Trading 3 - 8 kwietnia 2016

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 18:25

jak sie je te ksiazki zlecen? jaka jest ich wiarygodnosc?

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 18:30

Orderbook Forexlive:
http://orders.forexlive.com/
Szczególnie rano pomiędzy 8, a 11.
Jaka wiarygodność? To chyba pokazałem już na obrazku.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 19:00

alx pisze:Orderbook Forexlive:
http://orders.forexlive.com/
Szczególnie rano pomiędzy 8, a 11.
Jaka wiarygodność? To chyba pokazałem już na obrazku.
Dzięki.

Wiesz, mimo tego, że jeszcze mi brakuje d...godzin to już nauczyłem się, że na podstawie jednej sytuacji nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków typu "tu z pewnością odbije".
Pytając o wiarygodność miałem na myśli źródło danych, chyba że koleś czaruje z kapelusza albo daje po uważaniu (jak zadziałają to jest analityk guru, jak nie to "zdarza się").

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 19:03

Nie wiem co jest w protokole.
I prawdę mówiąc niewiele mnie to teraz obchodzi.
To co mnie obchodzi to jak rynek reaguje na ten protokół.
A to nie wygląda jakoś zbyt dobrze dla dolara...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 19:07

Prawdę mówiąc wygląda nijak - dolarowe byki nie dostały swojego ale też nikt niczym się nie zawiódł ani nie dowiedział nic nowego.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 19:13

irmentruda pisze: Pytając o wiarygodność miałem na myśli źródło danych, chyba że koleś czaruje z kapelusza albo daje po uważaniu (jak zadziałają to jest analityk guru, jak nie to "zdarza się").
Wydaje mi się, że na to odpowiedziało Ci już tutaj parę osób potwierdzając ich użyteczność.
A skoro coś jest użyteczne to nie ma już chyba znaczenia skąd pochodzi?

EDIT: jedna uwaga: choć to są miejsca gdzie są zgrupowane prawdziwe zlecenia na prawdziwym rynku to zawsze należy pamiętać, źe nie istnieje taki poziom/wsparcie/cokolwiek który by gwarantował, że rynek się tam zatrzyma.
Szczególnie jak pojawiają się jakieś nieoczekiwane okoliczności albo z jakiegoś powodu coś wpada w silny trend i łamie wszystko po drodze jak zapałki.
Takie to życie spekulanta.
Natomiast jest to zdecydowanie lepsze niź wyliczone z AT teoretyczne poziomy.
Ostatnio zmieniony środa 06 kwie 2016, 19:47 przez alx, łącznie zmieniany 4 razy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 19:25

Sądząc po głośności wiatraków w moim laptopie, a właściwie ich zdecydowanym uspokojeniu rynek już się wyszalał w temacie protokołu :wink:
To jeden z najlepszych wzkaźników aktywności rynku działających w czasie rzeczywistym....
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 19:30

alx pisze:Sądząc po głośności wiatraków w moim laptopie, a właściwie ich zdecydowanym uspokojeniu rynek już się wyszalał w temacie protokołu :wink:
To jeden z najlepszych wzkaźników aktywności rynku działających w czasie rzeczywistym....
Che, che... też tak mam, zastanawiałem się czy to jest związane z MT4, a jednak.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 19:42

DigitalSmoke pisze:
alx pisze:Sądząc po głośności wiatraków w moim laptopie, a właściwie ich zdecydowanym uspokojeniu rynek już się wyszalał w temacie protokołu :wink:
To jeden z najlepszych wzkaźników aktywności rynku działających w czasie rzeczywistym....
Che, che... też tak mam, zastanawiałem się czy to jest związane z MT4, a jednak.
Tak, to jest właśnie pośredni efekt jednego z podstawowych mechanizmów funkcjonowania MT4. Zwłaszcza jak masz na wykresach jakieś dodatki, zwłaszcza jak "ciężkie" (dużo liczą) albo jest ich dużo. Albo dużo wykresów, wiele terminali... im więcej tym głośniej te wiatraki kręcą.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 20:00

Tak to wygląda godzinę później:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 20:31

No dobra - w ten oto niespektakularny sposób przechodzimy do być może również niespektakularnego jutrzejszego wydarzenia jakim jest posiedzenie ECB który to jak mało kiedy nie musi teraz robić nic szczególnego.
Ale może jednak znany i wielce szanowany w szerokim świecie prestidigitator Super Mario wyczaruje jednak ze swojego kapelusza coś co by ruszyło nieco rynki? On czasami potrafi to czego sam wielki i mądry król Salomon jak piszą w księgach nie potrafił: nalać do pełna z próżnego :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 20:44

Ja tego wszystkiego jeszcze nie ogarniam. Na Edku wtopiłem dzisiaj trochę. Szczerze mówiąc miałem nadzieję na odbicie po tym pierwszym pinbarze. Niby teraz znowu wybiło, ale nie przebiło ani maxa z piątku ani poprzednich szczytów. Ech, a obiecałem sobie, że nie będę wchodził na pałę :D

Na kablu piękny pinbar na D1 się dzisiaj urodził. Jakieś opinie na ten temat?

Btw. Co to jest to zestawienie walut, które wrzuciłeś post wcześniej?

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 21:04

alx pisze:
DigitalSmoke pisze:
alx pisze:Sądząc po głośności wiatraków w moim laptopie, a właściwie ich zdecydowanym uspokojeniu rynek już się wyszalał w temacie protokołu :wink:
To jeden z najlepszych wzkaźników aktywności rynku działających w czasie rzeczywistym....
Che, che... też tak mam, zastanawiałem się czy to jest związane z MT4, a jednak.
Tak, to jest właśnie pośredni efekt jednego z podstawowych mechanizmów funkcjonowania MT4. Zwłaszcza jak masz na wykresach jakieś dodatki, zwłaszcza jak "ciężkie" (dużo liczą) albo jest ich dużo. Albo dużo wykresów, wiele terminali... im więcej tym głośniej te wiatraki kręcą.
Mój poprzedni laptop poszedł z dymem pod koniec jednej z sesji na rynkach właśnie podczas intensywnej pracy wentylatorów :/

Na ekranie laptopa był jeden MT4 na którym zawierałem transakcje, a obok monitor 2k i na nim 14 wykresów w H1 ze średnimi.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 21:14

Jifer pisze:Ja tego wszystkiego jeszcze nie ogarniam. Na Edku wtopiłem dzisiaj trochę. Szczerze mówiąc miałem nadzieję na odbicie po tym pierwszym pinbarze. Niby teraz znowu wybiło, ale nie przebiło ani maxa z piątku ani poprzednich szczytów. Ech, a obiecałem sobie, że nie będę wchodził na pałę :D

Na kablu piękny pinbar na D1 się dzisiaj urodził. Jakieś opinie na ten temat?

Btw. Co to jest to zestawienie walut, które wrzuciłeś post wcześniej?
Edek mimo wszystko nadal jest w konsoli aczkolwiek w jej górnych partiach.
Co dalej zobaczymy mam nadzieję jutro po 13:45

Kabel - funt ma złą passę od wielu już miesięcy, głównie przez coraz bardziej odwlekane perspektywy podwyżki stóp i Brexit.
Z tego wynika to, że kabel spada jak kamień gdy dolar jest silniejszy i odbija gdy dolar słabnie.
Dzisiejsza akcja była nieco przegięciem w dół: bez szczególnych powodów poleciało mnóstwo stopów postawionych tuż pod poziomami wsparcia z ostatnich kilku tygodni. Wielu wierzyło w te wsparcia bo wielokrotnie powstrzymały znacznie silniejsze ruchy w dół spowodowane bardzo konkretnymi, mocnymi czynnikami fundamentalnymi.
Ale jak widać bywa też i tak, że bez specjalnego powodu rynek potrafi się gdzieś zapędzić i walnąć w takie miejsce uruchamiając lawinę.
Która to uruchomiła kolejną…
Która to z kolei zachęciła do dalszej sprzedaży…
Co może by i trwało dalej gdyby nie nagły zwrot dolara.
Funta też, co widać było na EURGBP ale to chwilę później - najpierw dolar zawrócił.
Trudno nawet powiedzieć z jakich powodów. Może zwyczajnie zbyt duże przegięcie.
Tym niemniej dało taki efekt jakby ktoś nagle kopnął w stolik przy którym zadowolone towarzystwo cwaniaczków właśnie usiłowało ograć kolejnego frajera.
Frajer wyszedł z kasą, a cwaniaczkom zaczęły strzelać przelewarowane ciasne stopy.
Co uruchomiło kolejną lawinę tylko, że w drugą stronę…
Co z kolei uruchomiło następną…
I tak kabel wrócił na początek.

Tym niemniej niewiele się zmieniło: nadal funt nie jest lubiany.
No może oprócz tego, że po takiej pokazówce cwaniaczkowie nie będą mieli ochoty na powtórkę co będzie ich może powstrzymywać przed sprzedawaniem kabla poniżej 1.41
Ale jak to się przełoży w górę to inna sprawa.
Znów zależy to od dolara.
Oraz od tego kiedy tzw. większość a) zapomni o dzisiejszej lekcji (co zazwyczaj nie trwa długo), b) uzna, że kabel jest już wystarczająco wysoko żeby sprzedać kolejny rajd.
Co jak im się uda zachęci ich dalej…
A jak poparzy łapki przeniosą się wyżej…

I tak to się kręci.

Ten wykres to takie moje nieważone indeksy walut na wykresie godzinowym dla danego dnia gdzie wszystkie zaczynają z tego samego punktu na jego umownym początku.
Pomaga zorientować się co tak naprawdę idze w górę/dół lub stoi w miejscu.
Nie jest to narzędzie do znajdowania wejść/wyjść ale taki pomocniczy obrazek żeby nie wpaść czasami w pułapkę pozorów.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 21:38

Dan pisze:
Mój poprzedni laptop poszedł z dymem pod koniec jednej z sesji na rynkach właśnie podczas intensywnej pracy wentylatorów :/

Na ekranie laptopa był jeden MT4 na którym zawierałem transakcje, a obok monitor 2k i na nim 14 wykresów w H1 ze średnimi.
Trochę przyciąłem żeby nie zabierało zbyt dużo miejsca:
Ja już "spaliłem" dwa takie przez MT4 plus moją intensywną działalność. Nie żebym się chwalił bo to były naprawdę porządne maszyny :sad:

Powód jest prosty: nowoczesne laptopy mają w sobie procesory zdolne do wydzielania znacznie większej ilości ciepła niż obudowa komputera jest w stanie wyrzucić na zewnątrz.
Ludzie chcą coraz potężniejszych maszyn w coraz mniejszych rozmiarach ale fizyki nie da się oszukać.
Stosowane są więc pewne sztuczki, głownie oparte na zachowaniach użytkowników: określane są ich przeciętne zachowania, a z tego wyliczane są granice wytrzymałości sprzętu dla takich zachować. Np. można przyjąć, że procesor będzie się przegrzewał przez dajmy na to 20% czasu pracy o ile będzie się to odpowiednio rozkładać tak, że zdąży się nieco ochłodzić.
Coś jak zmuszać sprintera do maratonu: może on przebiec 100m szybciej niż ktokolwiek ale potem musi odpocząć z pół godziny.
Jak ma przebiec 44 km to wystarczy to teraz policzyć jak powinny się rozkładać okresy aktywności i odpoczynku.
Da się to zrobić jeżeli taki przeciętny użytkownik trochę pogrzebie w internecie, trochę poogląda filmów, a trochę pogra i nie używa komputera 24/7.

Ale jak się z takim przegnie i każe mu biec te 44 km na maksymalnej prędkości praktycznie bez przerwy to trudno się potem dziwić, że "koń się spienił".

Są co prawda i na to pewne sposoby ale to i tak jest odwlekanie agonii.
Po prostu laptopy nie są do długiej pracy pod maksymalnym obciążeniem.
A MT4 z kilkunastoma otwartymi wykresami wbrew pozorom jest w stanie zrobić z procesorem to co mocno zaawansowane gry. I to mimo tego, że nie jest w stanie wykorzystać więcej niż jednego rdzenia. Wystarczy uruchomić takie dwa, trzy, cztery....
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 22:30

Dzięki za obszerne wyjaśnienie, chyba podaruję sobie kabla. Za chudy w uszach jestem :)
To twój prywatny skrypt do MT4 czy mogę sobie coś takiego gdzieś włączyć?

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

środa 06 kwie 2016, 22:52

Jak już wielokrotnie mówiłem kabel jest w stanie doprowadzić do płaczu każdego - nieważne czy profesjonalista czy nie, jak długo czy krótko się nim zajmuje.
Taki już z nim jest. Jest wiele powodów. Np. niższa płynność niż EURUSD czy USDJPY. Albo skomplikowane wzajemne zależności trzech gospodarek: US, UK, EZ.
Dodaj do koktajlu olbrzymie zlecenia idące przez Londyn każdego dnia (Londyn to jest brama finansowa do/z Europy) oraz liczone już w dekadach zwyczaje dealerów bankowych z Londynu i Hong Kongu rozgrywających na tym swoje krótkie piłki każdego niemalże dnia (z czego mają bonusy jeżeli tylko uda im się cokolwiek zarobić, a jak nie to jedyna strata to... brak bonusika).

Zazwyczaj jak dotykam kabla to wcześniej czy później żałuję.
Najlepiej jak wcześniej - straty są jeszcze małe :wink:
Gorzej jak zaczyna iść dobrze i człowiek zaczyna nabierać przeświadczenia, że wie co robi, kontroluje itp. zamiast mieć świadomość, że trafiła mu się jedynie szczęśliwa chwila która zaraz się skończy...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

czwartek 07 kwie 2016, 05:57

Muszę powiedzieć ,że dzięki takim ludziom jak alx człowiek dowiaduje się innych ,ciekawych rzeczy na temat rynku. Alx w łopatologiczny i fajny sposób opisuje mechanizmy rynku co gdzie i jak. I chwała mu za to ,że mu się chce !Brawo!!

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

czwartek 07 kwie 2016, 08:17

Właśnie złapałem się na ciekawej rzeczy i trochę nie wiem jak to ugryźć.
Codziennie rano przed pracą ogarniam wykresy. Na kompie w pracy mam wyrysowane poziomy, opisy i inne cuda.

Wczoraj po powrocie do domu, gdzie mam zazwyczaj czyściusieńkie wykresy, otworzyłem sobie biało-żółtego EUR/JPY, wyrysowałem trend po szczytach od stycznia, jakieś poziomy i na tej podstawie ustawiłem shorta z limitem, który w nocy załapał i jak dotąd nabił 40 pipsów.
Przychodzę do pracy, otwieram MT4 i co widzę? Linię w okolicach 125 z opisem "Czekać na sygnał do kupna". WTF?!
Jak to możliwe, że ten sam wykres odczytałem zupełnie odwrotnie?

Nie odpowiedziałeś :p
To twój prywatny skrypt do MT4 czy mogę sobie coś takiego gdzieś włączyć?

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 8 kwietnia 2016

czwartek 07 kwie 2016, 08:59

Dzień bez dołowania funta to dzień stracony :wink:
Dolar przypuscił też atak z rana. Dlaczego? Cholera go wie.
I tak czekamy na Draghi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości