Trading 3 - 8 kwietnia 2016

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

piątek 08 kwie 2016, 20:39

Dan pisze:Podsumowując cały tydzień to na pewno wszyscy są zarobieni - konsolowcy oraz trendowcy i o to chodzi, a teraz czas na :cheers:
Choć po Edku tego nie widać to był naprawdę dynamiczny tydzień, choćby dzięki jenowi i funtowi które rozruszały inne.
Można było dużo zarobić, można było stracić ostatnią koszulę...

Tak, przyszedł wreszcie czas na krotochwile - pozdrawiam Was wszystkich gorąco i życzę wspaniałego weekendu :cheers:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

piątek 08 kwie 2016, 20:45

I już odchodziłem a tutaj pojawiła się ciekawostka dotycząca funta: przegięcie na rynku futures:
http://news.forexlive.com/!/cftc-commit ... s-20160408
GBP shorts increased by 7K to short 47K. The short position is near the largest short position of 49K reached during the week of March 8th (was the largest short position going back to June 2013).
Wiecie to co zwiastuje?
To coś nazywa się "short squeeze"....
Nic dziwnego, że kabelek tak dzisiaj podstakiwiał. A możliwe, że to dopiero początek...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

piątek 08 kwie 2016, 20:45

Dla mnie najlepszy był właśnie funt w tym tygodniu. Edek fajnie działał pod książkę zleceń, nawet dziś. DAX mnie zawiódł i chyba go sobie daruje, bo zabiera mi czas wciąga w transakcje, a później nie chce lecieć - jakbym go odpuścił to miałbym więcej czasu na kanadyjczyka, który świetnie lata. Również życzę Wszystkim dobrego weekendu i do przyszłego tygodnia :)

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

piątek 08 kwie 2016, 20:56

no zgadza się, pierwszy tydzień od stycznia taki, że rachunek ichimoku odbił się od dna i zaksięgowałem zyski. chociaż poczucie niedosytu pozostaje, eurjpy zmarnowany, generalnie cały ruch na jenie pozostał niezauważony. cała uwagę skupiłem na funcie i jego pochodnych, edka totalnie odpuściłem bo mielił w miejscu ale dzięki temu eurjpy też pozostał poza polem obserwacji.
rachunek ichi wzrósł o 190% :)

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

piątek 08 kwie 2016, 21:21

A ja tam wreszcie się odkułem. Bardzo dobry tydzień. Na konsolce Edka sobie ciułałem niewielkimi kwotami po te 10-20 pipsów w te i wefte.
Zostały mi 2 otwarte pozycje na sell, więc mam nadzieję, że to nie koniec jeszcze. Wolałbym je domknąć bez straty. Później będe czekał na jasny sygnał, w którą stronę to ruszy (jakoś obstawiam, że to niedźwiedzie przejmą pałeczkę mimo ciągłego lizania oporu od spodu, ale zobaczymy).

USD/PLN o którym pisałem rano na razie z niewielka stratą. Niestety na naszych walutach spready są jakie są. Mam nadzieję, że dzisiejsza czarniutka świeca jest pierwszą z serii aż do oporu w okolicach 3.67, albo chociaż do dołka 3.70. Do ugrania ponad 500 pipsów. Oby.

Dzięki za dobre rady i do zobaczenia w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

sobota 09 kwie 2016, 06:03

alx pisze:I już odchodziłem a tutaj pojawiła się ciekawostka dotycząca funta: przegięcie na rynku futures:
http://news.forexlive.com/!/cftc-commit ... s-20160408
GBP shorts increased by 7K to short 47K. The short position is near the largest short position of 49K reached during the week of March 8th (was the largest short position going back to June 2013).
Wiecie to co zwiastuje?
To coś nazywa się "short squeeze"....
Nic dziwnego, że kabelek tak dzisiaj podstakiwiał. A możliwe, że to dopiero początek...

Rozumiem,że już zająłeś odpowiednią pozycję !Tak!

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

sobota 09 kwie 2016, 11:07

Skupuję kablowe dołki już od czwartkowego przestrzału :joy:
EDIT: środowego. Co spadało w okolice 1.4050 to dokładałem.
1.40-1.4050 jest teraz jeszcze mocniejszym wsparciem po środowym odbiciu gdy wydawało się, że wreszcie puści.
Z tego co widzę na rynku futures to odbicie jest potwierdzone dużymi obrotami:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

poniedziałek 11 kwie 2016, 10:03

Dan pisze:Podsumowując cały tydzień to na pewno wszyscy są zarobieni - konsolowcy oraz trendowcy i o to chodzi, a teraz czas na :cheers:
taaa zarobieni :)))) mnie te rajdy ledwo w majtach zostawily - szczegolnie jeny hehe

ale wasze zdrowie jak najbardziej! :cheers:
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości