Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

Zablokowany
Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 03 maja 2013, 15:52

macierewicz pisze:mysle, ze to najwazniejsza czesc powyzszej wypowiedzi:

" że szybkich handlowcy ukrytą aspekt wymiany systemu komputerowego,"
Ja poproszę jeszcze doprecyzować (może być w kierunku cen kukurydzy), bo Macierewicz już wie a ja nie. Wydaje mi się, że to może mieć związek zzz systemem wspaniałym bankowym w sowieckiej rosji, aczkolwiek znany nam naczelny przewoźnik (pseudonim pigularz) twierdzi, iż aby uzyskać szybki start, ponieważ polscy inwestorzy mają udać telefony do którego banku aby z CME tych usług korzystać.

Przynajmniej doprecyzować proszę jeszcze owy skan, dlatego gdyż translatory usług korzystać suport po polsku bynajmniej.
The Winner Takes It All

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 05 maja 2013, 10:22

wdfx,ja się na tym nie znam,nie wiem gdzie, i z kim można na te tematy w Polsce poważnie porozmawiać,dlatego ten temat CME ruszyłem abyśmy sobie to przybliżyli.
Wiem natomiast jedno na pewno // osobiście to sprawdziłem//,nawet w czasie najistotniejszych danych na świecie ,realny popyt na CME się odbudował w ciągu kilku sekund na samym rynku E/$ na grube miliardy $,i można tam było zlecenie złożyć bez poślizgów,czy innych numerów brokerów,nie było blokowania platformy przez 10 godzin itp...
A ,to jest najważniejsze dla traderów

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

wtorek 07 maja 2013, 08:57

Rozmawiałem z wieloma osobami ,teraz ten temat lepiej rozumiem.
Trzeba ten temat podzielić na dwie grupy.
1- CME FX- rynek regulowany ,jest to najlepsze rozwiązanie dla inwestorów.
2-CME OTC oraz ECN prawdziwy-często zadawałem sobie pytanie,dlaczego u dużych renomowanych brokerów poślizgi są po 15 pipsów na długiej pozycji i 15 pipsów na krotkiej pozycji skoro u innych brokerów ECN tego poślizgu nie było,lub był minimalny na 0.3-0.5 pipsa?
Najgorsze jak takie poślizgi nierynkowe przerodziły się w lukę cenową nierynkową ,a nasze zlecenie z naszym Stopem S/L było w środku...i mimo że zrobiliśmy dobrą analizę,ceny były dobre to nas przez takie nierynkową lukę wywaliło z rynku...
Reasumując ten drugi wątek,trzeba szukać banki i brokerów pod nadzorem CFTC ,NFA ponieważ oni walczą jeżeli bank czy broker gra przeciw swoim klientom,dalej ,wybierać banki i brokerów którzy mają dużo renomowanych dostawców płynności typu Goldman Sachs, UBS, RBS, Barclays, Deutsche Bank, Morgan Stanley, Nomura itp.
Szukać banki i brokerów którzy nasze lecenie zrealizują po najlepszej możliwej cenie na rynku międzybankowym w czasie poniżej 0.1 setnej sekundy,bez ingerowania w nasze zlecenia... także ryzyko znaczących przesunięć w takich sytuacjach jest bardzo niewielkie.
Trochę to nam przybliży temat,z tego co rozmawiałem,świat na 100% w tym kierunku pójdzie,niestety wymaga to czasu i musimy uzbroić się w cierpliwość.
Dlatego jeżeli znajdziemy takie banki i brokerów /// musi to być sprawdzona informacja// to proszę ich tutaj wymieniać.
Przyspieszy i ułatwi nam dotarcie do bankowości.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

wtorek 07 maja 2013, 17:10

Wyniki CME:

http://cmegroup.mediaroom.com/index.php?s=43&item=3398

Skrócę i przetłumaczę wkrótce.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

środa 08 maja 2013, 09:40

Informacja dla bardzo zamożnych klientów lub dużych firm,jeżeli ktoś się boi dużych strzałów w ułamkach sekundy na FX w swój kontrakt walutowy,można to robić jeszcze inaczej,spotkałem się z ciekawym rozwiązaniem dla kogoś kto się boi tych strzałów w ułamku sekundy.
Można to robić realną walutą przez dilingi bankowe /// zauważyłem że znacznie podniósł się ich poziom usług/// koszty można już uzyskać podobne jak na kontraktach FX...
Spotkałem się z sytuacją że firma to robi na realnej walucie przez diling bankowy intra dey ,a pod koniec dnia przerzuca środki na lokatę Overnight.Jeżeli ktoś chce to robić bez dżwigni i stosuje zasadę 90-92% na rynku pieniężnym i dłużnym ,a resztę na kontraktach FX lub NDF i boi się tych strzałów to takie rozwiązanie będzie dla niego idealne.
Kiedyś jak ja to chciałem robić to koszty w dilingu były dziesięciokrotnie wyższe niż na FX i to się nie opłacało.
Teraz przy porównywalnych kosztach ,może to być alternatywa...
Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 09 maja 2013, 14:53

CFTC in the US and the newly formed FCA in the UK
No...,pomału idzie do przodu...

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 09 maja 2013, 15:27

Wreszcie U.E normalnieje...
http://leaprate.com/forex-industry-news ... badlo.html

Jest to pierwsza akcja FCA za podjęte przed oszustwami Forex, ponieważ formalnie powstał na początku tego miesiąca zastępując FSA, który został zreformowany na dwa podmioty, FCA i PRA, lub Urząd rozporządzenie Prudential.
Jeszcze jak będą rozliczać transakcje FX /// a mają to w planie,jak powstanie CME w Europie..,to będę klaskał uszami ponieważ wtedy U.E będzie normalna...//,a my zamiast skupiać się na tym jaki numer nam odwali broker czy bank ,będziemy skupiać się na naszej rzetelnej pracy....

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 09 maja 2013, 16:52

Rozumiem z tego że FSA została zastąpiona w Europie przez FCA i ona będzie rozliczała CME jak powstanie w Europie?.
Wie ktoś coś więcej na ten temat?.
Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 09 maja 2013, 17:05

z tego co udało mi się dowiedzieć ,to CFTC i NFA,FCA zaczyna pilnie obserwować brokerów FX jeżeli nie wysyłają naszych zleceń do 0.1-0.2 setnej sekundy na rynek międzybankowy.
Wie ktoś coś więcej na ten temat?.
Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 09 maja 2013, 17:26

zzz pisze:Doprecyzuję ten temat,
Dlatego trzeba czekać na CME w Europie,ponieważ tam bank żyje tylko z prowizji ...
Nie mamy sytuacji że przed dużym ruchem nas wyłączają na dłuższy czas ,lub mamy poślizgi u największych brokerów FX na 15 pipsów ,a w tym samym czasie na CME na tych samych instrumentach nie było żadnych poślizgów...,

Pozdrawiam
Poprawka z mojej strony,udało mi się dowiedzieć że UCZCIWYCH !!! banków i brokerów FX jest prawie to samo ,to znaczy ..
S/L nie zostanie wyrzucony. S/L zostanie zrealizowany po kursie jaki będzie dostępny w tym momencie na rynku międzybankowym !!!.Jeżeli jest to w ramach deklarowanego do 0.1 setnej sekundy wysłania zleceń na rynek międzybankowy do wszytkich dostawców płynności np. których należą Goldman Sachs, UBS, RBS, Barclays, Deutsche Bank, Morgan Stanley, Nomura …… po najlepszej możliwej cenie w czasie poniżej o.1 - 0.2 setnej sekundy, ryzyko znaczących przesunięć jest bardzo niewielkie.
Pomału ,myślę rozumiemy wszyscy ten temat...

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 09 maja 2013, 17:29

PS, oczywiście trzeba w tym temacie rozróżnić prawie na tych samych warunkach co na tych samych warunkach...
Jednak o 0.1-0.2 setnej sekundy nie będę się czepiał /// podobnie jak CFTC,NFA czy FCA..//
Myślę że jeżeli te warunki są spełnione to możemy być spokojni.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 13 maja 2013, 15:42

Proponuję rozszerzyć ten temat.
Jeżeli ktoś zna Banki i Brokerów którzy w ciągu 0.1-0.2 setnej sekundy wrzucają nasze zlecenia na rynek międzybankowy kwotowany przez Goldman Sachs, UBS, RBS, Barclays, Deutsche Bank, Morgan Stanley, Nomura itp.
to proszę ich wymienić /// koniecznie to musi być informacja sprawdzona !!!///
wtedy nawet bez CME, będziemy mieli wreszcie... PRAWIE... NORMALNĄ BANKOWOŚĆ w Polsce !!!

Pozdrawiam.

PS,musi to być informacja sprawdzona !!!,aby Forumowicze wiedzieli z czym mają do czynienia.

PS,Znajomi, teraz siadli OSTRO ! ...na mnie że to powinny robić instytucje Państwowe,to jest oczywiste i proszę tego nie powielać w tym temacie ....
Do momentu aż tak się nie stanie... !problem! ...,siłą rzeczy obowiązki Państwa muszą wziąść na siebie portale społecznościowe... !Brwoo! ,dlatego tym bardziej proszę o sprawdzone informacje.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 17 maja 2013, 07:31

Trochę wyjaśni temat ..
Ze względu na rolę nieuregulowanym over-the-counter (OTC)
pochodne instrumenty finansowe w 2008 kryzysu finansowego, który
rozpoczął się w USA, ale których wpływ był odczuwalny na całym świecie,
G-20 uzgodnione na posiedzeniu w Pittsburghu w 2009 roku, że "wszyscy
standardowe pozagiełdowe kontrakty powinny być przedmiotem obrotu
na giełdach lub elektronicznych platformach obrotu, w przypadku gdy
właściwe i rozliczane poprzez partnerów centralnych
do końca

http://www.cmegroup.com/education/files ... verify.pdf
Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

wtorek 28 maja 2013, 18:09

Doszły mnie,nieformalne słuchy...,że Banki Centralne świata,// BC Izraela,BC Szwajcarii ,BC Czech itp....będą robić to ,o co chodzi w tym temacie...
Panowie, wreszcie uważam że w perspektywie 8-15 lat... będzie dobrze i elity /// czy pesudo eility // oraz uczelnie wyższe wreszcie, za tym tematem nadążą....

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

środa 29 maja 2013, 18:16

Ważna informacja dla nowych inwestorów w tym temacie // pośrednio ,nie CME lecz rynek międzybankowy ..// w tym temacie
Krótkie i szybkie pytanie do Pana z BZWBK proszę o odpowiedz czy DM BZWBK jest stroną przy zawieraniau tranzakcji na rynku OTC.

Odpowiedż

Brokerzy nie stworzyli jeszcze takiej oferty, by indywidualny inwestor mógł zawierać transakcje bezpośrednio z bankiem. Aby transakcje inwestora indywidualnego na rynku Forex realizowały się po cenie wyznaczonej przez rynek międzybankowy muszą najpierw przejść po drodze przez Dom Maklerski, który dochowa wszystkich formalności. Połączenie rynku detalicznego z rynkiem międzybankowym ze względu na technologię oraz wymogi formalne musi być zorganizowane przez instytucję, która te wymogi spełnia. DM BZ WBK się tego podjął. Ani nasi klienci ani banki nie handlują ze sobą wzajemnie. Klient widzi cenę od najlepszego banku na BID i od najlepszego banku na ASK. Po podjęciu decyzji o zawarciu transakcji klient wysyła ją do nas a my realizujemy ją na rynku międzybankowym - po otrzymaniu potwierdzenia DM realizuje transakcję z klientem. Jest to tak zwany Matching i na chwilę obecną w ten sposób wygląda proces zawierania transakcji po cenach z interbanku.

Podsumowując ten temat, Szacun dla jedynych banków w Polsce ... WBK oraz BRE i Alior Banku za podjęcie tego tematu // oczywiście pośrednio///

Pozdrawiam,

Kurczę...,zapomniałem o najważniejszym...
Dobra wiadomość dla tego tematu i bankowości rozumianej szerzej ...,
doszły mnie poważne słuchy że Banki Centralne będą kupowały akcje i futures przez CME..,a to oznacza tylko jedno...,że długiej perspektywie spowoduje to rozwój tego tematu...

Pozdrawiam


no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 31 maja 2013, 22:11

http://openmarkets.cmegroup.com/5976/th ... ng-volumes
Grupa CME doświadczył ogromnego rekord ogólny wolumen obrotu w środę, 29 maja 2013 roku. Na giełdach CME pochodnych Grupy, było 26.900.000 umów ,
czyli 27 mln kontraktów razy ok. 150 tyś $...no.. przyzwoicie.
Jak przewidywałem ,wszystko idzie w dobrym kierunku..,
a jak jeszcze światowe Banki Centralne zaczną tam handlować...,oj..będzie się działo...

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 02 cze 2013, 10:51

Może doprecyzuję ten cały temat,ponieważ nawet moi znajomi nie bardzo rozumieją.
Chodzi w tym temacie o rynek regulowany, gigantyczną,dużą płynność rynków finansowych ponieważ taka płynność eliminuje poślizgi i zwiększa nasze bezpieczeństwo,sprawa druga,chodzi o to aby rozliczała transakcje niezależna izba rozrachunkowa,coś jak nasze KDPW,aby wyeliminować nadużycia,sprawa trzecia ,bank,broker nie może grać przeciwko klientom.
Jeżeli na CME w przyszłości zaczną inwestować swoje środki Banki Centralne to dodatkowo zwiększy nasze bezpieczeństwo i przejrzystość.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 02 cze 2013, 11:36

zzz pisze:Może doprecyzuję ten cały temat,ponieważ nawet moi znajomi nie bardzo rozumieją.

Pozdrawiam

ZZZ- i to jest sedno tego co piszesz cały czas !
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 02 cze 2013, 19:03

OK Microbi,to o czym piszę jest głęboko w moich myślach i uczuciach ,nie do końca potrafię to wyartykułować,po prostu uczę się jak Wy Forumowicze,banki ,czy Banki Centralne.... .Nic więcej nie wiem.
Najważniejsze że świat zmierza do normalności ...
1-dzięki ...Państwom G-7 // to już jest przesądzone..//
2-dzięki CME Grup
3-Dzięki Dodd-Frank works. /// a ,w zasadzie dzeki temu że Prezydent Obama go podpisał...,i już jest przesądzone w jakim kierunku świat pójdzie /// dodatkowo Chiny od grudnia też to wprowadziły kopiując rozwiązania z USA.......///
Pozdrawiam

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości