Przyszłość Euro (EUR)

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Przyszłość Euro (EUR)

poniedziałek 11 cze 2012, 14:51

A ja słyszałem taką teorię spiskową - eksperyment Eurolandu się nie udał bo nigdy nie uda się dobrowolnie zintegrować tylu krajów.

Dlatego powstał wielki kryzys w strefie, bo tylko tak można zmusić rządy krajów do uległości i wprowadzenia jednorodnej polityki fiskalnej, monetarnej i gospodarczej i wprowadzić jeden rząd europejski.

Najśmieszniejsze, że to się właśnie dzieje jak czytam, że planuje się pozbawić państwa do prawa do samodzielności finansowej i ma być jakiś ogólny nadzór, a państwom nie będzie wolno samodzielnie decydować o finansach i podatkach na początek.

Pisze tak sobie - bo ta teoria spiskowa ma już kila lat.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

poniedziałek 11 cze 2012, 20:14

Lawina kłopotów w UE. Kolejny kraj może poprosić o pomoc


Cypr daje do zrozumienia, że też zwróci sie o pakiet ratunkowy

http://biznes.onet.pl/cypr-daje-do-zroz ... news-detal

Następny cios w Hiszpanię i jej gospodarkę

http://gielda.onet.pl/fitch-obnizyl-rat ... news-detal

Pozdro.

Awatar użytkownika
Klara
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2012, 21:28
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny

Re: Przyszłość Euro (EUR)

wtorek 26 cze 2012, 10:33

Różnice kulturowe zawsze byly i będą. można coś razem budować, ale trudno wymagać, aby Hiszpan, czy Włoch, który jest przyzwyczajony do siesty, pracował nagle w takim samym tempie jak np. Niemiec. Sa różnice geograficzne, kulturowe, historyczne... Może Unia po prostu za bardzo zaufała, że wszyscy mogą się "nagiąć" do zasad, a jednak każdy kraj jest inny i ma inne potrzeby.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Przyszłość Euro (EUR)

wtorek 26 cze 2012, 11:24

Terminator pisze:Czyli S zaopatrzył się właśnie w grube L na edku???? Dobrze wiedzieć :D

"w ciągu trzech miesięcy osłabnie też gospodarka Niemiec i wówczas (kanclerz Angeli) Merkel będzie jeszcze trudniej skłonić niemiecką opinię publiczną do zaakceptowania dodatkowych zobowiązań wobec Europy". "Stąd to trzymiesięczne okno"

Czyli wszystko jasne. Pytanie czy już je ma i niekoniecznie musi to być akurat edek.
Koniec miesiąca się zbliża i nie przebiliśmy dołków, to co jeszcze 2, tak niecałe dla pewności? Osobiście spodziewałem się większych odreagowań przed dalszymi spadkami. Pewnie coś tam budują żeby zwolennicy elliota mieli wzwody i najlepsze to lipiec i sierpień a potem ku uciesze spadki, duże spadki.

Awatar użytkownika
Klara
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2012, 21:28
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny

Re: Przyszłość Euro (EUR)

czwartek 28 cze 2012, 10:09

Terminator pisze:
Terminator pisze:Czyli S zaopatrzył się właśnie w grube L na edku???? Dobrze wiedzieć :D

"w ciągu trzech miesięcy osłabnie też gospodarka Niemiec i wówczas (kanclerz Angeli) Merkel będzie jeszcze trudniej skłonić niemiecką opinię publiczną do zaakceptowania dodatkowych zobowiązań wobec Europy". "Stąd to trzymiesięczne okno"

Czyli wszystko jasne. Pytanie czy już je ma i niekoniecznie musi to być akurat edek.
Koniec miesiąca się zbliża i nie przebiliśmy dołków, to co jeszcze 2, tak niecałe dla pewności? Osobiście spodziewałem się większych odreagowań przed dalszymi spadkami. Pewnie coś tam budują żeby zwolennicy elliota mieli wzwody i najlepsze to lipiec i sierpień a potem ku uciesze spadki, duże spadki.
Czyli co? Najlepsze jeszcze przed nami? Z tego, co piszecie to wakacje ciekawie się zapowiadają...

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Przyszłość Euro (EUR)

czwartek 28 cze 2012, 10:19

Nie jestem obiektywny bo mam długie które nabyłem dziś po mam nadzieję atrakcyjnej cenie. Tak planuje potrzymać i przytulić do weekendu 150 pipsów, albo SL.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyszłość Euro (EUR)

czwartek 28 cze 2012, 10:20

Witam.
Klara pisze:
Terminator pisze:
Terminator pisze:Czyli S zaopatrzył się właśnie w grube L na edku???? Dobrze wiedzieć :D

"w ciągu trzech miesięcy osłabnie też gospodarka Niemiec i wówczas (kanclerz Angeli) Merkel będzie jeszcze trudniej skłonić niemiecką opinię publiczną do zaakceptowania dodatkowych zobowiązań wobec Europy". "Stąd to trzymiesięczne okno"

Czyli wszystko jasne. Pytanie czy już je ma i niekoniecznie musi to być akurat edek.
Koniec miesiąca się zbliża i nie przebiliśmy dołków, to co jeszcze 2, tak niecałe dla pewności? Osobiście spodziewałem się większych odreagowań przed dalszymi spadkami. Pewnie coś tam budują żeby zwolennicy elliota mieli wzwody i najlepsze to lipiec i sierpień a potem ku uciesze spadki, duże spadki.
Czyli co? Najlepsze jeszcze przed nami? Z tego, co piszecie to wakacje ciekawie się zapowiadają...
We wakacje nic nie będzie się działo specjalnie. Pewnie edward będzie szedł do góry, za to po wakacjach powinna być jazda :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Przyszłość Euro (EUR)

czwartek 28 cze 2012, 10:32

Dokładnie tak.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Przyszłość Euro (EUR)

piątek 29 cze 2012, 10:47

Pięknie jest wstać, odpalić platformę i zobaczyć ładny tp 120 pipsów przed weekendem. Do 3000 droga może być wyboista, ale to jakiś następny punkt, może końcowy, ale się okaże. Wakacje zaczynają się od dziś, oficjalnie.

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

sobota 30 cze 2012, 10:51

Wczoraj Krzysztof Rybiński w telewizji zarzucił przywódcom Unii Europejskiej że są euromatołami pogrążą Europę.
Rybiński o "per kretinum debile". "Istnieje poważne ryzyko, że część z kwoty 6 mld euro zostanie stracona"
Działa w ten sposób, że Włosi i Hiszpanie pożyczają pieniądze do Międzynarodowego Funduszu Walutowego (łącznie 38 mld euro), który potem odpożycza im te pieniądze z powrotem, ale z marżą. Takie działanie ma zatrzymać kryzys.

Ponadto, pieniądze są kierowane z rezerw banków centralnych przez MFW na kredyty dla rządów tych samych krajów, co oznacza łamanie prawa unijnego, które zabrania bankom centralnym finansowania rządów. Żeby udać iż litera prawa jest przestrzegana, po drodze pieniądze banków centralnych są “wyprane” w MFW. To taka sama metoda jaką stosuje mafia narkotykowa legalizując pieniądze pochodzące ze sprzedaży narkotyków, też gdzieś je przelewają, a jak wracają są już legalne.
Ponownie protestuję przeciwko udziałowi Polski w tym procederze. Powinniśmy zająć takie stanowisko jak Wielka Brytania, które jest opisane tutaj. Przypominam, że Wielka Brytania i USA odomówiły finansowania Włoch w ten sposób.

Ostrzegam, że z powodu nieudacznictwa liderów Unii skala nadchodzącego kryzysu przerasta nasze wyobrażenia, więc istnieje poważne ryzyko, że część z kwoty 6 mld euro, które rząd planuje przekazać Włochom za pośrednictwem MFW zostanie stracona. Poniżej tabelka z komunikatu. Brakuje 50 mld od krajów spoza eurostrefy, z czego 6 mld euro przypada na nas, czyli po 3,000 złotych na każdą przeciętną rodzinę. To taki ujemny prezent na gwiazdkę od rządu dla rodaków.
http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik- ... e-stracona

Myślę że jedyny sposób w jaki wymyślą aby się ratować to wydłużanie wieku emerytalnego do 75-80 lat,to powinno zneutralizować ich głupotę....

Pozdrawiam.

PS jeżeli jednak wprowadzą Financial transaction tax to nawet wprowadzenie wieku emerytalnego na 80 lat może nie wystarczyć w Europie...


PS poprawię Pana Profesora Rybińskiego.
Łatwiej być im Euro matołami ponieważ już po 5 latach pracy.... nabywają prawa emerytalne,a nasi chyba po dwóch kadencjach czyli po 8 latach.

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

piątek 06 lip 2012, 17:57

Porozumienie w sprawie greckich obligacji zadusiło gospodarkę Cypru?

Dla Cypru, trzeciej od końca pod względem wielkości gospodarki Eurolandu, którego PKB wynosi zaledwie 17 miliardów euro i którego banki są silnie zaangażowane w grecki dług, oznaczało to, że cypryjskie banki straciły około 80 procent wartości posiadanych greckich obligacji.

To z kolei sprawiło, że zaczęły mieć trudności w dostępie do pożyczek międzybankowych i w przedstawianiu zabezpieczeń koniecznych dla korzystania ze środków pochodzących z EBC.

http://biznes.onet.pl/porozumienie-w-sp ... news-detal

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

piątek 06 lip 2012, 18:20

Minister: Lepiej wyjść ze strefy euro, niż spłacać cudze długi

PAP | 06.07.2012 | 15:50
A A A

Minister: Lepiej wyjść ze strefy euro, niż spłacać cudze długi


(fot. Jupiterimages)

Finlandia odmawia spłaty długów innych państw strefy euro i sprzeciwia się wprowadzeniu wspólnej odpowiedzialności za te długi - oświadczyła w piątek fińska minister finansów Jutta Urpilainen na łamach dziennika kół gospodarczych "Kauppalehti".
- Odpowiedzialność zbiorowa za długi (...) i ryzyko innych państw nie jest tym, na co chcemy się przygotować - podkreśliła Urpilainen. Zauważyła, że "Finlandia weszła do strefy euro" i "euro jest dla Finlandii korzystne"

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,M ... omosc.html


Pozdrawiam.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Przyszłość Euro (EUR)

wtorek 10 lip 2012, 20:59

Tak sobie myślę, po co mi te fundamenty, po co mi jakiś ciul soros i inne pętaki, myślałem(hehe) bez nowego dołka w wakacje i trochę z deka się przejechałem bo sobie wmówiłem mimo iż trochę jestem już na rynku że longi i tylko longi i trochę mi się obniżył depozyt, choćby dziś. Sorry muszę to napisać, gówniane fundamenty i inne bredzenie typu niusy, elliot, harmoniczne i inny syf są NIC nie wartę, wracam do tego co miałem i działa i się sprawdzało. zzz, od teraz mam ciebie w ignorach po wieki................... zamuliłeś mi myślenie, a ja... o!! dałem nie wiem z jakiego powodu w to się wciagnąć :cry:

Przepraszam Wojtek Ciebie za OT, moja sprawa, będzie dobrze.

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

wtorek 10 lip 2012, 21:22

Nie kumam...
Każdy podejmuje inwestycje na własne ryzyko.
To co mówił Soros jeżeli chodzi o fundamenty że żle się dzieje fundamentalnie i będzie zjazd sprawdza się co do joty....// eliotowcy pisali o spadku przy 1.35 pisali do zjazdu w granicach 1.1
Więc w czym problem...?.

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

niedziela 22 lip 2012, 19:51

"Cierpliwość MFW do Grecji wyczerpuje się"
Międzynarodowy Fundusz Walutowy zasygnalizował UE, że nie będzie dalej uczestniczył w finansowaniu programu pomocy dla zagrożonej bankructwem Grecji - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

http://biznes.onet.pl/spiegel-mfw-rozwa ... news-detal

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

środa 01 sie 2012, 20:11

Noblista: przed recesją Polskę broni jej waluta

Krugman: przed recesją Polskę broni jej waluta

http://waluty.onet.pl/krugman-przed-rec ... news-detal

Pierwszy raz w historii ZGADZAM się z lauretami nagrody Nobla...

Pozdrawiam.

PS... ,kiedyś nie zgadzając się z nimi zarobiłem trochę kasy....
Mówiąc uczciwie kosztowało mnie to trochę zdrowia....,aby inwestować przeciwko nim....

no avatar
mohertrader
Posty: 9
Rejestracja: środa 27 cze 2012, 12:58

Re: Przyszłość Euro (EUR)

środa 01 sie 2012, 20:49

Rybiński :

Dzisiaj zostały opublikowane wskaźniki PMI za lipiec. Poniżej podsumowanie graficzne, przypominam, że wartości poniżej 50 zapowiadają recesję w przemyśle. Przypomnę też mój artykuł sprzed mniej więcej roku, gdy pisałem o drugiej prędkości kosmicznej. Przy tak wielkim długu, żeby oderwać się od planety recesja, potrzebne jest osiągnięcie wzrostu gospodarczego odpowiednio wysokiego, bo jeżeli będzie mizerny to nie wystarczy. A tymczasem mamy ciąg dopychający do recesyjnej powierzchni, wyobraźmy sobie start promu kosmicznego do góry nogami, jaka katastrofa by była po chwili. Tak w tej chwili wygląda
unijna gospodarka

http://rybinski.salon24.pl/437883,pogle ... ancja-tona


Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

piątek 17 sie 2012, 12:52

Finlandia przygotowuje się na rozpad eurolandu
Europejscy przywódcy muszą przygotować się na zbliżający się rozpad strefy euro - powiedział szef fińskiego MSZ Erkki Tuomioja, cytowany przez dziennik "Daily Telegraph". Dodał, że fińscy urzędnicy opracowali "plan operacyjny na każdą ewentualność".

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,F ... caid=1f00d

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

poniedziałek 27 sie 2012, 21:21

"Financial Times Deutschland": bieda wraca do Europy

W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla "FT Deutschland" szef europejskiej części koncernu Unilever ocenia, że "do Europy wraca bieda" i jego międzynarodowa firma przyjmie w tym regionie takie same strategie sprzedaży jak na rynkach azjatyckich.

http://biznes.onet.pl/financial-times-d ... news-detal

Myślę że dla każdego powinno być oczywiste że jest to konsekwencja wprowadzenia we Francji i zapowiedzi wprowadzenia w Niemczech innych krajach Financial transaction tax http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=50&t=1185

U.E staje przed wyborem,czy sciągać z powrotem fabryki z Azji do U.E?,dawać pracę,produkować ,mieć z tego podatki
czy też wprowadzać Financial transaction tax i pogłębić ucieczkę normalnych do Azji potęgując bezrobocie,zmiejszając produkcję,konsekwencją obniżenie wpływów podatkowych ,okradanie funduszy emerytalnych,następne zubożenie i tak się koło zamyka....

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Przyszłość Euro (EUR)

piątek 07 wrz 2012, 10:38

Nieograniczona interwencja EBC na rynku obligacji

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,D ... omosc.html

Niestety musimy się liczyć z inflacją oraz utratą wartości pieniądza....

Pozdrawiam.

PS.Zdaniem "SZ" skup obligacji oznacza, że EBC "toleruje, a nawet nagradza złe zarządzanie". Jeśli EBC pomaga "bez ograniczeń", to znaczy, że finansuje niesolidne kraje, dodrukowując coraz to nowe pieniądze. "Na końcu grożą nam bańka spekulacyjna, kryzys, inflacja", na których "zyskają hazardziści, a straci większość obywateli".
Jak pisze "FAZ", szefowie rządów południa strefy euro mogą cieszyć się: "będą mogli nadal zaciągać kredyty przy niskich odsetkach i nie muszą troszczyć się o inwestorów". Zdaniem gazety zadowoleni mogą być także politycy z północy, gdyż mogą "skryć się za plecami EBC i nie muszą nękać Bundestagu wnioskami o dalsze podwyższanie kwot na pomoc dla zadłużonych krajów"

Gazeta wskazuje jednak, że jeden z warunków pomocy stanowi też słabość całego planu. Draghi ogłosił, że skup obligacji zostanie uruchomiony pod warunkiem, że państwo w potrzebie wystąpi o pomoc do jednego z unijnych funduszy ratunkowych (EFSF lub EMS), a więc zobowiąże się do daleko idących cięć wydatków i gruntownych reform. EBC może wstrzymać skup papierów dłużnych takiego kraju, jeśli odstąpi on od rygorystycznej polityki uzdrowienia finansów publicznych.

Zdaniem gazety warunek ten naraża EBC na straty finansowe oraz polityczne. "Jeśli EBC przestanie skupować obligacje danego państwa, (...) choć wcześniej nafaszeruje się jego papierami dłużnymi, to tak, jakby przyłożył pistolet do własnej głowy i groził, że pociągnie za spust" - uważa "FT". Taki krok wywołałby także panikę na rynkach i mógłby doprowadzić do wyjścia takiego kraju ze strefy euro, czego dotychczas z dużym samozaparciem unikano - dodaje brytyjska gazeta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości