Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwestycyj

ODPOWIEDZ
no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 25 maja 2012, 19:53

PS. Wojtek może nie doprecyzowałem z 2500 zł miesięcznie NETTO ...!,powtarzam nie brutto tylko netto oficjalne dane to potwierdzają że będzie emerytura częściowa 425 zł miesięcznie // to są oficjalne informacje //,a tyle to nigdzie w Polsce nie ma ,nawet w Warszawie się nie zarabia // 2500 zł NETTO//.
No... albo masakra..,albo rozwijanie tego wątku ponieważ jak spokojnie policzysz to z tego co napisałem każdy może mieć SPOKOJNIE te 10 000- 12 000 emerytury miesięcznie ..../// SPRAWDZONE po rodzinie...///

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 25 maja 2012, 20:49

PS. Wojtek miałem telefon od Kolegi związkowca z Opola ,oni też zaczęli zaczęli rozumieć że z 2500 zł netto będzie 425 zł.../// dlatego była afera pod Sejmem,zakuwali się łańcuchami... itp.///
W sumie szkoda że tak póżno to do nich to dotarło ....

Pozdro.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

sobota 26 maja 2012, 22:22

zzz pisze:PS. Wojtek miałem telefon od Kolegi związkowca z Opola ,oni też zaczęli zaczęli rozumieć że z 2500 zł netto będzie 425 zł.../// dlatego była afera pod Sejmem,zakuwali się łańcuchami... itp.///
W sumie szkoda że tak póżno to do nich to dotarło ....

Pozdro.
Wojtek niejako na potwierdzenie cytuję forumowicza///Kto by pomyślał że historia tak okrutnie zatoczy koło w Polsce. Tusk,Komorowski z wsi, Niesiołowski, Borusewicz czy moralny bankrut Wałęsa, oni wszyscy obalali kiedyś "legalne władze". Teraz odgradzają się zomowcami z bronią gładkolufową z super nowoczesnymi armatkami wodnymi i żelaznymi barierkami od społeczeństwa, biorą ogromne apanaże i mają przywileje których nie posiadał nawet Gierek i Jaruzelski. Nazywają ludzi Solidarności zapijaczoną hołotą i chuliganami, tak jak oni przemawiał kiedyś towarzysz Gomółka i Cyrankiewicz. /////

Reasumując.. szkoda czasu na nieistotne pierdoły i dyskusje....
Koncentrujmy się na tym temacie....// tu jest jedyne wyjście...///

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 27 maja 2012, 09:17

W pełni popieram Twoją akcję informacyjną u uświadamiającą fakt jakim przegięciem jest aktualny system emerytalny i jakie są jego perspektywy.

Tu jednak chyba przesadziłeś
zzz pisze:5-Odkładać z pracy po 10-30% zarobków i z żelazną konsekwencją realizować to co napisałem przez 25-35 lat.
Mam mojemu synowi zaproponować, by zapie...... 25-35 lat.

Jesteśmy tu na forum o Forex - miejscu o którym wie niewielki procent społeczeństwa, a jeszcze mniejszy procent z tych co wiedzą zna prawdę o tym jak działa i skąd tak naprawdę biorą się środki na wypłaty dla tych którzy są na plus.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 27 maja 2012, 11:25

wojtek_ea pisze:W pełni popieram Twoją akcję informacyjną u uświadamiającą fakt jakim przegięciem jest aktualny system emerytalny i jakie są jego perspektywy.

Tu jednak chyba przesadziłeś
zzz pisze:5-Odkładać z pracy po 10-30% zarobków i z żelazną konsekwencją realizować to co napisałem przez 25-35 lat.
Mam mojemu synowi zaproponować, by zapie...... 25-35 lat.

Jesteśmy tu na forum o Forex - miejscu o którym wie niewielki procent społeczeństwa, a jeszcze mniejszy procent z tych co wiedzą zna prawdę o tym jak działa i skąd tak naprawdę biorą się środki na wypłaty dla tych którzy są na plus.
Wojtek niestety nie ma innej drogi,jeżeli ktoś mówi Tobie że jest inna droga to okłamuje Ciebie.

Co do wypłaty pieniędzy i jak napisałeś jak to działa...,trzeba rozróżnić dwie rzeczy..
Jeżeli chodzi o brokerów MM na FX to masz rację działa to tak że straty klienta są zyskiem brokera.
Jeżeli chodzi o CME jest inaczej wszyscy w izbie rozrachunkowej składają depozyt czyli największe banki na świecie ,najwięksi inwestorzy ,potem mniejsi inwestorzy i drobnica itp. z tego depozytu wypłaca izba rozrachunkowa tym co zarobili,są dwie zupełnie nieporównywalne rzeczy...


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 27 maja 2012, 11:53

zzz pisze:Jeżeli chodzi o CME jest inaczej wszyscy w izbie rozrachunkowej składają depozyt czyli największe banki na świecie ,najwięksi inwestorzy ,potem mniejsi inwestorzy
No to się zastanów skąd są te depozyty ?
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 27 maja 2012, 13:38

wojtek_ea pisze:
zzz pisze:Jeżeli chodzi o CME jest inaczej wszyscy w izbie rozrachunkowej składają depozyt czyli największe banki na świecie ,najwięksi inwestorzy ,potem mniejsi inwestorzy
No to się zastanów skąd są te depozyty ?
Nie zrozumieliśmy się.
Uważam że w długim terminie 15-40 lat lepiej jest dla nas aby wszyscy w izbie rozrachunkowej składali depozyty czyli największe banki na świecie ,najwięksi inwestorzy ,potem mniejsi inwestorzy i drobnica itp. z tego depozytu wypłaca izba rozrachunkowa tym co zarobili,niż sytuacja że gramy u brokera MM który tworzy sztuczny rynek i nasza strata jest jego CZYSTYM zyskiem.....


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 29 maja 2012, 12:47

zzz - OK - jasne - piszesz takimi skrótami myślowymi, że mnie choć wiem trochę, trudno zrozumieć Twoje myśli.

Jeśli chcesz by zrozumiały je osoby nie mające pojęcia o rynku pisz jednoznacznie, nie zasadą domysłów. Inaczej mocno ograniczasz krąg odbiorców.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 06 cze 2012, 11:24

Jest jeszcze inny sposób.....

Polacy zaczną uciekać na renty

Renty mogą się okazać znacznie wyższe niż emerytury po zmianach – informuje "Rzeczpospolita".

Jeśli nie zmienimy zasad wyliczania rent, może się okazać, że w przyszłości będą one wyższe od emerytur. A to będzie oznaczało, że działania, które rząd podjął, by odciążyć budżet w wydatkach na emerytury, takie jak np. wydłużenie wieku emerytalnego, okażą się nieskuteczne. Bo to, co państwo na nich zaoszczędzi, wyda na renty.

"Trzeba jak najszybciej zająć się zmianami w systemie rentowym. Inaczej zbyt wiele osób, zamiast pracować dłużej, będzie uciekać na wcześniejszą, wyższą rentę" - mówi prof. Marek Góra z SGH, współtwórca systemu emerytalnego.

http://emerytury.onet.pl/prasa/polacy-z ... tykul.html


Czyli cyrk na kółkach...

Pracuj 40-45 lat i dostaniesz dużo mniej od tego co w ogóle nie pracował lub pracował parę lat...
Robi z ludzi totalne bydło,jednocześnie zabraniają robić coś sensownego by to zmienić.....

Pozdrawiam.

PS. warto poczytać.....



Rząd dba o OFE że nawet pozwala aby sobie pisali ustawę mającą zreformować system emerytalny piszą prawnicy i eksperci opłacani przez właścicieli kilku prywatnych towarzystw ubezpieczeniowych prowadzących Otwarte Fundusze Emerytalne. Zgodnie z życzeniem szefa rządu (Tuska), minister Jolanta Fedak oraz minister Jacek Rostowski mają teraz siedzieć cicho. Zamknąć się musiał także wiceminister finansów Ludwik Kotecki, który niedawno nazwał OFE: kosztownym gadżetem, na który Polski nie stać (w wywiadzie dla "Obserwatora Finansowego" z 10 sierpnia). 25 sierpnia premier Tusk wystąpił w telewizyjnym spektaklu teatru jednego aktora wyreżyserowanym przez "nadministra" Michała Boniego. Premier obsobaczył OFE, wskazując, że dotąd były pazerne i że przedkładały własne korzyści nad interesy przyszłych emerytów. Zaskakująca była konkluzja. Szef rządu oznajmił, że idą do kosza projekty zmian emerytalnych przygotowane w Ministerstwie Pracy i w Ministerstwie Finansów. Reformę reformy emerytalnej mają na nowo zaprojektować eksperci wynajęci przez prywatne OFE. Ma się to odbyć pod czujnym okiem ministra Boniego, który w przeszłości dorabiał w radach nadzorczych towarzystw emerytalnych Warta i Aviva (o związkach ministra Boniego z ubezpieczeniami informował "Parkiet" z 21 listopada 2009 r.). Głównym architektem projektu nowych przepisów emerytalnych jest de facto prof. Marek Góra, członek rady nadzorczej PTE ING należącego do ING Continental Europę Holdings. Holenderscy akcjonariusze tej korporacji bankowo-ubezpieczeniowej już wycisnęli dla siebie ok. 267 min dolarów z polskiego systemu emerytalnego. Tylko w zeszłym roku PTE ING miało 86 min dolarów zysku. Doradzając, jak reformować OFE, prof. Góra z pewnością ma na względzie to, aby ING i pozostałe OFE także w przyszłości mogły czerpać równie sowite zyski. Od 1998 r. do kieszeni właścicieli towarzystw emerytalnych prowadzących OFE wpłynął miliard dolarów tytułem dywidend. 16 września Agnieszka Witkowicz, dziennikarka radia RMF FM, zaalarmowała, że pomimo sugestii premiera OFE ani myślą obniżyć swoich prowizji. Po tym przecieku reformatorzy z OFE zmienili zdanie i radio RMF mogło donieść, iż towarzystwa emerytalne jednak łaskawie zgadzają się na zmniejszenie opłaty od składki "aż" o 0,7 proc. Towarzystwa mają w zamian dostawać dodatkowe - dotychczas niepobierane - wynagrodzenia za szczególnie dobre wyniki zarządzania. Wezmą też do kieszeni pieniądze, które dotąd wydawały na akwizycję (ok. pół miliarda rocznie). Akwizycja ma być zabroniona. Niestety wszystkie te zmiany - które OFE projektują same dla siebie - absolutnie nie rozwiązują palącej kwestii narastania długu publicznego (przez 10 lat OFE wygenerowały 261 mld zł, od którego odsetki płaci minister finansów). W tym roku sama tylko obsługa długu emerytalnego kosztuje ministra Rostowskiego ok. 14 mld zł. W minionym półroczu polski dług rósł o ok. 300 min zł dziennie! Nawet jeśli w OFE powstaną tzw. subfundusze bezpieczne; nawet gdy będą mogły lokować na giełdach więcej emeryckiej forsy w ryzykowne papiery - to i tak rząd nadal będzie musiał sprzedawać obligacje, aby pieniądze drogo pożyczone na rynku przepływały z budżetu do OFE (ok 22 mld zł rocznie). To, co pod patronatem ministra Boniego szyją "eksperci" z OFE, nie poprawi bezpieczeństwa w systemie emerytalnym ani nie podwyższy emerytur w odległej przyszłości. Zabiegi OFE sprowadzają się do zapewnienia kompleksowi bankowo-ubezpieczeniowemu zysków co najmniej w dotychczasowej skali. Automatycznie miałby większe zyski, jeśliby się udało przymusowo zapisać do OFE chłopów, policjantów i żołnierzy zawodowych pozostających dotychczas poza systemem. Liberał prof. dr Robert Gwiazdowski tak na swoim blogu skomentował sierpniowe spotkanie premiera Tuska z szefami OFE: Za kilka lat OFE będą dysponować środkami większymi niż budżet państwa i następny premier będzie wzywany,^ dywanik"przez OFE. No może, żeby było bardziej "dyplomatycznie", premier będzie mógł poprosić OFE o spotkanie w celu przedstawienia prośby rządu polskiego o dokonanie zakupu polskich obligacji ze środków, które wcześniej rząd polski zabrał podatnikom i oddał OFE. Prywatne PTE OFE dziś zarządzają gigantyczną kwotą ok. 180 mld zł, tymczasem całe przyszłoroczne dochody budżetu to 268 miliardów!" (znalezione w prasie)

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 06 cze 2012, 15:46

PS.niejako na potwierdzenie że nie ma innej drogi niż piszę...,cytuję forumowicza...
////~Jol [godzinę temu]

Brawo, brawo!!! Oto dokonania obecnego nieRzadu PO: wydluzenie wieku emerytalnego do 67 lat gdy rzadowy GUS podaje ze juz w 2011 40% Polakow nie dozywalo 64 lat!!! Juz obliczylem sobie ze moja "znaczaca podwyzka" (wg Tuska i Rostowskiego) emerytury po wydluzeniu wieku emerytalnego wyniesie AZ 23pln!!!; Cala ta niby tzw "podwyzka" kwotowa emerytur (wbrew Prawu bo Konstytucja mowi ze musi byc procentowa) po CALE 71 Pln ale poslom podwyzka po "nedzne" 500pln/m-c, podwyzki VAT i CIT, akcyzy, skladki rentowej, wprowadzenie oplat na drogach, podatku od miedzi, najpierw REDUKCJA (choc teraz maja podniesc od CALYCH 17 do 51 pln) zasilkow na dzieci, dla bezrobotnych, chorobowych etc., propozycja Rostowskiego by zasilek na dziecko placic dopiero na TRZECIE w rodzinie; LIKWIDCJA szkol i przedszkoli wskutek zmniejszenia doplat na te cele dla gmin z budzetu; a kradziez MOICH skladek z OFE do 'czarnej dziury' ZUS? TUSK obiecywal komputery dla szkol ale kupili tylko TABLETY dla poslow (po "marne" 2500pln), TUSK obiecywal tanie panstwo ale w zeszlym roku na premie i nagrody urzednicze PO wydalo 2 MILIARDY PLN; a on sam przelatal w 2011 ponad 2 mln pln; kupiono tez juz kilkadziesiat nowych (po ok. 130 000pln) limuzyn dla urzednikow ministerialnych, no i premia dla bylego Dyrektora NCS za niedokonczony Stadion Narodowy?? A TAKIE SAME PREMIE w kontrakcie dla jego nastepcy podpisane juz przez PROFESJONALISTKE Muche (jej "profesjonalnym" doradca jest jej byly FRZYJER!!!!). To zrobili JUZ ! Teraz zas szykuja "REFORME" systemu rentowego czyli - bedziesz placic wiecej nie dostaniesz nic, juz rencistom ten profesor - współtwórca systemu emerytalnego - dogodzi, jak dogodzil emerytom!!! No mlodzi, przyszli emeryci i renciscii smialo do wyborow -///

Czyli jak wyżej ,tylko w tym temacie trzeba szukać rozwiązań dla siebie....

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 07 cze 2012, 14:18

Rząd podał OFICJALNIE że od 2015 roku będzie zniesiona stopa zastąpienia,oznacza to już oficjalnie że ludzie przechodzący od 2015 roku na emerytury będą już na równi pochyłej ,będą mieli zdecydowanie mniej i z roku na rok będzie coraz gorzej czyli mniej.

Pozdro.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 07 cze 2012, 19:41

Znajomi czytając ten wątek zwrócili mi uwagę że posługuje się zbyt DUŻYMI skrótami myślowymi...
Postaram się najprościej na ile umiem...
Od 2015 roku /// jak zniosą stopniowo stopę zastąpienia..//będzie równia pochyła i każdy kto przechodzi po tym okresie z roku na rok będzie miał coraz gorzej....

Pozdrawiam.
PS może być lepiej jeżeli uda się nam rozwinąć ten wątek......

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 10 cze 2012, 16:23

Znalazłem ciekawe porównanie na potwierdzenie...
Skoro mieli 62 i 63 lata a przeszli na emeryturę dwa lata temu to jaki jest wiek emerytalny w Niemczech?

@walles7 ^ walles7 dobrze ci tłumaczy również w Holandii za każdy rok mniej przepracowany masz 2 % mniej emerytury ale możesz przejść już w wieku 55lat i dostaniesz z II filara ok 1500euro jak doczekasz 65 lat dojdzie ci pierwszy filar i wtedy masz 2500euro takie są realia na zachodzie, a w Polsce dalej ta propaganda!!!////

Ten drugi filar u nich to jest mniej więcej to o czym piszę w tym wątku czyli profesjonalna bankowość inwestycyjna + dobre rozwiązania podatkowe.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 13 cze 2012, 07:26

Niejako na potwierdzenie....

Dłużej pracujemy, spada liczba emerytów

http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,D ... omosc.html

Wprowadzone zmiany to kosmetyka, taka konserwacja ( balsamowanie ) nadgniłego już trupa.Emeryci wymierają, ot co. Żyjemy w obozie koncentracyjnym bez drutów, w którym ludzi dobija się bezrobociem i okrada z emerytur Pieniążki odłożone przez naszych rodziców / dziadków przeżarte i rozkradzione, coraz więcej emerytów, młodzi pracują i płacą zus zagranicą, w kraju robią na umowach śmieciowych (od nich zusu się nie płaci), przedsiębiorcy rejestrują firmy w UK, Luksemburgu, czy Bóg jeden wie gdzie, najwięcej polskich dzieci przychodzi na świat w Wielkiej Brytanii..
Realnie tylko w tym temacie musimy szukać rozwiązań.....


Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 26 cze 2012, 21:33

zzz pisze: Wprowadzone zmiany to kosmetyka, taka konserwacja ( balsamowanie ) nadgniłego już trupa.

Pozdrawiam.

Teraz zmienili prawo do otrzymania emerytalny dopiero od 67 rok życia , dla wielu młodych ludzi przy istniejącym rynku pracy i wszechobecnych umowach śmieciowych oraz ze względu na sposób jego ustalania prawa czyli zniesienie stopy zastąpienia od 2015 roku ..oraz przymus pracy minimum 42 lata.....///stażowe/// emerytury nie będą osiągalne nigdy....

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Klara
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2012, 21:28
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 27 cze 2012, 15:49

ten 67 rok jest przerażający... myślę, że coraz więcej osób będzie szukało innych sposób na zarobienie, niż zwykła praca. w tym pewnie i forex. własny biznes, lokaty etc. praca biurowa jeszcze rozumiem, ale fizyczna? albo powiedzcie teraz magazynierce z biedronki, że będzie dźwigała kartony do 70tki... w każdym razie trzeba szukać rozwiązań.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 27 cze 2012, 16:05

Klara pisze:ten 67 rok jest przerażający... myślę, że coraz więcej osób będzie szukało innych sposób na zarobienie, niż zwykła praca. w tym pewnie i forex. własny biznes, lokaty etc. praca biurowa jeszcze rozumiem, ale fizyczna? albo powiedzcie teraz magazynierce z biedronki, że będzie dźwigała kartony do 70tki... w każdym razie trzeba szukać rozwiązań.
Tak Klaro ,dokładnie dlatego założyłem ten wątek.
Już jakieś wyjścia w tym wątku się krystalizują co mnie cieszy./// jako jedynym miejscu w Polsce..///

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Klara
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2012, 21:28
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 28 cze 2012, 09:57

zzz pisze:
Klara pisze:ten 67 rok jest przerażający... myślę, że coraz więcej osób będzie szukało innych sposób na zarobienie, niż zwykła praca. w tym pewnie i forex. własny biznes, lokaty etc. praca biurowa jeszcze rozumiem, ale fizyczna? albo powiedzcie teraz magazynierce z biedronki, że będzie dźwigała kartony do 70tki... w każdym razie trzeba szukać rozwiązań.
Tak Klaro ,dokładnie dlatego założyłem ten wątek.
Już jakieś wyjścia w tym wątku się krystalizują co mnie cieszy./// jako jedynym miejscu w Polsce..///

Pozdrawiam.
Cieszę się, że zrozumiałam Twoje intencje. Myślę, że nie chodzi o wyjścia w tym wątku, ale o indywidualne podejście do sprawy i znalezienie własnego rozwiązania: forex to tylko jeden z pomysłów: wejdziesz na inne forum i ludzie będą mieli inne pomysły.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 28 cze 2012, 12:40

Klara pisze:
zzz pisze:[quote=": forex to tylko jeden z pomysłów: wejdziesz na inne forum i ludzie będą mieli inne pomysły.
Klaro,jeżeli przeczytasz ten ważny wątek zauważysz że ja nie ograniczam się tylko do FX lecz również większy nacisk kładę na rynki regulowane CME,rozwiązania podatkowe,rynki dłużne,pieniężne,rachunki kustoszowe,inwestycje w ETF // ale prawdziwe ETF y wystawiane przez banki prime brokers tz. robione na realności,a nie jakieś na niby... // wystawiane na metale szlachetne,ropę,gaz,prąd,rynki żywności itp.

pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 29 cze 2012, 09:55

Kiedy globalny kryzys finansowy sięgnął szczytu, wskazywane było jako najlepsza i najbezpieczniejsza lokata kapitału. Wielu ekspertów uważa jednak, że część światowych zasobów złota istnieje tylko na papierze. Czy na naszych oczach demaskowany jest właśnie "przekręt" wszech czasów?


http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,tit ... caid=6eb72

Dlatego aby tego uniknąć piszę w tym wątku o ETF na fizyczną dostawę oferowane przez Banki Prime Brokers które można w każdej chwili spieniężyć...


Pozdrawiam.

PS z tego co słyszałem to specjalizują się w tym banki między innymi...

Bank of Ameryka http://corp.bankofamerica.com/public/pu ... roducts/fx
Bacley Bank http://www.stockbrokers.barclays.co.uk/
JP Morgan http://www.jpmorgan.com/pages/jpmorgan/ ... dincome/fx

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości