Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

no avatar
kst_fx
Posty: 28
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 16:35

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 10 gru 2014, 14:40

Bobry pisze:
kst_fx pisze:
Bobry pisze:Moim zdaniem,aby uprościć temat powstania bankowości w Polsce, KNF, zamiast publikować ostrzeżenia, powinna KNF podać listę gdzie obywatel Polski ma się udać,aby korzystać z normalnej bankowości,normalnych usług bankowych , czyli gdzie obywatel Polski ma dostęp bezpośredni do ECN,CME.
Rozwiązałoby to, ten myślę ten temat.
KNF ma fachowców, specjalistów aby to zrobić.
Nie może być tak, że to my Polacy, małymi sumami sprawdzamy co, możliwe, prawdopodobne, że jest, prawdziwe ECN,CME,a co nie jest prawdziwe ECN,CME,ponieważ to jest rachunek prawdopodobieństwa, a nie poważne rozmowy o bankowości w Polsce,to jest chore, tak nie może być.




mieszkam w Polsce , inwestuję jako Polak
inwestuję na CME i innych giełdach całego świata od KILKUNASTU lat
za pomocą Saxobanku :)

Jasne, gratuluję i podziwiam, zapomniałeś dodać najważniejsze, czyli czyli mały szczególik.., że płacisz prowizję o 400% wyższą niż rynkowa, jeżeli o tym szczególiku nie wiesz to taki z Ciebie trader jak z koziej ..., no wiesz...
//jeżeli jest prawdą co piszesz//.

ja operuję konkretnymi danymi i robię te transakcje

więc poproszę o dane w takim razie :
1.jaka wg Ciebie jest prowizja rynkowa - ile wynosi - pokaż to na dokumentach
dla przykładu proponuję Euro oraz obligacje 30-letnie jako jedne z najpopularniejszych
ale może być coś innego - jak chcesz
2.jaką wg Ciebie płacę ja - no bo wynika z tego że wiesz

ja pokażę dokumenty i porównamy - wtedy wyjdzie kto się z koziej d...y ledwo wydostał

tylko o dokumenty proszę a nie o ktoś gdzieś komuś powiedział albo widział
i skończymy raz na zawsze ta jałową dyskusję
jeżeli masz rację to bez problemu Ci ja przyznam , a jeżeli nie to w końcu założysz może rachunek i przestaniesz pierdoły pisać

zgadzasz się ?

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 10 gru 2014, 14:50

kst_fx pisze:[
zgadzasz się ?
Podważ, czyli że to co napisałem prowizja jest wyższa na CME o ok 400% na rynku np. E/$...
// pomijając ,że Saxobank jest dostępny w Polsce ,od ok . roku.
Już widzę ,jak Polscy inwestorzy inwestują w Saxobanku od kilkunatu lat , jak prawnie mogą to robić od 2004 roku...,
chyba że ktoś jest przestępcom...
Aby nie było złośliwie w tym temacie ,ponieważ to zamula umysł...
Masz ,rację Saxobank ,to jest to,o co chodzi, na początek...

no avatar
kst_fx
Posty: 28
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 16:35

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 10 gru 2014, 14:59

Bobry pisze:
kst_fx pisze:[
zgadzasz się ?
Podważ, czyli że to co napisałem prowizja jest wyższa na CME o ok 400% na rynku np. E/$...

== jak mam podważyć skoro nie napisałeś LICZB ?
podaj ile jest rynkowa , ile płaci obywatel powiedzmy USA a ile ja płacę - wtedy porównamy
i pokażę ile płacę i czy to jest 400 % więcej

// pomijając ,że Saxobank jest dostępny w Polsce ,od ok . roku.

== saxo istnieje od bodaj 1995 roku , a oddział to sobie może istnieć lub wcale go nie być
tyle samo trwa transfer , a po angielsku mi nie przeszkadza rozmawiać , nawet jak jestem w Kopenhadze



Już widzę ,jak Polscy inwestorzy inwestują w Saxobanku od kilkunatu lat , jak prawnie mogą to robić od 2004 roku...,

== kolejne totalne bzdury - zawsze można było inwestować
tylko potrzebne było zezwolenie NBP na transfer dewizowy i to wszystko



chyba że ktoś jest przestępcom...

przestępcom mogę być choć miałem zezwolenie , wolałbym nie być przestęp - ale to już pewnie za dużo jak na raz dla Ciebie

z mojej strony koniec bo jesteś niereformowalny i dalej pisz sam do siebie post pod postem
bo widzę że już nawet ubaw się skończył

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 10 gru 2014, 15:11

kst_fx, nie porafisz sobie znaleść innego tematu...?.
(...) nie wiesz kiedy powstał Saxobank...
Nie wiesz ,kiedy powstał Saxobanku.
Nie wiesz jakie są prowizje w Saxobanku.
Praktycznie , nie masz o niczym pojęcia.
kst_fx, my tu próbujemy zrobić coś sensownego,rozumiesz to?. pierwszy raz od 27 lat w tym temacie,a, Ty wchodzisz ze swoimi chorymi teoriami,o których nie masz zielonego pojęcia, i robisz z siebie, z tematu polactwo...
Jeżeli jest możliwość , to proszę moderatora o usunięcie wątku kst_fx.

mod: kolejna inwektywa zakończy się urlopem od forum... kolejnym.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

niedziela 14 gru 2014, 15:14

Dzisiejsze informacje, i doświadczenia, oświadczenia o likwidacji SKOK Wołomin,oraz nagła interwencja KNF, podsunęły mi myśl, że dobrze by było aby ten temat poszerzyć o temat światowych ETF-y na obligacje państwowe oraz komunalne,myślę że byłoby to bardzo potrzebnym w Polsce bardzo wartościowym uzupełnieniem tego tematu, ponieważ do tej pory w Polsce nic nie powstało na ten ważny temat, może w końcu wyższe uczelnie się tym tematem zajmą.
Bardzo, bardzo , mnie smuci że nic w Polsce nie powstało na temat poważnych ETF,teraz byłoby to na czasie i bardzo potrzebne.
Co, do określenia polactwa, wydaje mi się że sprawa jest oczywista.
Polactwo rozumiem w ten sposób, że nie chce polactwo prawdziwych usług bankowych, nie chce regulowane FX, czyli chce być dobrowolnie dym..ym przez banki, brokerów ,domy maklerskie,a , jeżeli pojawi się w końcu po 27 latach transformacji ustrojowej // luty 1988 rok/ jedyna , pierwsza usługa bankowa w Polsce, to polactwo jest bardzo szczęśliwe,a wręcz graniczące z ekstazą , że może płacić prowizję wyższą o 400%

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

poniedziałek 15 gru 2014, 23:18

Akhh pisze:Ech... I znowu bałagan się robi.
Żadnego bałaganu nie ma, ciąg myślowy zostaje w tym temacie jak najbardziej zachowany.
Odnośnie poszerzenia tego tematu o ETF-y w , związku z tym że KNF zlikwidowała SKOK Wołomin, jedną z największych kas w Polsce, bardzo wielu inwestorów, w tym czytających to Forum , a ,wiem na 100% że tacy są, powierzyło im kasę, trzeba , moim zdaniem ,koniecznie poszerzyć ten temat o specyfikację ETF-y, na światowe papiery dłużne Państw,skarbowe, oraz komunalne,municypalne, myślę że tego od nas oczekują inwestorzy, zgubieni, wystraszeni, na naszym ubogim i płytkim rynku.
ETF jest skrótem od angielskich słów „exchange-traded fund” i oznacza fundusz, którego jednostki uczestnictwa notowane są na giełdowych parkietach na takich samych zasadach jak akcje. ETF-y tym jednak różnią się od występujących na GPW certyfikatów inwestycyjnych, że 100% gotówki klientów inwestują w jeden konkretny instrument finansowy. Działa to w ten sposób, że zarządzający na bazie zakupionych instrumentów finansowych emituje jednostki uczestnictwa, którymi następnie handluje się na giełdzie w taki sam sposób jak akcjami. W związku z tym cena jednostki uczestnictwa powinna być zbliżona do wartości przypisanych do niej aktywów i zmieniać się wielokrotnie w ciągu dnia. Różnicę pomiędzy notowaniami jednostek ETF a instrumentem bazowym dodatkowo niwelują działania arbitrażystów, którzy zarabiają na powstaniu ewentualnych rozbieżności.

W przeciwieństwie do znanych w Polsce jednostek uczestnictwa Otwartych Funduszy Inwestycyjnych ETF-y są zarządzane pasywnie. Oznacza to, że zarządzający nie ma wpływu na wyniki inwestycyjne - cała jego praca polega na wiernym odtworzeniu instrumentu bazowego.

Co można opakować ETF-em

ETF może opiewać na dowolne aktywa finansowe, które cechuje wystarczająca płynność i dostępność,
w ,naszym przypadku dotyczy to, rynku obligacyjnego papierów skarbowych Państw G-20 oraz papierów dłużnych komunalnych, municypalnych tych Państw.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

wtorek 16 gru 2014, 17:33

Temat został przeniesiony do właściwego działu.

Posty nie na temat zostały przeniesione do kosza.

Proszę o uspokojenie emocji i trzymanie się tematu.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

piątek 23 sty 2015, 15:09

Marcin, spokojnie można pod temat pociągnąć te tematy
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=9&t=3544
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=9&t=2390
oraz
http://forex-nawigator.biz/forum/czarny ... 26220.html
http://forex-nawigator.biz/forum/nieuzu ... 26247.html
http://forex-nawigator.biz/forum/adwoka ... 26261.html

To jest idealne posumowanie Polskiej bankowości przez ostatnie 27 lat,
Jeżeli cokolwiek się dowiem w tym temacie, chętnię podzielę się wiedzą z Forumowiczami...

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 28 sty 2015, 20:33

http://leaprate.com/2015/01/jp-morgan-m ... witterfeed
Raport przez Wall Street Journal, że JPMorgan, w przeciwieństwie do wielu dealerów walutowych na rynku międzybankowym i uczestników rynku, zanotowała zysk 250 $ milionów 300.000.000 dolarów po ostrym aprecjacji franka szwajcarskiego w dniu 15 stycznia br.
Myślę, że teraz inwestorzy zrozumieją, jak ważny jest dostęp do rynków kapitałowych i finansowych przez dobre banki,dobre usługi bankowe.
JPMorgan, nie tylko sam zrabia, lecz daje inwestorom dostęp do prawdziwej bankowości, a to oznacza ,że nawet jak jest taki armagedon jak na CHF, jeżeli mamy bezpośredni dostęp do usług bankowych, to można też zarobić,
a, w sumie, jeżeli powstałoby przedstawicielstwo JPMorgan, w Polsce, i dali inwestorom taki sam dostęp jak dają w USA, to można by ten temat zamknąć.
Generalnie w tym temacie, chodzi nam z kolegą, o to, aby Polak , maksymalnie do 200-500 kilometrów ,od swojego zamieszkania miał dostęp BEZPOŚREDNI !, powtarzamy, bezpośredni dostęp do banku,usług bankowych....

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

wtorek 03 lut 2015, 15:27


no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 05 lut 2015, 00:30

Dzisiaj, ta potwierdzająca informacja ukazała się w Polsce
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,173 ... l#MTstream

Tamborski: GPW pracuje nad uruchomieniem platformy foreksowej
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,170 ... l#TRrelSST

Jeżeli GPW , uruchomi platformę FX rynku regulowanego CME , to będzie oznaczało dla nas wprowadzenie wreszcie bankowości,usług bankowych w Polsce.
Podpowiemy Panu Tamborskiemu,że jeżeli powstanie bankowość w Polsce,lub taka bankowość zostanie wreszcie udostępniona przez GPW,to średni żywot rachunków walutowych w Polsce, zwiększy się z dwóch tygodni , stopniowo do pół roku, jak jest w USA, a najważniejsze, że ilość zarabiających na FX , zwiększy się z 5-19% na 30-45%.....
będzie to też zbawienne dla Polskich firm i przedsiębiorców, na pewno jeżeli powstanie bankowość w Polsce, nie powtórzy się afera z opcjami, firmy straciły dziesiątki miliardów złotych, leasingów walutowych, podobne straty itp.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

wtorek 10 lut 2015, 10:58

http://forex-nawigator.biz/forum/trader ... 26374.html
Cytuję Kolegę Noob
Jak słyszę wolumen w kontekście rynków OTC to w ogóle nóż mi się w kieszeni otwiera ;).
Kolega Noob, idealnie podsumował istotę tego tematu.
Cieszę się ,że coraz więcej inwestorów to rozumie,myślę że ostatnia masakra na CHF ,zmusiła wreszcie inwestorów do myślenia.

Ps,
tak się teraz zastanawiam
http://forex-nawigator.biz/forum/fundus ... 26371.html

Fundusz Hedge,W Polsce nie ma możliwości założenia takiego funduszu,
skoro, nie możliwe jest istnienie funduszu hadge,to być może, z tego samego powodu, nie jest możliwe istnienie prawdziwej bankowości w Polsce.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 11 lut 2015, 14:27

Generalnie, w tym temacie chodzi ,o to że
http://forex-nawigator.biz/forum/czarny ... 0-710.html
czarny.czwartek pisze:http://www.marketwatch.com/story/danish ... -09?page=2

"With Fixed Spreads from Saxo Bank, you don't have to wonder what price you'll pay to trade FX". 8)

-- 10 lut 2015, 00:31 --

http://sbcug.yolasite.com/ - strona dla klientów Saxo


Historia lubi się powtarzać...
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-437945

In April 2010, a Portuguese financial institution accused Saxo Bank of manipulating stock and currency prices, claiming it lost 10 million euros.

In May, a Lebanese investor said his company had lost DKK 20 million in four months because of unstable pricing and error interruptions on the SaxoTrader. Saxo Bank rejected that errors are a common thing and claimed that the SaxoTrader has an uptime of 100%.

J. Korsoe Jensen, Attorney at Law for Saxo, issued lawsuits against the two former clients in June 2010, for false accusations.

The new Chairman of the Board of Saxo Bank, Kurt Larsen, admitted to Berlingske Tidende that the lawsuits filed against the two former clients were indeed very unusual measures. However, he also said:

"We have tried, but have not been successful in gaining clients authorisation to respond to the accusations they have made against us. Therefore, we had to react, and therefore we have filed lawsuits against them."

P.S.
In August 2010, the Bank's half-year results revealed that net profit had indeed increased 13-fold from DKK 41 million to DKK 551 million, making the first six months of 2010 better than any other full year in Saxo Bank's history.[
Postscriptum
W sierpniu 2010 roku, wyniki półroczne Banku wykazały, że zysk netto wzrósł rzeczywiście 13-krotnie z 41 mln DKK 551 mln DKK, co w pierwszych sześciu miesiącach 2010 lepiej niż jakikolwiek inny pełny rok historii Saxo Banku.
Generalnie, w tym temacie chodzi o to, aby podobne wyniki uzyskali klienci,inwestorzy którzy podchodzą do tego tematu profesjonalnie, mogli uzyskiwać podobne, dobre wyniki patrząc z perspektywy 5-10 lat w oparciu o uczciwe i transparentne usługi bankowe, banki, a, to oznacza rynek regulowany FX, zlecenia G-7 oraz Dood - Frank.
A, to się nie stanie, jeżeli w Polsce, nie będzie prawdziwej bankowości,fizycznie jest to niemożliwe do wykonania.
Dobrze interpretuje ten temat Kolega MarioDM
cytuję,
bolek_i_lolek pisze: (wezwanie do wpłaty wysyłali wcześniej mailem - że jeżeli wpłacę w ciągu 2 dni to nie naliczą odsetek :D ), ani o możliwości restrukturyzacji tego zadłużenia.


Chodzi o TMS czy GO4X ?
W przypadku brokerów pseudo ECN (tak naprawdę to w najlepszym wypadku STP) to nie wypowiem się co do ich tłumaczeń (za dużo tłumaczenia), ale w przypadku brokerów MM to już kpina na maxa.
MM nie wytłumaczy się w żaden sposób, iż nie mógł zamknąć wszystkich pozycji na ustalonym regulaminem poziomie stop-out (czyli MC).
Więc wszyscy, którym przydarzył się szwajcarski przekręt u brokera MM powinni dochodzić zwrotu własnej kasy w przewidzianym regulaminie poziomie stop-out.
W GO4X jest to poziom 30%. Podobnie jest bodajże w XTB (więc umorzenie ujemnych debetów w XTB niech sobie wsadzą w buty tylko oddają realną kasę klientom).
http://forex-nawigator.biz/forum/czarny ... ml#p742125
Cieszę się że coraz więcej inwestorów , rozumie ten temat.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 11 lut 2015, 17:42

Czyli co, teraz Saxo Bank jest niedobry, tak? Pozycje klientow porozliczali po cenach wzietych z kapelusza.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 12 lut 2015, 12:22

PS,w, sumie, tego też dotyczy ten temat

Witaj, znam takich co też mieli "symbolicznego lota" i to im zrobiło minus na -xxx xxx,xx albo -xx xxx,xx u pewnych brokerów: np. TMS Brokers, BOSSA, Saxo Bank. Nauka jaka płynie z tego wydarzenia niewątpliwie (poza unikaniem pewnych brokerów albo forexu w ogóle i nie ufaniu bankom centralnym) jest taka, że trzeba myśleć nie wielkością potencjalnego zysku i wielkością depozytu, ale całą wartością pozycji - czyli np. 1 lot to 100 000 jednostek waluty bazowej. Ja np. już jestem o to doświadczenie mądrzejszy :roll:
z, Kolegą ,bolek_i_lolek, w tym temacie się zgadzam
http://forex-nawigator.biz/forum/czarny ... ml#p742139
Ps, macierewicz, prosiłem Ciebie, abyś debilne tematy złożył w swoim wątku, i pod tymi tematami się podpisywał..OSOBIŚCIE !,jeżeli przecztałbyś dokładnie ten temat, zrozumiałbyś, że nie chodzi w tym temacie po jakiej cenie rozliczał pozycję klientów Saxobank,
, tym temacie chodzi o to po jakiej cenie rozliczał Saxobank , swoje pozycje, czyli pozycje Saxobanku....,
o, to ogólnie w tym temacie chodzi....
w, tym temacie, patrząc ogólnie, na bankowość ,sługi bankowe czyli chodzi o to, po jakiej cenie rozliczał dla SIEBIE !, Saxobank czy JP Mrgan, czy inne banki...,to rozliczły transakcje walutowe . w, KRYTYCZNYM momencie na CHF ,
o, to chodzi , ogólnie w tym temacie...
Ostatnio zmieniony czwartek 12 lut 2015, 13:42 przez Bobry, łącznie zmieniany 6 razy.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 12 lut 2015, 12:26

Pytam bo jeszcze w pazdzierniku ich zachwalales i polecales. Szybka zmiana zdania. I prosze mnie non stop nie wyzywac!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 12 lut 2015, 12:29

maciereicz, przecież napisałem wyżej, skup się trochę chłopie...

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 12 lut 2015, 14:08

Jeden dzień (15 stycznia) pogrąży prawie całą polską branżę. Wreszcie. Tyle w niej oszustów.
http://forex-nawigator.biz/forum/czarny ... ml#p742142
Zgadzam się z,Kolegą openinvestment w 100% , tylko nic , kompletnie nic, z tego nie wynika że zgadzam się z kolegą openinvestment'
Trzeba, skupić się na tym temacie, ponieważ tylko tutaj jest rozwiązanie...,prawne oraz techniczne...

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 12 lut 2015, 14:26

Generalnie z brokerów "polskich" jeśli mogę ich tak nazwać, ING jest optymalnym rozwiązaniem, nie mniej jednak jeśli pojawi się coś z prawdziwego zdarzenia biorąc pod uwagę całokształt oferowanej usługi, będę poważnie rozważał ewentualną zmianę brokera.

Obserwuje także LMAX'a - bardzo podobają mi się założenia tego modelu FX, jak to się rozwinie - czas pokaże.

Natomiast nie wiedziałem, że "prawdziwy ECN" jest nielegalny, jeśli to prawda, tzn, że wszyscy brokerzy tzw ECN, mam na myśli mBroker, ING oraz Alior są brokerami typu MM?
Bobry możesz rozwinąć to stwierdzenie i napisać coś więcej - będę wdzięczny.
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 700#p44700
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 700#p44700

dyktat, dokładnie, tutaj co napisałeś, jest rozwiązanie tego, tematu..,
miejmy nadzieję że na tym , co napisałeś nadąży KNF....

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

piątek 13 lut 2015, 20:56

Spróbuję dokładnie wytłumaczyć ten temat,aby uniknąć niepotrzebnych kłótni.
Doszły mnie słuchy, że duże banki i duzi brokerzy mają kilka dni na uzupełnienie depozytu, w takich sytuacjach jaka była na CHF,
technicznie wygląda to tak, że rozliczenie transakcji jest o 23 czasu Polskie, następnie teoretycznie uzupełnienie depozytu mają na drugi dzień do 10-11 ale to jest tylko teoretycznie, praktycznie udało mi się ustalić, że do tego co napisałem, mają jeszcze dodatkowo 3 dni na uzupełnienie depozytu, czyli praktycznie prawie 4 dni,
mamy ewidentną asymetryczność, ponieważ w niektórych przypadkach, my inwestorzy w Polsce, mamy ułamki sekund na uzupełnienie depozytu, a, oni prawie 4 dni...
A, jeżeli tak jest, jak napisałem, to zależało by mi, aby ten temat podążał w kierunku wymienienia banków i brokerów którzy dają prawie cztery dni na uzupełnienie depozytów Polskim inwestorom,
na tym mi w tym temacie zależy.
Dlaczego?.

Posłużę się przykładem,,zakładam że pracujemy na rozsądnej dżwigni,mamy taką sytuację na CHF, co się dzieje w takiej sytuacji?.
Na, pewno nie byłoby rozliczania transakcji po 0.8 lub nawet 0.67 lecz byłoby to rozliczne po 1.02 ale na tym nie koniec, mamy możliwość prawie 4 dni na uzupełnienie depozytu,rynek w międzyczasie odbił do prawie 1.06
w, takiej sytuacji ,nie tylko obronilibyśmy się przed ujemnym depozytem,lecz dodatkowo, udało by się nam obronić część podstawowego depozytu.
Tak, w skrócie, o to w tym temacie chodzi, myślę że ostatnie doświadczenia na CHF i rozszerzenie spredu do prawie 7 000 pipsów , pozwoli nam lepiej się zrozumieć,pozwoli zrozumieć ten temat,pozwoli nam zrozumieć gdzie są nasze ,inwestorów interesy, oraz dążenie do tego, abyśmy mieli takie same warunki jak, największe banki, brokerzy czy cześć inwestorów w USA.
Myślę, że teraz się zrozumiemy, że to jest w naszym, inwestorów interesie.

Ps, teraz widzę że nawet więcej, podchodzi pod 1065

PS, a, jeżeli to jest niemożliwe, to może by znaleść jakieś kompromisowe rozwiązanie, typu, że wysyłamy do banku lub brokera potwierdzenie skanem uzupełnienia depozytu,z tego co, mi ten Hindus tłumaczył 3 day margin call. , było by to do zaakceptowania przez banki i brokerów na świecie.
Prosiłbym jakiegoś zorientowanego Polaka o potwierdzenie tego zagadnienia.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości