Strategia Daily H/L (190% rocznie)MOŻLIWE?

ODPOWIEDZ
no avatar
karolswiercz1
Posty: 1
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 20:26

Strategia Daily H/L (190% rocznie)MOŻLIWE?

poniedziałek 21 lip 2014, 09:57

WITAM,
dawno temu natknąłem się na strategię Pana Szymaniaka Daily High/Low . Trochę testowałem ją manualnie, ale według mnie jest ciężkie (duża niedokładność, wstawanie o północy- pod tym względem strategia strasznie wykańczała mnie bo musiałem wcześnie do szkoły hasać !problem! :zzz: !problem! ). Udało mi się jednak zrobić około 30 transakcji ale to za mało, aby coś już było widać. Co wy o tym myślicie czy ma ona sens? Dobrze by było jakby ktoś zmajstrował do teko jakiegoś EA (uczyłem się kiedys programowania, zacząłem od c++ ale skończyło się na prostym kalkulatorze !problem! ). Chętnie bym zobaczył jak to wygląda w testach (autor testował i wyszło mu 190% ROCZNIE!!!) . Jestem ciekaw czy to nadal by hulało. No to jak pomożecie? :help:
Oto link
http://www.robertszymaniak.pl/blog/2013 ... wet-o-300/

Mod: poruszająca historia. Chcecie się reklamować na naszym forum, warto najpierw nawiązać kontakt, zamiast silić się na takie sztuczki. Wątek przeniesiony ze strategii, bo jedyne co ma ze strategią wspólnego, to link do bloga.
/Marcin_N

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Daily H/L (190% rocznie)MOŻLIWE?

poniedziałek 21 lip 2014, 10:16

W strategii Roberta jest bardzo duży błąd nieuwzględniający poślizgów przy otwieraniu pozycji buy stop/sell stop.

Teraz dodatkowo zmienność siadła i w ogóle na EUR/USD będzie trudność.

Zrobienie automatu do niej nie jest problemem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Strategia Daily H/L (190% rocznie)MOŻLIWE?

poniedziałek 21 lip 2014, 10:20

karolswiercz1 pisze:WITAM,
dawno temu natknąłem się na strategię Pana Szymaniaka Daily High/Low . Trochę testowałem ją manualnie, ale według mnie jest ciężkie (duża niedokładność, wstawanie o północy- pod tym względem strategia strasznie wykańczała mnie bo musiałem wcześnie do szkoły hasać !problem! :zzz: !problem! ). Udało mi się jednak zrobić około 30 transakcji ale to za mało, aby coś już było widać. Co wy o tym myślicie czy ma ona sens? Dobrze by było jakby ktoś zmajstrował do teko jakiegoś EA (uczyłem się kiedys programowania, zacząłem od c++ ale skończyło się na prostym kalkulatorze !problem! ). Chętnie bym zobaczył jak to wygląda w testach (autor testował i wyszło mu 190% ROCZNIE!!!) . Jestem ciekaw czy to nadal by hulało. No to jak pomożecie? :help:
Oto link
http://www.robertszymaniak.pl/blog/2013 ... wet-o-300/
Nie będę się za dużo rozpisywał.
Jedna zasadnicza uwaga do wyników, które są pokazane w tym linku.
Przy takiej jakości modelowania danych historycznych testera strategii, jakiekolwiek działanie opierające się na wykorzystywaniu SL, Tp a zwłaszcza Trailing stopa nie ma najmniejszego sensu i nie daje żadnej wiarygodności osiąganych wyników.
Od tego trzeba zacząć że należy zadbać o wiarygodne (na ile to jest mozliwe w MT4) środowisko do przeprowadzania testów.
Sama strategia i jej skuteczność to zupełnie inna bajka.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości