Template ichimoku dla dukascopy.

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Template ichimoku dla dukascopy.

sobota 12 sty 2013, 21:44

Siemanko,

Szukam template ichimoku dla dukasa lub podpowiedzi, jak zrobić to skutecznie.
Pomoże ktoś?


P.s. Znalazłem cuś takiego, jednak nie wiem, jak to się sprawdzi, bo różne opinie wyczytałem:
http://www.dukascopy.com/wiki/#Convert_an_indicator


Peace

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

sobota 12 sty 2013, 22:13

Witam

Pragnę zwrócić uwagę, że Dukas zmienia na weekend lewar z 1:100 na 1:30 !!! - Ichimoku kojarzy się z pracą na dłuższy termin i pozostawieniem pozycji na weekend na czy można się przejechać przy takich manipulacjach Brokera.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

sobota 12 sty 2013, 23:14

wojtek_ea pisze:Witam

Pragnę zwrócić uwagę, że Dukas zmienia na weekend lewar z 1:100 na 1:30 !!! - Ichimoku kojarzy się z pracą na dłuższy termin i pozostawieniem pozycji na weekend na czy można się przejechać przy takich manipulacjach Brokera.

Pozdrawiam
Wojtek

Niestety to dziwne działanie Dukasa, które powoduje, ze część traderów nie może u nich założyć konta. Poszli po najmniejszej linii oporu jeśli chodzi o minimalizowanie ryzyka. Można to zrobić bez szkody dla klientów i automatycznego obniżania lewaru.

Z drugiej strony tam często są bardzo duże konta.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

niedziela 13 sty 2013, 00:41

wojtek_ea pisze:Witam

Pragnę zwrócić uwagę, że Dukas zmienia na weekend lewar z 1:100 na 1:30 !!! - Ichimoku kojarzy się z pracą na dłuższy termin i pozostawieniem pozycji na weekend na czy można się przejechać przy takich manipulacjach Brokera.

Pozdrawiam
Wojtek
Dzięki Wojtku za informacje :) Bez obaw, ja idę w stronę scalpingu/daytraydingu.
Muszę tylko mieć dobry template do dukasa.

no avatar
konto usuniete

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

niedziela 20 sty 2013, 12:37

wojtek_ea pisze:Witam

Pragnę zwrócić uwagę, że Dukas zmienia na weekend lewar z 1:100 na 1:30 !!! - Ichimoku kojarzy się z pracą na dłuższy termin i pozostawieniem pozycji na weekend na czy można się przejechać przy takich manipulacjach Brokera.

Pozdrawiam
Wojtek

Ho ho ho... Dukascopy zaczyna teraz pracę zwaną rolowaniem klientów? No kiedyś musiał się ujawnić... hehehe... diabelskie nasienie zaczyna kiełkować. Widać zgodnie z prawem chce zabrać ludziom naiwnym kasę bezpardonowo.

No kur.. ładne kwiatki.


Czyli trzeba za łeb i do kibla ze sraczką spuścić do rur.

Teraz biorą się za pieprzenie sobie statystyk a tłumaczenia naiwnych pracowników i wyjaśnianie durnego zachowania idzie teraz na drugi plan... o jaaaaka szkoda że powiesili się na swoich językach a tak byli uczciwi. Chyba się znudziło być dobrym wujkiem.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

niedziela 20 sty 2013, 20:09

przeciez dukas tak robil od kilku lat i dopiero teraz sie obudziliscie?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
konto usuniete

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

niedziela 20 sty 2013, 20:47

Mnie za zwrocenie uwagi o Dukascopy zlinczowali mnie zwlaszcza jeden kolo z czerwonym avatarem na navi... Mialem taki wyklad o rzetelnosci dukasckopy przez tego matola że szkoda gadać. Teraz sie okazuje że to praktyka od wielu lat. To albo wiekszosc byla pod wplywem bezmozgowia ze teraz sie wszystko okazuje inne albo strach i tchórzostwo na navi bylo nieodlacznym falszem aby przetrwac wsrod lamerow i wchodzic za darmo w dupsko. Widac teraz jak to falszywe i zastraszone niektore cymbaly.

Jesli dobrze pamietam to byl to raposo na navi ale gosc sie nie przyzna a ja nie pamietam ale na bank avatar byl identyczny. Wiem ze gosc o tym avatarze byl cenionym moderatorem. Jesli znajde na navi ten szczeg olny post to wstawie i jesli bedzie sie zgadzac co pisze to wloze tego goscia jego glowe do dupy muła i pokrece jego moszną mułowi w gardle

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

niedziela 20 sty 2013, 22:28

haha, tak do Raposo - ten sam ktorego chciales zglaszales na policje i do KNFu o rachunek demo :D. Znajdz przy okazji ten post, wrzuc tutaj to sie posmiejemy jeszcze raz
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

niedziela 20 sty 2013, 23:50

ciezko zeby rapso mowil cos innego o dukasie skoro jest ich posrednikiem i dzieki nim zarabia na prowizji
na navi jest wielu dziwnych ludzi a przoduje chyba ink
skasowalem konto na navi nie moge czytac w co 2 poscie ze na fx nie da sie zarabiac
dosc mam klocenia sie z debiami ktorzy nie maja o niczym pojecia ale chca uchodzic za zawodowcow piszac takie glupoty ze nie mam sil
na chwile obecna forum Wojtka jest najlepsze, madrzy rozgarnieci ludzie ktorzy chca do czegos dojsc, brak chamstwa no i sam admin jest bardzo OK
oraz to ze widze zaangazowanie u niektorych ludzi
navi w obecnej formie to sala samobojcow

pozdrawiam
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
psV
Stały Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:18

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 00:13

Nie nazwałbym takiej polityki lewarowania manipulacją. U tego brokera grają ludzie dużymi wolumenami. Widocznie kiedyś ktoś nabrał pozycji i luka była w przeciwną stronę no i Dukas musiał to pokryć, no bo niby jak ściągnie to z takiego tradera? Sparzyli się wg mnie i już unikają ryzyka.

no avatar
konto usuniete

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 00:33

Calego forum nie bede kopiowac a posmiac mozemy sie tam z calosci. Mi bardziej chodzi o to, ze wtedy to czlowiekowi sprzedawal glodne kawalki o uczciwosci powolujac sie o opinie ludzi a tutaj na tym forum odkrywamy z dawna ku***i falsz raposo za ktorym smrod obludy pozwolil mu wypruwac mi flaki z pogarda ktora powiedziala mu na zasadzie "z idiotami nie rozmawiam" majac mnie na mysli. Teraz widze ze z goscia dzieciak i nowobogacki tchorz a czas pokazal kto tak na prawde pozostal szczegolnym idiotą - jak to wszem napisal raposo.
Wrazenia na tym co ja wtedy napisalem zapewne nie zrobilem ale to co teraz wyszlo to wola o pomste do diabła

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 08:04

Generalnie nie znam sytuacji, ale ciekawe rzeczy się działy na navi. Czasami tam zaglądam -raz na ruski rok. Zaczynałem od navigatora, tylko z czasem zauważałem tam dziwne relacje pomiędzy niektórymi osobami. Chodzi mi o powiązania i podejście niektórych (tam) osób do nowych użytkowników. Poza tym już nie wspomnę o osobach, które nie mają nic do powiedzenia, a pieprzą (czarnym pieprzem :P ).

Zarobić na pewno się da, tylko trzeba wiedzieć jak :D


P.s. To ma ktoś template? ;)


Peace

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 09:03

Polityka Dukascopy znana jest od lat. Nikt rozgarniety nie mial z tym klopotu (bo przeciez wystarczy przeczytac regulamin, umowe, cokolwiek), no ale trafiaja sie jednostki takie jak Samczyk. Przejrzalem nawigatora, ale jego stary temat-perelka o Dukasie zostal chyba skasowany, a wielka szkoda. Jak ktos nie czytal/nie pamieta - Samczyk vel Rzutokiem oskarzyl Raposo, ze ktos mu otworzyl pozycje na kilka lot (co twierdzil ze sie nie da zrobic u nas w kraju) i ze go okradl, ze sklada zawiadomienie na policje i do KNF. Zapomnial biedak, ze to konto demo bylo! Widac to nie przeszkadza mu wylewac wiadra pomyj w kazdym poscie na Raposo i Dukasa, gdzie jedno i drugie swiadczy akurat wysokiej jakosci uslugi.

Prawda jest taka, ze Dukas to bardzo dobry brok. Rozwiazanie, jakie wprowadzili na weekend jest naprawde kiepskie, ale skoro cos takiego jest, to znaczy ze byly ku temu przeslanki. Pewnie ktos wtopil duzo ponad depo i nie udalo im sie odzyskac.

Samczyk, kto wg Ciebie jest dobrym brokiem? Dukas nie, GO4X za chamstwo Ci umowe wypowiedzialo (btw. jak idzie proces? :D ) wiec pewnie tez nie. Kazdy jest zly!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
konto usuniete

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 09:54

Poruszasz bądź co bądź inną sfere o ktorej moge powiedziec a nie napisać. Mnie dobrze sie gra na Active Trade ale na mt5. O go4x przewalki ich sa spektakularne o ktorych nie bede pisac. Sprawy zostaly zakonczone.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 11:20

Witam szanowne grono traderów i "traderów" ;).

Nie śledzę już tak bardzo for właśnie przez tego typu historie. Po prostu szkoda czasu, nerwów i prądu. Ale że już doniesiono mi o tym "spisku" to zaryzykuję te 15min i odpowiem co by niektórzy mogli spać lepiej w nocy, a szczególnie w piątek kiedy to Dukascopy rozpoczyna eskapadę ze swoimi intrygami... :D

A więc... Jeśli ktoś uważa, że Dukascopy robi "w wała" swoich klientów zmniejszając im lewar z 1:100 (lub 1:200 w Dukascopy Europe) na 1:30 w piątek to oznacza tylko tyle, że "chyba raczej na pewno" coś mu umknęło. Trochę konkretów:

Lewar zmniejszany jest w ostatnich godzinach handlu z powodu polityki ryzyka i ograniczenia ekspozycji na rachunku klienta (w przypadku, gdy wykorzystuje w dużym stopniu dźwignię) aby uniknąć sytuacji, w której na skutek luki weekendowej powstanie debet na rachunku. Taki zabieg ma nie tylko uchronić klienta (który nieumiejętnie zarządza ryzykiem) przed debetem ale także Dukascopy, które nie będzie musiało próbować dochodzić swoich roszczeń i domagać się od klienta uzupełnienia stanu rachunku przynajmniej do bilansu 0,00 ,-.

Teraz kilka faktów. Informacje o zmianie lewaru są:
- dostępne na stronie Dukascopy,
- dostępne na naszej stronie w języku polskim,
- dostępne w umowie, którą klient AKCEPTUJE i PODPISUJE z brokerem,
- wysyłane na platformie w formie przypomnienia ok. 18-19 w piątek jeśli ktoś ma w tym czasie włączoną platformę,
- wspominałem o tym także niejednokrotnie na forum nawi.

Uprzedzam pytanie:
reklamacje dot. rachunków demo nie będą rozpatrywane.

To że ktoś używa długoterminowej strategii nie ma znaczenia, bo rozchodzi się tylko i wyłącznie o ekspozycję pozycji (i ryzyka) na rachunku podczas przetrzymywania ich przez weekend. Jeśli ktoś tego nie rozumie oraz nie czyta regulaminów, umów których podpisuje i nie szuka informacji o swoim brokerze nawet na jego własnej stronie to pretensje powinien mieć tylko do siebie. Nawet jeśli komuś się nie chce tego wszystkiego czytać to może skontaktować się z obsługą klienta i dopytać. No tak, ale po co? Lepiej zrobić aferę na forum ;).

Zaznaczam, że rachunek w Dukascopy nie jest obowiązkowy i jeśli komuś nie pasują warunki, które oferują to nie musi zakładać tam rachunku. Natomiast warunki nie są zatajane i dostęp do nich jest jawny.

Jednocześnie warto podkreślić, że taka polityka dźwigni i ograniczenia ryzyka nie jest rzadka i Dukascopy nie jest jedynym brokerem, który posiada taki mechanizm (tak, nawet brokerzy MM z MT4 czasem tak robią), co również jest zapisane w stosownych umowach tych firm.

Przepraszam jednak nie będę zaglądał już do tego wątku więc jeśli ktoś miałby jakiekolwiek wątpliwości lub dodatkowe pytania to zapraszam do kontaktu na PW lub na jeden z tych podanych na naszej stronie.

Pozdrawiam,
raposo

edit:
haha, tak do Raposo - ten sam ktorego chciales zglaszales na policje i do KNFu o rachunek demo :D. Znajdz przy okazji ten post, wrzuc tutaj to sie posmiejemy jeszcze raz
Warto dodać, że wtedy to nawet zostałem pomylony z pracownikiem Dukascopy (którym nie byłem i nie jestem). Pomijam resztę obelg i jakieś insynuacje odnośnie jakichś awatarów o których nic mi nie wiadomo... :)

Bez odbioru.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
konto usuniete

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 11:36

Gdyby raposo mial jaja to napisalby taki post zanim ktokolwiek napisal ze dukascopy robi wala. Teraz swiadczy to o zbednym pradzie i tlumaczeniu idiotycznym.


A sprawy ktore byly kiedys jak widze raposo bawią cie bez liku. Stary zapomnij w koncu o tym co bylo a zwraca uwage na terazniejwzosc malolacie.


Szkoda że spieprzyles sobie swoim postem caly wizerunek.

Zdrowia zycze. :)

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 11:39

raposo pisze:Jednocześnie warto podkreślić, że taka polityka dźwigni i ograniczenia ryzyka nie jest rzadka i Dukascopy nie jest jedynym brokerem, który posiada taki mechanizm (tak, nawet brokerzy MM z MT4 czasem tak robią), co również jest zapisane w stosownych umowach tych firm.
To ja poproszę o linki do innych Brokerów walutowych Forex którzy zmniejszają dźwignie na weekend !

Pytam, bo nie spotkałem ?

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 11:57

Ja napisałem tak:


Niestety to dziwne działanie Dukasa, które powoduje, ze część traderów nie może u nich założyć konta. Poszli po najmniejszej linii oporu jeśli chodzi o minimalizowanie ryzyka. Można to zrobić bez szkody dla klientów i automatycznego obniżania lewaru.


Bo oczywiste jest, że Dukas robi to w celu ograniczenia ryzyka, co jest oczywiście naturalne - niemniej jednak robi się to kosztem klientów i można zrobić to o wiele lepiej. Trudniej, ale lepiej) - jakiś hedge + pobranie podwójnego, potrójnego swapu za przetrzymanie pozycji na weekend. I wilk syty i owca cała, ale roboty więcej niż z automatycznym obniżeniem dźwigni.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 12:02

Gdyby raposo mial jaja to napisalby taki post zanim ktokolwiek napisal ze dukascopy robi wala. Teraz swiadczy to o zbednym pradzie i tlumaczeniu idiotycznym.
To raposo musiałby być wróżką by wiedzieć, że ktoś nie przeczytał tutaj umowy i będzie robił w związku z tym aferę. Ale nie jest.

O mój wizerunek nie trzeba się martwić. Lepiej jak każdy zainteresuje się swoim.
To ja poproszę o linki do innych Brokerów walutowych Forex którzy zmniejszają dźwignie na weekend !
Chociażby FxPro z każdej większej na 1:100. Reszty trzeba poszukać sobie samemu, bo bieżącej listy nie prowadzę. Problemem może to być to, że:
- nie czytamy umów,
- rzadko kiedy otwieramy pozycje wykorzystujące większość lewaru/kapitału i zostawiamy je na weekend.

I przez to nawet nie jesteśmy świadomi zmiany dźwigni.
Bo oczywiste jest, że Dukas robi to w celu ograniczenia ryzyka, co jest oczywiście naturalne - niemniej jednak robi się to kosztem klientów i można zrobić to o wiele lepiej. Trudniej, ale lepiej) - jakiś hedge + pobranie podwójnego, potrójnego swapu za przetrzymanie pozycji na weekend. I wilk syty i owca cała, ale roboty więcej niż z automatycznym obniżeniem dźwigni.
Akhhh, i naprawdę uważasz, że gdyby wprowadzono tutaj inne rozwiązania to nie byłoby afery na tym forum? Że przeczytanoby regulamin i umowę lub łatwiej byłoby zrozumieć bardziej skomplikowany mechanizm? Szczerze??
Nie odpowiadaj... :)
Swoją drogą pobieranie dodatkowego swapu nazwane byłoby zdzieraniem brokera na swapie. Błędne koło. Bo akurat wątpię, że chodzi tu o "ilość roboty".

Pozdrawiam i już naprawdę bez odbioru.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Template ichimoku dla dukascopy.

poniedziałek 21 sty 2013, 12:07

Akhh, potrójny spread u ogromnej wiekszosci brokerow pobierany jest w srody, w dukasie sroda/czwartek z tego co kojarze. Wielokrotnie widywalem na forach kwiatki typu "nie otwieram pozycji na weekend bo potrojny swap mi zjada profit". Myslalem ze Ty, jako ekspert od brokerow bedziesz wiedzial takie rzeczy...
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości