Trading? 20 - 31 grudnia 2015

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Trading? 20 - 31 grudnia 2015

niedziela 20 gru 2015, 20:33

Witam,

Święta, święta już za chwilę :joy:

Ja poprosiłem Mikołaja o dobrą "pogodę na FX" w przyszłym roku tak, abym mógł zrealizować swoje plany :)
Zwłaszcza, że plany są ambitne: nie tylko zarobić ale jeszcze i pokryć cześć strat z drugiej połowy tego roku.
Niestety tak się zdarzyło, że choć do sierpnia szło mi wszystko elegancko zgodnie z planem to potem trafiła się seria niespodziewanych wydarzeń (głównie z Chin) które w połączeniu z moimi niezbyt rozsądnymi pomysłami "szybkiego pokrycia strat i odbicia" skasowały większość tego co udało mi się zarobić.
Przypadki losowe zawsze mogą się zdarzyć i ew, straty z tego powodu choć nieprzyjemne to jednak są naturalne.
Ale nie da się szybko odbudować czegoś co wcześniej budowało się przez długi czas.
W efekcie kupiłem więc drogą lekcję zarządzania ryzykiem :wink:
Pod koniec roku udało się nieco poprawić w czym wybitnie pomógł mi niejaki Draghi Mario, cudzoziemiec, bankier z zawodu, ale startując z o wiele niższego poziomu zyski są również mniejsze.

Wnioski zostały wyciągnięte, nowy plan gotowy, teraz trzeba odpocząć i mieć nadzieję, że staruszek da się namówić na w miarę normalne zachowanie rynków przez przynajmniej pierwszy kwartał przyszłego roku.

Bardzo, bardzo proszę bez kolejnych strzałów znikąd, pięciominutowych panik po 700-1500 pips i takich tam.
Mogą być trendy, mogą być konsole, przegięte oczekiwania i zawody (to już na deser :wink:) ale proszę bez nagłych galopad stad słoni rozdeptujących wszystko w pył.

Tego samego życzę Wam wszystkim :cheers:

Jak również tradycyjnie Wesołych Świąt, wspaniałych prezentów i szampańskiej zabawy w Sylwestra :celebr:

Pozdrawiam,
ALX
Ostatnio zmieniony niedziela 20 gru 2015, 21:19 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading? 20 - 31 grudnia 2015

niedziela 20 gru 2015, 20:43

Dzięki i nawzajem :celebr:

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading? 20 - 31 grudnia 2015

wtorek 22 gru 2015, 13:10

z taką marną zmiennością i bez pozycji czuję się jak alkoholik otoczony butelkami ale z wodą mineralną.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading? 20 - 31 grudnia 2015

środa 23 gru 2015, 16:20

Najlepszego Wszystkim !!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości