kilka porad na luzie...dla wchodzącego w świat rekinków

ODPOWIEDZ
no avatar
black
Posty: 1
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 12:53

kilka porad na luzie...dla wchodzącego w świat rekinków

piątek 17 sty 2014, 17:14

Witam,
tych bardziej i mniej doświadczonych traderów.
Zaczynam zabawę na razie z brokerem binarnym i nie jest to tak jak myślałem -łapu capu obstawiamy i kupujemy.
Ale nie o tym chce pogadać, potrzebuje kilka odpowiedzi/porad, które mnie wciąż trapią bo nie do końca je rozumiem mianowicie;

-chociażby co do samego przelewu, który wykonujemy aby mieć środki do handlu opcjami, chodzi o to jak to działa, np w Zoomtrader kiedy przelewam ustaloną kwotę to jest ona automatycznie przewalutowywana na powiedzmy EUR i kto odpowiada za kurs po jakim jest wymieniana waluta bank/broker??
bo raczej w PLN ona tam nie trafia i z powrotem z EUR jest przewalutowanie na PLN bo trafia z powrotem na to samo konto wiec znów wymiana po jakimś kursie na który nie mam wpływu ....ok
Więc w tym wypadku wolałbym np. przelewać kase z mojego konta walutowego już w EUR i nie tracić na wymianie, takowej opcji tam nie dostrzegłem jedynie jest z PLN na EUR/USD.

Ale z Zoomtrader zrezygnowałem z moich powódek. I zalogowałem się u brokera TopOption.

Tam wygląda sprawa deko inaczej ponoć lepiej;(większośc ludzi sobie chwali w przeciwieństwie do /Zoomtrader)

-dlatego że można dokonać przelewu poprzez Fast Bank Transfer,czyli Możesz przesłać środki w swojej walucie lokalnej – pozwala to wyeliminować koszty i opłaty wynikające z wymiany walut oraz pozwala na znacznie szybszą realizację niż w przypadku tradycyjnych przekazów pieniężnych lub przelewów bankowych.
Czyli ja rozumiem to tak- przelewam kwote w PLN i ona nie jest przewalutowywana tylko nie wiem czy obracam tam wtedy PLN-ami czy inna?? I gdy chcę ją wypłacić to też wraca w PLN
Natomiast zadzwonił dzisiaj do mnie pan Paweł z TopOption i trochę pogadaliśmy tylko jakość połączenia była do bani jakbyśmy gadali przez drzwi więc stad moje niejasności,
ponieważ wytłumaczył mi, że można to niby zrobić przez zwykły przelew 24 to jest bank BZ WBK w Warszawie czy Gdańsku takim przelewem kwota idąca w PLN tez nie jest przewalutowywana z powrotem tez wraca w PLN wiec nie tracimy na kursie ale czy tam obracamy PLN-ami czy inna walutą ???
Więc po co robić przelew przez Fast Bank Transfer jak można zwykłym przelewem 24 i to jest to samo dobrze mówie??
Dodatkowo powiem że myślałem tak że ich konto jest kontem zagranicznym, no ale jak wyżej napisałem jest to konto Polskie (ja akurat tez jestem posiadaczem konta w BZ WBK) więc drogie przelewy na konto zagraniczne nie wchodzą w gre, nie wiem jak to wygląda u innych brokerów czy tez mają konta w Polsce czy nie wszyscy i ponoć przelewy do i od nich są darmowe w TopOption.

Wygląda to tak że niby ja daje bankowi zlecenie bank nie wysyła im pieniędzy tylko ma z nimi jakąś tam umowe oni dają mi tam kilka naście USD i ja tym obracam dlatego nie płace za przelewy a potem oni to od nich chyba ściągaja ??(tak)
I tak nie za bardzo to kurde kumam he he.
Jest to proste tylko brakuje mi kilka puzli do układanki żeby racjonalnie sobie to wytłumaczyc i byc pewnym w co wdepne.

-dokładnie tak samo mam problem z zrozumieniem/może wyjaśnieniem kiedy np. dajmy że przelewamy jakąs tam kwote na ich konto więc ponoć wymagane jest 200 USD a ja rozporządzam PLN-ami to wychodzi na to że ja musze przeliczyc po jakimś kursie i dopiero gdy jestem pewny tej kwoty na która sie zdecydowałem poprzez przeliczenie jej po jakim kursie deponuje przelew- dobrze mówie ?

-jak wygląda okres szkolenia mowie tu o jakichś tam wyjazdach (integracja) bo padło takie stwierdzenie ale tez po łebkach bo wiem że na początku po wpłacie dostaje demo ze srodkami które sam ustalam ile ma ich byc dio tego szkolenie przez telefon czyli tez po łebkach nio i integracja za którą się coś tam placi jakieś 3 % od sumy....?

Powiem tak sori że sie tak rozpisałem jak w opowiadaniu, no ale nie mogłem przekazać tego inaczej przez słuchawke byłoby szybciej na pewno- jeśli ktos kumaty nie wstydzi sie pogadać z świeżakiem to na priv prosze jakiś numer zadzwonie i obgdamy kilka rzeczy.
Bede wdzięczny za odpowiedzi na pytania i rady kiedy źle sobie coś tłumacze, ew. jak cos mi przyjdzie do głowy to dopisze.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: kilka porad na luzie...dla wchodzącego w świat rekinków

poniedziałek 20 sty 2014, 12:01

Generalnie wielu brokerów z rynku Forex ma wprowadzone złotówki i dla wygody wielu również konta w polskich bankach.

Rynek Opcji Binarnych jest jeszcze dość dziki, ale za takim TopOption stoi Markets.com broker z pierwszej 20 największych na świecie dlatego też u nich wygląda to dość dobrze.

Technicznie dokładnie jak to wszystko jest rozwiązane niestety nie wiem, ale grunt że nie ma nic za przewalutowania. Obstawiamy w złotówkach, wygrywamy w złotówkach.

Jeśli chodzi o zasilanie konta, to tak trzeba dolary przeliczyć na złotówki. Jeśli minimum to 100usd trzeba wpłacić te 350zł żeby mieć pewność itd. To sobie zamieniamy niejako w głowie. Oni swoją drogą nie robią problemów jeśli dotrze np. 98 USD to uznają, że jest ok, więc nie ma specjalnego problemu.

Co do szkoleń oczywiście ze szkolenia przez telefon można skorzystać bo wytłumaczą podstawy. Dużo edukacji znajdziesz też u nas w dziale Opcji Binarnych (oczywiście wszystko za darmo). Także to powinno na początek w zupełności wystarczyć.

I zdecydowanie na początku demo.

Pozdrawiam
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: kilka porad na luzie...dla wchodzącego w świat rekinków

poniedziałek 17 mar 2014, 22:34

Witam :)

Panie Dasparion_46, spamowanie i multikonta będą banowane !uważaj!

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
Dankeszyn29
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 13:38

Re: kilka porad na luzie...dla wchodzącego w świat rekinków

czwartek 27 mar 2014, 13:42

i ja witam wszyskich:D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości