Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

Zablokowany
no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 07 gru 2013, 12:36

Reptile,idealnie podsumował ten wątek,Wielki Szacun dla niego...

hft-handel-wysokich-czestotliwosci-pytania-t23797-140.html#p618490
No bo jeśli macie u brokerów ECN którzy nie są ECN.. to później takie brednie są. Chciałbym widzieć.. na interbanku poślizg bez kontroli na ileś tam pips przy pewnych volumenach..
Jak każdy ma oceniać.. skoro bazuje na takich opiniach jak z arkuszy reklamowych brokerów?
Oszukują no to są gap.. a rynek taki płynny..
Może zechce ktoś dokonać komparacji CME vs CFD.. od 50k lub 100k ? Bo chyba się tu nie rozumie fundamentów.
No i przecież są E-mini z o 50% mniejszą wielkością.

regulacje-fx-w-polsce-a-mifid-t21612-30.html#p634286
http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ ... e=20120706
Nie wiem.. czy ktoś w ogóle ogarnia..

Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi

Senatorowie zarekomendowali również poprawki do noweli ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Za głosowało 63 senatorów, żaden nie był przeciw, 29 wstrzymało się od głosu.

Zmiany mają dostosować polskie przepisy do unijnego projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie transakcji na instrumentach pochodnych będących przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym, partnerów centralnych i repozytoriów transakcji (tzw. EMIR).

Rozporządzenie, które wkrótce ma wejść w życie we wszystkich krajach UE, wprowadza wymóg dokonywania rozliczeń transakcji zawieranych na rynku finansowym w oparciu o wykorzystanie funkcji partnera centralnego i tzw. nowacji rozliczeniowej.

Jest to mechanizm polegający na tym, że podmiot rozliczający transakcje staje się kupującym dla każdego sprzedającego i sprzedającym dla każdego kupującego – tym samym wstępuje w prawa i obowiązki pierwotnych stron transakcji.

Pozdrawia,

Ps,Może zechce ktoś dokonać komparacji CME vs CFD.. od 50k lub 100k ? Bo chyba się tu nie rozumie fundamentów.
Jeżeli byłoby to widoczne non/stop to by było podsumowaniem tego mojego wątku,dokładnie o to mi chodzi ,oraz chodzi mi też o to aby zlecenia np. TP.SL,oczekujące,jak cena do nich dobije,stają się cenami rynkowymi,i sztucznie broker nie rozszerzy spredu cenami których nigdy nie było...

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 07 gru 2013, 13:13

Coś sie powoli zmienia w temacie OTC, ale naprawdę powoli.
Zzz, zabanowali cię na navi? Widzisz tam brokom i IB bardzo nie pasuje edukacja w tych tematach. Dobry klient to nieuswiadomiony klient, zresztą tak jak w każdej branży.;)

Wysłane z mojego ME172V

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 08 gru 2013, 10:47

ZZZ dostal bana na navi i tu swego czasu dwa razy bynajmniej nie za promowanie edukacji, a za brak odpowiedzi na zadawane pytania przez forumowiczów jak i brak przykładów o które prosili take forumowicze a o których namiętnie pisał ZZZ, zamiast tego pisał dalej jak katarynka. Wielu userów podało konkretne przykłady że ZZZ wprowadzał w błąd a jeśli się mylą to prosili o przykład od ZZZ że się mylą , niestety poza namiętnym ctrl+c i ctrl +v i google translator ZZZ tematu nie podejmował. Prośba do ZZZ o nie odpisywanie mi na tego posta.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 08 gru 2013, 15:36

DigitalSmoke pisze:Coś sie powoli zmienia w temacie OTC, ale naprawdę powoli.
Zzz, zabanowali cię na navi? Widzisz tam brokom i IB bardzo nie pasuje edukacja w tych tematach. Dobry klient to nieuswiadomiony klient, zresztą tak jak w każdej branży.;)

Wysłane z mojego ME172V
Masz rację.Dokładnie tak jest,dziwiło mnie tylko to,że oni na navigatorze nie wstydzą się być takimi prymitywami,ten absurd mnie przeraża.
Teraz, odpowiedż Microbi,pomyśl,jeżeli to wszystko dopiero powstaje na świecie,Państwa G-20 to dogrywają,dogrywają szczegóły,to ,jak ja zwykły inwestor mam być parę lat wcześniej lepszy od Państw G-20 ?jak ja mam dawać przykłady,gotowe rozwiązania jeżeli dopiero teraz one są w fazie powstawania?.
Bardziej,chodziło mi o to,że jak ta bankowość powstanie na świecie,to ten temat ,będzie dla mnie,dla forumowiczów,jakaś mapą drogową aby sobie tutaj wejść zrozumieć co się dzieje w bankowości inwestycyjnej..
Oczywiście,będziemy w tym temacie ,tępić naganiaczy brokerów ,jeżeli Ci brokerzy nie będą spełniać wymagań Państw G-20

Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 13 gru 2013, 13:54

(...) . Nic nie dociera, aboslutnie nic. Caly czas jedne i te same frazesy, na konkretne pytania nie odpowiadasz. Proponuje kazdy post zzz komentowac w sposob
"jesli jestes nowy na forum i na rynku przypadkiem nie czytaj postow zzz bo zglupiejesz"

zzz, powiedz mi prosze, co to sa internety laserowe? juz ci chyba kiedys tlumaczylem ze predkosc lacza nie ma wplywu na czas egzekucji, ale nie ogarnales. Teraz chetnie poczytam o laserach.

A teraz ciekawostka dla forumowiczow - znalazlem w necie fotke ZZZ!! w zalaczniku (to ten z badylem z lewej strony)

edit: Nie obrażajmy się na forum. Dziękuję.
- Marcin_N
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 16 gru 2013, 13:00

Ciekawe wzbogacenie tego tematu
http://forex-nawigator.biz/forum/aliort ... ml#p638018
cytuję //Dostałem oficjalną odpowiedź z Alior Banku, niestety na resztę pytań od dwóch dni nie dostałem odpowiedzi. Sprawa wygląda tak, że w piątek wystąpił Stop Out na zamknięciu rynku - wszystko zgodnie z zasadami. Wtedy też została wygenerowane zlecenie zamykające. Natomiast do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi, dlaczego przez 9 godz. moja pozycja wciąż była wyświetlana na platformie (mogłem ją zamknąć, modyfikować). Z tego wynika, że to co pokazuje ProTrader nie ma pokrycie z tym, co się dzieje na moim rachunku. Także sam fakt, że platforma pokazuje jakieś otwarte zlecenie nie oznacza automatycznie, że rzeczywiście jest otwarte :mrgreen:

Zastanawiam się teraz (o co też zapytałem), jak wyglądałaby sytuacja, gdybym tę wirtualną pozycję zamknął wcześniej? Gdybym przy okazji otworzył inne zlecenia to o 8.00 wszystko by mi wywaliło z powodu braku depozytu i poniósłbym jeszcze większą stratę. Dla mnie byłoby naturalne, gdyby zaraz po otwarciu rynku o godz. 23 w niedzielę moja pozycja została zlikwidowana na Stop Out. Niestety błędnie założyłem, że platforma pokazuje to, co rzeczywiście dzieje się na moim rachunku ///

Dokładnie temu, też służy ten temat.
Navigatorze mam zakaz,więc odpowiem tutaj...,tak się kończy zabawa ,jak nie inwestuje się na prawdziwym rynku,nie jest to wina Aliora,ponieważ ciągnie te kwotowania od Integrala,.Trzeba pamiętać,jeżeli nie inwestujemy na prawdziwym rynku,tylko gramy z kwotowaniami brokerów,banków ,taka sytuacja może się zdarzyć w każdym momencie...i w dowolnym momencie , kwotujący może z nami zrobić wszystko...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 gru 2013, 13:27 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 16 gru 2013, 13:10

Zzz Alior handluje przez Integral.Wierz mi, że u MM nie miałbyś tego problemu, bo MM rozliczyłby wszystko u siebie w mgnieniu oka. Sprawa wygląda wątpliwie i gdyby nie fakt, że mam info z dobrego źródła, że rozwiązanie w Aliorze jest w porządku, to bym uwierzył, że Cię w konia zrobili. A tak mogę stwierdzić, że miałeś po prostu wyjątkowego pecha.

Na przyszłość mogę doradzić, żebyś nie lewarował się pod sam sufit grając pod prąd i to w piątek wieczorem. A jeśli już, to nie rób zadymy na forach, że Ci brakło 0.5 pipsa :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 16 gru 2013, 13:23

Marcin_N pisze:Zzz Alior handluje przez Integral.Wierz mi, że u MM nie miałbyś tego problemu, bo MM rozliczyłby wszystko u siebie w mgnieniu oka. :wink:
Nie rozumiemy się,nie chodzi o to że dzisiaj się to stało na Integralu,to jest bez znaczenia,ponieważ jutro to się stanie u brokera MM,a pojutrze u brokera STP,chciałem zwrócić uwagę że z naszymi zleceniami można zrobić co się chce...
Ten ,wątek służy temu,że jak wejdą zalecenia Państw G-20 to takich sytuacji już nie będzie,ponieważ to będzie niemożliwe...
Krótko,Ty ,kupujesz realną własność np. w postaci kontraktu od izby rozliczeniowej np. KDPW ,kupujesz to na prawdziwym rynku cenami rynkowymi, w jakiej danej milisekundzie były na rynku // to jest wszystko do odtworzenia i sprawdzenia //a broker tylko pośredniczy w transakcji i na tym jego rola się kończy,broker nie ma prawa do naszych zleceń, ponieważ to jest nasza własność.

Pozdrawiam

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 16 gru 2013, 13:36

Na pewno się nie rozumiemy ;-)

Świat nie znosi próżni.Załóżmy więc że jutro wszyscy brokerzy MM i nawet ECN otrzymują zakaz działania.Wszyscy handlują tylko na rynkach regulowanych... czy to coś zmienia ?Nie wiele.Błędy były są i będą.Na CME na Nasdaqu (tam to już co dziennie) i innych.Co z tego że to rynek regulowany,jak wszystko zależy od wielu (podobnie jak w modelu ECN) ogniw.Mi już dopisano pół miliona dolarów na rachunku bo zle rozliczono kontrakt,wezwano mnie 14 krotnie (słownie czternastokrotnie) do uzupełnienia depozytu na kwotę kilkuset tysięcy bo...według systemu informatycznego Nikkei 225 spadł poniżej...zera i leciał dalej.Nie zrealizowano mi zlecenia choć było zarejestrowane na giełdzie i limit sprzedaży miało niższy niz aktualna cena.Nie takie kwiatki się dzieją.Uprzedzam twierdzenie że łatwo to wyjaśnić - nie zawsze.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 16 gru 2013, 18:02

Inaczej,camaro69 właśnie dlatego tak się dzieje ponieważ tego nie ma o czym piszę,pod nowe przepisy,jest dostępna tylko platforma BloombergSEF LLC, która daje bezpośredni dostęp do CME lub brokerzy i banki z listy CME.Bloomberg posiada dużą bazę klientów w ponad 1000 firm działających na jego pochodne elektronicznych platform , Bloomberg syte , że następujące firmy , które zamierzają handlować na platformie m.in. : Barclays, BNP Paribas, BofA Merrill Lynch, Citigroup , Credit Agricole CIB , Credit Suisse , Deutsche Bank , Goldman Sachs , HSBC , Morgan Stanley , Nomura , RBS , Societe Generale , UBS i Wells Fargo Securities
Jak będziesz miał możliwość,odnieś się bezpośrednio do platformy BloombergSEF LLC oraz CME bezpośrednio,lub ich bezporednich brokerów.Opisz jak to działa w praktyce,ponieważ profesjonalnie to się w tym kierunku będzie rozwijało,cały świat będzie się w tym kierunku rozwijał, ciekawi mnie czy w tym nowym wydaniu udało im się usunąć te usterki o których piszesz?.

Pozdrawiam,

Ps, popatrz na to jeszcze inaczej,ja też miałem błędy systemu bankowego,zdarzały mi się sytuacje jak Tobie,że przez błędy systemu ,miałem błędne duże zyski lub milionowe straty,lecz ze względu na to że każdą transakcję na rynku regulowanym można oddtworzyć w każdej milisekundzie,nie było problemu z naprawieniem tego.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 21 gru 2013, 11:33

Rozszerzymy ten temat o algorytmy,skłoniła mnie do tego rozmowa z jednym z buchmacherów,
dowiedziałem się że płynności które się podaje itp to może być lipa..,jego zdaniem wygląda to tak,algorytm danej instytucji ma ograniczenia i limity,jeżeli one są przekroczone to powoduje problemy i np. rozjazdy cenowe nawet 0 300-900 pipsów...,// pokazał mi przykład buchmachera który chwalił się nieograniczonymi możliwościami płynnościowymi,a okazało się póżniej że że kwoty powyżej 1 000 Euro były pod jego specjalnym nadzorem.... może być tak,że instytucja która mieni się ECN,wcale nie jest ECN lub podwiesza się pod algorytm innej instytucji..
Moje pytanie do Was,uważacie że kierunek wytyczony przez Państwa G-20 jest dlatego słuszny ,ponieważ mamy gwarancję że nie gramy jawnie czy niejawnie z algorytmem jednego brokerem czy banku?.
Konkret, na tym przykładzie ,gołym okiem widać że np. BOŚ lepiej kwotuje pozycje długie,a BRE lepiej kwotuje pozycje krótkie,jeżeli ten naprostszy przykład przepuścilibyśmy przez np. CME to znacząco poprawiła by się nasz sytuacja w każdej milisekundzie ,ponieważ nasze zlecenie weszłoby tak gdzie w danej milisekundzie jest najlepsze kwotowanie,a teraz rozszerzmy to co napisałem ,nie na te dwie instytucje finansowe lecz na tysięce czy dziesiątki tysięcy instytucji kwotujących na jednym zcentralizowanym rynku np. CME i w danej milisekundzie nasze zlecenie wchodzi tam gdzie najlepsza cena dla nas.// a,do tego zmierzają zalecenia G-20//
Proszę o zdanie ,osób zorientowanych w algorytmach,jakie jest Wasze zdanie.

Pozdrawiam,

Ps, dla naszego bezpieczeństwa potrzeba aby ryzyko brał na siebie podmiot odrębny od realizującego zlecenie brokera czy banku.

Ps,ciekawe rozszerzenie tematu

http://forexmagnates.com/tradestation-e ... e-futures/#!

http://forexmagnates.com/markitserv-joi ... epository/

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

środa 25 gru 2013, 21:25

Powtarzam pytanie,do Koleżanek i Kolegów stosujących algorytmy,wiadomo że świata 75% obrotu świata, to algorytmy....,jak Wy to widzicie,że np. tysiące ,czy dziesiątki tysięcy instytucji instytucji finansowych // oczywiście BEZWZGLEDNIE ! spełniających wymaganie odnośnie depozytu,i limity hipotekacji oraz stosujących limity Rządu USA i Państw G-20 , ///czyli kwotują na zcentralizowanej giełdzie np. CME lub innej giełdzie zcentalizowanej z zastosowaniem nowych przepisów, oraz Dood Frank, Bazylea -3 ?.
Jak ,Wy to widzicie?.
Zgodzicie się ze mną ,oraz Państwami G-20 że dla naszego bezpieczeństwa potrzeba aby ryzyko brał na siebie podmiot odrębny od realizującego zlecenie brokera czy banku.?,
oraz nowa dyrektywa U.E. zmiany mające dostosować polskie przepisy do unijnego projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie transakcji na instrumentach pochodnych będących przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym, partnerów centralnych i repozytoriów transakcji (tzw. EMIR).

Rozporządzenie, które wkrótce ma wejść w życie we wszystkich krajach UE, wprowadza wymóg dokonywania rozliczeń transakcji zawieranych na rynku finansowym w oparciu o wykorzystanie funkcji partnera centralnego i tzw. nowacji rozliczeniowej.

Jest to mechanizm polegający na tym, że podmiot rozliczający transakcje staje się kupującym dla każdego sprzedającego i sprzedającym dla każdego kupującego – tym samym wstępuje w prawa i obowiązki pierwotnych stron transakcji,
czujecie ,to jak ja to czuję i myślę?,czujecie to jak Dood Frank i Państwa G-20?.

Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 26 gru 2013, 11:32

Z okazji swiat proponuje konkurs. Wygrana jest dobra flaszka do obalenia z Macierewiczem (bez komisji). Konkursowa zagadka:


GDZIE W POPRZEDNIM POŚCIE BYŁO PYTANIE, NA KTÓRE AUTOR SAM SOBIE NIE ODPOWIEDZIAŁ?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
fanboy
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 19:14

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 26 gru 2013, 12:51

pytanie brzmi "Jak ,Wy to widzicie?" i "Zgodzicie się ze mną ,oraz Państwami G-20 że dla naszego bezpieczeństwa potrzeba aby ryzyko brał na siebie podmiot odrębny od realizującego zlecenie brokera czy banku.?,"

a wiec jest to prosba o opinie innych uzytkownikow, z czego wynika, ze autor sam sobie nie moze odpowiedziec, Antoni flacha na stol, moze byc ze swiatecznych zapasow :joy: ,

zz moglbys zrobic skrina, pewnie nie tylko ja chcialbym zobacyc te 45 wskaznikow z ktorych korzystasz :joy:

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 26 gru 2013, 18:32

macierewicz pisze:

GDZIE W POPRZEDNIM POŚCIE BYŁO PYTANIE, NA KTÓRE AUTOR SAM SOBIE NIE ODPOWIEDZIAŁ?
Jak ktoś ,nie ma bardzo ,ciężkiego defektu mózgu ... :tongue:
tutaj znajdzie odpowiedż... !Dobrze!

macierewicz,zanim zaczniesz się tutaj wypowidadać w tym temacie,,poczytaj swoje posty bardzo dokładnie.... !
viewtopic.php?f=9&t=2271
!Dobrze!

macierewicz,zanim zaczniesz się tutaj wypowidadać,poczytaj swoje posty bardzo dokładnie.... postaraj się zrozumieć o czym piszesz.. !problem! :tongue: !problem!

Reasumując,ten temat jest dla poważnych ludzi.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 27 gru 2013, 20:33

Wracamy teraz do tego wątku i do poważnych tematów....
Moja prośba,proszę rozszerzyć ten temat o dżwignię dla inwestorów instytucjonalnych,
z,tego co udało mi się ustalić,np. na platformie Routers maksymalną dżwignię mogą instytucje wywalczyć sobie , na poziomie 1-10, 1 -15j.
Jeżeli ktoś coś wie więcej, proszę o podzielenie się swoją wiedzą.
Pozdrawiam,

Ps,jeżeli ktoś wie,o co w tych kruczkach chodzi,to proszę o podzielenie się wiedzą // może komuś z Forumowiczów się przyda//

Ps,jest podobno,jakiś wzór matematyczny na to.

Ps, inaczej,ten wzór matematyczny uwzględnia płynność oraz wszelkie inne zagadnienia.
Jeżeli ktoś podałby ten wzór matematyczny // byłym zobowiązany/// znacznie posunęłoby ten ważny temat do przodu...
Bardzo proszę o ten wzór.

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 29 gru 2013, 19:11

Jeżeli kogoś interesuje,udało mi się ustalić jak jest z dżwignią..//dorwałem,kompetentnego pracownika zachodniego banku, nie,jest tak,jak piszą na konkurencyjnym forum że dla dużych zleceń ta dżwignia spada do 1-1///
Generalnie,dla największych funduszy hege na świecie ,ta dżwignia wynosi 1-12.5..
natomiast,jak mają dobrych prawników i są kumaci w inżynierii finansowej,mogą pokombinować i to obejść ,wtedy fundusze mogą hege podnieść ,nawet dżwignię do 1-30...

Pozdrawiam

Pozdrawiam

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 29 gru 2013, 21:52

Ty dorwałeś... i co? Translatorem się z nim porozumiałeś? Czy to polak i znajomy twojego szwagra z francji? :bambam:

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 29 gru 2013, 22:12

Terminator,odpowiedz sobie sam w swojej duszy,jeżeli ktoś urodził się Polakiem, oznacza to automatycznie że jest totalnym niedorozwojem umysłowym?.
Ja,założyłem ten temat,dla Polaków na świecie , którzy nie są totalnymi niedorozwojami umysłowymi i totalnymi deb..lami,
wiec po co się wpieprzasz w tematach o których nie masz zielonego pojęcia?.

Ps,
ja ,ten temat założyłem z myślą o Polakach którzy nie są debilami ,i znajdą w tym temacie jakaś inspirację dla siebie. // tylko o o to mi chodziło//
jeżeli ,są inwestorzy którzy ,mają podobne jak ja przemyślenia od 16-18 lat...w Polsce,chyba logiczne jest,aby inwestorzy mające inne spojrzenie na to co się dzieje,zakładali sobie inne tematy,a nie wpieprzali się w ten temat...

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 30 gru 2013, 08:05

Odpowiedz Terminatorowi na jasno postawione pytanie - skoro nie znasz jezykow obcych (nie poradziles sobie nawet z otwarciem konta u zagranicznego brokera), w jaki sposob porozumiewales sie z tym "bankierem"?

PS. Jak dlugo moderacja ma zamiar znosic notoryczne wyzwiska ze strony zzz dla wszystkich, ktorzy sie z nim nie zgadzaja? (czyli 80% forum)
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości