UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

poniedziałek 14 lip 2014, 12:28

Marcin_N pisze:Temat pozostał otwarty żeby właśnie nie dać podstaw do posądzenia, że chronimy Neo przed krytyką i negatywnymi opiniami za to, co rzekomo zrobił. Przypomnę tylko, że na PW groził mi i nie tylko problemami, jeśli nie wykasujemy postów o nim, mimo tego posty zostały. Temat nie jest moją sprawą ani prywatnie, ani oficjalnie. Forum nie jest odpowiedzialne za działania użytkowników.

W kwestii tego co Neo "może zrobić", nie jest to obiektem mojego zainteresowania. Jeśli łamie zasady panujące na forum, a w szczególności netykietę, to reaguję i za to otrzymał dziś ostrzeżenie. W dalszym ciągu nie widzę podstaw do zbanowania, tym bardziej, że szkody Borusa to nie wyrówna.

Zachowanie Neo jakkolwiek nieetyczne, wystawia świadectwo głównie jemu. Tym bardziej dziwi mnie atak na administrację.

PS. Forum należy przede wszystkim do użytkowników. Nie podoba Wam się Neo, reagujecie na jego wpisy, wypominacie mu to i takie Wasze święte prawo. Jeśli zachce mu się coś sprzedawać wierzę, że nie omieszkacie wystawić mu odpowiedniej opinii.
Marcin, proszę tylko abyś zrobił dokładnie to co robisz w sprawie nieuczciwych brokerów: dałeś facetowi szansę, on się wypiął, ty usuwasz go z listy polecanych czy cośtam. To jest normą na tym portalu i dlatego cieszy się on obecnie dużym zaufaniem. Ludzie odwiedzają to miejsce w sieci, dla wiedzy i rzetelności jaką ono oferuje. Utrzymywanie nieuczciwego usera abyśmy mogli go ignorować nie ma wg mnie większego sensu a daje podstawę sądzić że takie działania będą uchodzić bezkarnie. Moim zdaniem w interesie tego Portalu nie jest zachowanie bezstronności tylko właśnie wyrwanie chwasta. Moim zamiarem nie był żaden atak na administrację tylko danie jasnego sygnału, że nie będziemy się cackać z kimś kto temu portalowi szkodzi.
Do podjęcia takiej decyzji nie jest potrzebna netykieta czy inny regulamin tylko przeczytanie ze zrozumieniem całego tematu i zwykła uczciwość.

EOT.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

poniedziałek 14 lip 2014, 17:16

Borus pisze:Spytałem sie Neo czemu nie może mi oddać moich pieniędzy a ten
[url]http://i.imgur.com/UM9gA4U.png[/url
zwykły złodziej i nie zamierzam przestać ciągle to powtarzać.
Wyzwiska pod moim adresem widzę są dopuszczalne w drugą stronę już nie.
W tym wątku są wiadomości wyrwane z kontekstu.
Po tym co użytkownik Boruc uczynił, zrozumiałym chyba jest iż nie miałem zaufania podawać mu swoich danych osobowych, a tak się złożyło iż miał rachunek bankowy w tym samym banku co ja.
Chciałem wykonać mu przelew błyskawiczny, gdzie moje dane nie zostały by ujawnione w tym celu poprosiłem go aby podał mi numer rachunku w innym banku.
To okazał się być dla Borusa problem, darmowe rachunki są dostępne chyba obecnie w każdym banku i trwa to nie więcej jak 10min. z dostępnością banków również nie ma najmniejszego problemu, dlatego stwierdziłem, iż tak będzie najlepiej i najszybciej.

Swoją drogą w przelewie przychodzącym użytkownik Boruc widniało tylko imię i nazwisko (jak rozumiem brak zameldowania?) jak i wskazywał mi rachunki osób innych.

Wybacz Boruc, że to tak wychodzi bo fajny z Ciebie człowiek, ale nie ja rozpocząłem tę debatę publiczną.
O ile może ja mam problemy czasem z umiejętnościami odpowiedniego się zachowania za co przepraszam, wydaje mi się iż Ty chyba nadal nie zdajesz sobie sprawy jako wydaje się wykształcony człowiek, iż bezprawne udostępnianie danych osobowych jest poważnym przestępstwem i uraziło mnie to nie powiem.
T-REX pisze:Miał szansę załatwić sprawę po męsku: przedstawić swój punkt widzenia oddać co trzeba i przeprosić.
Przepraszam, a czy nie uczyniłem tego?
Z nikogo się nie nabijałem na poważnie, chciałem może trochę złagodzić temat bo co tutaj miało miejsce?
Użytkownik Boruc pod wpływem impulsu emocjonalnego trochę mnie delikatnie mówiąc zgnoił, a następnie wysyłał groźby pod moim adresem w stylu dresiarza spod bloku.
Oddać pieniądze bylem mu gotów nie cały tydzień później, nie z mojej winy nastąpiło to sporo później.
Mimo iż to ja zawiniłem do czego się oczywiście przyznałem i przeprosiłem należy jednak obiektywnie stwierdzić kto tutaj został bardziej poszkodowany i czy tego typu zachowanie nawet w wypadku sytuacji jaka miała miejsce na pewno jest właściwe. Takiej opinii jaką mi wystawiliście chyba komentować nie trzeba mimo tego chcecie więcej co ja Wam na Boga ludzie zrobiłem!?

Dziecinada, nie wiem z jakiej beczki całe forum zaczęło się interesować jakąś prywatną sprawą pomiędzy mną a kimś o pożyczenie 50zł !problem!
Tak jak pisałem jest to bardzo żenujące, jeśli Boruc czy ktokolwiek inny uważa że wyrządziłem mu jakąś szkodę, krzywdę etc. to niech to załatwi w sposób normalny, zgłosi do sądu na Policję ma do tego prawo jako obywatel tego kraju, a nie robienie takich szopek, to jest dla mnie naprawdę piaskownica.
Tym bardziej iż w jej wyniku zostałem dużo bardziej poszkodowany i ze strony prawnej naprawdę mam spore podstawy i pole do działania.

Mam również wrażenie iż wielu się bardzo nudzi skoro zabiera głos tutaj tylko teraz, chyba chce wyładować swoją złość za niepowodzenia w trejdingu.
Przykro mi bardzo z powodu nagonki jaka ma miejsce na mnie i zdaję sobie sprawę iż w pojedynkę nie mam żadnych szans.

Przyznam iż jestem tutaj głównie z powodu Alexa. Nie zamierzam dalej brać udziału w tej żenującej dyskusji, a na forum będę się zajmował jedynie sprawami związanymi z rynkiem.
Myślę, iż każdy myślący o sprawie poważnie chyba ma podobne podejście do tematu i raczej nie bawi się w takie dyskusje zupełnie jak na DT.

Jeśli tak bardzo chcecie mnie zbanować, możecie to uczynić, nie przeszkodzi mi to w czytaniu Alex-a, ale to unie-dogodni. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 lip 2014, 18:18 przez Neo, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

poniedziałek 14 lip 2014, 17:30

Dość długo się nie odzywałeś stąd wszyscy przyjęli, że chodziło o oszukanie.

Ludzie różnie reagują - wystarczyło oddać kasę, napisać i po sprawie. Trwało to troszkę stąd też takie zdanie postronnych obserwatorów.

Natomiast nie będziemy jako administratorzy wnikać we wszystko. Nie ma po prostu na to czasu. Natomiast reagować będziemy na wszelkie inwektywy, ujawniane danych osobowych etc.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

poniedziałek 14 lip 2014, 17:42

Ahh, jak dość długo się nie odzywałem!?
Uprzedziłem użytkownika Boruc nawet przed faktem iż ze spłatą zobowiązania się spóźnię.
Ja rozumiem, żebym się nie odzywał co najmniej miesiąc, znikł przepadł etc.

Sobie wyobrażam co piszecie sobie na PW i o tym cwaniak-owaniu.
Ale kontakt ze mną był, naprawdę nie wiem, widać Polacy taki naród.

A forum nie groziłem jako tako, wyraźnie było łamane prawo i regulamin tego forum i nie widziałem reakcji, poczułem się bardzo niefajnie.

Ok te 2 posty dzisiaj rzeczywiście były nie na miejscu i nie umiałem się zachować, jakoś do tej pory do mnie nie dochodzi że za te 50zł wybuchła tak poważna afera, czy Waszym zdaniem po oddaniu należności i przeprosinach sprawa nadal nie jest zakończona co jeszcze powinienem uczynić?

Przepraszam wszystkich (??) i zapraszam na piwo.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 lip 2014, 19:59 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

poniedziałek 14 lip 2014, 23:35

No dobra odpowiem:
Neo pisze:
Borus pisze:Spytałem sie Neo czemu nie może mi oddać moich pieniędzy a ten
[url]http://i.imgur.com/UM9gA4U.png[/url
zwykły złodziej i nie zamierzam przestać ciągle to powtarzać.
Bo wyszedłeś na zwykłego oszusta i złodzieja, przypominam że nie tylko od niego chciałeś pożyczać kasę. wyglądało to na zwykłe naciąganie.
Neo pisze: Po tym co użytkownik Boruc uczynił, zrozumiałym chyba jest iż nie miałem zaufania podawać mu swoich danych osobowych, a tak się złożyło iż miał rachunek bankowy w tym samym banku co ja.
Chciałem wykonać mu przelew błyskawiczny, gdzie moje dane nie zostały by ujawnione w tym celu poprosiłem go aby podał mi numer rachunku w innym banku.
To okazał się być dla Borusa problem, darmowe rachunki są dostępne chyba obecnie w każdym banku i trwa to nie więcej jak 10min. z dostępnością banków również nie ma najmniejszego problemu, dlatego stwierdziłem, iż tak będzie najlepiej i najszybciej.
jasne, pożyczasz kasę zawalasz termin, a potem wykłócasz się o warunki oddania ? Po takim info ( o ile pożyczyłbym ci cokolwiek) nie miałbym wątpliwości że jesteś oszustem i kręcisz. Idź do banku najlepiej w godzinach pracy a przekonasz się ile to trwa i co przy okazji chcą ci wcisnąć. Zakładanie konta aby otrzymać jeden przelew na 50 zł i przez lata mieć co najmniej zaspamowaną skrzynkę pocztową :facep:
Neo pisze: Swoją drogą w przelewie przychodzącym użytkownik Boruc widniało tylko imię i nazwisko (jak rozumiem brak zameldowania?) jak i wskazywał mi rachunki osób innych.
I guzik cię to obchodzi. Też mogłeś podać tylko imię i nazwisko na przelewie. Ciekawe co Borus mógłby zrobić z takimi danymi, wziąć na ciebie kredyt, wpisać do BIK-u ? :facep:
Neo pisze: Wybacz Boruc, że to tak wychodzi bo fajny z Ciebie człowiek, ale nie ja rozpocząłem tę debatę publiczną.
Może byś w końcu dokładnie przeczytał jakiego ma nicka, już to świadczy o twoim szacunku i podejściu.
Neo pisze: O ile może ja mam problemy czasem z umiejętnościami odpowiedniego się zachowania za co przepraszam, wydaje mi się iż Ty chyba nadal nie zdajesz sobie sprawy jako wydaje się wykształcony człowiek, iż bezprawne udostępnianie danych osobowych jest poważnym przestępstwem i uraziło mnie to nie powiem.
Co do pierwszego 100% racja, zachowałeś się jak dres a on guano udostępnił a nie dane.
Neo pisze:
T-REX pisze:Miał szansę załatwić sprawę po męsku: przedstawić swój punkt widzenia oddać co trzeba i przeprosić.
Przepraszam, a czy nie uczyniłem tego?
Z nikogo się nie nabijałem na poważnie, chciałem może trochę złagodzić temat bo co tutaj miało miejsce?
Przeczytaj parę swoich ostatnich postów. nie wiem co chciałeś złagodzić ale ci nie wyszło
Neo pisze: Dziecinada, nie wiem z jakiej beczki całe forum zaczęło się interesować jakąś prywatną sprawą pomiędzy mną a kimś o pożyczenie 50zł !problem!
Tak jak pisałem jest to bardzo żenujące, jeśli Boruc czy ktokolwiek inny uważa że wyrządziłem mu jakąś szkodę, krzywdę etc. to niech to załatwi w sposób normalny, zgłosi do sądu na Policję ma do tego prawo jako obywatel tego kraju, a nie robienie takich szopek, to jest dla mnie naprawdę piaskownica.
Nie pożyczanie, bo jak pisałem Borus nie był jedynym, Nie chodzi o 50 zł tylko o zasadę: ktoś ci zaufał a ty robiłeś go w konia, cofam słowo o dresach-oni mają jakiś swój honor. Zrobiłeś to wykorzystując do tego forum, zaufanie jakie do niego mamy. Gdybyś spotkał Borusa na ulicy na pewno nie dostał byś tej kasy. Zdecydował głównie fakt że piszecie na tym samym forum i twój staż na nim. Nie wiem jak tutaj, bo faktycznie jestem słabo zaangażowany, ale na wielu forach ludzie pomagają sobie często też finansowo, albo wspierają jakieś idee (kupują karmę dla zwierząt ze schroniska itp.) bo sobie ufają. Wierzą, że tych pieniędzy nie schowa do kieszeni jakiś cwaniaczek. Ty takie zaufanie zawiodłeś.
Neo pisze: Tym bardziej iż w jej wyniku zostałem dużo bardziej poszkodowany i ze strony prawnej naprawdę mam spore podstawy i pole do działania.
napiszę trzy słowa które i tak wymoderują ale co tam: WEŹ NIE chrzań :facep:
Neo pisze: Mam również wrażenie iż wielu się bardzo nudzi skoro zabiera głos tutaj tylko teraz, chyba chce wyładować swoją złość za niepowodzenia w trejdingu.
Być może jestem ostatnim człowiekiem na tym forum który nie znosi nagannego zachowania. Mam gdzieś czy ci to pasuje.
Neo pisze:
T-REX pisze:Neo, widziałem całe spotkanie-było bardzo sympatycznie. Nagraliśmy całą sytuację a moi pracownicy udali się za tobą gdy się zmyłeś żeby sprawdzić jak tam ci się wiedzie, co tam w waszym życiu prywatnym i tak w ogóle. Życzę DUŻO szczęścia w przyszłości. HA, HA, HI, HI... :weak: .
Nie rozumiem aluzji?
Odpowiedź na twoje ostatnie prześmiewcze posty.Dresiarska odpowiedź na dresiarskie teksty. Gdyby chodziło o mnie to tak: nie przyszedł bym sam na to spotkanie. Nie masz się czego obawiać choć przejażdżka w bagażniku dobrze by ci IMHO zrobiła. To nie jest groźba a tylko marzenie. Widziałem na filmach, że to bardzo podnosi kulturę osobistą której jak sam stwiedziłeś bardzo ci brakuje. "proszę, przepraszam" i te sprawy. Puki co polecam książkę o dobrym wychowaniu bądź starożytny Kodeks Boziewicza. Na pewno znajdziesz tam coś o zachowaniu w takich sprawach jak ta.
Neo pisze: Ok te 2 posty dzisiaj rzeczywiście były nie na miejscu i nie umiałem się zachować, jakoś do tej pory do mnie nie dochodzi że za te 50zł wybuchła tak poważna afera, czy Waszym zdaniem po oddaniu należności i przeprosinach sprawa nadal nie jest zakończona co jeszcze powinienem uczynić?
Przelew na dowolnie wybrane schronisko albo lepiej-dom dziecka. Z podaniem adresu, strony www czy czegoś tam innego wyraźnie identyfikujących to miejsce. Twoje imię i nazwisko które i tak znamy (numer swojego konta możesz zamazać). Kwota co najmniej 50zł. Ile jest wart twój honor? Jak to zrobisz to ja wpłacam taką samą kwotę i przepraszam cię na forum za wszystkie krzywe teksty w tym poście. Zamieszczę skan takiego samego przelewu z imienia i nazwiska. Pasi?

Mod: Wulgaryzmy niepotrzebnie podnoszą temperaturę. / Marcin_N

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 15 lip 2014, 06:56

Wydawało mi się, że już nic nie jest mnie
w stanie zdziwić.
O ja głupi. !szok!

Widziałm to w TV,
..."mam nagranego złodzieja/napastnika
i jak opublikuję ten film, to ja popełniam
przestępstwo większe niż rozbój"...

Myślałem, że to prima aprilis !szok!

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 15 lip 2014, 07:40

Może przypomnę parę podstawowych zasad:

Po pierwsze i zawsze: pacta sunt servanda - umów należy dotrzymywać.
Niezależnie od tego jak uciążliwe byłoby ich wykonanie.

Dalej:

Każda umowa to zobowiązanie. Jeżeli pożyczasz pieniądze zobowiązujesz się je oddać w umówionym terminie.
Oba elementy: kwota jaką należy oddać oraz czas w którym ma być zwrócona są równie ważne. Naruszenie któregokolwiek z nich oznacza niewywiązanie się z umowy.
Każda umowa oznacza też pewne wyrzeczenia które są niezbędne do jej wykonania. Takim wyrzeczeniem jest np. ujawnienie drugiej stronie pewnych informacji o sobie. Informacji niezbędnych zarówno do ustalenia warunków umowy (np. ocena wiarygodności) jak i jednoznacznie identyfikujących strony. Informacje takie zazwyczaj obejmują tzw. dane wrażliwe jak imię, nazwisko, adres itp. Oczywiście może się to komuś nie podobać ale to nic nie zmienia.
Natomiast jest też zasada dobrowolności umów: jak nie zgadzasz się z jej treścią to jej nie zawierasz.

W umowie wierzyciel-dłużnik nie ma równych stron: wierzyciel ma zawsze większe prawa niż dłużnik, a dłużnik ma zawsze większe zobowiązanie niż wierzyciel. Z banalnie prostego powodu: to pożyczający ma potrzebę, a nie pożyczkodawca.
Drugim bardzo istotnym aspektem tej niesymetrii jest ryzyko: to pożyczkodawca ryzykuje najwięcej z góry obdarzając zaufaniem pożyczkobiorcę i przekazując mu coś czego on nie ma, a tak potrzebuje. Daje mu do ręki pieniądze, a w zamian otrzymuje słowo i jedyne co może zrobić to wierzyć, że to słowo zamieni się kiedyś z powrotem w pieniądze.

Z czego wynika parę prostych konsekwencji: to dłużnik musi się dopasować do warunków wierzyciela i uwaga: dłużnik ma też dług wdzięczności wobec tego wierzyciela przynajmniej za obdarzenie go tym zaufaniem jak nie np. za pomoc w trudnej sytuacji która spowodowała, że zwrócił się on po pożyczkę.

Jest jeszcze jedna zasada rządząca umowami: można je zmieniać jeżeli jest taka konieczność (konieczność, nie czyjaś niewygoda czy zmiana planów). Ale to też wymaga zawarcia… umowy. Czyli dogadania się obu stron i to zanim dojdzie do wydarzenia które spowoduje, że pierwotna umowa zostanie złamana.

Więcej nie chce mi się już na ten temat pisać, szczególnie zaś komentować poszczególnych wydarzeń czy wypowiedzi - wydaje mi się, że wnioski nasuwają się same po skonfrontowaniu z tymi prostymi zasadami które wyżej opisałem.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 15 lip 2014, 07:56

Post Alexa doskonale wyjaśnia problem.

Z informacji którą otrzymałem wynika, że Neo w końcu oddał pieniądze.

T-Rex wygarnął co miał do wygarnięcia.

Dlatego proponuję, żeby wszyscy odpuścili temat na 2-3 dni w celu ochłonięcia, bo wydawać by się mogło, że emocjonalność dyskusji przekroczyła już rangę sprawy.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 15 lip 2014, 09:47

alx dzięki za przypomnienie podstawowych zasad, z przed czasów kiedy jedyną zasadą stało się dymanie frajerów (ciekaw jestem Marcin jak to wymoderujesz :joy: BTW dzięki za przypomnienie mi paru słów z przed czasów gdy przeklinanie nie było jeszcze tak trendy).
Otrzymałem od Neo PW z której wynika że nie jest zainteresowany moją propozycją. Uff... nawet lepiej, bo miałem wpłacić tyle co on więc gdyby pokazał tu przekaz na milion dollarów ... na szczęście dla mnie długo mu to nie grozi, bo nawet kwota 50 PLN to dla niego za wysokie progi - co polecam uwadze miłośnikom jego analiz czy ewentualnych systemów. To tyle mojego w temacie. Sorry jeśli ktoś - szczególnie Marcin_N poczuł się dotknięty ( za wyjątkiem wiadomej osoby). Tym co dalej nie rozumieją o co mi chodziło i myślą że to zadyma o 50 PLN nic więcej nie wytłumaczę. Tym co zrozumieli tłumaczyć nie trzeba. Dla mnie koniec tematu, choć jak wiadoma osoba mnie sprowokuje to jeszcze to pociągnę, łącznie z publikowaniem prywatnej korespondencji. A pewnie nie trzeba, prawda?

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 15 lip 2014, 09:57

Panowie i ja sie wtrace na moment. Nie sledze watku od poczatku ale o co takie wielkie halo? O 50 zl? To nie afera na miare Amber Gold. Ok - Borus ostrzegl, Neo oddal, napisali co mysla o sobie - koniec. Czy naprawde nie szkoda Wam wolnego czasu na roztrzasanie tak malo istotnych spraw? Piekna pogoda na zewnatrz - gdy emocje za duze wyjdzcie sie przewietrzyc, pooddychac swiezym powietrzem. Po co wdawac sie w jakies pyskowki, ktore i tak nic nie przyniosa. Sa miliony innych sposobow na spedzanie wolnego czasu. Na spokojnie zastanowcie sie czy polstronicowe elaboraty wniosa cos pozytecznego. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 15 lip 2014, 10:03

T-Rex:
Prywatnie rozumiem o co chodzi, dla mnie też bardzo ważne są zasady i słowo honoru. ... ///edit: i zaufanie do współforumowiczów :wink:

Jako administrator natomiast muszę kierować się osobistymi przemyśleniami i sympatiami/antypatiami jak najmniej przy podejmowaniu decyzji administracyjnych. Jest to chyba jasne, szczególnie, że tego typu sprawy, także z różnymi podmiotami komercyjnymi udzielającymi się czasem na forum, mogą się pojawiać w przyszłości.

Dlatego uwagi, jakobym nie reagował na to "naganne zachowanie" są niesprawiedliwe. Jako prywatna osoba potępiam tego typu zachowania, ale narzędzi administratora tylko z tego powodu użyć nie mogę.
Sorry jeśli ktoś - szczególnie Marcin_N poczuł się dotknięty
Jest ok. :cheers:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 15 lip 2014, 16:49

JW napisał Tomasz, nie zamierzam więcej się wypowiadać.
Pragnę tylko odnieść się do słów alx, iż żadnej umowy pomiędzy nami nie było poza terminem spłaty, a związku z tym iż został Borus przeze mnie uprzedzony o fakcie nie spodziewałem się takiej reakcji.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 15 lip 2014, 16:58

Oczywiście że była. Inaczej w ogóle nie byłoby żadnej pożyczki.
Została zawarta w momencie gdy otrzymałeś pieniądze.

Ale prawdę mówiąc dość już mam całej tej historii. Tym bardziej jak co chwila trzeba tłumaczyć tak wydawałoby się podstawowe sprawy.
Wyłączam obserwowanie tego wątku.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 15 lip 2014, 22:10

Neo pisze:JW napisał Tomasz, nie zamierzam więcej się wypowiadać.
Pragnę tylko odnieść się do słów alx, iż żadnej umowy pomiędzy nami nie było poza terminem spłaty, a związku z tym iż został Borus przeze mnie uprzedzony o fakcie nie spodziewałem się takiej reakcji.

Proszę nie pisać do mnie na PW !
Nie toleruję chamstwa.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

piątek 18 lip 2014, 17:29

T-REX pisze:Otrzymałem od Neo PW z której wynika że nie jest zainteresowany moją propozycją.
Tego nie powiedziałem, wręcz przeciwnie.
T-REX pisze:...co polecam uwadze miłośnikom jego analiz czy ewentualnych systemów.
Jedno z drugim nie wiele ma wspólnego.

Skoro o chamstwie mowa, to bardzo miło z waszej strony za ten spam.
Nie wiem czy tak się zachowują dorośli ludzie?

Podsumowując Boruc pożyczył mi pieniądze w dobrej wierze chcąc mi pomóc.
Ja tymczasem nie oddałem ich w terminie na jaki się umawialiśmy w skutek czego Boruc postanowił poinformować resztę forumowiczów przed "oszustem", nie było to do końca zgodne z regulaminem forum, ale jak tłumaczy alx jednak z prawem było to zdaje się zgodne i Boruc miał do tego prawo, choć mnie to się bardzo nie spodobało i odebrałem to bardzo negatywnie biorąc pod uwagę fakt iż poinformowałem go o spóźnieniu oraz kontakt pomiędzy nami odbywał się na bieżąco.

T-REX trochę wytłumaczył mi na czym polega mój błąd i kto tutaj jest nie w porządku.
Dlatego jeszcze raz przepraszam za moje zachowanie.
Bardzo niepotrzebna historia ale mam nadzieję iż nauczy mnie czegoś na przyszłość.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

sobota 19 lip 2014, 09:49

Neo pisze:
T-REX pisze:Otrzymałem od Neo PW z której wynika że nie jest zainteresowany moją propozycją.
Tego nie powiedziałem, wręcz przeciwnie.
Daruj sobie, mnie chodziło o gest " nie zależało mi na tej kasie na tyle aby ją zajumać a tylko zachowałem się jak dureń."
Ale jak masz sobie chleba przez taką kwotę odmawiać to faktycznie nie ma to sensu.
Neo pisze: Skoro o chamstwie mowa, to bardzo miło z waszej strony za ten spam.
Nie wiem czy tak się zachowują dorośli ludzie?
Mnie też jest miło, co do chamstwa to przestań spamować moją skrzynkę PW, nie jestem twoim psychoanalitykiem aby roztrząsać twoje problemy finansowe i inne. Dalej odwracasz kota ogonem, że to inni są winni a nie ty bo piszą w tym temacie. Możemy sobie pisać co chcemy. nie chcesz - nie czytaj.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

poniedziałek 21 lip 2014, 11:31

Nie no czad to jest lepsze od reality show, wnioskuję o założenie nowego działu na forum, gdzie można będzie odreagować swoje życiowe stresy. Kiedy człowiek się uzewnętrzni i publicznie skompromituje to od razu będzie mu lepiej. Nie ma dla człowieka nic droższego niż dogodzenie jego próżności i żadna rana nie boli bardziej niż rana zadana właśnie próżności.
Od tysięcy lat wszystkim cywilizacjom, kulturom i religiom, wojnom i rewolucjom, najwybitniejszym ludziom na świecie, zawsze towarzyszy kupa.(...) Mnie oszukasz, przyjaciela oszukasz, mamusię oszukasz, ale życia nie oszukasz.” - rzekł onegdaj Król Sedesów.
The Winner Takes It All

no avatar
fibo-oscylator
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 17:05
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

wtorek 02 wrz 2014, 13:32

Czy na nawigatorze taki sam trik był robiony ??

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: UWAGA na pożyczanie pieniędzy przez internet.

sobota 13 wrz 2014, 10:06

Miałem wczoraj taką sytuację, że znajomy napisał do mnie na skype pytając czy mam jakieś bitcoiny, że bardzo mu są potrzebne szybko. Aurat nie miałem Bitcoinów, więc tylko zasugerowałem mu jak może szybko i łatwo kupić. Ale gdybym miał, to pewnie bym mu wysłał jakąś niewielką ilość. Dziś rano dowiedziałem się, że ktoś mu się włamał na konto i rozsyłał prośby o bitcoiny do wszystkich kontaktów. W sumie sprytna metoda, dlatego ostrzegam tutaj przed takimi trickami. To samo odnośnie Skrill'a czy Paypala oraz innych systemów błyskawicznego transferu pieniędzy. Zawsze dobrze zadzwonić do takiej osoby i potwierdzić czy to rzeczywiście ona.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości