Trading 18 - 23 stycznia 2015

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 15:41

Za bardzo to było oczekiwane żeby były fajerwerki :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 16:42

Trochę wykresu rzucam.
Podsumowując $ w wyraźnym trendzie wzrostowym, € w spadkowym.
Nie przesadzę mówiąc iż stawiając S na ED zysk ma się pewny jak w banku do 1.0000.

Mam nadzieję, że te moje L na UJ uda się pozamykać z małym zyskiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 17:02

US weekly EIA oil inventories +10071K vs +2670K expected

moments ago | January 22nd, 2015 16:00:06 GMT by Adam Button View Comments

The ‘expected’ consensus is a bit dubious. After yesterday’s API numbers the market was probably looking for something between 3800K and 4200K.

Oil tried to rally today but stalled out just above $49.00 and faded back to $47.25 ahead of the data.
Nawet jeżeli rynek spodziewał się 4 200K to 10 071K jest ponad dwukrotnie więcej :)
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 17:04

Moje sell stopy zaczynają zarabiać, znaczy odrabiać buy stopy ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 17:08

no wreszcie wszystko wroci po staremu, kierunki obrane wiec wio od nowego tygodnia. nzusd sie w koncu wykonsolil :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 18:11

JA już coś tam zarobiłem na jednym koncie, screeny z 5 stycznia. :tongue:
Myślę iż do końca roku ta kwota będzie co najmniej set razy większa :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 19:12

moze ktos wytlumaczyc co to jest? wykres minutowy... czyzby fxcm w ten sposob odrabialo dlugi? to ja dziekuje... audnzd (60pps) i gbpnzd (120pps) to samo. Na XM np tego nie bylo. Mozecie sprawdzic swoich brokow?
audnzd m1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 19:36

HotForex brak,
HFT brak,
TMS brak

Czas uciekać z FXCM ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 19:42

Na Dukascopy też nie ma takiej świeczki.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 20:40

No pieknie. Szybciej znikna z rynku niz im sie wydaje. Pozniej wkleje jeszcze gbnzd ku przestrodze. Ta akcja trwala sekunde - szkoda gadac. A juz mialem do nich wplacac depozyt w poniedzialek. Lepiej trzymac sie z daleka.

Dzieki za potwierdzenia od innych brokow. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 20:50

Edek leci w przepaść. Tak długiego i silnego trendu chyba nikt nie mógł w pełni przewidzieć. Zbyt wiele składowych po drodze. Poziom 1,1 praktycznie już w zasięgu a potem co? Kiedy zobaczymy magiczne 1????

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 20:53

grubaspekula pisze:Edek leci w przepaść. Tak długiego i silnego trendu chyba nikt nie mógł w pełni przewidzieć. Zbyt wiele składowych po drodze. Poziom 1,1 praktycznie już w zasięgu a potem co? Kiedy zobaczymy magiczne 1????
Czuje się jakbym był na DT po tej wypowiedzi... :facep:

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 21:09

Tak jak juz pisalem.najpierw okolice 1.10'z tamted korekta w okolice 1.20 a pozniej sky is the limit(tylko w druga strone :D)
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 22:15

Neo pisze:
grubaspekula pisze:Edek leci w przepaść. Tak długiego i silnego trendu chyba nikt nie mógł w pełni przewidzieć. Zbyt wiele składowych po drodze. Poziom 1,1 praktycznie już w zasięgu a potem co? Kiedy zobaczymy magiczne 1????
Czuje się jakbym był na DT po tej wypowiedzi... :facep:
A ja z kolei nagadałem się różnych dyrdymałów o tym co mogło by się zdarzyć włącznie z rajdami jakby A... albo B... a tu tak po prostu Edek został sobie sprzedany. (Tutaj uwaga: bardzo staram się nie używać mocniejszych słów choć nie jest łatwo...)
Bez fajerwerków w sensie szpilek góra/dół kilkaset pips za to konsekwentnie.
Ledwo załapałem się na jakiś ogon i to naprawdę ostatni !problem!

EDIT: wystarczyło to po prostu sprzedać... i to w dowolnym momencie. Ale tak to jest jak już się wie co się stało - wtedy wszystko jest oczywiste.
Tak jak na przykładowych wykresach cudownych systemów do zarabiania pieniędzy za $$$ :wink:
Ostatnio zmieniony czwartek 22 sty 2015, 22:38 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 22:33

Tomek to zwykły badtick jest, reklamacja 100% ,patrz mój awatar ile badticków i to na setki tysięcy pipsów na tajskim bacie.

http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw ... sie-biora/

Co do dzisiaj to co mogę powiedzieć, spada EU to trzeba dalej sprzedawać ale to chyba od dawna już było wiadome że będzie spadać jak będą drukować więc z jakiego powodu dostrzegacie longi, bo zgłupiałem... :wtf: :wtf:

ale GJ to znowu wpadł w strefę kumulacji... i znowu dołek i wolumenem tego nie przebiją, ogólnie ta strefa coś strasznie ubija, dalej wieszcze longi ale za długo to trwa, czy to kiwka psychiczna czy daje do zrozumienia że racji u mnie brak ? :laugh: z tym że tak wygląda przeważnie koniec trendu w tym wypadku korekty.. długie ubijanie czyli zalewanie wachy na długą podróż.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 22 sty 2015, 22:49 przez Little Scalper, łącznie zmieniany 2 razy.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 22:47

Piter80 pisze:Tak jak juz pisalem.najpierw okolice 1.10'z tamted korekta w okolice 1.20 a pozniej sky is the limit(tylko w druga strone :D)
Pozdrawiam
Interesująca teoria, czy mógłbyś może rozwinąć temat dlaczego akurat tak jak mówisz?
Jak rozumiem po prostu strzelasz?

Wydaje się to być mocno zastanawiające, zważywszy choćby na sam fakt końca skupu latem przyszłego roku.
Technicznie również wybicie z trójkąta mógłby sugerować co innego.

Alx Co prawda nie zapoznałem się dokładnie jeszcze z Twoimi przemyśleniami, ale jak widać może to i lepiej tym razem. Czasami nie ma co sobie komplikować życia :wink:
(NA DT kombinują jak wół pod górę dlatego tak słabo na tym wychodzą).
Jakieś fajerwerki tam były.
Był trochę brak zdecydowania na początku jak na tak jednomyślny i wyraźny komunikat, prócz tego pojawił się short sqeez, po czym dopiero było "who the hack will buy the €!?"

Czekaj, czekaj jak zwykle pełna kultura.
W skrócie, sytuacja fundamentalna dość jednogłośna,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 22 sty 2015, 23:17 przez Neo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 22:52

Tak czysto teoretycznie - dalsze luzowanie przez ECB, USA podnoszą stopy i rzeczywiście EUR/USD leci poniżej 1.

Nie jest to nierealne.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 23:00

Bede pisal do nich. Tak sobie przypomnialem, ze kuedys juz to mialem ale na kilkaset pips i tez ktos z forum napisal, ze to tylko badtick. W zasadzie Little to przez Cb wszystko. Z racji tego, ze ten tydzien wylaczylem z gry postanowilem pobawic sie troche na nizszych tf. Wklejasz i wklejasz te swoje wejscia to kazdy chce choc liznac troche dt ;) na d1 czy h4 takich badtickow prwnie juz mialem setki ale nawet czlowiek nie zauwazyl. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 23:04

Neo pisze:
Alx Jakieś fajerwerki tam były.
Był trochę brak zdecydowania na początku jak na tak jednomyślny i wyraźny komunikat, prócz tego pojawił się short sqeez, po czym dopiero było "who the hack will buy the €!?"
Mówiąc wprost: wściekły jestem bo dałem się omamić jakimiś pierdołami co będzie jak będzie zamiast po prostu trzymać kurs: QE jest złe dla waluty. Ditto. EDIT: przynajmniej na samym początku, a tutaj właśnie jesteśmy.

Na dodatek wczoraj dałem się wywalić z bardzo dobrej pozycji na tej szpilce na przeciekach - potraktowałem to jako preludium zamiast zignorować jak zwykły zgiełk jak nagle coś się dzieje i nikt nie wie dlaczego.
Szybki po tym spadek też był podpowiedzią... jak teraz popatrzeć to kilka ostatnich dni są usłane podpowiedziami.

A ja zamiast trzymać się głównego nurtu zacząłem słuchać jakiś teoryjek co by było gdyby było.

Tak, tutaj muszę przyznać Akhh - zamiast iść za tym swoim systemem ze wszystkim jego wadami i zaletami skopałem to po prostu jak uczniak nie mogący się doczekać końca lekcji :facep:
Ostatnio zmieniony czwartek 22 sty 2015, 23:23 przez alx, łącznie zmieniany 4 razy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 18 - 23 stycznia 2015

czwartek 22 sty 2015, 23:05

grubaspekula pisze:Edek leci w przepaść. Tak długiego i silnego trendu chyba nikt nie mógł w pełni przewidzieć. Zbyt wiele składowych po drodze. Poziom 1,1 praktycznie już w zasięgu a potem co? Kiedy zobaczymy magiczne 1????
co magicznego jest w 1.0, dla mnie jako typowego wzrokowca to dalej będzie drogo... nie ma sobie wkręcać że coś jest magiczne, wszystko jest tyle warte na ile wycenia to giełda, się nie zdziw jak 0.8 zobaczysz albo i mniej. To tylko towar jak każdy inny i każdy chce na nim zarabiać noo, nie lubię na forach słów magiczne, tajemnicze, sekretne hehe takie kity to wiesz :joy:

Nie no Tomek badticki są złe jak często występują to jest broker mierny ale czasem bywa, ja to z 2 lata nie widziałem badticka, może mam szczęście może one do mnie nie mają.

Haha taki urok forów ja tylko te dobre wejścia wklejam z TP, SL nie pokazuje bo po co :joy: później tworzy się kreacja omnibusa i jest szacunek wśród wirtualnych kolegów po fachu, tak to działa, trzeba się kreować na znawce a kto wie, może mi ktoś pożyczy 5 koła na spekulacje :laugh: :laugh: przecież każdy to wie że zarabiać się da wyłącznie na TF > D1, DT to tylko łowcy marzeń i dawcy kapitału/płynności... !strzelam!

259 ja powiem tak -wyluzuj, zrób sobie ferie, wróć za tydzień, nic na siłę, może przeginasz i to taka automatyczna obrona organizmu, nie ma co, giełda nie zniknie ona jest od dawna i będzie jeszcze długie tysiąclecia, trzeba robić wolne i tyle. Więc może to już czas dla Ciebie. A o nas się nie martw, jakoś sobie poradzimy z fundamentami :laugh:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości