Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

Zablokowany
Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 14 lut 2014, 16:10

camaro masz rację szkoda słów, pewnie ZZZ zaszczyci nas piękną odpowiedzią w jego stylu czyli kolejnym bełkotem. Jeśli tak trzeba będzie chyba dotrzymać słowa ZZZ, albo konkrety i odpowie na pytania forumowiczów albo każdy jego post będę edytował :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 14 lut 2014, 16:16

Może i motywy zzz są (raczej były ) słuszne,ale rozwiązuje on problemy dawno rozwiązane.Włos się jeży na głowie jak się to czyta,ten temat powinien być dawno zamknięty.Jest kompletną dezinformacją kogoś kto zaczyna sie tym interesować lub już choć trochę wie.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 14 lut 2014, 16:46

Z wypiekami na twarzy czekalem na te nowinki techniczne odnosnie sieci a tutaj prosze - nic ciekawego :(.

przyznam sie Wam Panowie, ze na poczatku troche w tym temacie trollowalem. Z biegiem czasu jednak poziom abstrakcji podniosl sie na tyle, ze po prostu negowalem wszystko co pisze zzz, zeby mlodzi adepci sztuki FX przypadkiem nie wzieli tego do serca. Cieszy mnie niezmiernie, ze takze inni tak to widza.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 14 lut 2014, 17:05

Podoba mi sie jednak bardzo jak zzz mowi, ze jest represjonowany na forach.

Cyb internowal zzz z nawigatora, tutaj cos czuje, ze kariera potoczy sie podobnie :) chyba, ze Pan "kocham wszystkich i nie kloccie sie" Nowogorski zabroni banowac, to dalej bedzie na forum bagienko :(
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 14 lut 2014, 17:31

Akhh,dlacze dopuszczasz aby tym tematem rządzili ludzie nie poważni?.
Ten temat dotyczy

CME Grup
http://www.cmegroup.com/tools-informati ... ry-na.html


oraz CME Grup Eoropa http://www.cmegroup.com/europe/about/

którego będzie rozliczał Bank Centralny UK.
Celem tego tego tematu jest
1- całkowite wyeliminowanie nierynkowych poślizgów
2- pełna transparentność w każdej milisekundzie.
3-wyeliminowaniu sytuacji,gdy nasze zlecenie przeskoczy luka,jest ono anulowane,na rynku regulowanym ,takie sytuacje nie mają prawa się zdarzyć.
4-Wprowadzenie rozporządzenia, które wkrótce ma wejść w życie we wszystkich krajach UE, wprowadza wymóg dokonywania rozliczeń transakcji zawieranych na rynku finansowym w oparciu o wykorzystanie funkcji partnera centralnego i tzw. nowacji rozliczeniowej,czyli dla naszego bezpieczeństwa potrzeba aby ryzyko brał na siebie podmiot odrębny od realizującego zlecenie brokera czy banku,czyli w naszym przypadku będzie to Bank Centralny UK.
5-Dobry dostęp sieciowy do dobrych usług bankowych tz. do tego co napisałem wyżej,oznacza to konkretnie ,dostęp CIR światłowodem,uzupełnione to CIR radiowym.

Można pod ,ten temat jeszcze podciągnąć LMAX - Interbank ponieważ chłopaki od nich , wyjątkowo czują blusa, o co chodzi w tym temacie.
Reasumując//,tylko o tym czyli CME,CME Grup Europa - BC UK, oraz LIMAX -Interbank// rozmawiamy w tym temacie ,lub szerzej,aby przynajmniej jeden bank w Polsce to zaoferował, tak aby zwykły Kowalski udając się do Banku ,otrzymał pomoc w tym temacie.

Teraz konkterty techniczne o które prosicie,
technicznie wygląda to tak, wykorzystuje się za niewielką opłata infrastrukturę ,studzienki Telekomunikacji Polskiej,jeżeli jest to przeprowadzone poprawnie to będą parametry techniczne - CIR szybkość 5 milisekund.
Uzupełnione jest CIR radiowy
Parametry techniczne wynoszą - szybkość 15 miliseund
Uzupełnione jest to inteligentnym routerem,ogólnie rozwiązuje to większość ,jeżeli nie wszystkie problemy, o których pisałem wcześniej,a ktoś to usunął,szczególnie zaskoczyła mnie informacja,o której dowiedziałem się dzisiaj ,że mogą zdarzyć się sytuacje,że mamy problemy ze zleceniami,a u operatora na wskażnich wszystko będzie dobrze.Reasumując to powinno rozwiązać większość ,jeżeli nie wszystkie problemy z siecią ponieważ mając CIR nie ma możliwości,aby krótkotrwale Upload spadał nam np.w okolice zera.// dziwię się ,że to co jest normalnością w normalnej pracy tradera ,tutaj tak trudno się przebija///

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 14 lut 2014, 18:00

1.Wyeliminować poslizgow sie nie da.
2.Transparentnosc jest na rynku terminowym,na kasowym nie ma (USA Europa + Japonia)i nic na to nikt nie poradzi.
3.Wystarczy skorzystac z wiadomej oferty Comparic.Nie trzeba żadnego innego posrednika.
4.W usa tak jest od dawna,wystarczy skorzystać z oferty jak wyzej lub jakiegokolwiek innego amerykanskiego biura maklerskiego.Masz wszystko rozłożone na części,każda zajmuje sie czymś innym.Mozesz miec rachunek w jednym biurze,dane intraday sekundowe brać od innego dostawcy ,rozliczac sie dzieki innemu clearing house a transakcje realizuje jeszcze inna firma.
5.Chcesz to dostaniesz WŁASNĄ dedykowaną linie łącząca cie z CME (już za jedyne 500 dolarów miesiecznie )do twojego VPS (już od 65 $) i to nie z żałosnym powolnym połączeniem jakie opisujesz ale z pingiem 0 lub 1 ms i szybkoscia 1 gb/s.Boisz sie że burza zwolni ci łącze o 2 milisekundy ?Otworz kontrakt ,,pogodowy'' na CME.

Żaden problem z tu opisanych nie istnieje,na miłość boską niech ktoś zamknie ten temat.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 14 lut 2014, 18:07

Camaro, jestes niepowazny!

A tak na serio, z tym pingiem troche przesadziles, (jest to fizycznie niewykonalne), ale reszta sie zgadza.

PS. Mam wrazenie, ze zzz to jednak troll, ktory cichcem sie z tego wszystkiego nasmiewa. No bo chyba nie mozna byc serio takim glupim? czy mozna?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 14 lut 2014, 18:12

Jesteś w błędzie,nierynkowe poślizgi ten temat ,wyeliminuje w 100%.
Co, do reszty ,pełna zgoda,napisz,jeszcze gdzie Forumowicze mają się udać aby mieć takie usługi w Polsce // a, o tym jest ten temat// gdzie taką sieć?,takie usługi z dżwigna razy 182 ?,
wtedy można zamknąć ten temat.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

piątek 14 lut 2014, 18:13

macierewicz pisze:
A tak na serio, z tym pingiem troche przesadziles, (jest to fizycznie niewykonalne), ale reszta sie zgadza.
Z serwera CME do VPS :) Według testu tak wyszło :-D .W kazdym razie realnie wyjdzie tak blisko zera jak to mozliwe

no avatar
zzz

Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

poniedziałek 24 mar 2014, 23:50

Dobra raposo,nie kłóćmy się ,czy to jest parę lat w tą,czy tamtą stronę...,
generalnie,chodzi mi o to ,aby przy większych transakcjach np. 100-1 000 lotów,było to dostępne w systemie bankowym..
Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

sobota 29 mar 2014, 16:45

Karol,ciekawy temat poruszył ,cytuję ,Sprawa agresywnego news tradingu nie dotyczy klientów detalicznych, a instytucjonalnych (funduszy algorytmicznych i HFT), gdy zachodzi podejrzenie, że mogą mieć oni wcześniejszy feed, tzw. latency arbitraż. Dotyczy to tylko ok. 50ms przed publikacją newsów. LMAX musi takie rzeczy monitorować, aby dostawcy płynności nie zaczęli rozszerzać spreadów.

Tzw. "zwykły Kowalski" może sobie handlować na newsach jak chce.
Niech ,to będzie odpowiedzią dla wszystkich bankowców // szczególnie starszych bankowców// bojących się wejścia w życie zasad Bazylejskiego Komitetu ds. Nadzoru Bankowego który wprowadzi i stymuluje rozwój bankowości opartej na rynku walutowym i platformach obrotu giełdowego na rynku.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

poniedziałek 31 mar 2014, 17:35

Z uwagi na liczne zgłoszenia, temat o CME został połączony z kilkoma innymi postami Zzz w dziennik.
Przypominam, że w dziennikach obowiązują inne zasady niż w tematach merytorycznych. Właścicielem dziennika jest autor i on decyduje które posty zostają, a które znikają. Również wymagania co do postów samego autora są mniejsze, może m.in. zamieszczać posty odbiegające od tematu.

Wkrótce wybiorę stąd te kilka wartościowych postów, które zostaną wydzielone do merytorycznego wątku o CME.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
zzz

wcześniejszy feed ,a Bazylejski Nadzór Bankowy

wtorek 01 kwie 2014, 20:04

Karol,poruszył fantastyczny temat // myślę że jeden z najważniejszych w historii Polskiej bankowości !//
http://forex-nawigator.biz/forum/lmax-t23561-140.html

Myślę,że to jest lektura obowiązkowa dla Polskich bankowców // szczególnie tych starszych// bojących się wprowadzenia zaleceń Bazylejskiego Komitetu Nadzoru Finansowego w Polsce,który wprowadzi transakcje na platformy i rynek regulowany // arkusz zleceń//
Pozdrawiam

no avatar
zzz

Porównanie poślizgów na ECN a , na prawdziwym rynku CME

piątek 18 kwie 2014, 09:53

Praktycznie,od pięciu lat podstawą mojej bytności zarówno na navigatorze jak i tutaj był temat Porównanie poślizgów na MM-ECN a,prawdziwym rynku finansowym CME.
To była podstawa mojego zaangażowania.
Nieobecność głównego moderatora na navigatorze spowodowała że zaczyna się tam poruszać cenne i najważniejsze sprawy dla traderów.
Cytuję ,


Post17 kwie 2014, 22:02
Tak jak się spodziewałem. Złożyłem profilaktycznie reklamację na transakcję ze slippage 170 punktowy (w trakcie danych). Oczywiście odrzucona. Szkoda, że te ECNy są takie słabe. Ciekaw jestem czy jeśli by zagrywało się bezpośrednio na kontrakcie EUR/USD również tak duży poślizg miałby miejsce.

jamesfisher, patrząc po nagraniach gości co handlują na CME to prawie na pewno miałbyś mniejszy poślizg. Do tego brak możliwości manipulacji brokera jak to bywa na rynku SPOT. Sam się przymierzam aby potestować, ale brak MT4/5 nie zachęca mnie. Niby MT5 dostało certyfikat CME, ale nie znalazłem żadnego brokera z kontraktami terminowymi oferującego tą platformę. Poza tym, nawet na takich kontraktach na kukurydzę mają wypełnienia takie, że na mForex nawet na demo można pomarzyć [powaga].

Koledzy poruszyli sedno całego mojego pisania,w związku z tym przyłączam się do ich pytań.
Chciałbym aby ten temat w tym kierunku się rozwijał.
Przyłączam się również do pytania psV, którzy brokerzy czy banki na CME dają dostęp przez platformę MT-5 // platforma MT-5 przeszła pomyślnie testy CFTC i jest dopuszczona do CME//
rozumiem w moim domyśle że Koledze psV,chodziło m.in o to że dostęp dl CME przez Ninja Trader może być tylko przy włączonej cały czas platformie ,jeżeli jest odłączona to zlecenie obronne i trailing stop nie działa.Dla mnie jest to nie do zaakceptowania.
Dlatego bardzo wiele problemów rozwiązałoby, gdybyśmy wiedzieli którzy brokerzy i banki dają dostęp do CME przez MT-5

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Porównanie poślizgów na ECN a , na prawdziwym rynku CM

piątek 18 kwie 2014, 09:55

Porównaj sobie również LMAX
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Porównanie poślizgów na ECN a , na prawdziwym rynku CM

piątek 18 kwie 2014, 10:05

Tak, oczywiście,rozszerzamy ten temat o LIMAX również.
A,jeżeli chodzi o LIMAX,ciekawi mnie szczególnie czy po wprowadzeniu przez nich MT-5 będzie można przez nią wrzucić zlecenia do Web Client?.
Jeżeli tak, to pierwszy polecę do nich założyć rachunek.

no avatar
zzz

Re: Porównanie poślizgów na ECN a , na prawdziwym rynku CM

piątek 18 kwie 2014, 11:09

Ps, odnośnie LIMAX pisze na ich stronie że dają dostęp do MT-4 MT-5
rozumiem że już dają dostęp przez MT-5?,czy jest to dopiero w trakcie realizacji?.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Porównanie poślizgów na ECN a , na prawdziwym rynku CM

piątek 18 kwie 2014, 11:30

Nie dają dostępu do MT5 na ten moment więc albo jest to w trakcie realizacji lub co bardziej prawdopodobne, to dopiero długofalowe plany.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: Porównanie poślizgów na ECN a , na prawdziwym rynku CM

piątek 18 kwie 2014, 11:33

Rozumiem,w takim razie mam pytanie ,czy przez MT-4 które teraz proponują można wrzucić zlecenia do Web Client?.
Pozdrawiam
PS, a jeżeli nie, to jest jakiś inny sposób aby ściągnąć demo z dostępem do Web Client?,wertuję ich stronę i nie mogę tego znaleść.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Porównanie poślizgów na ECN a , na prawdziwym rynku CM

piątek 18 kwie 2014, 12:02

Nie można.

Jak otworzyć demo Web Client? Wystarczy wypełnić formularz:
http://forexclub.pl/brokerzy/lmax-excha ... unek-demo/
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości