Trading 25 - 30 stycznia 2015

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 11:43

ja postanowiłem zasadzić coś dłuższego małym levarem, tylko mam problem co do ustawienia SL ale takim tempem mam dużo czasu na zastanowienie się puki co taki, pisałem o długich na tej strefie kumulacji, została ona pokonana w tamtym tygodniu i dzisiaj jest jej retest stąd taka pozycja w czymś co mi się górką wydaje. Daje sobie na nią 4 dni. Problem jest taki że o ile jako tako nauczyłem się łapać górki, dołki w perspektywie dnia, tak wizja tego że musi być to górka z perspektywy tygodnia trochę mnie niepokoi ale trzeba wychodzić po za swoje ramy bo inaczej jest brak samorozwoju, kto wie troche treningu i za rok będe stawiał piramidy !strzelam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 sty 2015, 11:48 przez Little Scalper, łącznie zmieniany 1 raz.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 11:47

A rzuciłeś okiem na dzienny? Tam to wygląda jak W czyli podwójne dno...
Tak czy inaczej 175.70/5 wydaje się być mocnym wsparciem.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 11:53

Tak, widziałem, widziałem wszystkie TF, to dno nie ma dla mnie pokrycia, faktycznie wygląda tak puki co... bo drugim dnem jest dzisiejszy dzień który się nie zamknął, jeśli jutrzejszy weźmie dołki też już tego nie będzie, ta formacja się tworzy ale nie jest potwierdzona a dzisiejszy dołek nie ma za bardzo pokrycia na h1.
musi wybić górą żeby było potwierdzenie, dla mnei to zwykła redystrybucja puki co no ale ilu spekulantów tyle analiz :tongue:

/dzisiaj SL raczej nie ściągnie bo już swoje wypstrykało, jutro o ile nie będę miał racji tak że na spokojnie, daje sobie siana ze skalpem bo tam sprzeczności wychodzą, trzeba chyba odejść i wrócić jutro, jak wy to robicie że obserwujecie długie strzały to chyba jest w tym najgorsze siedzieć patrzeć i się zastanawiać nad tym co po drodze się dzieje :conf:

171.050 tam mi się widzi silne wsparcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 14:00

Little Scalper pisze:Tak, widziałem, widziałem wszystkie TF, to dno nie ma dla mnie pokrycia, faktycznie wygląda tak puki co... bo drugim dnem jest dzisiejszy dzień który się nie zamknął, jeśli jutrzejszy weźmie dołki też już tego nie będzie, ta formacja się tworzy ale nie jest potwierdzona a dzisiejszy dołek nie ma za bardzo pokrycia na h1.
musi wybić górą żeby było potwierdzenie, dla mnei to zwykła redystrybucja puki co no ale ilu spekulantów tyle analiz :tongue:

/dzisiaj SL raczej nie ściągnie bo już swoje wypstrykało, jutro o ile nie będę miał racji tak że na spokojnie, daje sobie siana ze skalpem bo tam sprzeczności wychodzą, trzeba chyba odejść i wrócić jutro, jak wy to robicie że obserwujecie długie strzały to chyba jest w tym najgorsze siedzieć patrzeć i się zastanawiać nad tym co po drodze się dzieje :conf:

171.050 tam mi się widzi silne wsparcie.
Pierwsza myśl, że jednak fundamentalnie to nie bardzo, ale newsy na temat Jena jak widać zostały sprzedane i ten scenariusz nabiera teraz na wartości...
NA UJ duży podwójny dołek D1, H4 potrójne dno i oRGR. Także obiecująco, choć ruchy jak na razie mało zdecydowane...

Jak myślicie dokąd Edka zawiezie?, 150 pipsów i już kapitulacja, bo niebezpiecznie Pro wzrostowego wydźwięku to nabrało...

Mieliście może problemy z MyFxBook na ctraderze?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 14:05

alx pisze:
kingsize4 pisze:QE w wykonaniu ECB też miał być w cenie, a i tak poleciało ;) Póki kierunek jest jasny, moim zdaniem nie ma co kombinować.
Ale to nie znaczy, że to będzie droga jednokierunkowa.
Grecka zabawa skończy się za kilka godzin, ECB zaś zacznie "drukowanie" dopiero w marcu.
Po drodze zaś jest wiele innych ciekawostek.
Np. FOMC w tym tygodniu.
Może Edek zrobił tymczasowy dołek w zeszłym tygodniu?
Wielu chętnie by go sprzedało nieco wyżej.
Ktoś tam już nawołuje do sprzedaży z 1.15
Zobaczymy.
Oczywiście, że tak :) Tak jak mówisz, wolę poczekać i sprzedać wyżej niż próbować łapać dołek w tej sytuacji. Tylko o to mi chodziło.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 14:17

no, na m2 PA - już miało spadać, a tu się świeca niebieska pojawiła...
Do jutra rana 3ba zaczekać... Choć przed FOMC chyba nie ma co...


EURCHF, jakiś koment alx?
Oj, coś czuję, że teraz Frank będzie dążył do 1.20, ale z drugiej strony...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 14:47

Jestem ciekaw czy brakujące 2 głosy Sirizie do samodzielnego rządzenia spowodowały wzrosty na eurodolarze?

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 15:07

Na temat Fed itp w tym tygodnu proponuję przeczytać tutaj:
http://www.marctomarket.com/2015/01/loo ... ahead.html
Mniej szumu, więcej faktów.
O ile pominie się akapity w których występują słowa Greece i Italy :wink:

Natomiast tutaj może być coś co może zrobić zamieszanie na rynku - jeżeli to okaże się być prawdą dolar będzie miał (przejściowy) katar:
http://www.forexlive.com/blog/2015/01/2 ... this-week/
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 17:35

OK, to były tylko czyjeś fantasmagorie, mam na myśli tę plotę o zwolnieniach w IMB:
http://www.forexlive.com/blog/2015/01/2 ... s-layoffs/
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 18:43

To o EURCHF i ew. wpływie na niego pewnych samobójczych chorwackich pomysłów:
http://www.forexlive.com/blog/2015/01/2 ... front-run/
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 21:02

Wracając do Grecji:
Tutaj duży punkt dla Tomasza za obstawianie weekendowych luk przed weekendowym greckim "szaleństwem":
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?p=43666#p43666
:cheers:
A tutaj zdecydowanie mniejszy tym niemniej jednak za utrzymanie kursu mimo bicia piany i wykorzystanie tej luki tak jak to nam właśnie Tomasz to proponował :wink: EDIT: i to pomimo mojego wcześniejszego marudzenia :bigsmile:
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?p=43672#p43672
EDIT3: co zakończyło się jak na załączonym obrazku.
EDIT2: ryzyko całego zagrania polegało na tym, że to było wydarzenie "buy rumor, sell facts" które w połączeniu z weekendem i późniejszym kilkugodzinnym brakiem dostępu do rynku międzybankowego mogło się skończyć odbiciem zanim detaliści zdążą się dobrać do rynku. Na szczęście połączyło się to z dniem wolnym w Australii = jeszcze płytszy rynek co najwyraźniej zwiększyło apetyty na polowanie na stopy detalistów zwabionych luką do zamknięcia.
Która jak widać została zamknięta na fali "sell the fact" tyle że najpierw paru spryciarzy wytrzepało te stopy naprawdę porządnie.
Grubaspekuła bardzo logicznie obstawiał zamknięcie luki i jeszcze bardziej logicznie i wydawałoby się z dużym marginesem postawił SL tuż poniżej ostatniego dużego dołka ale tamci też bardzo logicznie i konsekwentnie poszperali tuż poniżej w poszukiwaniu takich właśnie spryciarzy - nie ma co rwać włosów, tak czasami bywa. Postawienie SL jeszcze niżej pewnie by pomogło tylko teraz łatwo tak mówić. Ale wtedy? Jak nisko? "Ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci"?
https://www.youtube.com/watch?v=JGVOtZjtY-s
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 22:07

Long na GBPAUD jest bardzo obiecujący, ale para ogólnie nie bardzo...

no avatar
grubaspekula
Stały Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 17:30

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

poniedziałek 26 sty 2015, 22:41

Co do yena to musimy sforsować poziom 118,850. Jak na razie sondujemy, sondujemy i cofamy się. Ale oRGR wyrazisty.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

wtorek 27 sty 2015, 10:05

Zapraszam na poranny komentarz makro, a w nim:
- Dane o PKB z Wielkiej Brytanii, ważne czy nie?
- Zamówienia na dobra trwałe a kwestia wzrostu gospodarczego w USA.
- Zima w północno-wschodnich stanach USA.

http://comparic.pl/poranny-komentarz-ma ... -stycznia/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

wtorek 27 sty 2015, 11:07

Co o tym myślicie?

Szef OPEC: niedługo cena ropy zacznie rosnąć

W poniedziałek spadły ceny m.in. ropy naftowej. Cena europejskiej ropy gatunku Brent zniżkowała o prawie procent, natomiast amerykańska ropa WTI została przeceniona o pół procenta. Presja podaży wynikała m.in. z zapowiedzi kontynuacji dotychczasowej polityki w zakresie produkcji ropy naftowej przez nowego króla Arabii Saudyjskiej.

Wczoraj jednak uwaga inwestorów została odwrócona od zmiany władzy w Arabii Saudyjskiej, na rzecz przemawiającego w Londynie szefa OPEC, Abdullaha al-Badri. Badri skomentował obecną sytuację na rynku ropy naftowej – stwierdził, że notowania tego surowca prawdopodobnie osiągnęły już dno i niedługo zaczną odbijać w górę.

Badri po raz kolejny wytłumaczył także sens polityki OPEC, polegającej na kontynuacji dużego wydobycia ropy naftowej pomimo spadku cen tego surowca. Szef OPEC zaznaczył, że jakiekolwiek ograniczenie produkcji w krajach należących do OPEC doprowadziłoby do ograniczania inwestycji w nową infrastrukturę wydobywczą – co z kolei za kilka lat mogłoby doprowadzić do niedostatecznej produkcji i poszybowania cen ropy naftowej w górę. Badri zaznaczył, że sytuacja wtedy mogłaby być nawet gorsza niż w 2008 r., kiedy to notowania ropy naftowej osiągnęły rekordowe 147 USD za baryłkę. Wymienił on poziom nawet 200 USD za baryłkę.

Słowa Abdullaha al-Badri nie wstrząsnęły rynkiem. Dzisiaj rano notowania ropy naftowej WTI poruszają się w okolicach 45 USD za baryłkę.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

wtorek 27 sty 2015, 11:22

Banki wypowiedziały umowę klientom obracającym bitcoinami.
http://www.wykop.pl/link/2363996/banki- ... itcoinami/

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

wtorek 27 sty 2015, 12:55

Może sobie gadać ile chce.
OPEC bez Arabii Saudyjskiej i dogadania się z producentami w USA nic nie może zrobić - to są główni rozgrywający, reszta może jedynie się do tego dostosować albo stracić rynek.
Jakby się pojawiły jakieś głosy o ew. ograniczeniu produkcji czy też zaniepokojenia cenami z ich strony to co innego.
Na razie jednak Saudowie zalewają rynek chcąc utrzymać swoją cześć i przy okazji przycisnąć USA żeby tamci ograniczyli produkcję ze względu na wyższe koszty. Co nie za bardzo im się na razie udaje bo zarówno te koszty są niższe niż wcześniej szacowano jak i producenci w USA są również zdeterminowani żeby pompować więcej nawet jeżeli przestaje się to opłacać w tej chwili.

Zapasy ropy w USA są na niespotykanych od dawna poziomach i rosną. Administracja USA wydaje pierwsze zezwolenia eksportowe od ponad czterdziestu lat. Trudno w takiej sytuacji szukać istotnego odbicia cen.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

wtorek 27 sty 2015, 13:45

heh swietne!
greece.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

wtorek 27 sty 2015, 15:19

Niezłe :smile:

W Nowym Jorku zaś co prawda nie widać jeszcze wielkiej śnieżycy za to miasto jest pół wymarłe bo pozamykane jest wszystko co się dało i jest zakaz wyjeżdżania na ulicę.

NYSE zaś szykuje się na trudne otwarcie:
NYSE looking to apply rule 48 on expected volatile trading

moments ago | January 27th, 2015 14:12:46 GMT by Ryan Littlestone View Comments

Just being reported on the wires

Rule 48 will be in force on market opening
Mandatory opening indicators are not required
Punkt 48 pozwala na pominięcie wszelkich kwotowań które utrudniałyby otwarcie i oparcie kwotowań o wycenę bezpośrednio na parkiecie która ma umożliwić jak najlepszą płynność. Można go stosować tylko w wyjątkowych sytuacjach:
http://linkis.com/nyse.com/1eqSu
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 25 - 30 stycznia 2015

wtorek 27 sty 2015, 16:06

Dane z USA mieszane choć z pozytywnym akcentem.

W Nowym Jorku szykuje się zadyma ale nie śnieżna tylko o... brak tego wielkiego śniegu.
Uziemienie lotów, odwołanie rejsów autobusowych, wyłączenie metra, zabronienie wyjeżdżania samochodem na ulice - to są straty idące w dziesiątki milionów dolarów. Niby słusznie gdyby miało być strasznie ale już wczoraj było widać, że nie jest tak jak miało być.
http://www.bbc.com/news/world-us-canada-30996010
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości