Mój blog inwestycyjny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Mój blog inwestycyjny

poniedziałek 25 sie 2014, 20:32

Dzisiaj w rozmowie z pewną osobą została poruszana kwestia pisania bloga. Oczywiście nie tylko w celach czysto hobbystycznych, ale też żeby "dorobić sobie do pensji". Mam zasadniczo mieszane uczucia, ale pomyślałem sobie "czemu nie". Jak się zastanowiłem, mam materiał na co najmniej 30 dobrych wpisów, choćby seria "początki gry na giełdzie" publikowana na tym forum, parę recenzji książek, parę przemyśleń na temat najnowszego systemu Czarodziejka 2.0, nad którym pracowałem ponad dwa lata i w zasadzie jest ukończony. Parę analiz bieżących, może coś o pogodzie :joy: , no i jeszcze jako wisienka na torcie, kilka moich błyskotliwych artykułów (oczywiście wszystkie moje wpisy są błyskotliwe i wyjątkowe), które pisałem komercyjnie i które NIGDZIE nie były publikowane.
Zasadniczo mam od ręki materiał na pół roku bez większego wysiłku, zakładając 2-3 wpisy na tydzień.

Założyłem ten wątek z zapytaniem czy jest zapotrzebowanie na taki blog w moim wykonaniu oraz ewentualne opinie/doświadczenia innych osób. Na blogu nie będzie poruszana tematyka kobiet, randek, seksu, agencji towarzyskich, co najwyżej jako metafora do przedstawienia tej czy innej koncepcji giełdowej.

Jestem osobą obecnie bardzo zajętą zawodowo, więc pomysł ruszy najwcześniej we wrześniu, a być może dopiero w październiku.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Mój blog inwestycyjny

poniedziałek 25 sie 2014, 20:55

Obawiam się, że lepiej zarobiłbyś na blogu o dziuńkach i technikach podrywu. Nie to, żebym miał coś do Twojego warsztatu, ale Blog Forex to jednak "taki se" sposób zarobkowania. No ale zawsze chętnie poczytam :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój blog inwestycyjny

poniedziałek 25 sie 2014, 21:23

Marcin_N pisze:Obawiam się, że lepiej zarobiłbyś na blogu o dziuńkach i technikach podrywu.
Być może z czasem taki powstanie. A czemu blog forex jest z założenia mało popularny?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Mój blog inwestycyjny

wtorek 26 sie 2014, 06:25

Blog Forex jest mało popularny. Wkładając dużo siły i spędzając nad tym kilka godzin dziennie, możesz dojść do kilkudziesięciu osób czytających każdy wpis. To jest maksimum.

Pytanie na czym chcesz zarobić.

Na reklamy nie licz, nikt z góry Ci za to nie zapłaci.

Możesz dać google adwords, tylko, że wtedy będziesz miał reklamy brokerów typu Instatrade, 500plus etc. I dadzą Ci 50groszy za klik. Klikalność jakieś 1% max, więc dochód 30-60groszy dziennie.

Możesz też podpisać umowę jako IB brokera, tutaj zakładalność kont jest gorsza niż klikalność w baner z google + trzeba spędzić troszkę czasu żeby pisać też o brokerze.

Możesz szkolić/sprzedawać coś. To w połączeniu z manipulacyjnymi technikami sprzedaży, sprawdza się najlepiej (co widać po niektórych blogerach). Pytanie tylko czy pójdziesz w coś takiego.

Reasumując łatwo nie będzie, a wręcz będzie bardzo trudno. Te kilkaset złotych miesięcznie po kilku miesiącach pracy, nad propagowaniem bloga jest możliwe. Tylko czy Ci się chce skoro jesteś zajęty?

Lepiej publikować na Comparic ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój blog inwestycyjny

wtorek 26 sie 2014, 07:14

Akhh pisze:Lepiej publikować na Comparic ;)
W jakim celu?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Mój blog inwestycyjny

wtorek 26 sie 2014, 07:17

To myślę, że rozmowa raczej na pw ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój blog inwestycyjny

czwartek 04 wrz 2014, 21:04

No i się udało, znowu zarobiłem 100% w jednej pozycji przy ryzyku 2% :aaaa:

Taki shorcik na E/U :aaaa:

Czarodziejka 2.0 dała mi dzisiaj większą rozkosz niż niejeden dziuniak. A dziuniaki znam fajne :aaaa:

Na razie nie mam czasu na tworzenie bloga, ale ogólnie raczej powstanie, tym bardziej że jest dość duży odzew od różnych osób na PW.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
maciekwin
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2014, 13:52
Lokalizacja: Racibóż
Kontakt:

Re: Mój blog inwestycyjny

czwartek 11 wrz 2014, 14:20

Blogi z wartościową treścią są cenione przez użytkowników oraz Google. Reklamy w tej tematyce są dobrze płatne. Podkreślić jednak trzeba, że treść musi być poważnie bardzo wartościowa i przydatna.
Największa w Polsce baza pytań testowych (4000 pytań) z zagadnień prawnych wymaganych na egzaminie na licencję maklera papierów wartościowych www.arslege.pl/maklers

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości