Trading 10 - 15 maja 2015

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

środa 13 maja 2015, 16:10

magura2004 pisze:Chyba tego RGR na Edku nie zobaczymy
Szlag go trafił błyskawicznie.

Czasami mam wrażenie, że jak tylko na coś zwrócę uwagę jako prawdopodobny scenariusz, natychmiast rozsypuje się to w kawałki.

Te statystyczne szachownice, teraz ten RGR, po drodze jeszcze była ropa, wcześniej funt…

Może powinienem dać sobie spokój z takimi rzeczami.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

środa 13 maja 2015, 16:11

I trzymać się tego:
US dollar extends losses, euro hits 1.1350
Wed 13 May 2015 15:03:26 GMT
Author: Adam Button | Category: News

Author: Adam Button

No respite for the US dollar after soft retail sales.

The US dollar is making fresh lows against the euro and yen as selling ramps up. Treasury yields and stocks are now in negative territory as the 'bad-news-is-good-news' theme fades.

Plain and simple, the US dollar trade is overcrowded and the people who thought soft data in Q1 was just weather and other one-off items are having second thoughts.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

środa 13 maja 2015, 23:36

alx pisze:Wracając do wątku: Adam Button dopatrzył się możliwego RGRa na Edku.
http://technical-analysis.forexlive.com ... s-20150512
Zakres spadku pokrywa się z innymi analizami z różnych źródeł.
Coś w tym może być. Marcin też coś pisał nqa ćwierkaczu o dystybucji.
Prawdę mówiąc mnie najbardziej przekonuje słabizna tego dzisiejszego rajdu - niby wielkie coś a poddało się na pierwszym lepszym oporze.
To nie to samo co na kabelku gdzie mieliśmy jednak eleganckie wybicie z kontynuacją.

Ciekawe gdzie ten kabel się zatrzyma. W zasadzie jest już w połowie strefy oporu 1.558/1.576
Trend jest mocny ale... kabel bardzo bywa kapryśny. Tyle razy już doprowadził mnie do płaczu. I nie tylko mnie.
No to mega szybki jest Adam będąc tyle czasu na rynku... To było RGR vs dalszy trend po 1-5 i abc.
Chciałem o tym pisać, ale dziś rano już wszystko było wiadomo. Przesadzasz alx pisząc o słabiźnie tego ruchu (o tym właśnie głównie wczoraj chciałem pisać - cofnięcie ruch ceny; sytuacja z płatnością przez Grację właściwie była przepowiedziana dzień wcześniej), mamy 160 pipsów, jakich Ty rajdów się spodziewasz jednego dnia??
Kabel to zupełnie co innego, który zresztą dziś dał d*py.
Teraz szukajmy jakiś argumentów za $, bo ich nie widać :wink:
Następny opór to 1540
Jutro kolejne dane go przygniotą.
Warto zauważyć jaki efekt miały dzisiejsze dane o 11.

EDIT: RGR teoretycznie nadal jest w grze, by zaskoczyli trochę...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

czwartek 14 maja 2015, 20:20

Prawdę mówiąc dlatego kiedyś dałem sobie spokój z AT bo miałem już dosyć pułapek statystyki.
Wygląda na to, że po latach znów w taką wpadłem :wink:

Wrócę więc do starych, dobrych fusów i całego tego mumbo jumbo pt. nieco fundamentów, nieco plotek i trochę krytycznego podejścia do wszystkiego i wychodzi mi, że Edek nie skończył jeszcze swojej podróży na północ.

Trudno mi powiedzieć, czy nie będzie teraz jakieś korekty (w zasadzie wypadałoby, nie?) ale nawet jeżeli będzie spadał to znajdzie dużo chętnych do kupowania już od 1.11 (może co prawda polecieć i niżej ale nie na długo).

Powód? Taki sam jak pisałem poprzednio: brak powodów. Brak powodów sprzedawania euro i kupowania dolara.
Owszem były takie ale zostały już w pełni zdyskontowane.

Za to mamy wiosnę w EZ i osłabienie w USA. Zamiast odwrotnie.
Mamy też QE w wydaniu ECB co jest wskazywane jako "logiczny" powód sprzedawania euro. Ci sami którzy to teraz mówią kupowali dolara gdy Fed robił QE i jakoś im to nie przeszkadzało...
I jakoś wszyscy szybko zapomnieli, że dolar leciał w dół w oczekiwaniu na kolejne QE, a jak już było uruchomione szybko odbijał.

Aha, jest jeszcze Grexit. Czytałem dzisiaj, że ci którzy dorwali się do władzy obiecując gruszki na wierzbie właśnie przepraszają się z prywatyzacją którą na wyborczych sztandarach pokazywali jako źródło wszelkiego zła :wink:
Jak już wcześniej pisałem nie sądzę aby Grecja miała wywołać jakieś zamieszanie.
Co ciekawe, czytałem dzisiaj, że ew wywalenie Grecji (bo nie wyjście na życzenie) byłoby odebrane jako coś wzmacniającego EZ (i euro).
Coś jak z tą przysłowiową babą z wozu nie umniejszając bynajmniej płci pięknej.

Tak więc mało jest faktycznych argumentów sprzedawania euro podczas gdy argumenty stojące za dolarem coraz bardziej się sypią.
Przynajmniej przez najbliższe kilka tygodni. Dokładniej do następnego posiedzenia Fed z konferencją (już nie pamiętam kiedy to ma być - czerwiec?)
Ostatnio zmieniony czwartek 14 maja 2015, 21:24 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

czwartek 14 maja 2015, 21:05

Tak jest, tylko ten powód dzisiejszego słabego ruchu i powrotu, który jest od razu skupowany.
Bez wchodzenia w szczegóły podejrzewam iż chodzi o sytuację na obligach?

Edek zbliża się do górnej bandy trendu i tutaj może powstać wątpliwość czy to o czym piszesz alx wystarczy aby wyjść z tego kanału? Jeśli tak to łatamy pierwszą lukę, a do tej trochę jeszcze jest.

Jak na razie nie obstawiałbym spadków, ale dynamika słabnie i ruch korekcyjny może nastąpić.
Teraz wypadał by nowy impuls, a po dynamice jest jakby zanegowany, alternatywnie mamy 5 i to akurat pasuje ( 2 scenariusze na spadki).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 14 maja 2015, 21:17 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

czwartek 14 maja 2015, 21:13


Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

czwartek 14 maja 2015, 21:30

Prawdę mówiąc przypomina mi te szachownice które również wyglądały solidnie.
A już świat wydawał się być taki prosty...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

czwartek 14 maja 2015, 21:56

Neo pisze:Tak jest, tylko ten powód dzisiejszego słabego ruchu i powrotu, który jest od razu skupowany.
Bez wchodzenia w szczegóły podejrzewam iż chodzi o sytuację na obligach?

Edek zbliża się do górnej bandy trendu i tutaj może powstać wątpliwość czy to o czym piszesz alx wystarczy aby wyjść z tego kanału? Jeśli tak to łatamy pierwszą lukę, a do tej trochę jeszcze jest.

Jak na razie nie obstawiałbym spadków, ale dynamika słabnie i ruch korekcyjny może nastąpić.
Teraz wypadał by nowy impuls, a po dynamice jest jakby zanegowany, alternatywnie mamy 5 i to akurat pasuje ( 2 scenariusze na spadki).
Edek w tej chwili stanął na pierwszym oporze 1.144, następny jest 1.15. Czy może być wyżej to na razie nie dam głowy.
T.j. nie w przeciągu kilku tygodni.

Nieco bliżej: jeżeli do końca tygodnia Edek nie pójdzie za ciosem i nie wybije powyżej 1.144 to może być jakaś cofka.
Ale o ile nie pojawi się w przyszłym tygodniu coś co by dało paliwo dolarowym bykom, nie sądzę aby Edek spadł niżej niż jakieś 1.124

Pisałem co prawda o 1.11 a nawet niżej ale jako czymś czego nie da się wykluczć choć w dalszym ciągu nie niegującego dalszych wzrostów.

Aha, ta wyprzedaż długu - przecież o to właśnie chodziło z QE, nie?
Żeby skupić jak najwięcej długu z rynku żeby ci co na nim siedzą zamienili go na pieniądze do pożyczenia/wydania... a że chętnych do sprzedawania sporo to ceny poszły w dół, a rentowność w górę.
Inaczej mówiąc stopy rynkowe odbiły i nawet nawet niemieckie 10-o latki są już powyżej zera.
Co z kolei podnosi cenę pieniądza - żeby pożyczyć trzeba zapłacić więcej.
Co w połączeniu z odbiciem na ropie daje nadzieje na zamierzony efekt - podniesienie inflacji "blisko lecz poniżej 2%"
Natomiast czysto praktyczny efekt rynkowy jest taki, że sprzedając dług w EZ kupuje się euro co najwyraźniej dodaje mu siły.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

piątek 15 maja 2015, 06:59

Dzisiaj w kalendarzu nie nic istotnego.
Rynkami rządzić będzie raczej koniec tygodnia (może kasowanie zysków?) i wykresy.

Ew. może pojawi się jakiś news. Tylko to musiałoby być coś nowego, a nie na coś co już było powiedziane na nowo.

W przyszłym tygodniu FOMC Minutes. Może to być potraktowane jako pretekst do zamknięcie tego czy owego w oczekiwaniu na ten protokół.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

piątek 15 maja 2015, 15:23

UMich zrobił swoje:
:bigsmile:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

piątek 15 maja 2015, 15:29

Ciekawe że nagle wszystkie dane są złe oprócz bezrobocia

Zaczynają się pytania czy to korekta czy już zmiana trendu :joy:

Chyba jednak idą za ciosem....

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

piątek 15 maja 2015, 20:29

Jak na razie Edek korzysta z typowego piątkowego (naszego) wieczoru: leci siłą bezwładności na półpustym rynku.
Korekta owszemy była ale płyciutka.
Jeżeli Edek zakończy dzień powyżej wybicia to wbije kołek w głowę niejednemu kartografowi :wink:

Z innych źródeł widzę możliwość (95%) spadków w okolice 1.126.
To na osi Y (cena).
Niestety nie wiadomo jak to będzie się układać na osi X (czas) bo to jest od takiego jednego co potrafi czekać coś takiego przez długie tygodnie.
Ryzyko zaś jest takie, że może w tym czasie zmienić zdanie i wywalić śmiecia jak dojdzie do takiego wniosku (to jest to pozostałe 5%).
Na razie idzie w zaparte do 1.126 w "nienajdłuższym" terminie co znaczy cokolwiek pomiędzy następne 48 godz, a kolejne 5 tygodni.
I to jest skaplper jakby się ktoś pytał i to jeden z niewielu bardzo skutecznych jakich kiedykolwiek znałem.
Choć szczerze mówiąc mam obawy, że tym razem zaliczy wtopę znając jego powody sprzedawania.
Ale może się mylę? On ma na pewno lepszą statystykę niż ja.

EDIT: znów ta statystyka! A miało jej nie być.
Całe AT to odpowiednio dobrana statystyka.
Która jak mówią zazwyczaj działa.
Mój osobisty z nią problem jest jednak taki, że jak się za nią zabieram to akurat nie działa.
Ale to że nie działa jest i tak jest już uwzględnione w tej statystyce jako mniejszy odsetek przypadków...

Inaczej mówiąc: jak jest prawdopodobieństwo, że 90% przypadków będzie ok. do 10% że będzie wtopa, ja trafiam na te 10% i nadal mieszczę się w tej statystyce :devil:
Tylko weź i wytłumacz to mojemu portfelowi :aaaa:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

piątek 15 maja 2015, 21:15

A jakie jest Twoje odczucie? Mamy początek nowego trendu czy to tylko korekta mniejsza większa? Dolar już nie ma kataru raczej to już jakaś choroba :wink:

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

piątek 15 maja 2015, 21:31

Moje odczucia są takie, że Edek korzystając z kataru dolara ma szanse pójść nawet powyżej 1.15.
Ale moje odczucia są też nieco zszargane tym tygodniem co powoduje, że zaczynają klasyczne na dwoje banka wróżyła: najpierw 1.15, potem 1.11 albo odwrotnie. Ze 400 pips w tę czy we wte w zależności od kolejności nieznanych nam jeszcze wydarzeń...
Co raczej jest mało pożyteczne jak chce się coś zarobić.
:tongue:
Może muszę odstawić moje odczucia na bok i dać im się nieco zastanowić podczas gdy ja nie będę już musiał rozwiązywać kolejnych zagadek tylko zająć się czymś co drzewiej nazywano krotochwilą? :bigsmile:

A potem spróbować dogadać się z odczuciami ;-)

Inaczej mówiąc Wasze zdrowie teraz :cheers:
A frasunki przesuwamy na następny tydzień.
W międzyczasie zaś może uda się przespać z problemem? Choć osobiście wolałbym z pewną znaną mi miłą panią...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

piątek 15 maja 2015, 23:06

alx pisze:Aha, ta wyprzedaż długu - przecież o to właśnie chodziło z QE, nie?
Żeby skupić jak najwięcej długu z rynku żeby ci co na nim siedzą zamienili go na pieniądze do pożyczenia/wydania... a że chętnych do sprzedawania sporo to ceny poszły w dół, a rentowność w górę.
Inaczej mówiąc stopy rynkowe odbiły i nawet nawet niemieckie 10-o latki są już powyżej zera.
Co z kolei podnosi cenę pieniądza - żeby pożyczyć trzeba zapłacić więcej.
Co w połączeniu z odbiciem na ropie daje nadzieje na zamierzony efekt - podniesienie inflacji "blisko lecz poniżej 2%"
Natomiast czysto praktyczny efekt rynkowy jest taki, że sprzedając dług w EZ kupuje się euro co najwyraźniej dodaje mu siły.
Qrcze to ja już się pogubiłem, Albo mi myślenie w weekend nie idzie.
Zwiększenie ceny pieniądza zwiększy jego ilość w bankach, ale nie w portfelach konsumentów czego chyba oczekiwało ECB?

Przyczyną słabości $ jest dość pewne przesunięcie najwcześniejszej możliwości podwyżki stóp % i zagadkowa słabość Amerykańskiej gospodarki. Alx tłumaczył silę €, ale nie przyczynę słabości dolara/ gosp. Amerykańskiej, może by i tu?
Nie pamiętam dokładnie co skupował FED w ramach QE, ale pośrednio lub bezpośrednio przyczyniał się do wzrostów na indeksie S&P500, a więc i do kondycji spółek/firm Amerykańskich.
Może płace i pewność zatrudnienia zmalała?

To teraz jakby z chwili na chwilę mamy dokładnie odwrotną sytuację jak ta która powodowała tak raptowne umacnianie $ (pamiętając, że rynek próbuje dyskontować przyszłość, a nie stan faktyczny na teraz) :wink:

http://biznes.onet.pl/waluty/komentarze ... uja/tcvd85
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 10 - 15 maja 2015

sobota 16 maja 2015, 12:33

Z AT EURUSD coś jakby naruszyło lub zatrzymało się na linni trendu W1, podąża z fałszywymi/mniejszymi korektami po środku kanału H4 i jakoś nie zapowiada się na ten moment aby miało się zatrzymać (skorekcić).

Czy rynek wydobywczy ropy i gazu w USA ma tak wielki wpływ na te dane które otrzymujemy?
Ktoś wie jak duży?

Cena USA za politykę Rosyjską,ale i wkład w międzynarodowy cel i interes finansowy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości