Walka o prawdziwą bankowość w Polsce - dziennik Zzz

Zablokowany
no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 18 sty 2014, 00:37

Odnośnie,bardzo ciekawej dyskusji na navigatorze,odnośnie luk i poślizgów cenowych ,którą cyb starał się ordynarnie ograniczyć // jak mnie w tej dyskusji ordynarnie ograniczył...// to był główny powód założenie tego tematu...!
Jeżeli Was ,zbanuje jak mnie ,możecie tą dyskusję prowadzić tutaj...
Moim zdaniem,Koledzy z navigatora ,popełniają błąd,nie sprowadza się tego tematu, jak Wy robicie do np. 100 transakcji i porównania luk i poślizgów cenowych w tym czasie, to jest błąd.
Zróbcie tak,porównajcie poślizgi i luki cenowe ,z Waszych zyskownych transakcji, do poślizgów z Waszych stratnych transakcji,a ,następnie porównajcie to z CME,czy w tym czasie była luka lub poślizg cenowy na prawdziwym rynku?
Zrozumiecie,dlaczego ten temat założyłem,sprawdżcie to,w godzinach 14.30- 22.15 na rynku E/S/ SP-500/D/J/ itp..

Pozdrawiam,

PS,ja to miałem okazję sprawdzić kilka razy,nigdy tych luk,czy poślizgów na CME nie było, przy trafnych analizach,podczas gdy na rynku OTC jakieś dziwne rzeczy się działy,rekwoty,poślizgi czy luki cenowe,piszę o normalnej sytuacji rynkowej,żadne dane..// dlatego założyłem ten wątek...//.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 18 sty 2014, 21:40

Robi się coraz ciekawiej w tym temacie,
wrzucam ,doświadczenia innych traderów,które potwierdzają moje przypuszczenia,jeżeli będzie ktoś robił eksperymenty porównania CME z brokerami,może to pomoże
http://forex-nawigator.biz/forum/armada ... -2520.html

Pozdrawiam

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 18 sty 2014, 22:08

Nie ma na to dowodów. Sam post to za mało. Zresztą jak tylko Armada się pojawiła ze swoją ofertą to konkurencja wręcz stworzyła nowe stanowiska aby ich zdyskredytować. Takie jest wrażenie.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 18 sty 2014, 22:41

Nie pierwszy raz Armada jest pod ostrzalem na nawigatorze. Dziwnym trafem zawsze robione jest to przez swieze konta bez zadnych innych postow. Armada jest jednym z brokow u ktorych gram i sa ok. Pod koniec poprzedniego roku mieli kilka dni problemy z egzekucja zlecen, ale po przesiadce na nowe serwery wszystko smiga. Reklamacje za dlugi czas realizacji zlecen rozpatrzyli pozytywnie, wiec nie ma sie do czego przyczepic.

Zz ty lykasz wszystko co przeczytasz w necie i pasuje do twoich chorych teorii. Ogarnij sie :D


edit:
poczytalem troche watek armady i jakie tam sa jaja, lepsze niz tutaj. Koles ubdural sobie, ze na 200 trejdow poslizgi musza byc koniecznie rowne 0. 15 stron sie o to pluje a potem a sam napisal, ze sredni poslizg na transakcje wyszedl mu 0,23837 pipsa na minus. Ludzie, jak wam nie wstyd sie tak osmieszac?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 18 sty 2014, 22:52

Chce konto mieć. Nie chcę testować nowych broków od początku jak beta testerzy Aliora( :joy: coź, wiedziałem że tak będzie) Takie posty denerwują, czytam wątek od początku na nawi i ciągle jakieś pacany chcą wsadzić tam kij. Działają widać na parę zmian. Zzz i pogoń za sensacją.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 18 sty 2014, 23:06

Walek na poslizgu na koncie live to jest opisany tutaj:
http://forex-nawigator.biz/forum/ironfx ... ml#p560254

pieknie Iron przycial. Z tego co pamietam, ta sytuacja zdazyla sie kilka dni po ataku na armade przez uzytkownika o nicku Paulina, ktorej (albo pewnie ktoremu) nie spodobal sie zapis w umowie. Co lepsze, kazdy brok ma taki zapis, ale tylko w armadzie byl to problem. Jak sprawa ucichla wiecej juz jej/jego na forum nie widzialem. W watku, gdzie golym okiem widac, ze jest cos nie halo, tez ani slowa nie powiedziala. Niestety, ten brok od poczatku ma w polskim necie przechlapane i nie zazdroszcze chlopakom z pl suportu, ze musza sie z tym wszystkim uzerac.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 18 sty 2014, 23:18

Ktoś mi kiedyś powiedział że są ludzie i taborety. Poślizg na zero? To może na trading station i pograć trochę na e-mini? Zobaczyć jak się ticki mają w rzeczywistości. :joy: Kiedyś trzeba będzie tego spróbować, ale chyba do US and A się trzeba osobiście wybrać w tym celu?

Szkoda że zzz nie napisał nic o ebay UK że zamierzają stać się brokerem.

http://www.wykop.pl/ramka/1823688/ebay- ... 41416c497a

Kod: Zaznacz cały

“To promote a trustworthy marketplace and ensure compliance with applicable regulations, eBay is currently updating its Currency Policy. The updated policy will clarify that listings for Bitcoin and other similar virtual currencies must be listed in the Virtual Currency Category in the Classified Ad format,” said Ryan Moore of eBay’s business communications division in an email to newsBTC. “The Virtual Currency category is expected to be available on the UK site on February 10th.”

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 18 sty 2014, 23:27

Chyba jako pierwszy w pazdzierniku czy listopadzie zwrocilem im uwage na komiczne czasem realizowanie zlecen i duze (przez duze D) luki wiec ciezko mi ich bronic ale...akurat argument ze mieli 3 rachunki i kazde zlecenie bylo inaczej realizowane wywoluje jedynie usmiech politowania u kazdego kto choc minimalnie zna zasady obrotu w systemie obslugiwanym przez Armade.Wiec albo ci ktorzy im to zarzucaja wlasnie przesiedli sie z brokera typu MM albo to jacys nowi stazysci na umowie ,,smieciowej'' zatrudnieni przez konkurencje.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 18 sty 2014, 23:37

Pewno tak. Jak ktoś ma dostęp do arkusza zleceń i chce mu się śledzić bananową gpw to polecam zobaczyć jak widły działają w praktyce. Najlepsza możliwa cena, kupujących brak to leci na pysk aż miło. Ustawiłeś limiti? to nie ważne, heh. Ja czekam na ich dowody,w sądzie to ta sprawa(ewentualnie) może i prawie cały rok czekać, nim w ogóle coś z tego będzie.

Tak się zastanawiam, wynajęli pokój na tydzień, zainstalowali się u jednego z tych rzekomych trejderów czy wynieśli stare pentiumy i celerony z magazynu i tam się zainstalowała rzekoma ekipa testowa? Pizza i zarwane noce w starcrafta|unreala tournament|cs 1.6, a nad ranem naleśniki/placki z jabłkiem i kawa. :joy:

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 19 sty 2014, 09:19

Camaro - wiem o czym piszesz. Tez na to zwrocilem uwage i nawet rozmawialem z supportem o tym, dlaczego w ciagu dnia czasem zdarzaja sie takie cuda. Otoz nie byly to typowe "luki" tylko mieli problem z przycinajacym sie na kilkanascie/kilkadziesiat sekund datafeedem. Zapewnili mnie, ze gdyby w moje trejdy poslizgnely sie na takiej luce to reklamacja zalatwilaby sprawe. Po przelaczeniu na wlasne serwery nie zaobserwowalem juz takich problemow.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 19 sty 2014, 11:01

camaro69,nie rozumiemy się.
Ten temat,powstał też po ,to aby można było porównać luki i poślizgi brokerów ,w porównaniu do CME.
Ten temat,dotyczy wszystkich brokerów i ich porównania.
Ten link,wrzuciłem tylko dlatego,że ułatwi zrozumienie tego tematu ,oraz możliwe ,że pomoże komuś do zrobienia jakiegoś programu,który umożliwi porównanie luk i poślizgów u brokerów w stosunku do CME.
Ten link,który dałem,będzie tylko wskazówką o co chodzi w tym temacie,a faktem jest,zauważyłem kilkukrotnie że problem jest,jeżeli są to poślizgi na 0.5-0.8 w stosunku do rynku ,to nie jest większy problem,i nie robiłbym problemu,problem jest w tym ,jak zdarzają się te poślizgi większe np. 11-20 pipsów,ponieważ,nie tylko tracicie pieniądze,lecz Wasze EA głupieją,a ja na AT,też głupoty widzę.
Chodzi mi ,o to w tym temacie,aby to wyeliminować.

Pozdrawiam,

PS,doprecyzuję,mam dwa główne cele,w tym temacie.
Pierwszy,a CME było dostępne n naszych instytucjach bankach // może ,być to CME, które będzie rozliczał ,Bank Centralny UK.
Drugie,może uda komuś się napisać program,aby każdy mógł porównać sobie luki i poślizgi cenowe swojego brokera w stosunku do CME// czy były w danym momencie takie poślizgi i luki cenowe///

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 19 sty 2014, 12:37

Ale zzz piszesz tutaj o problemie który nie dotyczy już od 2 miesięcy czytelników tego portalu czy piszących na tym forum.
Każdy może mieć tutaj dostęp do CME (czy jakiejkolwiek innej giełdy) za pośrednictwem Comparic.pl na najlepszych możliwych warunkach lub jeśli ma mniejszy zasób środków do doskonałego brokera/ów (mogę świadczyć tylko o jednym) MM - u którego poślizgów nie doświadczysz.Większość (by nie powiedzieć żadna jeśli wziąść pod uwagę uczciwe warunki dla klienta) innych instytucji ci tego nie umożliwi bo ... im się to nie opłaca.Mówiłem to tyle razy,każdy w tym temacie mówił to samo...Pisanie tutaj o tym mija się z celem,bo domagasz się dostępu do światowych rynków giełdowych... na portalu który to umożliwił ;-D

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 19 sty 2014, 15:05

camaro69 pisze:Ale zzz piszesz tutaj o problemie który nie dotyczy już od 2 miesięcy czytelników tego portalu czy piszących na tym forum.
;-D
Super,właśnie mi o to cały czas chodziło aby było jak najwięcej możliwości.Trzeba jeszcze pewne rzeczy dopracować technicznie,ale ,ogólnie masz rację.Świetnie,że podjęliście ten temat.
Teraz,chodziłoby mi ,aby było to dostępne przez nasze banki,dopracowana była dżwignia jak na CME itp..aby zwykły Kowalski,podszedł do najbliższego swojego banku i mógł z tych usług skorzystać, druga sprawa co się z tym wiąże to infrastruktura internetowa,niestety tu jest dużo do zrobienia,w zasadzie wchodzą w rachubę trzy sieci,niestety ,po perturbacjach aby dotrzeć do ich głównych inżynierów,po dotarciu do nich ,zalał mnie zimny pot...,praktycznie z tych trzech od wielkiej biedy ,na poważnie,zostanie jedna,lecz z kosmicznymi cenami.
Trzeba ,to jakoś te tematy jeszcze dopracować...
camaro69,z tych trzech,jedynie jedna kuma o co chodzi...

Pozdrawiam,

PS,a,tak ogólnie, to Szacun dla Was,za robienie normalności .
camaro69,może uda się Wam w przyszłości, napisać program,i umieścić go na Waszej stronie,aby każdy mógł go sobie pobrać i porównać sobie luki i poślizgi cenowe swojego brokera w stosunku do CME czy broker inwestorów w wała nie robi?,na m. in. tej podstawie moglibyśmy dobierać sobie brokerów.// jak,napisałem wyżej,luki i poślizgi 0.5-0.8 w stosunku do rynku ,myślę nie stanowią dla nas większych problemów,natomiast wyskoki na 11-20 pipsów w stosunku do rynku ,praktycznie ,robi z nas wariatów...

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 19 sty 2014, 16:43

Na te pytania także już uzyskałeś odpowiedz:

1.Nigdy nie będzie tak jak piszesz.Nigdzie na świecie też tak nie ma - co więcej w usa nie otworzysz nawet pojedyńczego rachunku zbiorczego - dla akcji i dla kontraktów.Umożliwia to głównie Interactive brokers (a wiec i my).U innych masz taką ,,ścieżkę '' zlecenia: twój bank > biuro maklerskie futures (+drugi rachunek dla akcji) >clearing house> CME/Nasdaq/BATS itp.Nie ma tego w USA,nie ma w europie...a ty chcesz tego w Polsce.Mowa oczywiście o przeciętnym kliencie indywidualnym i uczciwych warunkach.

2.Problem połączenia...są servery VPS których możesz użyć (opcja dodatkowa) posiadając rachunek w Captraderze,ping do serwera CME wynosi przez wiekszosc czasu 0,szybkosc polączenia to 1 GB/s.Problem odpada.

3. Nic nie trzeba dopracować technicznie bo wszystko jest już od lat dopracowane,jedyny problem może być jeśli ktoś nie zna angielskiego...

Piszesz o problemach które dawno już zostały rozwiązane i opisane.Lepiej pisz o tym w miejscach (forach, portalach) gdzie ludzie się nie orientują że jest taka możliwość, gdzie o tym nie wiedzą - tutaj każdy wie i może sam podjąć decyzję według własnego uznania i potrzeb a nikt nic mu nie wciska a wręcz nawet płaci (w postaci zwrotu prowizji ) za korzystanie z usług Comparic.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

niedziela 19 sty 2014, 17:12

camaro69 pisze:Na te pytania także już uzyskałeś odpowiedz:

.nie ma w europie...a ty chcesz tego w Polsce..
Jak ,będzie to rozliczał Bank Centralny UK, to będzie // a, praktycznie już to jest,mają tylko problemy techniczne...//
Pozdrawiam,

PS, camaro69,odnośnie drugiego zagadnienia,jeżeli są trzy sieci w Polsce ,i tylko jedna kuma ,o co chodzi w temacie,po dotarciu do głównego inżyniera....,,to nie wmawiaj mi,że Kowalski z Koziej Wólki,ma do tego dostęp....

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 20 sty 2014, 19:32

PS,camaro69 ,wypatruj listu z ZUS,jak go dostaniesz,liczę że nie, 40-60% jak do tej pory dajesz z Siebie w tym temacie,lecz dasz z siebie 100%, dasz z siebie makxa...,na jaki potrafisz ...,a,w tedy będziemy Kolegami...// jak będziesz chciał//
Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

czwartek 23 sty 2014, 20:04

PS,camaro69, jeżeli chodzi o sieci,to wchodzą w rachubę ,tylko trzy, Netiia/Dialog, TPka ora Vectra,tylko jedna rozumie ten temat // nie będę, jej robił reklamy aby nie być posądzony o stronniczość// ,może wypowie się jakiś informatyk,czy można ich sieci wykorzystać,jakoś inaczej, aby CIR był?,może są jakieś inne możliwości o których nie wiemy, a technicznie jest to wykonalne?.
Generalnie,jeżeli chodzi o sięć ,to rozmawiamy w tym temacie tylko CIR,// najlepiej ,byłoby tak, CIR + CIR radiowy jako uzupełnienie,z jakąś wierzą Kościelną w naszej okolicy,lub jakoś inaczej,aby tylko te parametry były zachowane o których napisałem.

Pozdrawiam,

PS,a,jeżeli nie można ich sieci wykorzystać, to może chociaż można ich studzienki jakoś wykorzystać,aby CIR był?.

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

sobota 25 sty 2014, 14:52

Olbrzymi Szacunek,// Niewyobrażalny ,Szacun ,z mojej ,strony /// w tym temacie , dla Centralnego Banku UK oraz http://www.cmegroup.com/europe/about/ za, zrozumienia tematu,problemu,tego zagadnienia... .



CME Europa -europejskie pochodne Wymiana CME Grupy

Pozdrawiam,

PS,a szczególnie ,niewyobrażalny Szacun ,dla nowego Prezesa Banku Centralnego UK Marka Carney

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

poniedziałek 27 sty 2014, 17:19

z, tego ,co rozmawiałem,wieża Kościelna z przekażnikiem ,jest najprostszym uzupełnieniem ,tematu sieci,jeżeli ktoś ma inne przemyślenia czy doświadczenia,to temat jest ,jak najbardziej otwarty na nowe rozwiązania...

PS,camaro69,odpowiedz ,sobie sam,w jakim kraju żyjemy,jeżeli dla większości,bonusy są najważniejsze i po bonusach oceniają rynek...
Jedyna szansa ,dla nas to aby ten temat realnie jak najszybciej wypalił,// nie, wierzę już w inne rozwiązania...///czego Tobie i sobie życzę.

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: CME Direct provides access to CME futures and OTC market

środa 29 sty 2014, 22:22

Jeżeli,ktoś miał dzisiaj ,nierynkowe poślizgi na majorsach ...,na 93 pipsy,a ,tych poślizgów nie było na prawdziwym rynku CME,zrozumie dlaczego ten temat jest ważny..

Pozdrawiam

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości