale nawet inflację można wskrzesić. Wystarczy dodruk na większą skalę euro, franka, dolc i mamy upragnioną inflację, która zapobiegnie stagnacji w dłuższym terminie. Wiem, że to pogląd mocno kontrowersyjny ale skuteczny.
Doświadczenia ostatnich 5 lat pokazują coś zupełnie innego.
W ten sposób można owszem zeszmacić jakąś walutę ale prawdziwej inflacji to nie zrobi. Nie w świecie globalnej handlu sprowadzonego do już do poziomu ostatecznych klientów.

Można. Tylko trzeba to robić w pełni świadomie, ale po cichu a nie trąbić do okoła "drukujemy". Jednak brak na to odwagi i w Eurolandzie i u Szwajcarów. A deflacja momentami jest groźniejsza od inflacji i wtedy dopiero zacznie się kryzys. Ten z 2007-2009 może być pikuś
Jak można jeżeli można wiedzieć?

Czy Fed nie "drukował"?
Czy BoE nie drukuje?
Czy SNB nie drukuje wręcz jak szalony? No może od czwartku nieco wolniej :wink:
Nie wspominając już o BoJ - 1.4% PKB miesięcznie..

Jeżeli znasz receptę na rozbudzenie inflacji to może podpowiesz to Drahi i Abe którzy o niczym innym nie marzą...

Co zaś do tego co jest groźniejsze to ja nie jestem taki pewien. Wszystko zależy w jakim stopniu i w jakim momencie.
Inflacja jest przede wszystkim potrzebna zadłużonym gdyż w ten sposób ich dług z czasem traci na wartości. Co pozwala zaciągać kolejny długo do spłacenia poprzedniego nieco taniej :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 01:57

Gdy pęknie 1590 wtedy min. 1550 (pokonanie 1605 na m2 wróży odm. syt.) . Zakładam 1460.
JEN do $ silne opory przy 118.20 118.70 119.10/20. 120.15. Raczej dojdzie do 120.60
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 09:50

Albo przez franka albo poprzez oczekiwanie na ECB nudno się zrobiło, jak by 2x mniej kapitału w obrocie było. Wczoraj płasko, dzisiaj też się tak zapowiada
grubaspekula pisze:Czy szef NBP powinien robić coś takiego?
jasne że tak, po co ma ściemniać i dawać komuś nadzieje, robić dobra mine do złej gry, tak powiedział jaka jest prawda i niech ci co mają z tym kłopot ( media głównie ) zaczną szukać realnego rozwiązania zamiast liczyć na cuda. Chyba że ściemnia ale on wie więcej, więc w chwili wylewności mógł faktycznie wykazać się szczerą opinią a za szczere opinie order się należy.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 10:36

Dodruk sam w sobie nie zbuduje popytu i jest rozwiązaniem raczej na krótki termin. Zbijanie rentowności i zwiększanie dostępu do kredytu zadziała tylko na tyle, na ile ludzie będą mogli i chcieli konsumować na kredyt. Presja inflacyjna idzie z innego kierunku - zobaczcie nowy rok: podwyżki cen prądu (nowe taryfy w URE), podwyżki niektórych usług komunalnych, podwyżka płacy minimalnej. To ma pchać inwestycje w efektywność oraz stymulować stronę kosztową by windować ceny.

Z drugiej strony, jeśli chcecie patrzeć na CPI, to ono nie będzie specjalnie rosło. Rząd chce zaniżać inflację tak, jak zawyża wynagrodzenia. Nie oszukujmy się, GUS jest tak samo niezależny od rządu jak sejm. Czyli tylko w teorii. A i co do tego nie mam pewności. CPI mamy niskie, bo inaczej trzeba by waloryzować pensje budżetowe, a tych jest przeszło 500 tys. tylko w wąsko rozumianym sektorze publicznym. Dalej jeszcze 2,5 mln różnych etatów pod władztwem państwa/skarbu państwa. Do tego 10 mln emerytów. Rzecz w tym, że wpływy z podatków rosną w miarę realnego wzrostu cen - VAT jest liczony od ceny faktycznej sprzedaży, a nie od wyliczeń GUSu. To jest system idealny. Wydaje się, że w kraju jest pięknie - tzw. "średnie wynagrodzenie" rośnie do 4000 zł, co nie ma nic wspólnego ze średnim wynagrodzeniem patrząc na metodologię GUS, a ceny spadają (deflacja). Znaczy, że dobrobyt rośnie w kraju podwójnie - wzrasta siła nabywcza pieniądza, którego co miesiąc przybywa więcej. Tymczasem mediana wygląda już znacznie gorzej i to BRUTTO, jednakże medianę GUS podaje z ogromnym opóźnieniem: http://www.forbes.pl/mediana-plac-w-pol ... 1,1,1.html . W rezultacie popyt wewnętrzny jest tak mizerny, że wiele zachodnich firm nie robi u nas premier produktów. Rosną wskaźniki przemysłu, bo się na świecie trochę poprawiło i eksport zaczął lepiej iść.

Czemu inflacji w Polsce nie ma. Bo ceny mamy już zachodnie, wyrównały się, jak ciecz w systemie naczyń połączonych, tak przez 10 lat ceny w Polsce wyrównały się z unijnymi - czasem nawet przewyższyły te unijne. Wynagrodzenia są natomiast na poziomie 2000 netto (mediana). Ta druga wartość wydaje się bardziej prawdopodobna, co? To jest bardzo śliski temat z tą inflacją i zdaje się, że dogmat banków centralnych ciągle jeszcze nie uwzględnia faktu, że w globalnym świecie kraje dzielą się inflacją/deflacją. Jeśli otworzysz granice dwóch krajów ze zdecydowanie różnym poziomem cen, to nagle zacznie się ssanie z jednego do drugiego. W jednym ceny zaczną rosnąć, a w drugim przestaną lub zaczną spadać. W gospodarkach rozwiniętych wzrost cen uzyskuje się głównie na kosztach pracy - dlatego Fed i BoE tak patrzą na zatrudnienie i dynamikę płac. ECB może mniej o tym mówi, ale też patrzy na zatrudnienie. Szoki cenowe na rynku towarowym oczywiście też mają swoje znaczenie.

No i teraz po co i komu miałby Belka drukować? Platformie, żeby deal polityczny ubić... banksterom, bo to oni w pierwszej kolejności napychają kieszenie... a może po 100 milionów (starych złotych) dla każdego Polaka, jak to kiedyś obiecywał Lech Wałęsa?

A w dzisiejszym komentarzu makro Damian Chmiel: http://comparic.pl/poranny-komentarz-ma ... -stycznia/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 10:36

NZD/JPY w kozim rogu :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 10:52

Marcin_N pisze:Dodruk sam w sobie nie zbuduje popytu i jest rozwiązaniem raczej na krótki termin. Zbijanie rentowności i zwiększanie dostępu do kredytu zadziała tylko na tyle, na ile ludzie będą mogli i chcieli konsumować na kredyt. Presja inflacyjna idzie z innego kierunku...
Jak tak rozejrzeć się po świecie to większość krajów ma niską lub bardzo niską inflację, za to kilka zdecydowanie odstaje w górę:
http://www.tradingeconomics.com/country ... ation-rate

Np. Wenezuela. Albo Rosja. Najwyraźniej nie obawiają się deflacji :wink:
My też kiedyś to ćwiczyliśmy więc jakieś sprawdzone sposoby najwyraźniej są. Tylko nie jestem pewien czy o to chodzi, żeby w sklepach świeciły puste półki...

Ale może to nie jest temat na ten wątek.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 11:41

na crosach jenowych mamy potwierdzenie końca kumulacji, czas skupować dołki ? skalowane mnie zmyliło i dopiero teraz to zauważyłem.

Aktualnie, wcześnie na podobnym sytuacja. to samo większość XX/JPY

180.500 przystanek na GJ mi wyskakuje pierwszy pod korektę.

259 czy to znaczy że wywaliłeś jeny z kupna ? :laugh:

/uwaga na tego pina na h1, to tylko korekta wypadająca pod koniec godziny, pin w kit z m5 lepiej to widać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 13:24

na FF pojaiwja sie pomysly zakupu akcji fxcm - taniej nie bedzie :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 14:51

AUD/NZD podeszło pod ważny opór. Do tego widoczny gołym okiem. Na H1 tworzy się drugi pin bar, który teoretycznie sugeruje spadki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
psychologtlumu
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 04 sty 2015, 18:57

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 23:31

Jak dla mnie też nudno. Dzisiaj trejduję w woilnej chwili na jenie i strasznie mnie wymęczył, może faktycznie jak już będzie po Dhragim to ciut mocniej pofaluje. Tym bardziej, że grałem na telefonie.

no avatar
psychologtlumu
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 04 sty 2015, 18:57

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

wtorek 20 sty 2015, 23:32

Tomasz-20021 pisze:na FF pojaiwja sie pomysly zakupu akcji fxcm - taniej nie bedzie :D

A to czemu taniej nie będzie? Może się okazać, że jednak będzie. Może to dopiero początek trendu spadkowego u nich. Może wyjdą inne kwiatki. Trading na walutach chyba nauczył, że wszystko w tym półświatku jest możliwe. :bigsmile:

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

środa 21 sty 2015, 00:24

"Management of Dukascopy Group has decided to take an exceptional decision to cover negative balances on client accounts related to CHF move on SNB decision on 15.01.2015.

In spite of the fact that agreements and regulation allow Dukascopy to claim negative balances compensated by clients, it was decided to release customers from obligation to cover negative balance.

Dukascopy Bank has not canceled or negatively adjusted any trade concluded on 15.01.2015 with clients during the CHF move.

Dukascopy Bank and Dukascopy Europe invite all the industry to follow the same approach to build up customers trust in the industry. "

Takiego newsa dzisiaj dostałem. Dodatkowo Dukascopy w ubiegłym roku ograniczyło lewarowanie na EUR/CHF do 1:10. Mają rozmach s...y ;)

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

środa 21 sty 2015, 00:38

Jedyne co można zrobić to chylić czoła - darowali nieszczęsnym detalistom życie własnym kosztem i na dodatek wezwali innych do tego samego. Choć wcale nie musieli - w innej części tego komunikatu wyraźnie jest powiedziane, że to klient odpowiada za takie straty.
To że ograniczyli lewarowanie to też bardzo dobrze.
Może tylko szkoda, że dopiero niedawno (o ile wcześniej nie tego nie robili) - wielu innych ograniczyło maks. dźwignię (czytaj możliwość zadłużania) dużo wcześniej. Dzięki temu i oni i ich klienci nie mieli większych problemów.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

środa 21 sty 2015, 08:40

psychologtlumu pisze:
Tomasz-20021 pisze:na FF pojaiwja sie pomysly zakupu akcji fxcm - taniej nie bedzie :D

A to czemu taniej nie będzie? Może się okazać, że jednak będzie. Może to dopiero początek trendu spadkowego u nich. Może wyjdą inne kwiatki.
Poczatek trendu spadkowego po spadkach prawie 90%? Zobacz po ile stoja akcje. Fizycznie juz prawie nie da sie nizej ;)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

środa 21 sty 2015, 08:51

Na Kiwoszu zeszli do podłogi, ale na razie minimów nie pogłębili - kolejny raz zaczynają odbicie kilka P powyżej poprzedniego LOW.

Kangur ślizga się powyżej długoterminowej spadkowej TL (na H4 jest lepszy obraz), czyżby szykował się marsz UP na Antypodach?

EDIT - na razie kangur zalicza zjazd do bazy, za to ciekawie się robi na AUD/JPY -wyjście górą jako fake, przebite wsparcie... poczekamy, zobaczymy.

EDIT 2 - trójkąt na E/D, przy wybiciu ok 100P do wyjecia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa 21 sty 2015, 10:42 przez cajto, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

środa 21 sty 2015, 08:58

Tomasz-20021 pisze:
psychologtlumu pisze:
Tomasz-20021 pisze:na FF pojaiwja sie pomysly zakupu akcji fxcm - taniej nie bedzie :D

A to czemu taniej nie będzie? Może się okazać, że jednak będzie. Może to dopiero początek trendu spadkowego u nich. Może wyjdą inne kwiatki.
Poczatek trendu spadkowego po spadkach prawie 90%? Zobacz po ile stoja akcje. Fizycznie juz prawie nie da sie nizej ;)

Zawsze da się niżej, jednak jeśli mają się utrzymać na rynku (a pewnie tak zrobią) to akcje powinny iść w górę. Pewnie ludzie kupujący Petroinvest po 400zł przy 40zł (spadek o 90%) też twierdzili że niżej to już sie nie da.
A tu proszę spadł na groszówki.

Nie śledziłem jednak ich wyników - jakie mieli zyski roczne? Bo spłata tego zadłużenia łatwa nie będzie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

środa 21 sty 2015, 11:25

oczywiscie, ze pewniaczek to to nie jest - za latwo by bylo. Fakt faktem okazja z mozliwym bardzo dobrym RR.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

środa 21 sty 2015, 11:57

"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

środa 21 sty 2015, 13:39

jakie nudy się pytam ?
uber pro forma
a najlepsze w tle + pejsy

czyżbym się jepnoł co do kumulacji !problem! ? szkoda że dołka nie widzę ale może jeszcze zobaczę, na razie longi wysoko wychodzą i bardziej kontynuacja ale naprawdę się pomyliłem co do kumulacji ? :help: :facep: :aaaa:
co oni chcą zrobić 300-400 zmienności ? czy bardziej koniec tego dobrego, statystyka za dołkiem, trend za górkami, znaków nie ma co jest pięć, oszaleje

/a ten pin co się na ha1 pewno zrobi to KIT, zwykła korekta na minimach, nic czym można sobie głowę zawracać na m5 jakiś śmiechowy dołek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa 21 sty 2015, 13:57 przez Little Scalper, łącznie zmieniany 1 raz.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

środa 21 sty 2015, 13:54

Oj Little ilez razy mowie - Ty jestes poza takimi komentarzami. Ty bys wykresil lota na swoja korzysc nawet w sobote :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości