Planowany jest podatek katastralny w wysokości nawet 2 %

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Planowany jest podatek katastralny w wysokości nawet 2 %

sobota 23 lut 2013, 10:51

zzz pisze:
Dagu pisze:Bardzo jestem ciekawy kto im to zaplaci
Mam nieruchomosc w centrum miasta przy drodze wojewodzkiej warta nie wiem powiedzmy 400 000 tys
podatek nie wiadomo jaki bedzie ale slyszy sie ze 1 - 2 %
podatek w takiej wysokosci o wyzej wymienionej nieruchomosci wyniesie 4000 - 8000 tys
obecnie placie 500 zl

pytanie do madrych ludzi

Kto to QR****A zaplaci ? Do reszty ich porypalo w tym rzadzie ? Kto to zaplaci ?
bo dam sobie reke uciac ze spory procent populacji PL tego nie zaplaci bo z czego qrwde ?
z cwierc etatu za 1200 ? sorry taka rzeczywistosc
Odpowiadałem na to pytanie na navigatorze.
Odpowiedż jest prosta i brutalna,ich naprawdę nie obchodzi czy będziesz płacił podatek katastralny czy nie będziesz tego podatku płacił.
Jeżeli nie będziesz płacił tego podatku to zajmą Tobie hipotekę tym podatkiem.
Pozdrawiam.

Może tym właśnie sposobem, ktoś (ustawieni kolesie) torują sobie drogę do tanich działek. Skoro ludzi nie będzie stać na "utrzymanie" działki (nieruchomości), to będą się zadłużali -wiadomo. Ludziska będą chcieli pozbywać się działek, wzrośnie podaż, ceny spadną.
ALBO ludzie w końcu się wkur**ą i rozje**ą tę szopkę w naszym zasranym rządzie.


P.s. Ja mam tylko takie wrażenie, czy ktoś z Was też, że jesteśmy marionetami w rękach władz (czytaj: politycy)? Rąbią nas, z uśmiechem na twarzy, praktycznie na każdym kroku.


Peace

no avatar
zzz

Re: Planowany jest podatek katastralny w wysokości nawet 2 %

sobota 23 lut 2013, 11:30

PS,do tego co odpowiedziałem wyżej,na małe pocieszenie dla Was /// jest to jednak tylko moje przypuszczenie// że zrobią taki scenariusz,na początku ten podatek katastralny będzie niski aby ludzie przywykli ...powiedzmy 0.2-0.5% a następnie rozciągną to na dziesiątki lat stopniowo ten podatek podnosząc...

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Planowany jest podatek katastralny w wysokości nawet 2 %

sobota 23 lut 2013, 12:14

zzz pisze:PS,do tego co odpowiedziałem wyżej,na małe pocieszenie dla Was /// jest to jednak tylko moje przypuszczenie// że zrobią taki scenariusz,na początku ten podatek katastralny będzie niski aby ludzie przywykli ...powiedzmy 0.2-0.5% a następnie rozciągną to na dziesiątki lat stopniowo ten podatek podnosząc...
zzz,

To jest normalne i nazywa się to w psychologii: zasada małych kroczków. Można to zauważyć na innych przykładach.

Oj kure*two się dzieje, oj dzieje...


Peace

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Planowany jest podatek katastralny w wysokości nawet 2 %

niedziela 24 lut 2013, 10:57

królik pisze:Zeby tyle mowilo sie o podwyzszaniu i wyrownywaniu plac co o podtkach...
Mieszkacie chyba w Europie? Jesliscie nie ukorzenili sie za mocno istnieje wybor innego miejsca do zamieszkania. Sa jeszcze naprawde fajne i warte uwagi nisze na naszym pieknym kontynencie.
Pozdrawiam
-------------------
Widzieliscie gdzies wiosne?

Siemasz,

Mieszkam w Europie. Nie ukorzeniłem się na tyle by nie móc zmienić miejsca zamieszkania. Mój problem polega na tym, że oczekuję od ludzi kilku podstawowych wartości: uczciwość, lojalność i odrobina honoru. To co dzieje się w naszym kraju przechodzi moje wyobrażenia, już dawno część moich stereotypów o "opiekuńczym państwie" runęła. Przekonania, doświadczenia nie są oparte o ogólno powszechne źródła informacji, a są wynikiem doświadczeń przyjaciół i ich znajomych, którzy są w bezpośrednim starciu z Państwem (czytaj: urzędnicy państwowi, politycy, władze). Byłem świadkiem, jak za pomocą znajomości w sądownictwie (i tym samym podległych szczeblach) ludzie byli wykańczani... Nie chcę dalej pisać, aczkolwiek zastanawiam się nad uruchomieniem akcji mającej na celu wyciągnięcie tych ścierw na światło dzienne za pomocą internetu -potrzebne są mi dwie osoby: marketingowiec i grafik.

Królik, pytanie brzmi: Cały czas uciekać, czy próbować walczyć z nieuczciwością na wysokich szczeblach państwowych?
Ludzie już mają dosyć, gdzie nie spojrzę... Ludzie wymiotują tym wkoło.


Peace

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Planowany jest podatek katastralny w wysokości nawet 2 %

niedziela 24 lut 2013, 12:02

Państwo opiekuńcze jest w większości super dla lawirantów i wszelkiej maści nierobów, leni wyzyskiwaczy zaradnych i pracowitych. Państwo powinno dawać wędkę a nie rybę. Niestety u nas ani jednego ani drugiego. Pomagać trzeba, nie każdy może dać sobie radę, wielu potrzebuje pomocy, ale ta pomoc nie dociera tam gdzie powinna. Przykład- jak można odbierać rodzicom dziecko z powodu braku pracy, gdzie są normalni, nie piją, nie ma patologii, oddaje się dziecko ro rodziny zastępczej która dostaje ponad 1000 zł na te dziecko zamiast dać matce i ojcu ! Takich patologii jest masa. Prawda jest taka że tu potrzeba przebudzenia obywateli . Rządy o tym wiedzą i mają na to radę. Ogłupiają ludzi na każdy sposób. I to każda władza, nie ważne jaka partia. Cel ten sam. Tylko głosowanie na konkretne osoby a nie na partie może , ale to może by coś dało. Czytałem fajny artykuł o samochodach. Jakby Państwo dawało samochód nowy za darmo obywatelowi to po dwóch latach inwestycja się zwraca z podatków , akcyzy itd, potem to już czysty biznes. Niestety dożyna się firmy, ludzi, zwala się winę na pracodawców że nie chcą dać większych pensji itd, a kto myślący wie że to PAŃSTWO dożyna w postaci kosztów płac i wszelkiej maści podatków pośrednich. Płaczą że spada sprzedaż nowych samochodów i kombinują już z podatkiem na auta używane gdzie pracodawcy, firmy mówią wprost - odliczenie vatu w 100% od samochodów nowych i paliwa już by pomogło i to sporo. Ten podatek przecież i tak wróci do kasy Państwa ! Więcej przeglądów, więcej pracy , więcej paliwa. Niestety celowo dobija się ludzi. Potrzebna rewolucja , inaczej nic się nie zmieni. Ale ludzie wolą czytać o procesach, oglądać ogłupiające telenowele i żeby ktoś za nich myślał. I myśli - Wielki Brat.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości