Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

czwartek 31 mar 2016, 17:17

hmm ten edek nijak mi teraz wyglada na sell. Juz szybciej widze go z 80pps wyzej w okolicy 1.147
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

czwartek 31 mar 2016, 17:24

Teraz to chyba najlepiej dać mu odpocząć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

czwartek 31 mar 2016, 17:31

Pan Grzegorz mówi, że do 5 po południu w USA (czyli naszej 23) wszystko może się zdarzyć i nic to nie będzie znaczyć ze względu na koniec kwartału.
Reszta to jego sławetna "analiza techniczna" która prawdę mówiąc nigdy do niczego mi się nie przydała - takie "może będzie słońce, a może deszcz":
http://technical-analysis.forexlive.com ... g-20160331
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

czwartek 31 mar 2016, 17:52

alx pisze:Z drugiej strony kwiecień nie jest dobry dla USDCAD, albo może inaczej: jest dobry dla CAD, AUD i NZD wobec dolara.
Kwiecień jest też chyba dobry dla GBP wobec dolara. Wstępnie mam taki mega ostrożny plan na wykorzystanie potencjalnego wybicia górą na kablu, przy czym to się nie musi sprawdzić (tak samo oczekiwałem wzrostów na DAX w lutym, a poszło w przeciwną stronę i to od samego początku miesiąca).

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

czwartek 31 mar 2016, 18:10

Tak, zazwyczaj jest dobry dla kabla.

Te statystyki miesięczne to nie jest oczywiście żaden pewnik ale dają podpowiedź czego można się spodziewać jeżeli nie wyskoczy nic co by mogło podstawić im nogę.
Nie wyklucza to oczywiście większych spadków - równie dobrze może się zdarzyć, że np. kabel zleci ze 100-200 pips, a potem odbije, zrobi 400 i zakończy miesiąc na plusie.

Generalnie należy to czytać jako wskazówkę, że kupowanie dołków, najlepiej poniżej otwarcia miesiąca ma większe szanse na zysk niż sprzedawanie górek.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

czwartek 31 mar 2016, 22:13

Tak się zastanawiałem dlaczego akurat w kwietniu AUD, CAD, GBP oraz akcje mają się lepiej wobec USD i wydaje mi się, że są przede wszystkim dwa powody:

1) wiosenne ożywienie gospodarcze generujące serie coraz lepszych danych ekonomicznych co w efekcie skłania do szukania większych zysków na ryzykowniejszych rynkach - risk on.
2) sekwencja posiedzeń Fed: marzec + konferencja, kwiecień - tylko komunikat, czerwiec + konferencja.
W marcu jest posiedzenie z konferencją, a ponieważ Fed zazwyczaj na takich ogłasza jakieś zmiany lub plany zmian powoduje to wzmocnienie dolara w oczekiwaniu i ew. reakcji na takie zmiany, natomiast w kwietniu jest posiedzenie wobec którego nikt już nie ma żadnych oczekiwań. Jeżeli marcowe wzmocniło dolara to w kwietniu jest ono już zazwyczaj skonsumowane, a kolejne oczekiwania odłożone są do czerwca kiedy znów jest posiedzenie z konferencją co może oznaczać jakieś zmiany.
W tym roku w marcu mieliśmy co prawda zamiast podwyżki lub zapowiedzi takiej zawód na całej linii ale to też wpisuje się w taką sekwencję - do czerwca nie ma oczekiwań na lepsze perspektywy dla dolara.

To tak z grubsza.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

czwartek 31 mar 2016, 23:15

NFP odwołane.

No może nie całkowicie - nadal będą raporty o stopie bezrobocia i zarobkach.

BLS mówi, że obserwując od kilkudziesięciu już lat funkcjonowanie raporu Nonfarm Payroll zauważył, że nie wnosi on absolutnie nic oprócz chwilowego i czasami znacznego zamieszania na rynkach które to z kolei powoduje niepotrzebne straty które to potem odstraszają inwestorów od tych rynków, a w konsekwencji zakłócają naturalny obieg kapitału i pogarszają stan gospodarki USA.
Pzyczynami takich efektów są z jednej strony stadne zachowania krótkoterminowych spekulantów, a z drugiej brak jakiekolwiek prawdziwej reakcji ze strony poważnych instytucji zaczynając od Federal Reserve która systematycznie ignoruje ten raport jako zbyt chaotyczny. Zamiast tego Fed obserwuje inny, zwany w skrócie JOLTS na czym BLS zamierza się bardziej skupić lepiej w efekcie wykorzystując zaoszczędzone pieniądze i czas analityków zajmujących się dotychczas NFP.

:wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 10:03

Tomasz-20021 pisze:do mnie ejek i audi wolaja sprzedawaj!! Tez jeszcze poczekam do wieczora niech sie wszystko uspokoi :)
ejek zlapany audi ucieklo :///

na dzis eurgb na sell
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 12:43

a juz zaczalem lubiec piatki :///
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 13:10

NFP:
The main shock that can come from the NFP is a bad number. With only a handful of poor numbers seen over the last 5 years, mostly at the end/beginning of the year (due to seasonals/weather), the market knows that staying around a 150-250 mark keeps the ship steady. Outside of that we'll get bigger moves in markets. With Yellen wiping out other Fed members hawkish remarks to remain dovish, a bad number today will go some way to making her right and the buck will suffer.

On the flip side, a good number will need to be backed by a strong performance in wages and the unemployment rate if the dollar wants to battle back.
Więcej, szczególnie o funcie i NFP:
http://news.forexlive.com/!/the-pound-i ... e-20160401

A ja od siebie dodam, że wszystko jedno co wyjdzie i tak nie będzie mieć znaczenia dłużej niż do końca dnia.
Z banalnego powodu:
Yellen wskazała jako głównych winnych problemy globalne (np. słaby chiński popyt) i niskie ceny ropy.
Jako główne przyczyny zaniżonych perspektyw inflacyjnych.
Z wewnętrznych zaś ryzyk wskazała na niezadowalającą strukturę zatrudnienia - co z tego, że co miesiąc przybywa miejsc pracy jak nie dotyczy to sporej części społeczeństwa która nie pojawia się w tych statystykach.
Jedyne co o tym informuje to tzw. participation rate czyli ile osób z potencjalnych pracowników ma lub szuka pracy. To zaś szybko się nie zmieni bo dla większości z tych osób po prostu nie ma pracy - albo ich kwalifikacje nie przystają do potrzeb albo jest ich za dużo. Albo w ogóle dali sobie spokój z bezskutecznym szukaniem pracy biedując gdzieś po kątach.

Tak więc sam NFP nie będzie miał dla Fed żadnego znaczenia, stopa bezrobocia w tak niewielkim stopniu, że nic praktycznie nie zmieni, udział w rynku pracy w zasadzie stoi w miejscu więc niewielkie odchylenia również nic nie zmienią.
EDIT: nie dokońca tak: udział rośnie ale bardzo powoli, mniej niż pół punktu procentowego rocznie i to dopiero od października zeszłego roku. Wcześniej stał w miejscu przez dlugie lata.
No najwyżej zarobki mogą mieć jakiś wpływ na oczekiwania inflacyjne o ile będzie widoczny jakiś zauważalny wzrost.
Ale znów - Yellen wyraźnie powiedziała, że długoterminowe prognozy inflacyjne są poniżej celu inflacyjnego aż do 2018 roku (co było jednym z głównych powodów odroczenia podwyżki i biadolenia na ekranie) - co może w tym zmienić jeden miesiąc?
Do tego potrzebna by była cała seria wzrostów, przynajmniej kwartał jak nie dwa. Tymczasem nic takiego się nie dzieje.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 13:34

Generalnie raporty wypadły lepiej co da chwilę radości dolarowym bykom :)
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 13:36

A teraz czekamy na US Open i zobaczymy czy przełoży się to na risk on na rynku akcji.
Jeżeli tak to dolar może znów mieć problemy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 13:40

Wydaje się, że są pewne przesłanki aby oczekiwać risk on - Kangur trzyma się zadziwiająco mocno w miejscu.
CAD, funt spadły, a A$ się zaparł.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 13:43

A sam wielki dolar amerykański jakoś słabo cieszy się tym małym zwycięstwem:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 14:09

Teraz lepiej - dolar w górę.
Tylko dlaczego tradycyje safe-havens jen i frank też idą w górę i to mocno?
Oraz euro?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 14:37

dzis jakis armageddon na wykresach - ale za to bede mial co robic w przyszlym tygodniu :))
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 14:41

Nic nadzwyczajnego - klasyczny piątek z NFP po nieco trudniejszym tygodniu.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 15:19

alx pisze:Nic nadzwyczajnego - klasyczny piątek z NFP po nieco trudniejszym tygodniu.

:gj:
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 15:21

Wykrakałem temu kablowi - zleciał już prawie 200 pips od początku miesiąca.
I ma jeszcze trochę miejsca niżej - mocne wsparcie jest dopiero w okolicach 1.405
Nie wiem czy zleci aż tak nisko ale nie można tego wykluczyć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 marca - 1 kwietnia 2016

piątek 01 kwie 2016, 15:39

Ten gość mówi, że kabel może mieć na razie dosyć:
http://news.forexlive.com/!/the-dollars ... rs-2016040
Jest tam też o Edku i UJ.
Ten gostek rzadziej się odzywa niż pan Grzegorz ale za to ma do powiedzenia znacznie bardziej interesujące rzeczy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości