Czym jeżdżą traderzy?

ODPOWIEDZ
no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czym jeżdżą traderzy?

środa 18 mar 2015, 18:57

Panowie jakie auto polecacie?
Jason jak ta astra sie sprawuje.Duzo osob chwali clio.
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czym jeżdżą traderzy?

środa 18 mar 2015, 19:07

zalezy czego szukasz :D na autocentrum pl masz bardzo duza baze opinii. Ludzie wypowiadaja sie rzeczowo - nie typu, kupilem auto xxx i jest poprostu najlepsze! Tam ludzie tak jakby wyszukuja usterek i niedogodnosci podczas uzytkowania i wrzucaja na www. Sa tez raporty spalania.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czym jeżdżą traderzy?

środa 18 mar 2015, 22:55

Dzieki musze tam poczytac w weekend.
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 08:41

Piter80 pisze:Jason jak ta astra sie sprawuje.
Ja ją mam od nowości, dwa lata z małym hakiem czyli trudno, aby cokolwiek się działo.

Zalety Astry III (również Astry II, ale dzisiaj Astra II to raczej już taki samochód dla studenta)

- koszty - wszystkie jest śmiesznie tanie, nie jest to Matiz gdzie za 200 zł wymienisz pół samochodu, ale naprawdę jest ok
- prostota budowy, przynajmniej w wersji z silnikiem benzynowym, tu nie ma co się psuć, a zawieszenie jest wyjątkowe pancerne (cecha Astr), nawet jak coś popsuje to jest tanie. Wynika to z tego, że jest to przestarzała konstrukcja, co paradoksalnie jest zaletą. Dzisiaj już się nie produkuje wytrzymałych samochodów, bo jak się nie psuje, to producent mało zarabia.
- jak dla mnie wystarczająca dynamika (1.6 115 KM), ogólnie ok tak na co dzień, oczywiście nie ma dynamiki Porsche ani komfortu Mercedesa klasy S, no ale tak jest
- nikt Ci Astry nie ukradnie, bo dzisiaj kradnie się przede wszystkim VW i Audi

Wad w sumie nie zauważyłem większych, mam pewne uwagi co do serwisu ASO (ale to się tyczy większości ASO, że patrzą tylko aby kasę wziąć, a się nie przykładają do pracy). Aha, słabością silnika Astry jest pasek rozrządu, i trzeba częściej wymieniać bo lubi pękać, może nie wytrzymać 120 tys, ale to wszystko można znaleźć choćby na auto-swiat.pl

Zasadniczo w jednym zdaniu moja Astra to fajny, przyzwoity samochód, chociaż dość skromny, a nie jakiś szpanerski. Jednocześnie bardzo pewny, bo w sumie na razie przebieg dość mały (ok. 50 tys), i mam wykupione dwa Assistance, czyli w zasadzie prawdopodobieństwo niemiłych niespodzianek jest niewielkie. Dzisiaj wsiadam i mogę sobie jechać nawet do Barcelony i spokojnie dojadę i wrócę.

Moim zdaniem wybierając samochód warto zwracać uwagę zawsze na wersję silnikową, bo tu są różne niespodzianki, ale w zasadzie wystarczy poczytać dział używane na auto-świat.pl, a jak się kupuje używane to oczywiście nie słuchać bajek sprzedawcy tylko sobie sprawdzić samochód w ASO przed zakupem. Akurat tą rzecz w ASO robią dobrze, koszt 200-500 zł.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 14:58

Dzieki :cheers:
Wlasnie rozwazam astre 3,golfa 5,clio i fieste
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 16:43

Piter80 pisze:Dzieki :cheers:
Wlasnie rozwazam astre 3,golfa 5,clio i fieste
Wydaje mi się czy Clio i Fiesta to klasa niżej?

Focusy są ok, co do Meganek to nie wiem.

Dobra jest jeszcze Kia Ceed, zwłaszcza trzydrzwiowa, ale dosyć droga.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 17:32

Szukam tak wlasnie cos w miare nie drogiego do smigania glownie po miescie.A te co wymienilem to ludzie chwala.A o fokusie czytalem,ze sie ostro psuje.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 17:52

z tego wachlarza bardzo zdecydowanie bralbym astre. Teraz pytanie ile tys km tluczesz rocznie? Diesel czy benzyna? Cale zycie jezdzilem dieslem a o benzynie nawet nie chcialem sluchac. Kupowalem auto zonie i zrobilem mala kalkulacje. Zalozylem, ze jezdzi ok 3000 mil (ok 4800 km) rocznie po miescie. Diesel bil benzyniaka na ok £170/rok. Tylko diesle sa duzo bardziej skomplikowane w naprawie, znaczy to rowniez duzo wiecej mozliwych usterek - zawor egr, turbo, swiece, kolo dwumasowe itp itd - koszty napraw ida w setki. Kalkulacje robilem ze dwa lata temu kiedy ceny byly duzo wyzsze wiec stosunek diesel - benzyna zmniejszyly sie. U Ciebie przy takich zalozeniach powinno wyjsc duzo mniej bo auto mniejsze. Zakladam, ze po miescie taka asterka wezmie ok 7-8L benzyny i pewnie ok 6-7L diesla.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 18:08

Tomasz-20021 pisze:zawor egr, turbo, swiece, kolo dwumasowe itp itd - koszty napraw ida w setki.
Chyba tysiące. Sam dwumas to przeważnie ok 2 tys, turbosprężarka drugie tyle, a jeszcze zawsze mogą się popsuć wtryskiwacze.:) W najdroższych samochodach dochodzą do 5 tys za sztukę, ale to już oczywiście klasa premium. Pomijając oczywisty fakt, że diesel jest dużo droższy w zakupie.

Zasadniczo przyjmuje się granicę 25-30 tys przejechanych km rocznie jako granicę opłacalności zakupu diesla. A i tak nie wiadomo czy się zwróci przy dzisiejszych cenach ropy. Wystarczy sprawdzić cenę potencjalnej wymiany koła dwumasowego, którego w benzynowych nie ma, i przeliczyć ile za to można przejeździć na benzynie.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 18:23

aj przepraszam - w funtach pisalem z przyzwyczajenia to mi setki wychodzily.

Zapomnialem dodac jeszcze najwiekszego zonka nowych diesli - filtr czasteczek stalych. Przy jezdzie po miescie zapycha sie super szybko. Mozna oszukac komputer, wyciac, przeprogramowac - tym samym stracic gwarancje kupujac nowe auto. Kupujac uzywany jest duza szansa, ze kupimy juz z zapchanym i "przeczyszczonym" do sprzedazy. Wymiana to juz tysiace (w funtach :))

PS: Jason - dwumasy sa tez w benzynie
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 19:08

Samochod do pykania po miescie,ewentualnie w weekend wyjazd poza miasto.Duzo nie najezdze.Kurcze zawsze myslalem,ze diSel jest tanszy w uzytkowaniu.
Ehh kompletnie sie na tym nie znam.Tomasz a Ty co wybrales?
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 20:00

Tomasz-20021 pisze:Jason - dwumasy sa tez w benzynie
Ale na pewno nie w mojej Astrze. :bambam:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czym jeżdżą traderzy?

czwartek 19 mar 2015, 21:39

Piter80 pisze:Samochod do pykania po miescie,ewentualnie w weekend wyjazd poza miasto.Duzo nie najezdze.Kurcze zawsze myslalem,ze diSel jest tanszy w uzytkowaniu.
Ehh kompletnie sie na tym nie znam.Tomasz a Ty co wybrales?
Piter zafirke kupilem, zreszta juz 3 z kolei ;) ja familijny jestem wiec potrzebuje duzo miejsca. Czasem uzywam jako van jak potrzebuje. Jesli tylko popykasz po miescie to odpusc diesla. Era taniego i niezawodnego silnika sie skonczyla. Diesle sa ok jesli duzo jezdzisz. Zauwaz, ze nawet zlotowy juz czesto jezdza na benzynie / gazie. Olej napediwy jedt tez drozszy od benzyny w uk o dobre £0.10. Kup cos z malym silnikiem a naprwno bedziesz zadowolony. To Twoje pierwsze auto w uk?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czym jeżdżą traderzy?

piątek 20 mar 2015, 06:12

Hej
Dzieki.Kiedys mialem mondeo.Bylo ok jezdzilo:D
Potem wracam-nie wracam i tako.Teraz moja pani w ciazy i samochod trzeba kupic.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czym jeżdżą traderzy?

piątek 20 mar 2015, 07:41

Pytam bo tu auto sie troche crazy kupuje ;)) np bez umowy. Ale jak juz kupowales to wiesz. Zreszta jak masz wiecej pytan to sluze pomoca. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Czym jeżdżą traderzy?

piątek 20 mar 2015, 11:20

jeszcze Piter przyszlo mi cos do glowy

1. Jesli dziecko w drodze to rozgladaj sie za asterka kombi. W wersji hatchback wozek zabierze pol bagaznika, jakies zakupy na gore i pozamiatane - miejsca brak. Uwierz na slowo - nic bardziej denerwujacego jesli bedziecie wracac z zakupow i gdzies jeszcze podjedziecie "na chwilke". Zeby dostac sie do wozka najpierw wszystkie zakupy out - i tak w kolko :D kombi spokojnie zalatwi sprawe.

2. raczej unikaj gumtree i prywatnych sprzedawcow. Nie jest to regula ale to zazwyczaj padaki, czesto z aukcji. U dealera zaplacisz wiecej ale masz gwarancje (zawsze zadaj na pismie - niech tam gosc dopisze, ze dotyczy elektrycznych i mechanicznych podzespolow). Nie dokupuj tzw extended warranty - to nic nie warte. Cokolwiek sie stanie kaza pokazac wszystkie kwity od org dealera - nie masz czyli gwarancja niewazna.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czym jeżdżą traderzy?

piątek 20 mar 2015, 14:00

Dzieki
W sumie racja.Ja to mondeo od ciapaka kupowalem wiec wiem jak to wyglada.4 miechy smigalem i sprzedalem za ta sama cene :D bo do pl wracalem.Na 3 miesiace jak sie okazalo :)
Z tym wozkiem to dobra rada.W sumie nawet o tym nie pomyslalem.
:D
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym jeżdżą traderzy?

piątek 20 mar 2015, 14:15

Tutaj jeszcze porównanie Golf V i Astra III

http://magazynauto.interia.pl/uzywane/o ... Id,1043635

Według nich wygrywa Astra, chociaż to oczywiście kwestia gustu. Na pewno przesadzają ze zużyciem oleju w silnikach benzynowych, przejechałem 50 tys i dolałem raptem 2 litry, to nie jest problem, chociaż są silniki co nie biorą w ogóle. Spalanie 7-8 też moim zdaniem katastrofą nie jest.

Ale fakt, Astra czasami skrzypi...

zwłaszcza w trakcie seksu. :aaaa:

Nie mogłem się powstrzymać.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Czym jeżdżą traderzy?

piątek 20 mar 2015, 15:20

Byle sasiedzi sie nie skarzyli :D


Dzieki :cheers:
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Czym jeżdżą traderzy?

piątek 20 mar 2015, 16:31

jasonbourne pisze:Na pewno przesadzają ze zużyciem oleju w silnikach benzynowych, przejechałem 50 tys i dolałem raptem 2 litry, to nie jest problem,
Nie wymieniałeś całego co 10-15k? :)
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości