Wzrósł koszt ubezpieczenia polskiego długu

ODPOWIEDZ
no avatar
zzz

Wzrósł koszt ubezpieczenia polskiego długu

wtorek 01 maja 2012, 21:15

http://gielda.onet.pl/wzrosl-koszt-ubez ... news-detal

W ubiegłym miesiącu koszt ubezpieczenia polskiego długu rósł szybciej niż w jakimkolwiek rynku wschodzącym z wyjątkiem Argentyny, ponieważ najszybciej rozwijająca się gospodarka Unii Europejskiej straciła tempo z powodu kryzysu zadłużeniowego.

Niezależne analizy zachodnich banków, jednoznacznie prognozujące pogorszenie koniunktury gospodarczej w Polsce w drugiej połowie 2012 roku, która przejawiać się będzie przede wszystkim w osłabieniu konsumpcji prywatnej i wzroście bezrobocia. Jeśli do tego doliczyć uwolnienie cen energii od 2013 r., wzrost nakładów podatkowych oraz zahamowanie nowych inwestycji, to decyzja o poinformowaniu Polaków na początku jesieni o tym jak jest na prawdę,wydaje się być całkiem racjonalna.
Skoro jednak nastanie wrzesień, a gorąca atmosfera piłkarskiego święta całkowicie opadnie, Polacy dowiedzą się nagle, że nie jest tak różowo w gospodarce jakby się wszystkim opiniotwórczym ośrodkom wydawało, że Euro2012 to była jednak kosztowna impreza, za którą teraz trzeba będzie zapłacić, a tzw. "rynki" nie chcą już nam pożyczać pieniędzy na względnie niskim procencie. Jedynym słowem - Polacy zostaną zmuszeni do zaciskania pasa...// fundamentalnie///

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości