Firma w UK !!!

Awatar użytkownika
Tommy_Boss
Stały Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2012, 20:55
skype: Tommy_Boss
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Firma w UK !!!

środa 04 lip 2012, 09:53

Witam,

Moje pytanie dotyczy otwarcia firmy w UK

Mieszkam w Polsce ( jeszcze :) ) a chciałbym otworzyć firmę w UK

Czy jest taka możliwość i jak to zrobić ??? ( mam już numer ubezpieczenia NIN )

Czy da się to załatwić przez internet ???
BOŻE DAJ MI DUŻO CIERPLIWOŚCI BO JAK DASZ MI SIŁĘ TO, TO WSZYSTKO .........

"DOBRY TRADER WIE KIEDY NIE MA RACJI, A NAJLEPSI WIEDZĄ KIEDY ZMIENIĆ ZDANIE" !!!!!!!!!

Gdy się trader śpieszy to się broker cieszy !!!

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Firma w UK !!!

środa 04 lip 2012, 10:00

Wszystko super od dwu lat załatwia http://www.brytania.co.uk/ - są oczywiście opłaty ale można mieć spokój jak być kilka drobnych do przodu.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Firma w UK !!!

środa 04 lip 2012, 10:00

Witam.

Poczytaj: http://www.google.com/search?hl=pl&q=re ... j+brytanii

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Tommy_Boss
Stały Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2012, 20:55
skype: Tommy_Boss
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Firma w UK !!!

poniedziałek 09 lip 2012, 14:18

Dziękuję :)

Pozdrawiam
BOŻE DAJ MI DUŻO CIERPLIWOŚCI BO JAK DASZ MI SIŁĘ TO, TO WSZYSTKO .........

"DOBRY TRADER WIE KIEDY NIE MA RACJI, A NAJLEPSI WIEDZĄ KIEDY ZMIENIĆ ZDANIE" !!!!!!!!!

Gdy się trader śpieszy to się broker cieszy !!!

no avatar
zzz

Re: Firma w UK !!!

wtorek 31 lip 2012, 08:51

Ciekawy temat odnośnie zakładania firmy w UK.
Pomijając zwolnienie z dochodów kapitałowych do 11 000 funtów rocznie.
Spread Betting całkowicie zwolniony z podatku....

Poniżej informacja jak wygląda to w UK może do kogoś dotrze jak jest w normalnych krajach.

Kwota wolna od podatku w UK w przeliczeniu to około 30 000 zł (oficjalnie się podaje że w Polsce koszty
utrzymania są niższe niż na Zachodzie o 40% czyli kwota wolna od podatku powinna być ok. 18.000 zł
jest ok 3000 !) W Polsce nie masz dochodu płacisz ZUS w UK jak masz niski dochód nie musisz płacić
ubezpieczenia wystarczy to zgłosić ale nie warto bo to tylko około 60 zł miesięcznie PORÓWNAJ TO Z ZUS!.
Ponadto przy "niskich" dochodach otrzymujesz dodatek w przeliczeniu ok 1000 zł miesięcznie żebyś miał
na przeżycie. W Polsce odwrotnie masz opłacić ZUS nie mając dochodu a twoja rodzina i dzieci mają żyć
powietrzem bo jak nie zapłacisz tylko dasz jeść swojemu dziecku to jesteś PRZESTĘPCĄ!
Nie wypełniasz kretyńskich PITÓW co miesiąc jest proste rozliczenie raz na rok 3 kwoty:
- twój przychód
- twoje koszty
- twój zarobek
Wypełnienie tego 5 minut na rok wysyłasz pocztą i nie musisz wiedzieć gdzie jest twój urząd Skarbowy
bo otrzymujesz kopertę zwrotną z wydrukowanym adresem.
Zakładasz firmę przez internet lub wysyłasz info pocztą.
Możesz działać legalnie 3 miesiące i dopiero to zgłosić!
Tutaj przedsiębiorca ma szacunek w Polsce jak zakładasz firmę to już jesteś ZŁODZIEJEM!
Jesteśmy w UE i każdy Polak ma prawo założyć firmę w dowolnym kraju jest całkowicie LEGALNE!
Jeśli nie chcecie być okradani ze swojej pracy zobaczcie jak zakłada się firmę na UK a jak w Polsce.
Na filmie jest przykład Hong-Kongu ale to była kolonia Brytyjska i standard i poziom obsługi
w obu krajach jest taki sam!


http://www.polskiportal.net

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Firma w UK !!!

niedziela 12 sie 2012, 19:27

No dobrze, a tak w praktyce jeśli mieszkam w Polsce, nigdy w UK nie byłem, to mogę założyć firmę tam i wszystkie zasady, dotyczące przedsiębiorcy pracującego w UK obowiązują również mnie?

Co w takim razie z emeryturą, ubezpieczeniem etc?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Firma w UK !!!

niedziela 12 sie 2012, 19:59

Akhh, to nie problem, nie musisz tam być , wszystko możesz załatwić przez biuro rachunkowe w UK, składki opłacasz bez problemu, z ubezpieczeniem czy potem emeryturą nie ma problemu. Oczywiście kwestia wysokości to już zależy od wysokości składek. Wielu przedsiębiorców z PL rejestruje tam firmy właśnie po to by nie płacić drogich składek ZUS w PL. Tam składki są dużo mniejsze, a jak nie osiągasz jakiegoś pułapu z zarobkami to ich nie płacisz a nie jak u nas, czy zarabiasz czy nie 1000 zł płać.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Firma w UK !!!

niedziela 12 sie 2012, 20:10

Microbi pisze:Akhh, to nie problem, nie musisz tam być , wszystko możesz załatwić przez biuro rachunkowe w UK, składki opłacasz bez problemu, z ubezpieczeniem czy potem emeryturą nie ma problemu. Oczywiście kwestia wysokości to już zależy od wysokości składek. Wielu przedsiębiorców z PL rejestruje tam firmy właśnie po to by nie płacić drogich składek ZUS w PL. Tam składki są dużo mniejsze, a jak nie osiągasz jakiegoś pułapu z zarobkami to ich nie płacisz a nie jak u nas, czy zarabiasz czy nie 1000 zł płać.

Czyli mogę sobie bez problemu firmę tam założyć choćby w tej chwili? Jakie to koszty miesięcznie byłyby. I czy rozliczenie nie będzie jakimś problemem (np oszczędzam na kosztach, ale muszę płacić kupę kasy dla biura rachunkowego).
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Firma w UK !!!

niedziela 12 sie 2012, 20:13

Dobre Microbi, powiem że miałem właśnie podobny dylemat co Akhh i już pewnie bym wydał pieniądze na fachową poradę. Powiedz mi, bo się zastanawiam nad otworzeniem tam firmy a w tej materii jestem kompletnym dyletantem, można zrzucić cały ten "bajzel" z rozliczeniami na księgową?

edit: Chyba już mam odpowiedź :-P

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Firma w UK !!!

niedziela 12 sie 2012, 20:16

Terminator pisze:Dobre Microbi, powiem że miałem właśnie podobny dylemat co Akhh i już pewnie bym wydał pieniądze na fachową poradę. Powiedz mi, bo się zastanawiam nad otworzeniem tam firmy a w tej materii jestem kompletnym dyletantem, można zrzucić cały ten "bajzel" z rozliczeniami na księgową?

edit: Chyba już mam odpowiedź :-P

Podziel się nią ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Firma w UK !!!

niedziela 12 sie 2012, 20:25

Napisałeś o tym biurze rachunkowym słuchaj i tak sobie pomyślałem że jednak można zrzucić całą biurokrację z zagranicznej firmy na księgową? W życiu firmy nie miałem, ale powiem że było by to ciekawe doświadczenie jak bym od razu otworzył w UK. Czasu sporo więc można się na spokojnie z tym zapoznać. :D

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Firma w UK !!!

niedziela 12 sie 2012, 20:57

Dokładnie, są w UK biura rachunkowe polskie które poprowadzą za rączkę, koszt rejestracji nie jest wysoki, opłata rośnie jeśli firma z UK ma mieć konto w PL, wymagany jest dokument apostile.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Firma w UK !!!

czwartek 23 sie 2012, 14:43

Info UK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Firma w UK !!!

czwartek 23 sie 2012, 16:19

Wojtek, ale to czysta manipulacja, jest dużo taniej, można zaoszczędzić ale te wyliczenia nijak mają się do rzeczywistości.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Firma w UK !!!

czwartek 23 sie 2012, 16:47

Ta tabela jest dla jednoosobowej działalności nie dla spółki.

Jeśli manipulacja, to tylko taka, że trzeba być rezydentem podatkowym UK by prawa strona tabeli była aktualna. Z drugiej strony jeśli się jest rezydentem UK to tabela nie wymienia kilku dodatkowych korzyści, czy dochodów, albo oszczędności (wszystko to kwesta nazewnictwa) jakie można osiągnąć, jak np. brak podatku od hazardu ups !!! od Forexu (spred betting) czy od dochodów kapitałowych coś do do około 11 000 funtów. Można by tu wymieniać dalej sprawy związane z terminami płatności podatku, sposobem prowadzenia dokumentacji, kosztami księgowymi, czy odliczeniami czy stabilnością prawa. Jakby to wszystko zsumować to będzie 2x bardziej szokujące jak w tej tabeli. Są także minusy jak, koszta miejscowe, czy podleganie pod służbę zdrowia w UK i jeszcze kilka innych.

Bo faktycznie jeśli firmę w UK prowadzi rezydent podatkowy RP pod kontem optymalizacji, to od dochodu sprowadzonego do kraju są normalne jeszcze polskie podatki, jednak jeśli optymalizacja to nie przez działalność gospodarczą osoby fizycznej tylko przez Ltd i potem jeszcze coś drugiego w niebie i rozliczenie jest zupełnie inne.

Jeśli się mylę wyprostuj.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Firma w UK !!!

czwartek 23 sie 2012, 18:33

Najlepsze są właśnie spółki LTD, co do tej tabelki, kwestia działalności itd, np. wczoraj się dowiedziałem że wynajmując np. spory magazyn na potrzeby firmy bulisz dodatkowy haracz info w nawiasie ( Bussines Tax Rate o którym nikt nie wspomina i kosztuje około 50% kosztu wynajmu lokalu (według stawek rządowych a nie jakie mamy na umowie
Czyli wynajmujemy mały magazyn za 2k funtów miesięcznie czyli 24k funtów rocznie to musimy zapłacić około 12k funtów podatku bez dyskusji czy nam się powodzi czy nie + podatki. )

Więc kwestia czego szukamy.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Firma w UK !!!

poniedziałek 03 wrz 2012, 15:48

Microbi tyle, że z tego co widzę to spółka LTD płaci 20% podatku dochodowego,a jeśli chcę to sporwadzić do Polski to w formie dywidendy - i dochodzi znowu 19% od zysków. Bez sensu.
Jak to zrobić najtaniej. Porównywalnie z kosztami w Polsce, ale rozliczenie łatwiejsze. Bo powiedzmy mając dochody z 20źródłeł w różnej walucie, nieregularnie to rozliczać to po średnim kursie NBP codziennie to można nie robić nic innego.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Firma w UK !!!

poniedziałek 03 wrz 2012, 15:53

Dlatego profil działalności trzeba sobie skonsultować z dobrym biurem rachunkowym.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
yankees
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2018, 07:24

Re: Firma w UK !!!

poniedziałek 07 maja 2018, 08:19

Moja międzynarodowa firma zajmująca się tworzeniem aplikacji internetowych posiada jeden ze swoich oddziałów na terenie Londynu. Uważam, że największym problemem w prowadzeniu międzynarodowego biznesu jest ogarnięcie przepisów podatkowych panujących w określonym kraju oraz bariera językowa. Problem ten udało mi się rozwiązać dzięki zastosowaniu usług dostarczanych przez https://www.tmf-group.com/pl-pl/service ... accounting . Głównym powodem, który spowodował, że wybrałem takie, a nie inne biuro, jest fakt, iż tmf group jest globalnym dostawcą usług biznesowych dla firm działających lokalnie oraz na całym świecie. Firma ta współpracuje między innymi z sześćdziesięcioma procent przedsiębiorstw znajdujących się na liście Forbes 100.

no avatar
durchsatortu1973
Posty: 2
Rejestracja: sobota 12 maja 2018, 12:00

Re: Firma w UK !!!

sobota 12 maja 2018, 12:15

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że istnieją firmy, które załatwiają za Ciebie wszelkie formalności związane z zakładaniem DG w Wielkiej Brytanii. Kiedyś zapłaciłem za to około 2500zł, nie wiem jak wygląda sytuacja teraz, gdy UK szykuje się do brexitu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości