Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

Zablokowany
no avatar
zzz

CME Direct provides access to CME futures and OTC markets.

poniedziałek 29 paź 2012, 11:01

CME Direct provides access to CME futures and OTC markets.

Online trading of CME futures, including all NYMEX benchmarks
Electronic trading of OTC markets, supported by selected, independent brokers
Support for hybrid, broker-assisted trading combines the convenience of online execution with the benefits of voice brokerage
Aggregation combines bids and offers into a single book, eliminating the need for multiple trading screens

Delivered securely across the Internet
Straight-through-processing (STP)
CME ClearPort
Access to CME futures and OTC markets

http://www.cmegroup.com/trading/cme-direct/




http://www.cmegroup.com/trading/cme-dir ... 1_*1_*1_*1


Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 29 paź 2012, 13:19

Szczególnie chodzi w tej dyskusji o to czy ja dobrze rozumiem że FX OTC,NYSE Eurex Exchange,CME Exchange będą łączone w jeden basen płynności?.
Jeżeli tak,to które platformy polecacie?,gdzie ich szukać?,do jakich instytucji z Polskim supportem się zwrócić?>.
Proszę o jak najwięcej informacji jakie posiadacie,będzie to z korzyścią dla nas wszystkich.
Pozdrawiam.

PS.CME DirectCME Direct zapewnia dostęp do CME futures i Pozagiełdowych rynków.Handlu futures CME, takie jak wszystkie NYMEX benchmarksElectronic handel rynków OTC, wspierane przez wybrane, niezależny brokersSupport dla hybrydowych, online broker pomagający handlu łączy wygodę online wykonanie z korzyści głos brokerageAggregation łączy ofert i oferuje w jednej książce, eliminując potrzebę wieloraki handlowy screensDelivered bezpiecznie w InternetStraight poprzez przetwarzanie (STP) CME ClearPortAccess do CME futures i Pozagiełdowych rynków////

Chodzi mi szczególnie o to określenie cytuję ///łączy wygodę online wykonanie z korzyści głos brokerageAggregation łączy ofert i oferuje w jednej książce,/////

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 29 paź 2012, 14:39

Witam.

Będą stosować dla OTC te same rozwiązania jakie ma np. Integral, Currenex itd.
Wysyłanie zleceń będzie poprzez STP. Już Ci wiele razy mówiłem, że Forex to jest zupełnie inna bajka, niż giełdy scentralizowane.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 29 paź 2012, 20:02

Dzięki Karol,a jak rozumieć cytuję //FX OTC,NYSE Eurex Exchange,CME Exchange będą łączone w jeden basen płynności,łączy ofert i oferuje w jednej książce ?.
Wiem że są już instrumenty finansowe łączące to,a to by oznaczało na FX nie dziennie 3-4 biliny $ obrotu lecz dwa razy tyle ,dodatkowo przez jedną książkę,i w transparentnych warunkach. i jasnych regułach dla każdego.
Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 24 lis 2012, 13:07

Pośrednio, w przyszłości też ułatwi sprawę
http://www.icap.com/news-events/in-the- ... wards.aspx
Pozdrawiam



no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 08 gru 2012, 20:39

http://www.cmegroup.com/education/featu ... f-otc.html


http://www.cmegroup.com/education/featu ... f-otc.html

Jeżeli to dobrze interpretuje to wszystko zaczyna iść we właściwym kierunku....
Pozdrawiam.
PS. czy ja to dobrze interpretuje ?. ,cytuje //że Jako Bazylea III i Dodd-Frank reforma finansowa staje się skuteczne, quest globalnych banków na efektywność kapitału będzie nadal stymulować więcej transakcji pochodnych scentralizowanego rozliczeń i prowadzić dar wymiany i rozliczeń operatorów domów, przemysłu konsultant Mayra Rodriguez Valladares powiedział.

Implikacje dla dużych banków amerykańskiej firmy "nie może być jaśniejsze," powiedział Valladares w nowym raporcie. Wyższe wymogi kapitałowe w ramach Bazylei III "są tu na dobre." Banki będą więc koncentrować się na możliwości zmniejszenia wymogów kapitałowych, które mogą być wykonywane przez transakcje pochodne z partnerów centralnych.

W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów, ///

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 15 gru 2012, 11:48

Myślę że tu jest klucz naszych spraw ..
Czy moje transakcje odbywa się szybko i po cenie, która zapytałem?

http://www.my-trading-forex.com/article ... forex.html

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 15 gru 2012, 11:56

Hmm... jakiś niezrozumiały język.

Ale odpowiedź jest oczywiście, że nie. Nie ma takiej technologii jeszcze. Ostatnio pisałem u siebie o nowej technologii ECN, którą wprowadza Brokers Star. Ona podobno będzie w stanie wyeliminować część opóźnień i poślizgów.

Wiadomo jak to działa przy MT4. Zlecenie musi przejść przez mostek, dopiero leci do LP. LP może je odrzucić i wtedy idzie do następnego. Przy dużych ruchach coś takiego skutkuje dużymi poślizgami.
Pierwsza eliminacja to broker, mostek w jednym miejscu, żeby nie było opóźnień.
Druga sprawa szybki dostęp do LP.
Trzecia to system, który zanim rzuci zlecenie jest w stanie oszacować LP, który ma najbliższą cenę do zlecenia i jest w stanie je wypełnić.
Tutaj jest wiele do zrobienia, ale to nie jest działanie brokerów przeciwko nam, to są po prostu braki w technologi i infrastrukturze.
Jako, ze dane o poślizgach i szybkości egzekucji nie są podawane, znamy tylko koszt, którym jest spread+prowizja.
A właśnie szybkość egzekucji i poślizgi to są ukryte koszty co do, których danych nie mamy. I te koszty u niektórych brokerów przewyższają nawet jawne koszty.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 15 gru 2012, 19:24

Akhh,zapoznaj się z tym..
Nie do końca Masz rację.
uważam że jak wejdzie do Europy CME to Masz wtedy widoczną PRAWDZIWĄ cenę,Masz widoczną PRAWDZIWĄ głębokość rynku,i wiesz że nad PRAWDZIWOŚCIĄ tego czuwa niezależne kontrolujące to instytucje np. NFA,CFTC ,FSA
Oczywiście zgadzam się z Tobą że to nie rozwiązuje wszystkich naszych problemów,jednak znacząco je ogranicza,ponieważ jeżeli widzisz cenę,widzisz głębokość rynku,a broker daje rekwota,złą cenę,przetrzymywanie zleceń czy poślizgi poza widoczną głębokość rynku to można to sprawdzić i masz się gdzie zwrócić o pomoc,pomijając że PRAWDZIWI BROKERZY takich numerów nie robią...

pozdrawiam.

PS,Weż poprawkę że cenę i widoczną głębokość nie dedykuje nam broker lecz prawdziwy rynek.



http://rcharlestrading.blogspot.com/201 ... -fund.html

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 15 gru 2012, 21:05

ZZZ, ale wcale nie jest tak. CME to też arbitraż, też rozjazdy ceny i przede wszystkim zła technologia o czym pisał Camaro. Do tego dochodzi Ci HFT.
Na FX też masz prawdziwą cenę, prawdziwą głębokość rynku - no LMAX. A co do czuwania to czytałeś o ostatnich jazdach w USA. U siebie pisałem o tym jak GFT musiało się wycofać z USA. Nie chciało mi się tłumaczyć więcej artykułów - bo i zainteresowanie niewielkie. Ale NFA, w skrócie NFA dało im 1 dzień na uzupełnienie depo o grubą kasę, na podstawie przepisów.

Wierzysz w instytucje? One już pokazał, że nie działają. Małymi się zajmą, dużych nie ruszą. Nasza głowa w tym, żeby zgłaszać nieprawidłowości, a złotego środka i wróżki, która zaczaruje wszystko i będzie dobrze nie ma. Zmiany na FX ida w dobrym kierunku. Centralizacja rynku, CME to będzie zabójstwo dla drobnicy - ciągłe poślizgi przy SL, bo HFT z gigantyczną infrastrukturą zaraz obok centrum, zawsze Cię wyprzedzi.

Nie tędy droga...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 15 gru 2012, 22:13

Akhh,jak dobrze pójdzie pod koniec przyszłego roku CME walutowy rynek regulowany będzie dostępny w Europie wtedy dopiero zobaczymy kto z nas miał rację...

Pozdrawiam.




no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 20 gru 2012, 18:58

Ważna informacja dla poważnych bankowców // w sumie to czułem,teraz jest namacalne///

Cytuję //Globalni regulatorzy przygotowuje się do pchania więcej over-the-counter handlowych instrumentów pochodnych na przejrzystych wymiany handlowej w wyniku kryzysu finansowego.

Zmiany, które wejdą w życie w przyszłym roku USA i Europie w czasie 18 miesięcy, zmusi pochodne kupno i sprzedaż realizowane poprzez wymianę używanych izb rozliczeniowych.//
http://www.ft.com/cms/s/0/41f4d2ec-4a9f ... z2FcADRxuv

Pozdrawiam.

PS.Nie mam wątpliwości że przyczyniła się do tego postawa Rządu USA i Chin..,dobra wiadomość jest taka,że nasi bankowcy się pomału na to przygotowują // nieoficjalnie już rozmawiają i mam zapewnienie że jak to wszystko ostro ruszy to będą przygotowani//
więc nie powinno być żle...

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 20 gru 2012, 20:23

Ps, na potwierdzenie przypuszczeń że rynek walutowy powinien być regulowany,zapoznaj się z tym

The author also doesn't compare the state of the stock market with our other markets: futures (futures is much cleaner), FX (dirty business, where banks have a separate inter market with tighter spreads for themselves, plus the broken will do prop trades against you) and OTC contracts, say corporate bonds (huge 1% spreads, little liquidity, the bank will own you). In other words the stock market is the most fair, except maybe for futures (1 exchange, no fragmentation, no complicated rules, latency less of an issue), and way more fair than FX and OTC. The few big banks that own the OTC business have a lot to gain from HFT bashing, as they really don't want their business on a lit exchange.

http://www.amazon.com/Dark-Pools-High-S ... 0307887170



Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości