Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

Zablokowany
no avatar
zzz

Re: Porównanie poślizgów na ECN a , na prawdziwym rynku CM

wtorek 22 kwie 2014, 17:21

Cenna informacja dla traderów,CME Grup i LMAX Exchange ,wykres u nich tworzony jest w oparciu o arkusz zleceń.
Pozdrawiam

no avatar
zzz

Brak bankowości w Polsce, konsekwewszystko naszym kosztem ,

niedziela 24 sie 2014, 16:38

Trzynastego sierpnia w warszawską giełdę uderzył piorun. Jeden z dwóch państwowych producentów paliw, gdański Lotos, ogłosił że inwestycja w norweskie złoża ropy przyniesie olbrzymie straty. Ponad półmiliardowy odpis wartości złoża w księgach finansowych spółki przełożył się na spadek kursu akcji o 14 proc. To kolejna z serii katastrofalnych inwestycji zagranicznych polskich koncernów. Największe państwowe firmy mają szczególny talent do strat za granicą, pasjami tracąc majątek, należący przecież do polskich podatników.
Odcięta od dostaw rurociągowych przez rosyjski Transnieft i obarczona wymuszonymi przez rząd Litwy nadmiernymi kosztami transportu kolejowego litewska spółka ciągle balansowała na granicy rentowności. W tym roku, po pogorszeniu sytuacji makroekonomicznej, kontynuowanie działalności Orlen Lietuva coraz bardziej wydaje się nie mieć sensu, przerób ropy ograniczono do minimum a PKN rozważa zamknięcie rafinerii.



http://finanse.wp.pl/kat,1033747,title, ... &_ticrsn=3

Moje zdanie jest zdecydowanie inne, moim zdaniem,za te wszystkie nieszczęścia,odpowida brak bankowości w Polsce....

Pozdrawiam,

Ps, może się powtarzam,i za chwilę na PW , Szanowny Kolega Akhh, zwróci mi uwagę , grzecznie i kulturalnie uwagę, w przeciwieństwie do cyba z navigatora,
niemniej, wierzę w to co piszę, i uważam ,że problem fundamentalny nie tkwi w takich błędach,jak tutaj poruszono.
Problem,moim zdaniem tkwi w tym,że nie udało się nam zbudować przez dwadzieścia pięć lat ,bankowości....

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

poniedziałek 25 sie 2014, 19:37

Rekordowa kara w historii bankowości – 51mld złotych!

http://comparic.pl/rekordowa-kara-histo ... d-zlotych/

Zaczyna się jakaśtam sprawiedliwość :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
zzz

Dobra informacja dla traderów, nawet 800% niższe prowizje

sobota 06 wrz 2014, 07:52

Degiro powstało zaledwie sześć lat temu. Dwóch z pięciu założycieli firmy - Gijs Nagel i Niels Klok - to dawni pracownicy innego internetowego brokera giełdowego, holenderskiego Binck.


mod: Połączone z tematem o walce o prawdziwą bankowość. Nie musisz tworzyć po całym forum tematów o tym samym. Kto jest zainteresowany prawdziwą bankowością trafi tutaj bez problemu, a tytuł wątku nie wprowadzi go w błąd.

Doprecyzujmy,jeżeli to co napisałem wyżej przełożymy na np. zwolnienie np.małżeństwa zwolnić z podatku np. wzorem UK do ok. 50 tyś Funtów ,czyli ok. ćwierć miliona złotych rocznie to moja aktywność zupełnie straciła by sens...,
nie bardzo rozumiem Moda,jeżeli jest coś co nas do tego przybliża ,czyli mamy szanse na obniżenie prowizji o około 800%-900%// czyli praktycznie zrównanie naszych szans z największymi bankami na świecie///
dlaczego usuwa się to zagadnienie z tematu brokerzy ?.
http://www.biztok.pl/biznes/holenderski ... uje_a17469

Pozdrawiam,

PS, niestety ,jedyne co mi przychodzi do głowy to że jedna sitwa zagarneła naszą bankowość, a Fora niby obiektywne,tylko do tej muzyki się dostrajają.
Jedyne pocieszenie w G-7 i Dood Frank,oni to towarzystwo wzajemnej adoracji prędzej czy póżniej to rozwalą,, a naganiaczy takich jak Cyb w pierdlu zamkną,wtedy wreszcie będzie normalnie w Polsce..., czygo sobie i Wam życzę.

no avatar
zzz

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

niedziela 07 wrz 2014, 17:32

Dzisiaj miałem ciekawą rozmowę z Londyńskim bankowcem,okazuje się że to co oferuje Degiro, to nie jest jakąś super wielką rewolucją,okazuje się że już za Rządów Margaret Thatcher ,można było takie prowizje dostać na papierach Brytyjskich...,jakby nie patrzeć to kilkadziesiąt lat wstecz...,
tym bardziej szkoda naszych Polskich zmarnowanych dwadzieścia sześć lat...

Pozdrawiam,

PS, z drugiej strony ,lepiej póżno,niż wcale...
PS, jeżeli go dobrze zrozumiałem,to na papierach Brytyjskich już wtedy można było dostać 0. 0006 prowizji..

no avatar
zzz

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

poniedziałek 08 wrz 2014, 18:33

Takie moje przemyślenia już na spokojnie...
jeżeli już udało się nam po tych 26 latach obniżyć prowizje o te 800%-1000%
Koledzy algorytmowcy, może się wypowiedzą czy to już to jest jakiś fundament,// lub przynajmniej podstawy// aby podstawy HFT w Polsce budować?.
Bardzo chętnie będę widział poszerzenie tego tematu o HFT.// szczególnie o FX regulowany//
//Stanowczo twierdzę że sensowne HFT które nie będą blokować pozostałych uczestników rynku finansowego,//podobnie twierdzi jeden z Kongresmenów USA///, HFT jest zbawieniem dla płynności finansów,jest niesłychanie cenne.// pod warunkiem że nie będzie blokował pozostałych uczestników rynku.

Pozdrawiam,

Ps, wiem że już są 2-3 firmy w Polsce które budują profesjonalne HFT,może podzielą się swoimi przemyśleniami?,// zdaję sobie sobie sprawę że GPW w takiej sytuacji będzie tylko dodatkiem,uzupełnieniem tego tematu,niemniej ,może można by coś sensownego budować w okół innych najpłynniejszych rynków regulowanych świata?///

PS, a, przede wszystkim ,proszę ich o nakierowanie nas ,do jakich instytucji mamy uderzać?,gdzie dostaniemy depozyt intra dey?.
Wiem że coś pozytywnego w tym temacie się w Polsce dzieje i będziemy już mieć po 26 latach dwie instytucje finansowe w Polsce, niestety nie będą miały te dwie instytucje dostępu na razie do depozytu intra dey,dlatego bardzo proszę,aby ten temat o to zagadnienie rozbudować.

Pozdrawiam,

PS,może doprecyzuję dlaczego depozyt intra dey jest dla mnie taki ważny,ponieważ długie i średnie trendy staram się robić na strategiach opcyjnych.// po, prostu uważam że każdy element tej układanki jest bardzo ważny,dlatego bardzo, bardzo się cieszę że udało się obniżyć prowizje o te 800%-1000% a, plusem jest też to ,a, już to jest zaklepane , że będziemy mieć dwie instytucje finansowe w Polsce,co prawda bez, na razie depozytu intra dey z, czego ubolewam ,ale ogólnie widzę pozytywy tego tematu, i mam nadzieję że dalej to wszystko się będzie tak intensywnie rozwijać.

no avatar
zzz

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

piątek 10 paź 2014, 11:55

Witam,

czas się żegnać, i podsumować merytorycznie ten temat.Cele które sobie stawiałem dwadzieścia sześć lat temu, czyli powstanie bankowości w Polsce jest już w miarę dostępne,a przynajmniej usługi bankowe w podstawowym zakresie,niestety kosztowało mnie to wiele nerwów i użerania się zarówno na navigatorze// szczególnie z cybem,ten chłop kosztował mnie wiele nerwów, na szczęście ,jak wejdą regulacje prawne z G-7 i Dood Frank to zrobią z nim porządek/// jak i tutaj. tutaj , na tutejsze Forum zaprosił mnie Wojtek ea,sugerując że to będzie w przeciwieństwie do navigatora Forum dla prawdziwych traderów,niestety też się rozczarowałem.//
Wracając do tematu,
Jeżeli chodzi o bank do opcji,to najlepiej byłoby to robić na CME, niestety, nawet większość instytucji w USA tej oferty nie ma,więc nie drążę tego tematu,
na chwilę obecną mogę do opcji polecić bank, Saxobank,mają swoje przedstawicielstwo w Polsce
http://pl.saxobank.com/
jest bardzo duży komfort pracy na opcjach,ustawianiu streika itp.

Do inwestowania lub gry FX,zdecydowanie polecam CME Grup ,nie będę się rozpisywał dlaczego tak jest ,ponieważ jest to temat na napisanie książki ,którą może kiedyś napiszę...
Jeżeli ktoś nie ma możliwości dostępu do CME, lub jest drobnym inwestorem ,może się zastanowić nad wyborem LIMAX
http://www.lmax.com/interbank
plusem jest to, że mają silny Polski suupport w Londynie,mają też przedstawicielstwa w Polsce
http://forexclub.pl/
http://fxmtf.pl/

Resumując, mamy już w Polsce podstawową bankowość,jest ona dostępna,można porozmawiać z suuportem po Polsku,jest wszechstronna pomoc dla Polskich inwestorów, reszta zależy od naszego profesjonalizmu.

Pozdrawiam,

PS, dziękuję serdecznie wszystkim co mnie wspierali ,oraz próbowali na ile umieli rozwijać te tematy,bardzo dużo się dowiedziałem od nich // szczególnie na priw wiele mi wyjaśnili,za co dziękuję.//

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

piątek 10 paź 2014, 12:18

Konto Zzz usunięte na prośbę Zbyszka. Temat zostawiam otwarty, może znajdzie się jakiś następca. Komentarze na temat decyzji Zzz proszę zachować dla siebie, szczególnie, że teraz nie może już na nie odpowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 03 gru 2014, 22:25

Niestety ,psy ogrodnika się w w temacie budowania bankowości Polsce się znowu uaktywniły,o zgrozo..
http://forex-nawigator.biz/forum/mforex ... ml#p723736

zdroworozsądkowe jest w tym temacie podejście psV
HFT Brokers oficjalnie twierdzi, że w Polsce jeśli chce się być brokerem to można wybrać jedynie model MM (ponoć przepisy uniemożliwiają inne rozwiązania), a wszyscy co wmawiają, że nie są MM i jednocześnie są zarejestrowani w PL to mijają się z prawdą. Może coś w tym jest ?./ to, by nam traderom ,bardzo wiele wyjaśniało../
Popieram również co napisał xxxtb, cytuję,
To forum/. tz . Navigator/ miało być pomocą i wsparciem dla traderow, także a moze przede wszystkim tych początkujących, tymczasem działalność na forum szkodzi innym współfrumowiczom nie wspominając już o zwykłym chamstwie z twojej strony w stosunku do innych Forumowiczów, ktore po prostu dyskwalifikuje cie jako forumowicza.
Niestety, ja też dopiero teraz przejrzałem.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 04 gru 2014, 07:43

O tym, że HFT tak twierdzi to nie wiedziałem.

To raczej w ich przypadku (z Robotero otwierającym zlecenia bezpośrednio po sczytaniu odczytów makro z Reutersa) niemożliwe.

Aż zapytam jak się będę widział z nimi. Natomiast według mojej wiedzy są na 99,99% brokerzy polscy którzy MM nie są (albo mają wybór konta). Czy masz może jakiś link do takiej wypowiedzi?

Co do forum to jak to zwykle bywa ciężko wszystkich upilnować. My się jakoś staramy żeby tutaj raczej była merytorycznie i głównie żeby były dyskusje o tradingu/systemach.
Dlatego tak mało postów jest w tematach brokerów np.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 04 gru 2014, 07:48

Pytanie, kto, jak i gdzie to powiedział. Bo jeśli to był sprzedawca na telefonie namawiający na otwarcie konta, to trudno to nazwać stanowiskiem HFT.
nie wspominając już o zwykłym chamstwie z twojej strony w stosunku do innych Forumowiczów, ktore po prostu dyskwalifikuje cie jako forumowicza
Nie mogę dojść czyjej osoby to dotyczy...
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 04 gru 2014, 09:03

Chodziło z tego co można się doszukać w wątku o Daro.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

czwartek 04 gru 2014, 14:29

Zrozumiałem teraz ten temat doskonale,niestety są przeszkody prawne aby ECN był w Polsce.
Odsyłam do ustaw i rozporządzeń,proszę sobie to sprawdzić u żródła, nieoficjalnie bankowcy sami to przyznają.
ECN w Polsce nie było,nie ma i nie będzie.
Myślę że z tego wynika całe to zamieszanie i ten temat, ponieważ odnosi się to pośrednio również do CME, co też nieoficjalnie bankowcy przyznają.
Jeżeli Moderator pozwoli, może ktoś by w tym temacie napisał dokładną instrukcję,jak mamy rozpoznać,sprawdzać czy broker,bank,dom maklerski jest prawdziwym ECN,CME ?.
Byłoby to ukoronowaniem,przypieczętowaniem powstania bankowości w Polsce.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

sobota 06 gru 2014, 13:51

Temat ten, jest bardzo potrzebny, świadczą o tym wpisy na róznych forach, sugerujące, że ECN nie ma, lub że ECN to zakamuflowany MM itp.
Prawda jest taka,że prawnie ECN niemożliwy jest w Polsce, co nie oznacza że nie ma prawdziwych ECN na świecie, ponieważ na rozwiniętych rynkach prawdziwy ECN jest normalnością.
Dobrze by było, aby doświadczony bankowiec inwestycyjny, napisał by nam dokładną instrukcję,jak mamy rozpoznać,sprawdzać czy broker,bank,dom maklerski jest prawdziwym ECN,CME?, oraz namiary na ich Polski support.
Pozwoliło by to dopełnić ten temat.

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

sobota 06 gru 2014, 18:53

ZZ wróciłeś? !Brawo!!

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

niedziela 07 gru 2014, 23:06

Bardzo ciekawe uzupełnienie tego tematu,
obecnie na rynku a zwłaszcza polskim jest wielu brokerów oferujących konta STP/ECN które rzeczywiście są tylko kamuflażem dla działalności Market Maekerów. Są to sprytnie wykręcone konta z przewagą dla brokera. W odrużnieniu od prawdziwego, mamy tutaj do czynienia z fałszywym ECN-em


Czym się różni tak naprawdę MM od ECN?
http://forex-nawigator.biz/forum/ing-fo ... ml#p724233
Trochę to wyjaśnia ten temat,wolałbym ,aby tą definicję , wykładnie prawną podał KNF lub doświadczony bankowiec inwestycyjny.
Znacznie, uprościłoby to ten temat.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

poniedziałek 08 gru 2014, 11:47

Cieszy mnie ,że na innych forach też traderzy analizują ten problem, słusznie ktoś zauważył ,że jeżeli jest bezpośredni dostęp do ECN,CME to zlecenia wchodzą momentalnie ,z minimalnym poślizgiem, natomiast u najlepszych biur maklerskich i brokerów w Polsce , te same zlecenia wchodzą z 10 sekundowym opóżnieniem ponieważ nie idą bezpośrednio na rynek ,co przekłada się na poślizgi nawet 30 pipsów,
to samo dotyczy banków ECN w Polsce,ostatnio na ich infolinii bankowej ,dowiedziałem się że u nich zlecenia na ECN idą przez ich departament skarbu,co, wydaje mi się jakąś abstrakcją.
Myślę, że o te zagadnienia chodzi w tym temacie.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 10 gru 2014, 13:50

Moim zdaniem,aby uprościć temat powstania bankowości w Polsce, KNF, zamiast publikować ostrzeżenia, powinna KNF podać listę gdzie obywatel Polski ma się udać,aby korzystać z normalnej bankowości,normalnych usług bankowych , czyli gdzie obywatel Polski ma dostęp bezpośredni do ECN,CME?.
Rozwiązałoby to, ten myślę ten temat.
KNF ma fachowców, specjalistów aby to zrobić.
Nie może być tak, że to my Polacy, małymi sumami sprawdzamy co, możliwe, prawdopodobne, że jest, prawdziwe ECN,CME,a co nie jest prawdziwe ECN,CME,ponieważ to jest rachunek prawdopodobieństwa czyli na rozumowanie na stare, co jest prawdziwą czekolada, a co jest produktem czekoladopodobnym owiniętym w orginalne opakowanie czekolady,taka chyba jest różnica prawna między ECN,CME a modelem ECN,CME ..., to nie są poważne rozmowy o bankowości w Polsce,to jest chore, tak nie może być.
Ostatnio zmieniony środa 10 gru 2014, 14:16 przez Bobry, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
kst_fx
Posty: 28
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 16:35

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 10 gru 2014, 14:11

Bobry pisze:Moim zdaniem,aby uprościć temat powstania bankowości w Polsce, KNF, zamiast publikować ostrzeżenia, powinna KNF podać listę gdzie obywatel Polski ma się udać,aby korzystać z normalnej bankowości,normalnych usług bankowych , czyli gdzie obywatel Polski ma dostęp bezpośredni do ECN,CME.
Rozwiązałoby to, ten myślę ten temat.
KNF ma fachowców, specjalistów aby to zrobić.
Nie może być tak, że to my Polacy, małymi sumami sprawdzamy co, możliwe, prawdopodobne, że jest, prawdziwe ECN,CME,a co nie jest prawdziwe ECN,CME,ponieważ to jest rachunek prawdopodobieństwa, a nie poważne rozmowy o bankowości w Polsce,to jest chore, tak nie może być.


człowieku , naprawdę skończ ględzić bo już tego nie mogę więcej czytać !!!!

mieszkam w Polsce , inwestuję jako Polak
inwestuję na CME i innych giełdach całego świata od KILKUNASTU lat
za pomocą Saxobanku oraz Interactive B
obsługa perfekcyjna , prowizje nie mam zastrzeżeń - czego więcej potrzeba ? bo nie rozumiem
i każdy - KAŻDY Polak może miec konto , tak jak i u wielu innych brokerów jak tylko chce inwestować na CME-GLOBEX , EuroN....... i innych

więc przestań wyciągać duchy z szafy , angażować KNF i perdzielić czy tak może być czy nie
tylko załóż w końcu rachunek i złóż zlecenie bo życia Ci braknie na szukanie

pozdrw

oczywiście mam na to dowody , na każdą transakcję , żeby nie było :)

mod: bez przekleństw proszę

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

środa 10 gru 2014, 14:20

kst_fx pisze:
Bobry pisze:Moim zdaniem,aby uprościć temat powstania bankowości w Polsce, KNF, zamiast publikować ostrzeżenia, powinna KNF podać listę gdzie obywatel Polski ma się udać,aby korzystać z normalnej bankowości,normalnych usług bankowych , czyli gdzie obywatel Polski ma dostęp bezpośredni do ECN,CME.
Rozwiązałoby to, ten myślę ten temat.
KNF ma fachowców, specjalistów aby to zrobić.
Nie może być tak, że to my Polacy, małymi sumami sprawdzamy co, możliwe, prawdopodobne, że jest, prawdziwe ECN,CME,a co nie jest prawdziwe ECN,CME,ponieważ to jest rachunek prawdopodobieństwa, a nie poważne rozmowy o bankowości w Polsce,to jest chore, tak nie może być.




mieszkam w Polsce , inwestuję jako Polak
inwestuję na CME i innych giełdach całego świata od KILKUNASTU lat
za pomocą Saxobanku :)

Jasne, gratuluję i podziwiam, zapomniałeś dodać najważniejsze, czyli czyli mały szczególik.., że płacisz prowizję o 400% wyższą niż rynkowa, jeżeli o tym szczególiku nie wiesz to taki z Ciebie trader jak z koziej ..., no wiesz...
//jeżeli jest prawdą co piszesz//.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości